İslam Alemi Facebook'a Savaş Açtı

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
Bir süreden beri Facebook'a karşı ihtarda bulunan müslüman kullanıcılar en sonunda ünlü sosyal ağa karşı harekete geçti. İşte Facebook'a açılan cihad.

Ünlü sosyal ağ sitesi Facebook geçtiğimiz ay ülkemizdeki kullanıcılarında katıldığı bir protestoya maruz kalmıştı. Site üzerinde bulunan ve Hz.Muhamammed'e hakaret eden gruplardan dolayı müslüman kullanıcılar Facebook hesaplarını birgün boyunca kapatmışlardı.
Ancak bu eylemi ciddiye almayan Facebook yönetimi, Hz.Muhammed ve İslam karşıtı grupların yayılmasına izin verdi. Herkes Muhammed karikatürü çizsin (Everybody Draw Muhammed Day) adlı bir grubun açılması ise Müslüman Facebook üyelerinin çileden çıkmasına neden oldu.
antifeys1274354866.jpg

Müslüman üyeler Facebook'a karşı öfkeli
20 Mayıs gününde yapılması planlanın karikatür günü nedeniyle dün Pakistan halkı sokaklara döküldü. Ellerinde pankartlarla Facebook'u protesto eden halkına destek veren Pakistan hükümeti ise bugün ünlü sosyal ağın ülkedeki erşimini engelledi.
Gelen tepkilerden çekinen Facebook yönetimi ilgili gurubu kapatmış olsa da İslam dünyanısın sosyal ağ sitesine olan tepsiki hâlâ devam ediyor. Bugün diğer İslam ülkelerinin vatandaşları da Pakistan'ın gerçekleştirdiği eyleme destek verdiklerini belirten mesajlarını internet üzerinden yayınladılar.  
Radikal İslamcı web siteleri ise halkı Facebook'a karşı tepki göstermeye davet etti. İslam ülkelerinin önümüzdeki günlerde Facebook'a erişimi engellemesi bekleniyor. Öte yandan yabancı basın ise bu olayın düşünce özgürlüğüne karşı olduğunu savunuyor.
:: Facebook'a karşı alınan bu cepheyi haklı buluyor musunuz? Olası bir eylemde sitedeki üyeliğinizi tamamen kapatır mısınız?
Yazan: Cem Süer
SDN - http://shiftdelete.net

yavuz_4106

Dekan
Reaksiyon puanı
51
Tamamen kapatmam ama 1-2 hafta kapatırım ama iş büyürse elbet kapatırım ...

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Kapatırım tabii ki. Kendilerini ne zannediyorlar bunlar!

Neanderthal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Herkes tarafından desteklenirse bende kapatırım

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
100 -200 milyon kişi destek verirse neden olmasın..:)

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
:: Facebook'a karşı alınan bu cepheyi haklı buluyor musunuz? Olası bir eylemde sitedeki üyeliğinizi tamamen kapatır mısınız?

Tabi kide destekliyorum.Eğer hala inat ederse hiç gözümü kırpmadan kapatarım :)

aruchan.blog

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Ben çoktan kapattım...facebook ne sanıyor kendini?

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
bizim müslümanlar neden böyle,yani tamamen duygusal ,gercek payi ise sifir,bugun yeryüzünde kuran ile hüküm olmuyorsa ,egitim de Allah ve resulu arka planda tutuluyorsa bu ne demek ,önemsiz gereksiz,ise yaramaz, görülüyor ,okullarda müzik dersi bile zoraki ders bile sayiliyor ,Allah ve resulu hice sayiiliyor sa ve dedigim gibi bugün hüküm Allahin degilse ,bu kurana küfürdür ve bu 53 ayri devlet icinse bu utanc vericidir ,böyle olaylarda gaza gelip öfkelenmek bence hic olumlu degil yani bas bayagi palavra ,danimarka olayi vardi ne oldu ,simdi kimsenin aklina bile gelmiyor ,artik müslümanlar zamaninda ötemeyen horoz gibi olmus ,bize selahaddin eyubi ler lazim ,o demistiki kudus feth oluncaya kadar bana gülmek haram olsun ,su an kutsal yerlerimizin basinda kudus filistin yahudilerin elinde ,biz sadece bir resime mi öfkelenecez ,ki onlar görmedigi bir seyin resmini yapmakla kendileirni aptal yerine sokuyorlar ,ve bizde bu aptalliga sadece öfkeyle ortak oluyoruz,

masterofcoders

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bizim müslümanlar neden böyle,yani tamamen duygusal ,gercek payi ise sifir,bugun yeryüzünde kuran ile hüküm olmuyorsa ,egitim de Allah ve resulu arka planda tutuluyorsa bu ne demek ,önemsiz gereksiz,ise yaramaz, görülüyor ,okullarda müzik dersi bile zoraki ders bile sayiliyor ,Allah ve resulu hice sayiiliyor sa ve dedigim gibi bugün hüküm Allahin degilse ,bu kurana küfürdür ve bu 53 ayri devlet icinse bu utanc vericidir ,böyle olaylarda gaza gelip öfkelenmek bence hic olumlu degil yani bas bayagi palavra ,danimarka olayi vardi ne oldu ,simdi kimsenin aklina bile gelmiyor ,artik müslümanlar zamaninda ötemeyen horoz gibi olmus ,bize selahaddin eyubi ler lazim ,o demistiki kudus feth oluncaya kadar bana gülmek haram olsun ,su an kutsal yerlerimizin basinda kudus filistin yahudilerin elinde ,biz sadece bir resime mi öfkelenecez ,ki onlar görmedigi bir seyin resmini yapmakla kendileirni aptal yerine sokuyorlar ,ve bizde bu aptalliga sadece öfkeyle ortak oluyoruz,
Helal olsun arkadaşım, tamamen katılıyorum.

ahlatt

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bunu ameleler düşünsün benim faysbukla bir alakam yok

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Facebook denen saçmalığa üye olmak gibi bir hataya düşen varmı cidden?

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Yabancı basın da düşünce özgürlüğünü g*tünden anlıyor. Ya da öyle anlamak istiyorlar. Aslında suç onlarda değil tamamen bizde. Biz böyle 'bir şey olmaz' tavırlarımıza devam ettikçe değişen bir şey olmaz.

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Biriniz bana bu hesabı nasıl tamamen kapatabileceğimi söyleyebilir mi?. Ben kapatmayı düşünüğyorum.(Bu Olaydan değil, Başka nedenler)

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Kapatmam. İlgilendiğim bir konu değil açıkçası. Benim profilimin orada olması ya da olmaması Facebook yönetimine bir şey kazandırmaz ya da kaybettirmez. :) Saçma saçma işlerle uğraşmayın.

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Milyonlarca kişinin hesabını bu yüzden kapatması ilgilendirir.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Kapatmam. İlgilendiğim bir konu değil açıkçası. Benim profilimin orada olması ya da olmaması Facebook yönetimine bir şey kazandırmaz ya da kaybettirmez. :) Saçma saçma işlerle uğraşmayın.
Senin ilgilenmemen saçma olduğu anlamına gelmez. Tepkisizlikten iyidir, kimsenin İslam'ı bu şekilde karalamaya hakkı yok.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Senin ilgilenmemen saçma olduğu anlamına gelmez. Tepkisizlikten iyidir, kimsenin İslam'ı bu şekilde karalamaya hakkı yok.

Ya ne tepkisi Allah aşkına.

Facebook size mi muhtaç? Adamların üyelerinin yarısından fazlası Hristiyan zaten. Müslümanları kim takar bu durumda? Biraz mantıklı olun. Adamlar geçen gün üye sayılarını %167 artırmaktan bahsediyorlardı. Neye tepki gösteriyorsunuz?

Madem tepki göstermek istiyorsunuz, siz de grup açın. Küfür etmeden İslamiyet'i tanıtın. Çok mu zor bu? Siz Facebook hesabınızı kapatın, adamların istediği de bu zaten. Sizi ortamdan silip kalanların beyinlerini yıkayacaklar. Siz gidince misyonerlik tavan yapacak. Yüzyıllardır oynanan bir oyun bu. Hala mı yiyorsunuz? Anlamsız...

Pesimistyle!

Profesör
Reaksiyon puanı
50
Gerizekalı bazı kendini dinsiz veya başka dinden sayan kişiler.
Güzel dinimizi karalamaya yönelik her yolu denemiştir, facebook'ta bu yollardan birisidir.

facebook kimseye birşey kazandırmaz.

Gerçek dostluklar arkadaşlıklar gerçek hayatta belli olur.

Ayrıca facebook kullanmak modernlik veya çağ'a ayak uydurmak değildir.

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Keşke kapatmakla bu iş çözülse.

Her türlü tepkiye de hazırım.