Irak'ta El Kaide'den akıl almaz yasaklar

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
479.gif

Irak'ta El Kaide'den akıl almaz yasaklar: Kadınların hıyar alması yasak, dondurma yasak, memesi görünen keçi yasak....

Irak’ta Sünni halk içinde kök salmaya çalışan El Kaide terör örgütü, Afganistan’daki Taliban’ı bile geride bırakan “haram anlayışı”yla tepki toplamaya başladı. Koyduğu kurallara uymayanları katleden El Kaide, halkın gündelik yaşamına ilişkin düzenlemeler kapsamında kadınların pazardan salatalık almasını yasakladı.
El Kaide’nin Irak’taki

yasağının nedeni salatalığın ‘cinsel organa’ benzetilmesi. Salatalığın şekil olarak erkek cinsel organına benzediğini savunan terör örgütü, domatesi de “dişi cinsten” saydı. Anbar’daki Sünni aşiret şeyhi Hamid El Hayyes, İngiliz Reuters ajansına yaptığı açıklamalarda, “Memeleri meydanda diye dişi keçileri dahi öldürüyorlar. Kuyruklarının

yukarı doğru kıvrılması bile haram sayılıyor” diye konuştu. El Kaide’nin yasaklar listesinde dondurma da yer alıyor. Dondurma alım satımını yasaklayan örgüt, gerekçe olarak dondurmanın Hz. Muhammed zamanında bulunmamasını gösterdi. Kuaförler ile kozmetik ürünleri satan dükkânlar öteden beri El Kaide’nin hedefleri arasında bulunuyor.

kaynak

Korsan Haber

orcagada

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Nasıl bir mantık bu?

Diğerlerini geçtim hadi de Muhammed zamanında kalaşnikof da yoktu.

Neden kılıç,mızrakla savaşmıyorlarmış.

Bunlarda akıl varsa en fazla yasakladıkları nebatat kadardır sanırım.

hellish

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Allahın nimetlerinden bir tanesi o ya

Yok böyle bir saçmalalık kafayı yemişler

Aslında yasaklayan kişiye söylenecek çok söz var ama neyse......:twisted:

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Vala Sölücek Bişey bulamıyorum cahillik diyorum başka bisey demiyorum.

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Yuh artık yaaa bu kadar Olur , Allah'ın nimetini bişeylere benzetmek ne kadar mantıklı bunu çözemedim bu daha günah değil mi acaba ? . Tamamiyle Saçmalık.!!!

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
işte yobaz bunlara deniliyor diğerlerine değil

paşazaade

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bunlar müslüman değil kardeşim birlerinin ajanıdır olsa olsa
müslümanlıktan insanları soğutmak için gönderilmiş bi grup kendini bilmez
yuh artık diyorum eger doğru ise bu haber
müslümanlık bu değil yaa neden bukadar kirletiyolar el kaide denen bu örgüt dondurmanın peygamber efendimiz zamanında olmadığı için satışını yasaklamışsa e kendileri neden kılıçla at üstünde bi savasa girmiyolarda ağır silahlar kullanıyolar cep telefonları kulanıyolar bunlar efendimiz zamanında varmıydı
bırakın bu işleri geçin yaw kendileri içinde bile ne yaptıklarını bilmeyen bi avuç salak yüzünden güzelim dinimizi ne hale getiriyolar

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Nasıl bir mantık bu?

Diğerlerini geçtim hadi de Muhammed zamanında kalaşnikof da yoktu.

Neden kılıç,mızrakla savaşmıyorlarmış.

Bunlarda akıl varsa en fazla yasakladıkları nebatat kadardır sanırım.

Çalış belden aşağı.. :) El-Kaide Amerikan kuklasıdır, Talabani gibi Saddam gibi..

orcagada

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Çalış belden aşağı.. :) El-Kaide Amerikan kuklasıdır, Talabani gibi Saddam gibi..

Kurtardın yani sen şimdi durumu öyle mi?

Kukla olunca ses etmeyelim dimi?

Adam olup maneviyatla kandırılmasalardı.

Onlar eşek olduktan sonra semer vuran çok olur.

Yahu bana cevap verecen diye daha neleri görmezden geleceksin çok merak ediyorum.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Ses etme diyen yok, sen sesi yanlış yere ediyorsun. Bu adamlar "İslam bakın böyle kakadır" demek için yapıyor bunları, sen de onların oyuncağı oluyorsun bu şekilde.. Neden birilerine alet olmak bu kadar zevk veriyor size?

Neden görmezden geleyim? Ben senden daha çok nefret doluyorum bu adamlara karşı, El-Kaide'yi ve onlara inanan ahmakları savunduğumu zannetmiyorsun herhalde?

Kimsenin onlara inandığı yok, sadece ortaya laf atıyorlar hepsi bu. Senin gibi balıklar da bu yemi yutuyorlar işte.

Düzenleme: Üstelik bakıyorum olayın kaynağı yok, resmen gülmek/güldürmek için yapılmış bir haber. Memeleri görünen keçileri öldürüyorlar, yok yahu, onların ülkesinde keçiler nasıl üremeye devam ediyor o zaman? 10 Yaşındaki kardeşime anlatsam, bu yalanlara dört elle sarılışına o bile güler orcagada; hemen yapışıyorsunuz anti-İslamcıların uydurdukları saçmalıklara.

Sizin gibi balıkları yemlemek için de her seferinde yeni bir şey icat ediyorlar. Sırf Lübnan'daki Hizbullah'ı kaka gösterebilmek için Türkiye'de adı Hizbullah olan başka uyduruk bir örgüt yarattılar, Refah Partisi döneminde olmadık tarikatlar yaratıp tek tip kıyafetler giydirerek sokağa saldılar ki insanlar dinden korksun (başarılı oldular da, bugün de emekli paşaların kendi ses kayıtlarından, günlüklerinden bu kanıtları görüyoruz). İngiliz harp okullarında eğitim görmüş olmaktan gururlu(!) paşalarımız var, haberin var mı? Örneğin bir tanesi henüz Genelkurmay Başkanımız oldu; İlker Başbuğ.

Ya da ABD'den bahsedelim, Saddam'ı Irak'ın başına yerleştirdiler, sonra onun bahanesiyle Irak'a el koydular. Taliban'ı Afganistan'ın başına yerleştirdiler, sonra onun bahanesiyle Afganistan'a el koydular, şimdi de El-Kaide sineği dünyanın etrafını turluyor, bakalım hangi şanslı(!) ülkenin başına pisleyecek de ABD o ülkeye bu bahaneyle el koyacak.. Saddam'ı yerin dibinden bulup çıkardılar, ama her gün televizyonlara çıkan Usame b. Ladin'i bulamıyorlar öyle mi? :)

Allah'ım ne güzel balıklar yaratmışsın, sırf sana düşmanlık edebilmek için her türlü yemi yalayıp yutuyorlar. Çekirge bile bir zıplar iki zıplar üçüncüde düşer demişler, siz ne üçte düşüyorsunuz ne beşte..

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
allahdan oralarda yaşamıyoruz. yoksa bizim adanada şırdan var bunu alanıda satanıda asarlardı heralde :D

yemek_7.jpg

orcagada

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kimsenin onlara inandığı yok, sadece ortaya laf atıyorlar hepsi bu. Senin gibi balıklar da bu yemi yutuyorlar işte.

Sizin gibi balıkları yemlemek için de her seferinde yeni bir şey icat ediyorlar.

Allah'ım ne güzel balıklar yaratmışsın,

Elmacık biraz daha terbiyeli olursan sevinirim.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Rica ederim, sizler bizlere ve inancımıza türlü hakaretleri yaparken bunu iltifat olarak kabul etseniz yeridir.

Konuyla ilgili cevabınız varsa alayım?

paşazaade

Asistan
Reaksiyon puanı
0
katılıyorum ve korkuyorumki sırada biz varız
üzerimzdeki oynana oyunlara kulak vrmeyip görmemezlikten gelip sadece böylesine ucuz konuları neden göz önüne getirirler anlamıyorum
ve daha önceki dediğim gibi bu ve bunlar gibiler sadece birer piyon
bunlarla hamle yapıp ülkeleri tuzağa düşürüp mat etmeye çalışıyolar
aynı piyonları bizim üzerimizede salıyolar ama bir iki çürükelma dışında bizim itikatımız ve inancımız var bunu bence göz ardı ediyolar yada bunu bildikleri için ırak kadar kolay üzerimizde oynayamıyolar

idealterror

Asistan
Reaksiyon puanı
0
irak abd'nin kuklasidir (diyelim). saniyoruz ki baska musluman ulkelerde boyle uygulamalar yok. (zaten turkiye haric butun islam ulkeleri abd kulasi di mi?)
ne yazik ki baska musluman ulkelerde buna benzer uygulamalar var, kadinlar yaninda bir erkek olmadan cikamaz, araba suremez gibi. bizim ulkemizdede sutasin reklaminda inek memeleriyle ilgili bir problem cikmisti :)(fakat bu ornekler haberdeki kadar da radikal degil.) dolayisiyla boyle algilamamiz direk olarak bizim sucumuz degil. bunu da balik malik gibi alegorilerle susleyince, oyleymis gibi gosterme sanatina ne denirdi?

bir tarafta islami tukaka gibi gosteren medya var, fakat bir tarafta da gercekten tukaka bir islam var. tukaka islama laf edince gercek islama(gercek islam ne demek acaba) laf edilmis sanan baliklar da var. akabinde piyon muhabeti de yapiyoruz.

pek yazik ki bir yandan abd'yi turkiyenin koruyucusu olarak goren kesim obur taraftan abd'yi islami yanlis gostermekle suclayabiliyor.(esasinda abd degil de piyonlar suclanmis :)) garibiz vesselem.

wwhirlwind

Profesör
Reaksiyon puanı
2
haberi okuyunca aklıma asagidaki haber geldi ne yazıkki buna benzer seyler bircok musluman ! ulkede war bize de yapılmaya calısılıyor bu yuzden elimizdekinin degerini cok iyi bilmeliyiz giden gittimi bir daha geri gelmez dinimizi bu hala dusurenlere yazıklar olsun halkın artık dinci ile dindar arasındaki farkı anlaması gerekiyor ..

STV, EROTİK TATLI İSMİNİ DEĞİŞTİRDİ TARİHÇİLER İSYANDA

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@idealterror, Türkiye müslüman ülkelere örnek gösterilmek için icat edilmiş uygulamalarla donatılmıştır. Sen bizim ülke olarak tamamen bağımsız ve herşeyi kendi irademizle yaptığımızı mı zannediyorsun? Sözde laik bir ülkeyiz ama fetva veren resmi bir kurumumuz var! Diyanet işleri başkanlığı!

Irak elbette kukla idi, ABD Saddam'a ya ucuz ya ücretsiz bir sürü silah ve cephane yolladı, sonra da kitlesel imha silahları var diyerek oraya savaş açtı. Bilmiyorum neden sizin için bu kadar zor bunları görmek..

Türkiye ise bu ülkelerden daha beter konumdadır, çünkü diğer kuklalar en azından İslami olmadıklarını böyle komik şekillerle belli etseler de müslümanlara dokunmuyorlar. Oysa Türkiye'de ise itikat olduğu gibi değiştirilerek adı bile unutturuluyor hatta İslam adına bile millette bir alerji oluşturulmaya çalışıyor.

Kısacası açıktan kukla olanlarda kimin zararlı kimin cahil kimin samimi olduğu belli oluyor, ama Türkiyemizde kimin düşman kimin zararlı, kimin dost olduğu birbirine girmiş durumda; çünkü sözde laik olduğumuz halde, devletin dini olmadığı halde, namaz kılanlara öcü gibi bakıldığı halde, yine din adına devlet tarafından fetvalar yayınlanıyor. Yani düşman dost gibi görünüyor.

Bugün müslümanlara karşı ABD'yi, İsrail'i destekler hale gelmişiz, utanmadan da bununla övünüyoruz. Demek ki neymiş? Türkiye müslüman bir ülke değilmiş. Dolayısı ile "Türkiye dışındaki müslüman devletler..." diye cümle kurmak oldukça anlamsızdır, çünkü Türkiye müslüman değildir; sadece halkının bir kısmı müslüman olduğunu söylemektedir o kadar.

İşte bunları bilen adamlar da salt sizin gibi "entel" arkadaşları saflarına çekmek için çok güzel politikalar izliyorlar. Zira biriniz ateist, biriniz de dinin çağ dışı olduğunu söyleyen iki insansınız. Bu da hem benim tezimi doğruluyor, hem de atılan yemi yuttuğunuzu ıspatlıyor.

Nitekim binlerce, milyonlarca insanların yaşadığı memleketlerde herkesin birden bu kadar cahil ve ahmak olduğunu düşünmenize sadece ve sadece bu haberler sebep oluyor. Örneğin orcagada İran hakkında onlarca atıp tutuyor, Humeyni'ye lanet ve hakaretler ediyor, tarafsız olarak soruyorum "Humeyni'yi nereden tanıyorsun", Google'dan diyor!!!

Ama dünyanın en entelleri de sizlersiniz tabi; bu arada salatalığın erotik bir sebze olduğunu söyleyip onu yasaklamak, onun erotik düşünülmesine daha çok yol açıyor, böylece amaçlananın tersi bir etki yaratılıyor, tabi siz bunun felsefesini yapamıyorsunuz, çünkü o sırada milyonlarca insanı birden kaynağı belli olmayan bir habere dayanarak ahmak ilan ediyorsunuz.

Uzak değil, sadece 1 yıl önce İsrail-Lübnan savaşı patlak verdiğinde, İsrail, Lübnan'a ait devlet televizyonunu ele geçirdiğinde ne yayınlandı biliyor musunuz? Müsade edin söyleyeyim; çıplak veya bikinili kadın videoları ve alttan bant yazı geçerek Hizbullah'a hakaretler ediliyor ve Lübnan halkından İsrail'e destek talep ediliyor. Dikkat ediniz, çıplak kadın videolarıyla destek toplamaya çalışıyor adamlar!

Ama tabi siz enteller o arada çıplaklığın modernite olduğunu savunmakla meşgulsunuz. Hatta eminim İsrail'in iyilik yaptığını bile düşünmüşsünüzdür. Bu kadar açık bir oyunun bile farkına varamayacak kadar hem de. İsrail ele geçirdiği televizyonun yayınlarını paso çıplak kadın videoları oynatarak "süslüyor" ve sizin gibi arkadaşları bu kadar kolay kandırmanın mutlu ve haklı gururuyla sizleri istediği gibi idare ediyor, hatta beyinlerinizi bile..

Sonuç? Birilerine salatalığı erotik sebze ilan ettiriyorlar, siz de önceden bu yemlerle beslenmiş olarak hemen hedefe çarpıyorsunuz.

@wwhirlwind, çok mausmane görülüyor değil mi "kadınbudu"? Kadınların basit bir tatlı veya yemek ismiyle bile başka ülkelerde bu kadar aşağılandığını hiç görmedim. Türk erkeğinin kadını sadece cinsel bir obje, bir eşya olarak gördüğünün çarpıcı bir kanıtı..

Sonra da başkaları üzerinden tüm müslümanlara, milyonlarca kişiye birden "ahmak, akılsız, hasta beyinli, sapık.." gibi yakıştırmalarda bulunan şahıslar yuttukları bu yemlere karşılık "balık" sözünü hakaret addediyorlar öyle mi?

idealterror

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Türkiye müslüman ülkelere örnek gösterilmek için icat edilmiş uygulamalarla donatılmıştır. Sen bizim ülke olarak tamamen bağımsız ve herşeyi kendi irademizle yaptığımızı mı zannediyorsun? Sözde laik bir ülkeyiz ama fetva veren resmi bir kurumumuz var! Diyanet işleri başkanlığı!

Hukumetimiz BOP baskanligina soyunmus. Islam ulkelerine ornek olmak icin, yeni bir turkiye modeli yaratma pesindeler. BOP da ABD gudumlu. ornek turkiye yaratmanin yolu demek ki ABD kuklasi olmaktan geciyor.

Bugün müslümanlara karşı ABD'yi, İsrail'i destekler hale gelmişiz, utanmadan da bununla övünüyoruz. Demek ki neymiş? Türkiye müslüman bir ülke değilmiş. Dolayısı ile "Türkiye dışındaki müslüman devletler..." diye cümle kurmak oldukça anlamsızdır, çünkü Türkiye müslüman değildir; sadece halkının bir kısmı müslüman olduğunu söylemektedir o kadar.

ben desteklemiyorum, BOPcu hukumet destekliyor. hadi buyrun buradan yakin.
pek yazik ki aciktan hukumeti destekleyen cemaatler(hadi ozellestirelim, fethullah gulen), irak savasi hakkinda zaman'da bir yazi yazmis midir? islami medya savasa karsi kin duyan nefret duyan ses getirmis bir yazi cikarmis mi? ABD ve Israil hayranligi son hukumet ile asiri bir hale gelmemis midir?
Erdogan, (ziyoncu) Amerikan Yahudi Birligi tarafindan odullendirilmemis midir? Bu mudur savasa karsi cikmak bu mudur ABD ve Israil'e kin duymak?

Irak elbette kukla idi, ABD Saddam'a ya ucuz ya ücretsiz bir sürü silah ve cephane yolladı, sonra da kitlesel imha silahları var diyerek oraya savaş açtı. Bilmiyorum neden sizin için bu kadar zor bunları görmek..
Sanirim siz savas hala Irak'da kitle imha silahlari var diye cikti saniyorsunuz...

Türkiye ise bu ülkelerden daha beter konumdadır, çünkü diğer kuklalar en azından İslami olmadıklarını böyle komik şekillerle belli etseler de müslümanlara dokunmuyorlar. Oysa Türkiye'de ise itikat olduğu gibi değiştirilerek adı bile unutturuluyor hatta İslam adına bile millette bir alerji oluşturulmaya çalışıyor.

İşte bunları bilen adamlar da salt sizin gibi "entel" arkadaşları saflarına çekmek için çok güzel politikalar izliyorlar. Zira biriniz ateist, biriniz de dinin çağ dışı olduğunu söyleyen iki insansınız. Bu da hem benim tezimi doğruluyor, hem de atılan yemi yuttuğunuzu ıspatlıyor.

Demek ki dinsiz olmak sucmus. Islamcilar bir taraftan dinsizlere saygi gostermezken obur taraftan dinimizi yasiyamiyoruz deyip demokrasiyi kullaniyorlar. Liderler oligarsisi icinde yerini alan Erdogan Demokrasi amac degil aractir. Egemenlik kayitsiz sartsiz allahindir gibi soylemleri olmus. Siz biraz empati yapin; bir basbakan eskiden turkiye'deki din kurumu tamamiyla yeryuzunden silinmeli, her birey dinsiz olana kadar calismaliyiz demis olsa, islamci tafa bu nasil basbakan demez miydi?

tam neye karsi ciktiginizi anlayamiyorum. Beni islamiyete karsi BOP'u detekleyen ABD ile isbirlikci olmakla mi sucluyorsunuz yoksa ABD'nin kuklasi konumundaki turkiyede yine abd gudumunde dinsizlestirme projesinin isbirlikcisi olmakla mi sucluyorsunuz? yoksa hepsi birden karisik mi :)

Nitekim binlerce, milyonlarca insanların yaşadığı memleketlerde herkesin birden bu kadar cahil ve ahmak olduğunu düşünmenize sadece ve sadece bu haberler sebep oluyor. Örneğin orcagada İran hakkında onlarca atıp tutuyor, Humeyni'ye lanet ve hakaretler ediyor, tarafsız olarak soruyorum "Humeyni'yi nereden tanıyorsun", Google'dan diyor!!!

siz kisisel olarak taniyorsunuz sanirim? birlikte ayni masada yemek yemisliginiz var mi?

Ama dünyanın en entelleri de sizlersiniz tabi; bu arada salatalığın erotik bir sebze olduğunu söyleyip onu yasaklamak, onun erotik düşünülmesine daha çok yol açıyor, böylece amaçlananın tersi bir etki yaratılıyor, tabi siz bunun felsefesini yapamıyorsunuz, çünkü o sırada milyonlarca insanı birden kaynağı belli olmayan bir habere dayanarak ahmak ilan ediyorsunuz.

buna da ad hominem deniyordu sanirim. tartismayi p.c etme yontemlerinden biri....

@wwhirlwind, çok mausmane görülüyor değil mi "kadınbudu"? Kadınların basit bir tatlı veya yemek ismiyle bile başka ülkelerde bu kadar aşağılandığını hiç görmedim. Türk erkeğinin kadını sadece cinsel bir obje, bir eşya olarak gördüğünün çarpıcı bir kanıtı..
Evet, soz konusu kanal sizin dediginiz gibi kadinbudundan kadinin cinsel obje oldugu sonucunu cikartarak adini degistiriyorsa
1) o kanal gercekten hasta ruhludur.
2) islami oldugu soylenen kanal islami degil sadece tribunlere oynayan muhafazarkar bir kanaldir.
3) demek ki kadinbudu derken akliniza kadinin bacaklari gelmektedir, ben artik size ne diyeyim.
4) imam bayildi da esasinda laik bir yemek :)

Sonra da başkaları üzerinden tüm müslümanlara, milyonlarca kişiye birden "ahmak, akılsız, hasta beyinli, sapık.." gibi yakıştırmalarda bulunan şahıslar yuttukları bu yemlere karşılık "balık" sözünü hakaret addediyorlar öyle mi?

Bu lafiniz bana degildir insallah. sebebini acikladim. Musluman ulkelerde boyle oluyorsa, bu bizim algimizdan kaynaklanir. ama suclusu biz degilizdir. gozumuzu kapatalim mi?

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Selamlar.

Hukumetimiz BOP baskanligina soyunmus. Islam ulkelerine ornek olmak icin, yeni bir turkiye modeli yaratma pesindeler. BOP da ABD gudumlu. ornek turkiye yaratmanin yolu demek ki ABD kuklasi olmaktan geciyor.

Bu yazdığınla benim söylediğimi desteklemişsin arkadaşım. :) Zira "Türkiye müslüman değildir, diğer müslüman ülkeleri yozlaştırmak için donatılmıştır" diyorum, görüyorum ki sen de bana anti-tez öne sürmek için bazı şeyler söylemişsin ama bilakis fikrimi desteklemişsin.

Hükümete gelince, arkadaşım ya çok gençsiniz AKP öncesi hükümetleri tanımıyorsunuz, ya da bazı analizleri yapamıyorsunuz. Geçmiş hükümetler döneminde neredeyse her gün İsrail'den yeni silahlar alıyorduk, ABD ile anlaşmalar yapıyorduk, ekonomimizi her gün biraz daha çok onlara ödediğimiz faizlerle çökertiyorduk. Bugünkü hükümet de önceden kurulmuş olan dengeleri birden bozamazdı; en azından alımlarımız ve IMF ile yapılan anlaşmalar azaldı. Hangi hükümet gelirse gelsin, mecburen önceki anlaşmalara uyacaklardı.

Bu elbette şu anki hükümetin muhteşem harika süper olduğu anlamına gelmiyor; veya benim onların her hareketlerini destekleğim anlamına gelmiyor. Zira başbakanın kişiliğinden hiç hoşlanmıyorum; burada da onun adına değil, onun şahsında İslam'a saldıranlarla kendi adıma konuşuyorum.

İslami medyaya gelince; aslında böyle bir isimlendirme yanlış; ama olsun sen yine benim dediğimi kanıtlanış oluyorsun arkadaşım. Zira sahibi ve yazarları "müslüman" olmayan çok az gazete var Türkiye'de, yani aslında oransal olarak neredeyse tamamı "İslami medya" zaten. :) Ama tabi sen İslami medya demekle "inançlı" yazanları kastettiğin için "Türkiye müslüman değildir, sadece halkının bir kısmı müslüman olduğunu söylemektedir" sözümü doğrulamış oldun. Senin İslami medya diye adlandırdığın bu medyada Irak savaşı ile ilgili öfke dile getiren yazılar çıktı, ama sen okumadığın halde "niye yazmadılar" diyerek tabi ki onların hakkını yemiş oldun. Hatta bazıları hala da yazıyorlar.

Sanirim siz savas hala Irak'da kitle imha silahlari var diye cikti saniyorsunuz...

Arkadaşım ya çok maksatlısın, ya da gerçekten analiz yeteneğine sahip değilsin. Arkadaşım ben ABD böyle bir bahaneyle saldırdı dedim, bu da Saddam'ın onların besili hayvanı olduğunu ıspatlıyordu. Kitlesel imha silahları tabi ki yoktu; hatta ABD hükümeti savaşı başlattıktan bir kaç yıl sonra "ya kusura bakmayın kitlesel imha silahı yokmuş" diye basın açıklaması yaptı. Bu onların nasıl politika izlediğini ortaya koyuyor ama görmeyen gözler görmüyor demek ki.

Islamcilar bir taraftan dinsizlere saygi gostermezken obur taraftan dinimizi yasiyamiyoruz deyip demokrasiyi kullaniyorlar.

Bu "islamcılar" sözü son zamanlarda hiç farkedilmeden inceden inceye aşağılamak manasında kullanılıyor artık. "İslami medya" deyince herkeste bir tiksinti havası oluşuyor. İşte sizi bununla ihtam ediyorum, yapılan oyunların sizin üzerinizde ne kadar etkili olduğunun kanıtıdır bu. Zira inançsızlara nasıl saygı gösterilmiyormuş kimse açıklayamıyor, ama ben inançlı kimselere nasıl saygısızlık yapılıyor biliyorum; soyunma odalarını gizli kamerayla görüntüye çekip sonra da utanmadan televizyonda gururla yayınlayanlar mı dersin, üniversiteye bir bez parçası yüzünden genç kızlarımızı almayanları mı dersin, "onları yok etmeliyiz" diye toplantı yapacak kadar alçak ve düşmanlık besleyenleri mi dersin.. Hangisini anlatayım? Buna karşılık hala da "İslamcılar dinsizlere saygı göstermiyor" diyorsanız, elbette İsrailin ve ABD'nin basit ve etkili politikaları ta o kadar uzaktan sizin üzerinizde epey etkili olmuş demektir.

siz kisisel olarak taniyorsunuz sanirim? birlikte ayni masada yemek yemisliginiz var mi?

Hedef çarpıtmayalım arkadaşım. ;) Konuyu bana getirmen ayıbı örtmeye çalışmaktır; zira ben tanıdığıma veya tanımadığıma ilişkin hiç bir şey söylemedim. ;) Humeyni hakkında iyi veya kötü bir şey söylemedim ki "sanki sen tanıyor musun" diye çıkışasın. Ben adama türlü hakaretler edenlerin, aslında Humeyniyi umursamadıkları, düşmanlık ettiklerinin dolaylı olarak İslam'ın kendisi olduğunu söyledim; ıspatı da Humeyni'yi tanımıyor olmaları. Zira orcagada ve benzerleri Humeyni hakkında sağda solda onlarca laf söylüyorlar, nereden tanıyorsun sorusuna Google'dan daha somut bir cevap veremiyorlar. Bu da İslam'a karşı yerleştirilmiş olan güdümlerin sizi nasıl on ikiden vurduğunu gösteriyor.

Evet, soz konusu kanal sizin dediginiz gibi kadinbudundan kadinin cinsel obje oldugu sonucunu cikartarak adini degistiriyorsa....

Eh, modern olmakta sınır tanımıyorsunuz maşallah. :) "Kadın budu", elbette kadını cinsel obje görmektir, aşağılamaktır. Kadın hayvan değildir onun "budu" yenilmek üzere rağbet görsün; geriye cinsellikten başka ne ihtimal kalıyor acaba fikrin var mı arkadaşım? But deyince bizim aklımıza bir şey gelip gelmemesi değil ki arkadaşım konu; butun ne olduğu zaten belli, benim aklıma ne geleceğinin ne önemi var? :) Yine bir hedef çarpıtma.. Sözlük anlamını mı yazalım buraya? Kabahat aklına bunu getirende değildir, bunu söyleyendedir. Zira sen "araba" dediğin zaman nasıl "araba" anlıyorsam, "but" dediğin zaman da "but" anlıyorum, anormallik bende değil, but gibi kaba bir sözcüğü "yemek" amacıyla kullanan ve onu "modern" diye niteleyende.

Kalın puntolarla yazdığım son sözüm sana değildi arkadaşım, doğru tespit etmişsin.

idealterror

Asistan
Reaksiyon puanı
0
farkinda misniz bilmiyorum ama ikimizin de populistlesmesine gerek yok...