Gitar bilgisi olan arkadaşlar lütfen baksın çok acil yardım!!!

Bu konuyu okuyanlar

turkiyeli275

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar ben bayağı bir süredir para biriktiriyordum orta seviye bir elektro gitar için tabi öğrenci olunca zor birikiyor :D
En son birikti bir şeyler devamlı pena müzik kitabı vs ıvır zıvır aldığım bir yer fendeyim alt markası olan squier bullet strat+amfiyi 750'ye verebileceğini söyledi(bullet strat demedi tabi sadece squier dedi gitar gelince gördüm bullet strat olduğunu ve affinity ile aralarındaki farkı bilmiyorum:D) internette fender affinity strat setini 850'ye gördüm bir sitede sitenin ismini vermeyeyim ama zaten az çok araştıranlar tahmin eder bulur :D
Her neyse işte adama ben thrash metal speed metal fln dinliyorum o tarz müzikler çalacam dedim adam da tamam bu işini görür ayrıca humbecker rahat görür fln dedi aldım bugün gitarı geldim eve ya arkadaş gitar iyi güzel hoşta yok çıkartamadım bir bir türlü metal tonlarını çok hafif ben ayarlamayı bilmiyorum ben mi yapamıyorum acaba nasıl çıkaracağım hakkında fikri olan yardım edebilir mi?
Peki sizce param boşa mı gitti? Bahsettiğim set Squier Affinity Strat Special with Fender Frontman Amp yazın zaten çıkıyor benim aldığım bullet strat+çift girişli burlington amfi+Tuner 800 tl(tuner eno music emt-789c ona da 50 lira dedi)
2-3 yıl sonra adam akıllı fender veya gibson almayı düşünüyorum ama sizce bu sürede bu gitar beni götürür mü? Yoksa elden çıkarıp başka bir gitar almalı mıyım? Lütfen çok acil yardım yardım edenlere şimdiden çok teşekkür ederim

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Bullet strat çok ucuz bir gitar sizde olanın materialı nasıl sunta benzerimi? ama başlangıc için idare eder, amfiyi marka ne?

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Çok karışık yazınız bu arada, aşağıları anlayamadım pek

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Valla sağlamlık istiyorsan Antonio Sanchez önerebilirim ilk okuldayken öğretmenim beni onla dövmüştü gitarın sağlamlığına hayran kalmıştım çünkü vururken kırılacağını düşündüm tahta birşey duruyordu halbuki kırılan şey kafamdı

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Antonio'nun elektro gitarı yok bildiğim kadarıyla, elektro klasik var o da klasik tınlarda amfi olsa bile

turkiyeli275

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Çok karışık yazınız bu arada, aşağıları anlayamadım pek
Dostum yazım için özür dilerim yazı dilim hiçbir zaman iyi olmadı :D
Amfinin markası burlington 15w'lık çift girişli bir amfi
Gitar sunta mı bilmiyorum ya pek anlamıyorum malzeme yapılarından :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Valla sağlamlık istiyorsan Antonio Sanchez önerebilirim ilk okuldayken öğretmenim beni onla dövmüştü gitarın sağlamlığına hayran kalmıştım çünkü vururken kırılacağını düşündüm tahta birşey duruyordu halbuki kırılan şey kafamdı
İlginç ve gece gece güldüren bir anıymış :D:D
Dostum gitarı aldım şu anda ilk düşencem yeni gitar almak değil bu gitar işime yarar mı yaramaz mı onun derdindeyim şu anda :D

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Özürlük durum yok, burlingtonmu? Böyle marka hiç duymadım eminmisiniz? Bence bu bir şehir ismi, marshall, jl, dfx felan oluyor genelde ama burlington bilemedim, 2 girişli olması iyi mikrofon da kullanırsınız rahat

turkiyeli275

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Özürlük durum yok, burlingtonmu? Böyle marka hiç duymadım eminmisiniz? Bence bu bir şehir ismi, marshall, jl, dfx felan oluyor genelde ama burlington bilemedim, 2 girişli olması iyi mikrofon da kullanırsınız rahat
Markadan eminim ama evet dediğiniz gibi internette fln pek rastlanılan bir marka değil bende baktım biraz ama amfi güzel ondan memnunum ilk kez ismini duyduğum bir amfiden beklentimin üstünde çıktı ama dediğim gibi en büyük sorunum gitar tonları yumuşak
klasik gitarımda bir metal müziği çalarken daha çok keyif alıyordum abartmıyorum ve daha ilk günden elektrodan soğumaya klasiğimle tekrar kesişmeye başladım :D
Peki en azından metal tonlarına yaklaştırmak için sizin önerebileceğiniz ayarlar var mı gitarda?