İşitme Cihazıma Göre Kulaklık

Bu konuyu okuyanlar

GerçekGhastly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle selam. Şu an kullandığım Sony MDR-ZX310APL marka kulaklığımı alalı 1.5 yıl oldu. Almak isteyenler için gayet iyi bir kulaklık, f/p. Fiyatının kesinlikle üstünde bir ses kalitesi var. Bass performansı ortanın üstünde, mikrofon orta, oyun performansı orta, müzik performansı mükemmel, yüksek ses açarsanız dışarıya ufak bir ses veriyor. Tek şikayetim uzun süreli kullanımda benim gibi çok terleyen bir insansanız terletiyor. Ha unutmadan ekleyeyim, sapasağlam bir kulaklık. Benim gibi hunharca kullananlar için güzel. Kablosu ince ama kaç kere üstünde oturduğum kabloyu unutup kulaklığı hızlıca çekmeme rağmen hiçbir şey olmadı. Kesinlikle tavsiye ederim, şu adresten alabilirsiniz: http://www.vatanbilgisayar.com/sony-mdr-zx310apl-kafabantli-mikrofonlu-kulaklik-mavi.html Size de bir yardımım dokunmuştur umarım.

(Bu arada bu konunun daha önce açıldığını görmedim, varsa da özür dilerim, gözümden kaçmış olabilir.)

Neyse çok uzatmadan konuya geçelim. Benim doğuştan işitme kaybım olduğu için 4 yaşımdan beridir işitme cihazı kullanıyorum. Dün cihazımı değiştirdim çünkü eski cihazımı alalı 5 sene oldu ve sesleri çok iyi almıyordu. Yukarıda da belirttiğim gibi çok terleyen bir insan olduğum için, terleyince ses alan kısmı kapatıyor ve cihazın ses kalitesini düşürüyordu. Dün paraya kıyıp güzel bir cihaz aldım, ses kalitesi mükemmel, fakat bir sorun var. Şu an kullandığım kulaküstü kulaklığın kulak kısmı küçük olduğu için, kulaklığı taktığım zaman cihazım uğultu yapıyor. Cihaz sıkıştığı için bir nevi uyarı veriyor yani. Sanırım çok sevdiğim kulaklığımdan ayrılmak zorunda kalacağım. Eğer işitme cihazlarından anlıyorsanız, cihazın ayarını nasıl ona göre ayarlayabileceğimi söyleyebilirsiniz. Eğer anlamıyorsanız da, kulak kısmı geniş olan, bass performansı mükemmel, dayanıklı, ses kalitesi yüksek, yalıtımı iyi, mikrofonu iyi, rahat ve estetik bir kulaküstü kulaklık tavsiye edebilirsiniz. Bütçem 400tl. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...