İpod touch almayı düşünüyorum...

Msfk

Asistan
Reaksiyon puanı
5
İyi geceler, arkadaşlar ben ipod touch almak istiyorum.Ama öğrenci olduğumdan dolayı fazla param yok.Ben bu aletin 2. Neslini (kamerasız) 2. Elden İstanbul içinde sizce kaça bulabilirim?Bu makinayı tavsiye eder misiniz ?

PROchemist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2. elleri 180'den başlıyor. Forumlarda çok rahat bulabilirsin. 3. nesilleri de 200'den başlıyor temizliğine göre değişiyor. İhtiyaçlarını ve beklentini söylersen tavsiye edilip edilmiyeceği konusunda daha fazla yardımcı olabilirim.

ddddddddddd

Profesör
Reaksiyon puanı
19
05_016_4449_0001_mp4_ng_em783rb_mp3_player_fm_2_gb_siyah.jpg

NG 2GB MP4 çalar al verme o kadar para ipad toucha .Gösterişi var sadece.

ddddddddddd

Profesör
Reaksiyon puanı
19
ya haklısın ipod touch ile bu ürünün alakası yok ama gerçekten değmez diye düşünüyorum.

2.nesil ipod tocuh özelliklerindan bazılarını sıralayacağım.

Wi-Fi ile İnternette Gezinme - Video Oynatma - Resim Gösterimi - Dokunmatik Ekran
Pil Ömrü : 22 Saat
Bellek : 8 GB

Wi-fi için vericeğin para ile bu parayı telefonuna aktarsan daha iyi olur bir telefonun olur.Müzik çalarla internette gezinme mantıklı gelmiyor bana bunun dışında video oynatma ,resim gösterim zaten çoğu mp4 çalarda mevcut.Daha iyi görüntü kalitesi dersiniz ama gün içinde hangimiz müzik çaları elimize alıp bir film,video izliyim diyoruz.Yada resimlere bakıyım.Dokunmatik ekran oluşu da bana göre klasik apple gösterişlerden biri.Eğer alırsan emin ol diceyeceksin ki şunun tuşu olsaydı keşke diye.

Pil ömrüne hiç bir şey diyemem.Apple ile yarışabileceğini sanmıyorum diğer müzik çalarların ama bu pil ömrü wi-fi açtığında 22 saat kaldırmı yada video.

8gb hafıza gerçekten büyük .4 gb lık standart hafıza yeter artar diye düşünüyorum.Hiç bir zaman gün içinde 2000 şarkı dinleme fırsatı bulamayacaksın.Sürekli güncelleyebilirsin.Dinleyeceğin şarkıları atabilirsin ki 4b hayli hayli yeter.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Alacaksan 3.nesil al en az bence, 8gb az gelebilir video/müzik arşivini aktarirsan + bir sürü kaliteli oyun/uygulama var kimileri 250mbdan aşağı değil.
internet olarak da gayet iyi yalnız bildigini varsayıyorum adobe Flash gerektiren sitelerde kimi video veya flashla hazırlanmış icerikleri goremezsin. Kendi Youtube uygulaması var, bir çok video sitesinin kendi uygulaması var.
kullanan birisi olarak 100-150 lira piranha vb marka mp3/mp4 oynaticilara para vereceğine 200liraya falan ipodtouch al

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Alacaksan 3.nesil al en az bence, 8gb az gelebilir video/müzik arşivini aktarirsan + bir sürü kaliteli oyun/uygulama var kimileri 250mbdan aşağı değil.
internet olarak da gayet iyi yalnız bildigini varsayıyorum adobe Flash gerektiren sitelerde kimi video veya flashla hazırlanmış icerikleri goremezsin. Kendi Youtube uygulaması var, bir çok video sitesinin kendi uygulaması var.
kullanan birisi olarak 100-150 lira piranha vb marka mp3/mp4 oynaticilara para vereceğine 200liraya falan ipodtouch al

Sanırım Flash Viewer dı adı bunu yüklersen flash sorunun kalmıyor. :D Ayrıca bende 4.nesil almanı tavsiye ederm sıfırı 539 2.el ne kadar bilemem. Bende 1.nesilini kullanıyorum alırsan her konuda yardımcı olurum sana jb gibi. :devil2:

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Flashla alakalı bir cozum yok maalesef bir ara bir jb grubu frash diye bir patch çıkarmıştı tabi bu yeni nesil open-gl destekleyenlerdeydi falan.

Msfk

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar ben ipod'u hem müzik, hem film, hemde wifi için almayı düşünüyorum.Zaten takoz bir telefonum var.İkisi beraber mükemmel bir ikili olabilir diye düşünüyorum.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Pişman olmazsın 3.nesil almaya çalış

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
valla müziğe gerçekten önem veriyorsan ses kalitesi senin için çok önemliyse kesinlikle ipod alma :D şahsen ben hiç beğenmedim :) bu konuda tercihin iriver olsun :) ama tıngırdasın işte oyun oynayayım internete gireyim dersen ipod işini görecektir :)

acuster

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bende 3. nesi var sıfır çizik aldıgım gibi zagg shield uyguladım ben satayım istersen.

Msfk

Asistan
Reaksiyon puanı
5
@acuster

cihaz hakkında daha detaylı bilgi verebilir misin ?

acuster

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Nasıl bir bilgi ipod touch hakkında mı benim cihaz hakkında mı :D Hocam Jailbreak diye bir şey var onun sayesinde düşünebileceğin her türlü uygulamaya ücretsiz erişebiliyorsun ve on numara oyun program var tam multimedya cihazı.
benim üründe yanında 5 silikon kılıf 2 ekstra arka kapak ekstra 1 kulaklık koşucalar için olandan kolda taşıma aparatı birde istersen araştır bak prizden şarz ipod touch cihazlarında verilmez ek olarak oda var :D.

harbinur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ipod touch 2 8gb ile ipod touch 3 8gb arasinda donanim olarak hicbir fark yok.
ama 32gb lari arasinda baya fark var,yani ipod touch 3 32gb in islemcisi 2 den daha hizli.bazi ekstra ozellikleri var.
ve 8gb ile 32gb arasinda ciddi bir fiyat farki yok.alacaksan ipod touch 3 32gb al derim.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
iriver diye aratırsan cevabını bulursun :) bir de sansa klip var :)

tnd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
istersen sahibinden e bak.
ben oradan bir tane satıyorum ilan vermis gibi olmayayim ama 44078013 diye aratinca bulabilirsin. bundan daha iyisi ipod (4g) iphone4 daha iyi ve hızlı bi platform yok su ana kadar.

Wirofon ile birlikte ofiste telefon yerine kullanın. ama iphone4 tercihimdir.

normal mp4 calarlardan ustunlugunu hic yazmıyacagım bıle yaz yaz bitmez :)

TheFanz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadasım ben Çin de yasıyorum ve bugün gidip iPod touch aldım . Fazla bilgim yoktu çince sözlüğü çok kullanışlı olduğu için aldım 4. Nesil sıfır yanında ekranına koruyucu yapistirdilar, güzel beyAz bide kasa gibi arkasını koruması için birsey verdiler. Honkong malı , bildigin orjinal iPod 1yil dunyanın heryerinde gArantisi varmış öyle dedi satan eleman ve ben bunların hepsini 1900 RMBye aldım yani 400 tl sizce ucuzmu almisim yoksa trden pahalımı ? Tr piyasasını bilmediğim için size soruyorum .
Alete gelince mükemmel birsey ve inanılmaz kullanışlı .. iPhone 4de alacaktım bekle 5 çıkacak dedi satıcı onu bekliyorum bende :)

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
@the_fanz iyi fiyata almissin burada yaklaşık 600liradan başlıyor.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Ben de 32gb Touch 4. jenerasyon almıştım Amerika'dan ilk çıktığı zamanlar. Diğer nesilleri ile farkını bilmiyorum ama gerçekten çok iyi bir cihaz. Hele yurtdışından getirebiliyorsan ödediğin paraya göre mükemmel bir müzikçalar sahibi oluyorsun. İnternette surf deneyimi boyutuna göre olabileceği kadar iyi, hemen hemen tüm iPhone uygulamaları üzerinde çalışıyor, FaceTime ile Wi-fi üzerinden direk görüntülü görüşebilme seçeneği var. Ses kalitesi zaten çok iyi. Bataryası gayet uzun gidiyor. Internette sürekli bataryadan yakınan insanlar görüyorum, görev yöneticisinden programları kapatmayı bilmeyen kişiler bunlar. Kullandığınız programları işiniz bittikten sonra burdan kapatırsanız bataryası gayet tatmin edici şekilde uzun gittiğini rahatlıkla söyleyebilirim. HD Video çekimi de bonusu.

Snape

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4.nesil kullaniyorum, memnunum almalısın :)

Bullhammer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mükemmel bir cihaz, hiç şüphen olmasın al kullan.

ömer gün

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben ıpod touch 3.nesil kulanıcısıyım oldukça tatmin edici ama kamera olmadımı olmuyo o yüzden ya 4.nesil al yada alma bence /: