İrfan Değirmenci Kovuldu!

Bu konuyu okuyanlar

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Kanal D’nin başarılı sabah haberleri sunucusu İrfan Değirmenci, bugün şok bir karar ile görevinden kovuldu!

Hafta içi her sabah “Günaydın” adlı programı sunan Değirmenci, dün Twitter hesabından referandum ile ilgili kişisel görüşlerini paylaşmıştı. Kanal D internet sitesinden yaptığı açıklamada Değirmenci'nin, Doğan Yayın İlkeleri'nin "tarafsızlık ilkesini" ihlal ettiği iddiasıyla kovulduğunu açıklandı.”
Kovulmasına neden olan özel tweetin başı:

''Tarafsızlık'' nedeniyle İrfan Değirmenciyi kovan Doğan Yayın grubu , Hürriyet Köşe Yazısında ''Evet'' diyen Fatih Çekirge'yi kovacak mı ?

Peki Siz Ne Düşünüyorsunuz ?

piluvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
Doğan medya mı tarafsız?

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Doğan Holding özünde tamamen hükümet muhalifidir.
Kamuoyu açıklamalarından okuduğum işten çıkarma sebebi bana da çok inandırıcı gelmedi. Eğer gerekçelerinde samimiylerse, Irfan Değlrmenci'ye gelene kadar; Nevşin Mengü, Emin Capa gibi daha radikal söylemleri olan çalışanları var.
Tolga Tanış da bir yazısı yüzünden geçenlerde kovulmuştu.
Aydin Doğan ya kendince balans ayarı yapmaya çalışıyor, ya da bilmediğimiz başka bir gerekçesl olmalı.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Doğan grubu 1 ay önce uyarıldı. Ya iktidar yanlısı olması ya da medya şirketlerini satması konusunda. Alıcısı da hazır.
Aksi takdirde referandum sonrası vergi ve maliye kanalıyla kayyum atanması hatta tutuklamaya varacak bir süreç öngörülüyor.
Bu nedenle açıkça muhalif yayın yapılması veya tavır alınması hoş karşılanmıyor.

Reaksiyon puanı
16,118
devlet dediğin yandaşına da muhalifine de eşit mesafede olmalı muhaliften rahatsız olmamalı...

Reaksiyon puanı
46
Ülkede birde düşünce özgürlüğü var ha... Acaba Evet deseydi kovabilecekler miydi? Gerçekten yazık ya. Evet diyenin Hayırcıya Hayır diyenin Evetciye saygısı yok. İrfan Değirmencinin karakteri çok düzgündür. Tarafsızlık sebebiyle kovmadılar anlıyacağınız sırf kendi özgür iradesiyle Hayır dediği için kovuldu.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Üzüldüm. Sabah haberlerinde bi o bide İsmail vardı. Yazık olmuş:(

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Ntv sunucusu olsa neyse de doğan medya zaten taraflı kanal yahu, neyin tarafsızlık ilkesinden bahsedilmiş anlamadım.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Saçmalamışlar...

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Doğan grubu tam bir operasyon çekmiş.

Vatandaş hayır dediği için kovulmamıştır.
Hayır diyenler baskı görüyor algısına hizmet etmek için kovulmuştur.

Nitekim amaca ulaşılmakta olduğu görünmektedir.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Doğan medya grubu muhalif değildir.
Muhalif olsaydı ya bugünlere kadar gelemezdi ya da gelse bile bu güçte olamazdı.
Doğan medya grubu güç kimdeyse o yöne çevrilir ve bu sayede ayakta durur ama tam yandaş da olmaz, arada takılır.
Hükümetin gözüne girebilmek için kovmuştur ve nitekim amaca ulaşmakta olduğu görünmektedir.
Çünkü hükümetin gözünden düşerse yarın ya vergi sorunu olur ya reklam sorunu olur ya da en iyi ihtimalle uydu frekans sorunu olur.
Gerçekler duymak her iki tarafı da acıtır ama durum bu.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Doğan Medya Grubu köküne kadar muhaliftir, iktidar düşmanıdır.
Bunu da eline her fırsat geçtiği zamanda belli eder. Tarafsızlık ilkesi altında her türlü saldırıyı ve manipülasyonu dener.

Azıcık hafıza tazeleyelim isterseniz:

Çok değil, geçmiş seçimlerde Hdp'nin terör şebeklerini nasıl da sevgi pıtırcığı olarak pazarlıyorlardı bize.

CGCM47ZWoAAkkn5.jpg:large

Seçimden 1 gün önce atmış oldukları ve sonrasında hesabımız hacklendi yalanıyla savunma yaptıkları twiti de hatırlayalım:

dha-twitter-diktator-001.jpg

PKK tarafından öldürülen Tahir Elçi de aynı ekranlarda "PKK terör örgütü değildir" dememiş miydi?

Bu ve buna benzer onlarca örnek sayılabilir.

Editörleri her gün sosyal medyada hükümete hakaret kusuyorken, İrfan Değirmenci'nin basit bir "hayır" twitinden dolayı kovulmasına inanan kişi gündemi yeterince takip etmiyordur.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Doğan Grubunu savunacak değilim.
Lakin doğruları konuşmak gerek, artık manipülasyona tahammülüm kalmadı.

Muhalif demek iktidar düşmanı demek değildir, bu kavramı öyle zannedenler yanılgı içerisindeler.
Demirtaş hemen her kanalda konuşma yapmıştır, sonuçta siyasi parti lideri (idi) ve Türkiye partisi olacağız sözleriyle insanları kandırmaktaydı.
Saz olayından 1 yıl sonra Ahmet Hakan, Demirtaş'a zehir zemberek sözler yazmış ve kandırdın bizi demiştir.
Ahmet Hakan Demirtaş'a seslendi: Kandırdın bizi

Demirtaşı hiç sevmem ama herşeye rağmen parti lideriydi, zamanında çözüm çözüm diyip Abdullah Öcalan'ı parlatmaya çalışan yandaş kanallara girersek çıkamayız, o konulara hiç girmeyeceğim.
Tahir Elçi konusu da aynı, HDP yönetimine ait birçok kişi PKK terör örgütü değildir demeçleri verdi çözüm sürecinde, bunlar yüzde yüz yandaş kanallar da dahil her kanala çıkıp boy gösterdiler, şimdi bunları sadece tek bir basın grubuna yıkıp ısıtıp öne koymak apaçık ve net olarak Bizans oyunudur, bu oyunlara girmeyin.

Twitter konusuna ise katılıyorum, böyle bir çakallık yapmış olabilirler zaten Doğan Grubunu savunmak amacıyla yazmıyorum, bunlar büyük ihtimal mason ve derin kişiler.
Lakin insanlara veya şirketlere saldırırken yalanlarla ve çamur atma suretiyle olmasına tahammül edemiyorum.

Peygamberimizin ismi Muhammed-ül Emin idi.
Adaletli olmak gerek herşeye rağmen, muhalif de olsa, vergi konusunda, reklam konusunda ya da ne bileyim uydu frekansları konusunda paylaşım yaparken adaletli olmak gerek. Yandaş kişilerin borçlarını rafa kaldırıp muhalif gruplara ceza kesmek suretiyle ödetmemek gerek misal.
Bu adaleti sağladıktan sonra vatana ve millete yanlış yapan kişileri, grupları veya kuruluşları en ağır ceza ile cezalandırabilirsiniz, sorun değil yoksa herşey yalan dünya için güç savaşı olur şu anda olduğu gibi.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
@Ben Kenobi,

Sen, her ne kadar Doğan Grubunu savunmadığın gibi ben de Doğan Grubuna çamur atıp saldırmıyorum, aksine sıkı bir Cnn Türk izleyicisiyim.
Ama izlemeyen insanlar gerçekleri bilemeyebilirler, aydınlatmak gerekiyor.

Evet, muhalif ve iktidar düşmanı aynı manaya gelmez. Doğan grubu sıkı bir muhalif, fırsatını bulduğu zaman da, sonradan sileceği asparagas haberleri yayımlar, iktidar düşmanlığına zemin hazırlayan konuklarını parlatır. Muhalif olması, benim izleme sebebim. Zaman zaman her görüşten akademik insanlara yer vererek fikir verici tartışma programları oluyor.

Ahmet Hakan'ı severim, bahsettiğin yazısını da okumuştum. Fakat 7 haziran öncesi Cnn Türk'ün hemen her programında sıkı bir Hdp PR'ı yapıldı. Bunun adı senin de dediğin gibi "Türkiye partisi olacağız söylemleriyle insanları kandırmak" da olabilir, başka bir şey de olabilir. Seçime 1 gün kala attıkları o twitten sonra ben senin kadar iyi niyetli olduklarını düşünmüyorum. Bakış açısına göre yoruma açık bir mevzu.

Hdp'nin "Pkk terör örgütü değildir" söylemini anlarım, neticede onların bir uzantısı oldukları apaçık ortada. Şimdi ise bir çoğu içerde, o günlerde yaptıkları eylemlerin ve söylemlerinin hesabını veriyorlar. Ama Tahir Elçi, terör faaliyetlerinin revaçta olduğu bir dönemde Diyarbakır Baro Başkanı kimliğinde birisi olarak o sözü söylemesine müsade edilmesi infial yaratır.

Burada konumuz Doğan Medya'nın tutumu olduğu için, diğer kanalların çözüm sürecindeki Apo parlatmasıyla mukayese etmek doğru olmaz. Yanlışa yanlışla örnek vermeye başlarsak işin içinden çıkamayız. :)

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Hayır diyenlerin baskı gördüğünün anlaşılması için bu adamın kovulmasına ihtiyaç yok. Bu zaten apaçık olan bir şey.
Kaldı ki bu adam kovuldu diye, anaa ben artık evet değil hayır diyeceğim şeklinde fikrini değiştiren de yok, olmayacaktır da. Ee o zaman etkileri nelermiş, sırf hayırcılar daha hayırcı olsun diye mi kovuldu bu adam.
Gene büyük resmi görme arzusu..
Bence bu adamı sırf canı istedikleri için kovmaları daha mantıklı :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Erdoğan'dan 'hayır' diyenlere 'terörist'ten sonra 'darbeci' sopası
Hiç hayır diyenlere baskı yokmuş hakikaten, doğan medya da hiç olmazsa baskı varmış gibi görünsün diye adamı işten kovmuş.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Dün Ekşi Sözlüğe bir bakayım dedim neler var diye. Sayfayı güncellememle birlikte başımdan litre litre kaynar su döküldü adeta "11 Şubat 2017 İrfan Değirmenci'nin Kovulması". Yaklaşık 6 yıldır her sabah kesintisiz takip ettiğim, son zamanlarda 10 dk izlemeden okula gitmediğim, yaz mevsiminde gözlerimin aradığı kral çıplak diyebilen adam bu cesareti yüzünden işten atılmış. Doğan Medya'yı muhalif bilirdim değilmiş meğer. Bundan sonra sadece Çarşamba ve Cuma günleri 2 saat uğrayacağım Kanal D'ye. Akşam haberleri zaten batmıştı İrfan'ı da işten attılar şimdi penguen belgeseli vermeye devam etsinler.
Tarafsızlık diyecek arkadaşlar olacaktır. O zaman Fatih Çekirge niye atılmadı? Hele ki o adam gazetede kendine ayrılan köşede evet oyunu açıklıyor.

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Evet diyeni de işten çıkarsın ve tarafsızlık ilkesini görelim medya kuruluşunun.

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Aydın doğan zaten nasıl biri olduğunu biliyoruz bir haber spikeri tarafsız olmalı yaptığı etik değil
O zaman hükümet yanlısı ( neredeyse tüm tv kanalları ) spikerleri, tartışma programları vs bunları sunan tüm spikerler etik değil.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Değirmenci ile birlikte 10 yıldır birlikte çalışan Albayrak, Kanal D’den istifa ettiğini duyurdu. Birgün'den Serbay Mansuroğlu'nun haberine göre, Albayrak, “Hayır diyeceğimiz belliydi. Ekrandan bunu belli etmedik. Tarafsızlıksa kanalda buna uyduk. Ancak her gün sana şeytansın, hainsin diyen, yaşam değerlerine saygı duymayan birilerine dur demek gerektiğine karar verdik” diye konuştu.

"Esas olarak İrfan’ı gönderdiler, benim kanalda kalmamı istiyorlardı. Başka bir spiker çıkacak ve ben buna haber hazırlayacakmışım. Sorumlu müdür olarak bunu kabul etmedim. Ben de istifa ettim” diyen Albayrak, “Buluş arkadaşımız da kalmak istemediğini ifade etti. Ancak diğer arkadaşlarımızın evine ekmek götürmesi için istifalarının doğru olmayacağını düşündük” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Sputnik Türkiye

efe77

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Hürriyet gazetesinden atılan bütün gazeteciler Sözcü de yazıyorlar, hepsini de attıran belli. Medya hiçbir dönemde bu kadar basķı altında kalmadı. Kapatılan kanallar, gazeteler, işten atılan gazeteciler, spiker, muhabirler, tutuklanan gazeteciler, sürekli dava açılan gazeteciler, RTÜK tarafından ağır para cezalarına çarptırılan kanallar vb.... Özetle tüm medya özellikle de Holding Medyası ve çalışanları bundan zarar gördü ve görüyor. Yandaş medya ve çalışanları avaz avaz evet derken Hayır diyenleri neredeyse linç edilecekler. Varın bunların refarundumdan sonra ne yapacaklarını siz düşünün. İrfan kardeşimiz Fox Tv ye geçmiş diyorlar. Onuncu köye kadar devam güzel kardeşim.

Reaksiyon puanı
10,325
Buna ters manyota diyorlar galiba... Düşük profilli bazı hayırcıları referandum sonuna kadar atacaksın... Ki, hükümeti hayır diyenlere büyük baskılar var gibi gösterip köşeye sıkıştıracaksın, bütün dünyada rezil edeceksin. Kimmiş İrfan Değirmenci yahu, hayır dese ne olur, evet dese ne olur. Kovaladığın kurbağanın hiçbir ehemmiyeti olmasa da ciyaklamasıyla ortamı velveleye vereceksin. Burada mağdur edebiyatı yaparak memleketi Belene kampı gibi gösteren arkadaşlar işlerinden atılan (Ki, arka kapıdan cephenin başka bir bölümünde istihdam ediliyorlar.) bu zat-ı muhteremleri devlet, hükümet sorguluyor, tutukluyor, niye hayır diyorsun gibi bir amaçla muaheze ediyorsa bende sizinle beraberim o zaman.