İsim Aranıyor...

icaz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Abicim Allah analı babalı sağlıklı ve mutlu büyütsün inşallah.Benimde aklıma gelen Ceylin ve İkra...

EmremYunus

Asistan
Reaksiyon puanı
2
S.a. Akabe biatlarını hepimiz biliriz. Bence AKABE hem mana bakımından hemde söyleniş bakımından çok güzel bir isim.

Detaylı bilgi aşağıdadır.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Akabe_biatı

al.Selm Akabe Güzel her açıdan anlam olarak ruhu falan çok iyi ancak Telaffuz olarak çok ağır hocam düşünoyurm allah ömür verirse ilkokula giderken akabe diye seslenmeleri ve dahada ileri zamanda nasıl olur bilmiyorum ki ancak teklif güzel sağolun yinede

EmremYunus

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkdaşlar şunu eklemek istiyorum ; hemen hemen ''Asude'' ilk ad olarak kesinleşti gibi ben asıl bunun yanına uyacak uyumlu bir isim arıyorum mümkünse Asude diye senkronlarsak çok mutu olurum teklifler için;))

TakeOne

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Eyvallah kardeşim. İçimden geldi paylaşmak istedim. Allah hayırlı bir evlat olmasını nasip etsin. Rabbim kendisinin ve resulunun yolunda harcanacak ömür nasip etsin o günahsıza.

Asude Nur teklifim.

CerkezEthem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kendi kızım için kullanacaktım, eşim rıza göstermedi. "Gül Nihan". Nihan, saklı gizli anlamlarında.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Minel : Cennetteki inci tanesi (Kur'an-ı Kerimde geçiyor: .....minel cinneti vennas.....)

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
508
Erva ; Teleffuzu güzel anlamı ne acaba

Anlamını bilmiyorum ama peygamberimizin (s.a.v)halası

Sümeyye:ilk kadın şehit
Tuba:cennetteki kökleri gökte ucu yerde olan ağaç
Şebnem:eek: ağacın dalları
Tuana:cennete düşen ilk damla

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
``Elizan`` manasida Uzaktan duyulan ezan sesi anlamina geliyor. Siddetle tavsiye ederim.

EmremYunus

Asistan
Reaksiyon puanı
2
``Elizan`` manasida Uzaktan duyulan ezan sesi anlamina geliyor. Siddetle tavsiye ederim.

Elizan ; Güzelmiş Hakikaten manasıda öyle teşekkürler dikkate alıcam inşaallah

---------- saat 15:35 eklendi ---------- önceki mesaj saat 15:32 eklenmişti ----------

Çok Güzel öneriler geliyor gerçekten mutlu oluyorum.devamını bekliyorum ama;)))

EmremYunus

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkası kesildi birden forumda enerji bitti sanırım daha olsa devamı çok sevinecem yok mu böyle ilgin manalı isimler arkdaşlar aklınızda çevrenizde yada bu isim olurdu dediğiniz teklifler;)))

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Benim Kızım Oldu Adını "Alya Duru" Koyduk :) Sende Bi düşün istersen İsmin Tekeli bende Değil Nasıl olsa

Bu Arada Sağlıklı Sıhhatli Olur İnşallah

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Öncelikle Allah hayırlı bir evlat olmasını nasip eder inşAllah.

Elizan
: Arşa yükselen ezan sesi

Rümeysa : Hz.Rümeysa

Ecrin : Allah’ın hediyesi anlamını taşımaktadır

Meryem : Dinine bağlı kadın
Meryem isminin anlamı 'âbide' yani, 'Allah'a sürekli ibadet eden kimse' demektir

Benim hoşuma giden Elizan ismidir.

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Daha bilinen ve güzel bir isim önereyim, söylenildi mi bilmiyorum bütün önerileri okumadım açıkçası :) Büşra: Müjdeli haber demek.

EmremYunus

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ecrin çok hoş muş işte ben böyle alternatif isimler istiyorum aslında özgün ve manalı eşimle istişare edip bişeyler bakacağız buarada annemin adı meryem çok güzel bi isim biliyorum Asude isminin yanına bi isim arıyorum inşaallah i tane bulcağım;))) devamını bekliyorum inşaallah