İphonelar İçin Şarj Ömrünü Uzatmak Adına Neler Yapmalıyız.

Bu konuyu okuyanlar

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Merhaba,

İos biraz karışık olduğu için bazı şeyleri manuel kapatmak zorundayız.

1. Ayarlar>Genel>Arka Planda Uygulama Yenile'ye giriyoruz ve aktifsizleştiriyoruz.

Görselde en yukarıda bulunan buton yeşil olmayacak:

2. Ayarlar>Genel>Erişebilirlik>Hareketi Azalt'ı aktifleştiriyoruz.

Açıklaması: Hareketi azaltın;
Duvar kağıdının üzerindeki uygulama simgelerinin sanki havadaymışçasına görünmesini sağlayan Parallax teknolojisi şarjı sömüren özellikler arasında yer alıyor. Duvar kağıdına bir nevi 3 boyut kazandıran bu özelliği devre dışı bırakarak hissedilir bir şarj artışı hissedebilirsiniz.

Görsel:

3. Ayarlar>Genel>Siri'ye girip aktifsizleştiriyoruz.
Görsel:

4. Ana ekrana gelip elimizi aşağıdan yukarıya sürükleyin ve açılan kontrol merkezinden AirDrop'ı kapalı yapın.
Görsel:

5. Ayarlar'a girip aşağıya doğuru yavaşça inin İtunes ve App Store 'a girin, otomatik indirmeler'i kendinize göre ayarlayın. Böylelikle hem veri hemde şarj tasarrufu sağlamış oluyoruz.
Görsel:

6. Ayarlar>Bildirim Merkezi>Aşağıda bulunan '' Dahil et '' in altında yer alan uygulamalarda kullanmadığınız ve bildirim almak istemediğiniz uygulamalar için; istemediğiniz uygulamaya tıklayın Uyarı Stilini YOK '' en solda '' olanı işaretleyin. Aşağıda bulunan '' Uygulama İşareti, Sesler, Bildirim Merkezi'nde Göster, Dahil et, Kilitli Ekranda Göster '' seçeneklerin hepsini aktifsizleştiriyoruz.

Artık uygulamalara girmeden gelen bildirimleri görmeyeceğiz Örnek; whatshaptan gelen bir mesajı whatshap'a girmeden geldiğini göremeyeceğiz.

7. Ayarlar>Duvar Kağıtları ve Parlaklık'a giriyoruz otomatik parlaklık ayarlamayı aktifsizleştiriyoruz ve ekran parlaklığımızı kısıyoruz. Duvar kağıtlarımıza giriyoruz hareketsiz duvar kağıdı kullanmayı tercih ediyoruz ve duvar kağıdımıza tıkladığımızda karşımıza '' Perspektif Büyütme: Var '' diye bir seçenek geliyor onu kapatıyoruz arkadaşlar.

8. Ayarlar>Sesler'e giriyoruz TİTREŞİM başlığı altında olan '' Çaldığında titret, Sessizken Titret ''i aktifsizleştiriyoruz. Sessizdeyken titreti isteğe bağlı kapatıp açabilirsiniz. En aşağıya '' Kilit Sesleri ve Klavye Tıklamaları '' bulunuyor, Klavye tıklamalarını aktifsizleştirirsek pilden tasarruf etmiş oluruz, kişisel tercih olarak Kilit Seslerinide kapatabiliriz.

9. Ayarlar>Hücresel'e girdiğimizde Hücresel veri'yi aktifleştirin ama altında bulunan 3G'yi Etkinleştirmeyin, eğer etkinleştirirseniz internetiniz çok daha hızlı olur ama telefon daha fazla ısınır ve şarj tüketimi tavan yapar.

10. Ayarlar>Wifi'ye girin en aşağıda olan ''Ağlara katılmadan sor '' seçeneğini kapatın, kapatmazsanız devamlı arka planda bulduğu ağlara katılmaya çalışıcaktır ve şarjınız daha hızlı biticektir.

Not: Lütfen Hücresel veriyi, 3G'yi ve Wifiyi kullanmadığınız zamanlarda kapalı tutun. Açık bırakırsanız telefonunuz ısınabilir ve şarj tüketimi hızlanır.

İlk 5 Madde SDN tarafından hazırlanmıştır. Diğer 5 madde bana ayittir.
Kaynak

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
iOS aslında en basit mobil OS'dur. :D

Kullanımı kolay aslında cok cabuk alışıyoruz ama Androidde böyle seçenekleri aktifsizleştirme yerlerine hiç rastlamadığım için açıkçası androidden iosa geçince bana biraz karışık geldi :p ama kavradım yani sıkıntı kalmadı :)

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Gencler bunlarin hepsini yapinca telefonunuzda olacak 3310 luklardan [MENTION=380082]Vikings[/MENTION] sorumlu değildir :)

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Gencler bunlarin hepsini yapinca telefonunuzda olacak 3310 luklardan @Vikings sorumlu değildir :)

Yok be bro ben sadece Hareket azaltmayı açmadım diğer yazdıklarımı uyguluyorum şarjım deli gibi gidiyor :) hem halen iphone 5s yani :p

Bak şu anda İphone 5s'in şarj süre bilgileri:

Genelde evde birileri olunca uçak modunda tutarım, arayanım pek olmaz bunların haricinde Real Boxing ve Rise of berkten başka birşey oynamam arada sırada watsaptan mesaj gelirse muhabbetederiz onun haricinde telefonu pek elime almıyorum ve değerler ortada :)

Son şarj tam doldurulduktan sonra fişe takıldı diyor ama taktığım fiş USB kablosu ile pcye bağlamak bir kaç fotoraf atmıştım faceye o yani :)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Yok be bro ben sadece Hareket azaltmayı açmadım diğer yazdıklarımı uyguluyorum şarjım deli gibi gidiyor :) hem halen iphone 5s yani :p

Bak şu anda İphone 5s'in şarj süre bilgileri:

Genelde evde birileri olunca uçak modunda tutarım, arayanım pek olmaz bunların haricinde Real Boxing ve Rise of berkten başka birşey oynamam arada sırada watsaptan mesaj gelirse muhabbetederiz onun haricinde telefonu pek elime almıyorum ve değerler ortada :)

Herhalde wifi ve hücreseli kapatıyorsun kulanmayınca :D telefonla pek samimi değilsiniz :D benim wifi sürekli açık 3 g de açık 5 saat kullanım 23 saat bekleme :D

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Herhalde wifi ve hücreseli kapatıyorsun kulanmayınca :D telefonla pek samimi değilsiniz :D benim wifi sürekli açık 3 g de açık 5 saat kullanım 23 saat bekleme :D

Wifi full açık bırakınca elime birşey geçmiyor zaten wifiyi açıp kontrol panelini geriye sürükleyene kadar internet bağlantım hazır oluyor, haliyle istediğim şeye şak diye erişebiliyorum ve şarj süremi uzatmış oluyorum :). 3Gyi dışarda açıyorum ve cidden cok çabuk ısınıyor heleki sağ tarafı :) ama aşırı gitmiyor yani wifi dakikada 1 götürüyorsa bu 1.5 falan götürüyor :)

Hadi iyi geceler herkese ben yatmaya :)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Wifi full açık bırakınca elime birşey geçmiyor zaten wifiyi açıp kontrol panelini geriye sürükleyene kadar internet bağlantım hazır oluyor, haliyle istediğim şeye şak diye erişebiliyorum ve şarj süremi uzatmış oluyorum :). 3Gyi dışarda açıyorum ve cidden cok çabuk ısınıyor heleki sağ tarafı :) ama aşırı gitmiyor yani wifi dakikada 1 götürüyorsa bu 1.5 falan götürüyor :)

Hadi iyi geceler herkese ben yatmaya :)

Sürekli mesaj geldiği için benim internet açık kalması gerekiyor :D wifi sürekli bağlı bırakıyorum sorun olmuyor benim için :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
komple kapatsan da şarjı gider buna çözüm yok aslında var taşınabilir şarj alıcan hey apple bir iphone5c,4s verde kullanım hakkında fikrim olsun hemde reklamın olur.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
komple kapatsan da şarjı gider buna çözüm yok aslında var taşınabilir şarj alıcan hey apple bir iphone5c,4s verde kullanım hakkında fikrim olsun hemde reklamın olur.

Şarjlı kılıflar var aslında onlar tüm gün telefon elinden düşmeyen arkadaşlar için yapılan birşey :) ben bir günü cok rahatlıkla kullanıyorum, eğer evde değilsem genelde telefonla takılıyorum ve nerdeyse elimden düşmüyor fakat 1 günü çıkartıyorum yani :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Şarjlı kılıflar var aslında onlar tüm gün telefon elinden düşmeyen arkadaşlar için yapılan birşey :) ben bir günü cok rahatlıkla kullanıyorum, eğer evde değilsem genelde telefonla takılıyorum ve nerdeyse elimden düşmüyor fakat 1 günü çıkartıyorum yani :)

işime yarar da bütçe yok apple bir tane iphone4 versede kabul ederim.

aytena

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İOS 8 ile bu konuya yönelik bazı önlemler geliyormuş arkadaşlar... Uzun süre açık kalan program kendi kendine kapanacakmış vs

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
676
telefon oldu sana 3310 ne faydası kaldı ki şimdi

arabadakiadam2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence dediklerinin bi cok şeyi gereksiz arkaplanda uygulamaları kapatırım sadece hucresel hep açıktır sadece wifi kapattığım zaman yada hızlı internet gerektiği vakit 3G yi acıyorum bir gun yetiyor da artıyor titreşim sesi felan kapattın mı neresi guzel yada uçak modu ne farkettirir hattın sanki şarjını sömürüyor

- - - Mesaj Güncellendi - - -