İşini basit buldu patronuna dava açtı!

İşini basit buldu patronuna dava açtı!Ayda 3 bin 500 euro alan ve işinin basitliği nedeniyle depresyona girdiğini öne süren işçi, dava açarak işvereninden 360 bin euro talep etti

''Basit'' bulduğu işi nedeniyle depresyona girdiğini iddia eden Frederic Desnard adlı Fransız işçi patronu aleyhine dava açtı. Le Point dergisinin haberine göre, eskiden çalıştığı parfüm şirketinde kendisine verilen işin "çok sıkıcı ve basit" olduğunu belirten Desnard, işverenine dava açarak 360 bin euro tazminat istedi.

Desnard, "cehenneme düşmek gibi bir şey" diye tanımladığı işin kendisine, şirket önemli bir sözleşmeyi kaybedince bilinçli olarak verildiğini savundu. İşi dolayısıyla, epilepsi ve ülser gibi sağlık sorunları yaşadığını öne süren Desnard, yedi ay rapor almasının ardından şirketin kendisini 2014 yılında tazminatsız kovduğunu kaydetti.

Yaşı 44 olan Desnard'ın şirkette 2010-2014 arasında çalıştığı ve 3 bin 500 euro maaş aldığı bildirildi.

Şirketten yapılan açıklamada ise iddialar reddedilerek, Desnard'ın "bir karalama kampanyası" şeklinde açtığı bir davayı kaybettiği kaydedildi. Fransız yasalarına göre bir işveren çalışanlarına manevi baskı yapmaktan dolayı ceza alabiliyor.

KaynaK
 

Lazzz

Rektör
Aynı durum Türkiye'de de yaşanırsa şaşmayın. Kişinin niteliklerinden daha az nitelikte bir işte istemsizce çalıştırılması kanunen yasak ve tazminat hakkı var.:)
 
Üst