İrade Eksikliği

Bu konuyu okuyanlar

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
İrade Sahibi Bi İnsan Olmadığımın Farkındayım Ama Sadece Zor Şeylerde Matematik Çözmek Kitap Okumak yaptığım programa uymak vb. Hayattaki Kolay Şeylerde Gösterebildiğim en yüksek iradeyi gösterebilirim ama zor şeylere gelince korkup kaçıyorum bu sorunu nasıl çözebilirim bu sorunun çözümünü burda aramam garip olabilir ancak Fazla Sosyal Birisi Değilim Sorabileceğim birileri yok mecbur buraya sormak zorundayım :(

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Yapacak bir şey yok. Böyle doğmuşsun.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Yapacak bir şey yok. Böyle doğmuşsun.
Aslında buna böyle cevap vermek hiç doğru değil. Bunun ana sebebi küçükken nasıl yetiştiğimizle alakalı bence. Nasıl engelli bir insan eğitimle normal seviyelere yakın seviyelere çıkartılabiliyorsa karakter özellikleri de tamamen etrafımızdan öğrendiklerimizle alakalı.
İrade Sahibi Bi İnsan Olmadığımın Farkındayım Ama Sadece Zor Şeylerde Matematik Çözmek Kitap Okumak yaptığım programa uymak vb. Hayattaki Kolay Şeylerde Gösterebildiğim en yüksek iradeyi gösterebilirim ama zor şeylere gelince korkup kaçıyorum bu sorunu nasıl çözebilirim bu sorunun çözümünü burda aramam garip olabilir ancak Fazla Sosyal Birisi Değilim Sorabileceğim birileri yok mecbur buraya sormak zorundayım :(
Üstte dediğime sonuç olarak kararlılıkla bir şeylere tutunursanız o şeyleri kazanırsınız. Karakter özellikleri dahil. Olabildiğince bu korkunuzun üstüne gidin. Bunu da yenebilirsiniz.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Kelin ilacı olsa diyorun sadece...
O yüzden şu kitabı öneririm.Pdfsini yarısına kadar okudum beğenmiştim.Faydalı bir kitap bence öyle sıkıcı da değil yani sarıyor.
images (1).jpeg

Red Gui11otine

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Eğer iraden yoksa senden azim beklenemez.Eğer bu ölümlü dünyaya boşa gelmek istemiyorsan o arkandaki 2 bölümlü organını kaldır ve bir şeyler yapmaya çalış.Sana şöyle izah edeyim;
Düşün,10 yıl sonrasını.Hiç sevmediğin bir iştesin veya sokakta yaşıyorsun yada başka bir insanın istemeyeceği herhangi bir pozisyon.Sonra da bir adam yanına yaklaşıyor ve şunu diyor;
"Seni 10 yıl geriye götürebilirim."diyor ve sende o anki durumundan memnun olmadığın için kabul ediyorsun.Düşünsene,belki de şuan o şansını kullanıyorsundur.Kalkıp geleceğini değiştirmek için gece gündüz kitap okuyup matematik çalışmaz mıydın??
Unutma,şuan sen o şansını kullanıyorsun ve o şans bir daha sana verilmeyecek...