Iraktan samsung galaxy s4 ve s3 getirtmek

walery35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler bir ay önce aldım s4 9505 canavar gibi cihaz..1100 e aldım hiç bir sıkıntısı yok..enayilik edipte kvk yı zengin etmem ben...cam kırılırsa bile cebimden öderim yine kar da olurum...degmez 1800 vermeye..sanki kvk cam kırılınca hemen değiştiriyormuş gibi ne bu garantili muhabbetleri peki

UngaBunga

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Türkiye de de S4 9505 var. Ama genelde 9500 var. İkisinin işlemcileri farklı 9505 snapdragon, 9500 Exynos 5 işlemci kullanılıyor.

K. Iraktan Türkiye ye 9505 satılmasının bir nedeni İMEİ klonlanabilmesi. 9500'a bildiğim kadarı ile İmei klonlanamıyor.

ben IMEI klonlatmadım, ya dünyada çk satılsaydı eğer 9500 o zaman uğraşırlardı ama dünyadaki geliştiricilerin çoğu 9505 aldğı için 9500'a değer veren fazla yok

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
ben IMEI klonlatmadım, ya dünyada çk satılsaydı eğer 9500 o zaman uğraşırlardı ama dünyadaki geliştiricilerin çoğu 9505 aldğı için 9500'a değer veren fazla yok

Olur mu benim bildiği 9500 daha çok sattı. Daha stabil diye biliyorum. 9505 işlemcisi nedeni ile daha fazla güç tüketiyor.

UngaBunga

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Olur mu benim bildiği 9500 daha çok sattı. Daha stabil diye biliyorum. 9505 işlemcisi nedeni ile daha fazla güç tüketiyor.

aksine samsungun sitesinde bakarsan 9505 uluslararası model olarak tanıtıldı. xda-developers'a da bakabilirsin 9505'in daha fazla geliştiricisi var

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mrb arkadaslar ırakta samsung s4 ve not3 fiyatlarını bılen varmı
??

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
SAMSUNG S-4: 1200TL(kayıtlidır) 1215 (kayitsiz)
SAMSUNG GALAXY NOTE 2: 1039 TL
SAMSUNG GALAXY S-3 :825
SAMSUNG GALAXY S2 plus:600 TL
SAMSUNG ACE 2: 465TL
SAMSUNG ACE PLUS: 399 TLSAMSUNG YOUNG : 235 TL
SAMSUNG S-2 : 720 TL
SAMSUNG GALAXY S-3 MİNİ : 510 TL
SAMSUNG ADVANCE : 490 TL
SAMSUNG WONDER : 429 TL
SAMSUNG ACE : 335 TL
SAMSUNG CORBY 2 : 219 TL

Note3 Sanırım daha gelmiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende kendime samsung s3 aldım 250 tl ye 5 tl ise bir telefoncu arkadaşıma verdim bana açtı şimdi ise hiç sıkıntı olmadan orijinal'i kullanıyorum gelecek ay samsung s5 alacağım 300 tl ye gelecek ay ırak tan alacam ve s3 200 tl ye satacağım

yurt dışında bir defa 5 tane telefon ortan türkiyeye getirecektim gümrükçüler en fazla 3 tane türkiyeye sokabilirsin dediler bana ben de artık ne zaman ırak a gidersem en fazla 3 tane elektronik eşya veya telefon alıyorum :D

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
herkese selamlar...öncelikle ihtiyaçtan dolayı telefon almayı düşünüyorum..ilk çıktığında s4 almayı düşündüm sonra nedense s3 işimi görür hissine kapıldım..pek bi numarasını göremedim s4 ün..yenilik dedikleri şeylerde cok ihtiyaç dahilinde degil işin açıkcası..yani temassız kontrol gözle temas felan.kesin bir bilgim olmamakla birlikte aldıgım duyumlar s3 16 gb fiyatının 850 tl oldugu yönünde..sizlerden fikir almak istiyorum hem fiyat hem özellik olarak tabi ırak fiyatı :) simdiden tesekkürler...

telfnun icine bomba koyarlar dikat et .p

kralgalatasaray

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İraktan getirilen telefonlar orjinaldir bunlarda vergi falan olmadigi icin ucuz oluyor.sadece imei sorunu oluyor
Onuda 5-10 liraya telefona bi imei atarsin olur biter sikinti yok yani

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Şu anda şu fiyatlara telefon getirilebiliyor. HTC ONE 1249 TL - Note3 n9005 1375 TL - XPERİA Z1 1299TL - S5 1369 TL - NOTE 3 N900 1229 TL civarında

Reaksiyon puanı
2,146
yok bilmiyorum, pek takılmıyorum zaten sadece z1 compact kullanıcılarını takip ediyorum :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar Irakta vergi olmadığı için telefon fiyatları ucuzdur. Ayrıca kaçak yoldan bir sürü Çin malı geldiğinden de masraf az olur. Iraktan aldığınız bir çok telefon orijinal ve gerçektir (yoldaki tablacılardan almadığınız sürece)! klon Imei olasılığı mevcut ancak klonlanan imei Türkiyede mevcut olmadığından problem çıkartmayacaktır. Samsung S3 Neo telefon alırsanız (fiyatı 300 usd) upgrade sorunu az olduğundan şebeke hatası yaşamazsınız. S4 ile ilgili olarak patch problemi ve 3g özellikli eski nesil telefon sistemi imei değişikliğinde problem yaratıyor ve çözümü yok. Yani telefonu bir kere bozdun mu Türkiye sınırlarında çöplük olur.. Türkiye'de distribütör tarafından satılan ürünlerin de aynı hatayı verdiğini iddia eden arkadaşın saçmalıklarına (!) inanmayınız. Türkiye'ye ithal edilen ve KVK, Genpa gibi büyük distribütörlerin sattığı ürünler asla böyle sorunlar yaşamaz. Hem imalatta kullanılan malzeme kaliteli hem de upgrade uyumludur. Hangi servis veren distribütör o riski alır. Ama siz internetten garantili olduğu yalanını uyduran şimdi adını zikretmek istemediğim ne idüğü belirsiz ithalatçılardan alırsanız sorun yaşamanız olasıdır. Galaxy S4ün 4G olanını alırsanız (yeni nesil) imei ve şebeke sorunu yaşamazsınız ama fiyatı 390 usd. Fakat tavsiyem S5 almanızdır ki 450usd ye Irakta satılıyor. Zakho ve Duhok gibi daha ufak yerler yerine Erbil gibi büyük bir şehirden alır ya da getirtirseniz kesinlikle orijinal ve Kore malı bir Samsung satın alabilirsiniz. Ben Erbil çarşısında İstanbul İletişim firmasının dükkanını da gördüm ki telefonlarına ulaşıp yardım isteyebilirsiniz. Kendiniz gitme ihtimali var ise en güzeli kendiniz gidip eli yüzü düzgün bir dükkandan ve mümkünse hepsini dolaştıktan sonra kendi elinizle alınız. Kapağı açıp ne malı olduğuna ve imei nosuna bakınız, telefonu çalıştırıp *#06# ile çıkan imei nosunu kutu ve arkada yazan ile karşılaştırınız. Ayrıca telefon kameralarını deneyiniz ve çalışma hızını da kontrol ediniz. Unutmayın bunlar akıllı telefon ve genelde özellikle internetle çalışma üzerine kurulu. Bu sebeple kalitelisini almak önemli. Diğer arkadaşın bahsettiği 150 usd lik telefonu alırsanız kime çakma olduğunu rahatça anlarsınız lütfen tavsiyeye uyunuz. İran'da da telefon ucuzdur ancak samsung marka İran'a satılan telefonlar genelde kalitesiz oluyor ve donanım hataları veriyor. Ben tüm bu saydıklarımı almış görmüş ve denemiş olduğumdan almadan okumanızı tavsiye ederim.

Bir dost:)