İphone4/4S için IOS 7 incelikleri

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
arkadaşlar IOS 7 akşam 20.00 itibariyle indirilebilir olacak ve iphone 4/4S sahipleri "acaba telefonda kasma olurmu?" düşüncesiyle tedirgin olmaktalar. şimdi size vereceğim bu küçük tüyolar ile hem işlemcinizin yükünü azaltarak telefonu daha akıcı hale getirebilecek (zaten kasma olmuyor ancak iphone 4 de tepki süreleri biraz uzamış) hem de daha uzun şarj sürelerine sahip olacaksınız...

1- öncelikle dinamik duvar kağıtları hem işlemciyi gereksiz yere yoracak hem de pil sürenize olumsuz etki yapacaktır bu yüzden normal duvar kağıtlarını tercih ediniz. çünkü dinamik duvar kağıtları ivme ölçer gibi sensörleride sürekli kullanmaktadır ve 5S de olduğu gibi sensörler için ayrı bir tasarruflu işlemcimiz bulunmuyor.

2- bildiğiniz gibi IOS de 3 katmanlı bir yapı var ve katmanlar şeffaf (blur) efektlerle süslenmiş. yalnız bu şeffaf görüntü maalesef sistem kaynaklarını sömüren bir yapı. bu şeffaf yapıyı kapatarak sistem kaynaklarını rahatlatabilirsiniz. bu aynı zamanda şarj zürenizi de uzatacaktır. nasıl kaapatacağınızı aşağıda anlatacağım.

3- IOS ana ekranda sanki yapay bir 3D efekti (parallax effect) var. bunu sağlamak için telefon ivme ölçer, jiroskop gibi sensörleri sürekli aktif tutarak arka plan ile ön planı farklı hızlarda hareket ettirerek beyninizde sahte bir 3D görüntüsü oluşturuyor. tabiki bu yapıda çok fazla sistem kaynağı tüketiyor. her ne kadar göze çok hoş görünsede bence gereksiz. bu özelliği kapatarak da telefonunuzda sistem kaynaklaarını rahatlatacaksınız.

şimdi bu özellikleri nasıl kapatacağınızı anlatacağım çünkü apple bu özellikleri açıp kapatmayı sanki biraz gizlemiş.

-Ayarlar menüsüne gelelim ve "Genel" sekmesini açalım

1.PNG

-burada "Erişilebilirlik" sekmesini bulup orayı açalım

2.PNG

-bu sekmede "Kontrastı Artır" seçeneğini bulup "Açık" konumuna getirelim (şeffaflık efektini kapatır). daha sonra "Hareketi Azalt" seçeneğini bulup "Açık" konumuna getirelim (3D efektini kapatır). işlem tamamdır.

3.PNG

artık telefonunuz daha hızlı, kasmıyor ve şarjı daha uzun gidiyor

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
özellikle iphone 4 sahipleri

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
4s de hiçbir sorun yok. bazı uygulamalarda sıkıntı olabiliyor ancak onlarında uyumlu versiyonları en kısa zamanda yayınlanır

cherechii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar 4S e güncelleme yapar varmı? herhangi bir kasma varmı

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
4s için aklımı karıştırıyordu.ve ne çok iphone kullanıcısı var bee.konuk sayısına bak.
android fanboys nerde :D

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
4s için gayet stabil ve akıcı çalışıyor. hiç tereddüt etmeden yükleyebilirsiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar ben yeni sürümü indirdim ancak şimdi yükle dediğimde güncelleme doğrulanıyor diyor ve sonunda yazılım güncelleme kullanılamıyor yazısı çıkıyor ne yapmalıyım ?

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
arkadaslar ben yeni sürümü indirdim ancak şimdi yükle dediğimde güncelleme doğrulanıyor diyor ve sonunda yazılım güncelleme kullanılamıyor yazısı çıkıyor ne yapmalıyım ?

Banada aynısı oldu. Birkaç defa tekrar denedim ve yükledi.

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Iphone 4'e yukleyen arkadaşların görüşleri nelerdir?

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
eşimin iphone 4 üne yükledim (iphone 4 8gb), açıkçası 6.1.3 kadar akıcı çalışmıyor. bendeki 4s gayet stabil ve akıcı çalıştığı halde iphone 4 deki ios 7 açıkçası olmamış diyebilirim

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
eşimin iphone 4 üne yükledim (iphone 4 8gb), açıkçası 6.1.3 kadar akıcı çalışmıyor. bendeki 4s gayet stabil ve akıcı çalıştığı halde iphone 4 deki ios 7 açıkçası olmamış diyebilirim

Teşekkür ederim cevap için.

butunbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında iphone 4 de fena sayılmaz ama söylemiş oldıgunuz "Hareketi Azalt secenegi çıkmıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar iphone 4 kullanıyorum. Herşey iyi hoş ancak klavyede takılma var bariz şekilde. Mesajlaşırken, whatsappta, notlar kısmında. kısaca klavye 5-6 sn sonra yazdıklarınızı ekrana getiriyor. Bu problemi yaşayanlar, yaşayıpta düzeltenler mevcut mu acaba. Kaç saattir bunun çözümünü arıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim çok

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Eşimin İphone 4 yükledim hiç bir ayara ellemeden cok süper calışıyor kasma donama ve her hangi bir sorunla karşılaşmadım şuan güzel.

Arkadaşın yukarıda dediği klavye sorunu bende yok ve bir coğu kişinin yazdığı hatalar ve sorunlara hiç rastlanmadım 4 saat testden sonra

Arkadaşlar Size tavsiyem İOS 7 yüklerken iTunes üzerine de yükleyin ama önce yapacağınız yedeklerinizi alın daha sonra Telefonuzu bilgisayar ile bağlantısını kesin İphone 'u Sıfırlayın yani Fabrika ayarlarına gediriniz manuel olarak yani eski İOS 6 sürümününde yaptığınız işlemler veriler kalıntılar kalmasın Fabrika ayarı yani sıfırlama yaptıkdan sonra Tekrar kabloya bağlayın İTunes üzerinde Güncellemenizi yapın daha sağlıklı ve sorunsuz bir kurulum oluyor.

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Gerçekten yararlı bir konu teşekkürler :)

Şunuda ben ekleyeyim:

Özellikle iPhone 4 sahipleri uygulamalarını sayfalandırmak yerine klasörlerse menü geçişlerini ve animasyonları hızlandırabilirler.

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Yazık ya telefon işlerinide bu zihniyet geldi ya. :)
bu zihniyet heryerde.fb gs cehape akepe (* lanmayalım diye) ios android bmw mercedes

ya o değil de bu tam sürüm ios 7 fazla şarj götürüyor.hareketli ekran kullanmıyorum
ios 6 da 15:00 da %65 şarjım kalırken ios 7de %45 ancak kalıyor. (7 de şarjdan alıyorum aleti)
can sıkıcı bu durum.ios 6 da da aynısı olmuştu.güncelleme ile düzeldi. bi güncelleme bekilyoruz.
apple'ın hep yaptığı.gösterip vermiyor.
"hem vuriysin hem ağlama diyisin." hem gösteriyorsun hem vermiyorsun :D

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
bu zihniyet heryerde.fb gs cehape akepe (* lanmayalım diye) ios android bmw mercedes

ya o değil de bu tam sürüm ios 7 fazla şarj götürüyor.hareketli ekran kullanmıyorum
ios 6 da 15:00 da %65 şarjım kalırken ios 7de %45 ancak kalıyor. (7 de şarjdan alıyorum aleti)
can sıkıcı bu durum.ios 6 da da aynısı olmuştu.güncelleme ile düzeldi. bi güncelleme bekilyoruz.
apple'ın hep yaptığı.gösterip vermiyor.
"hem vuriysin hem ağlama diyisin." hem gösteriyorsun hem vermiyorsun :D

Alemsiniz :D cehape :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hareketi azalt seçeneği Iphone4 lerde yok hareketli duvar kağıdı menüsü bizde yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iphone 4 te inanılmaz bir kasma mevcut. özellikle klavyede yazdığım şey birkaç sn sonra ekrana geliyor. sıkıntılı. 6.3 e dönmek BAZI iphone 4 kullanıcıları için daha iyi olacaktır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bendede iphone 4 var 8 gb ios 7 yükledim açıkçası beklediğimden iyi oldu telefonda hiçbir sorun yok tabi ios 6 gibi hızlı ve stabil değil ama yinede iyi çalışıyor..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba ios 7 yükledim sorun yok ama arka planda açık olan uygulamaları nasıl kapatıcam fikri olan varmı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben bu İOS 7 yi beğenmedim telefonun kalitesini düşürdü resmen çakma telefon gibi oldu ben ce ios 6 bundan daha iyiydi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iphone (4 . 8gb ) ios 7 yüklemeyi düşünüyorum yorumların yarısı iyi diyor yarısı kasıyor diyor kafam karıştı ya yani yükleyeyim mi yüklemeyeyim mi ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
i phone 4 kullanıyorum ios 7 yükledim ancak ayar yaparken yanlışlıkla bişey yaptım galiba telefon kullanılmaz halde kilitli ekrandan çıkamıyorum mavi çerçeve gelito ekrana ve çeşitli komutlar yazıyor dokun esc flan bana yardım edin lutfen