İphone XS mi iphone SE mi?

Bu konuyu okuyanlar

Plibistous

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Dün iphone 11'e bakmaya gittim ve hemen yanında duran xs ile karşılaştırdım. Kamera yönünde önemli artılar var ama benim için kamera ikisi içinde yeterli düzeydeydi. İkisinde işlemcisi çok güçlü ama ekranlarda ki fark beni çok ürküttü :D iphone 11 donanım yönünde iyi fakat xs'inde altta kalır yanı yok ve ekranı full hd olması büyük avantaj. Ben gözümde iphone 11'i sildimçünkü xs'in kamerası ve donanımı bana yeterliydi. XS alıcaktım ama aklıma bianda SE 2. nesil geldi. Hemen ikisi arasında karşılaştırma yaptım ve çok kararsız kaldım.

SE neredeyse iphone 11 ve iphone 11 pro gücünde donanım ve kamera olarak. evet eksikleri var ama fiyat çok uygun. ekranı küçük fakat full hd olması tatmin edici. Böyle donanımı olan ama ekranı küçük(fullHD) iPhone SE mi yoksa fiyatı biraz daha yüksek olan iPhone XS mi?

panzr

Profesör
Reaksiyon puanı
1,483
Eğer daha büyük bir ekran/kasa oranı, FaceID, daha iyi bir kamera istiyorsanız iPhone XS

Fakat eski iPhone tarzını, parmak izi ve daha yeni bir işlemci istiyorsanız iPhone SE 2020 almanızı öneririm.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Dün iphone 11'e bakmaya gittim ve hemen yanında duran xs ile karşılaştırdım. Kamera yönünde önemli artılar var ama benim için kamera ikisi içinde yeterli düzeydeydi. İkisinde işlemcisi çok güçlü ama ekranlarda ki fark beni çok ürküttü :D iphone 11 donanım yönünde iyi fakat xs'inde altta kalır yanı yok ve ekranı full hd olması büyük avantaj. Ben gözümde iphone 11'i sildimçünkü xs'in kamerası ve donanımı bana yeterliydi. XS alıcaktım ama aklıma bianda SE 2. nesil geldi. Hemen ikisi arasında karşılaştırma yaptım ve çok kararsız kaldım.

SE neredeyse iphone 11 ve iphone 11 pro gücünde donanım ve kamera olarak. evet eksikleri var ama fiyat çok uygun. ekranı küçük fakat full hd olması tatmin edici. Böyle donanımı olan ama ekranı küçük(fullHD) iPhone SE mi yoksa fiyatı biraz daha yüksek olan iPhone XS mi?
Ikisi arasìnda xs almanı tavsiye ederim.

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
Bence daha güçlü işlemcisi olan, daha performanslı, bataryası muhtemel daha iyi olan, daha güncel ve daha uygun fiyatlı olan SE 2020 alabilirsin. XS ekran ve tasarım anlamında daha iyidir ama tasarım göreceli tabi ki, ona bir şey diyemem ama SE 2020'de ki işlemci+ekran boyutu ve çözünürlüğüyle, 11 serisinden daha iyi performans sunuyor. Küçük ekran olunca bataryaya da etkisi var.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Çok küçük ekranlarda çözünürlük farkını gerçekten görebiliyor musunuz büyüteçle bakmadığınız sürece?Örneğin monitör çözünürlüğünü bile bir çok insanın 1920x1080 ve 23 inç üstü.Burda bile rahatsız olmuyorsanız 5-6 inç telefonlarda hd full hd bizi rahatsız etmez. Önemli olan ekranın teknolojisidir. İphone xs oled bir ekrana sahipken, İphone se 2020 ıps ekrana sahip buda bize renklerde görünür bir fark sağlıyor.Bence eğer durumun varsa iki model arasından iphone xs 'i seçmelisin

Reaksiyon puanı
892
Arada 1100₺ fark var.XSin üstün olduğu ekran,kasa kalitesi ve telefoto(portre ikisinde de var zaten,2x optik zoom yapıyor.Ve xs portrede yakınlaştırma yaparak çekiyormuş bu sebepten.)
SE 2020nin üstün olduğu kamera ve performans.Geliştirmenin apple tarafında en çok yapıldığı işlemci.
Ama siz bir fark göremediğiniz için xs öneriyorum.
O da ömür olarak diğer cihazla hemen hemen aynı gider.

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
Daha uzun güncelleme ömürü istiyorsan SE 2020 alabilirsin.
Se 2020 nin avantajları:
İşlemci iyi
Eski nostalji havasını tattırıyor.
Fiyatı ucuz.
Dezavantajları:
Ram düşük

XS avantajları:
Rami daha yüksek
Yeni İPhone tasarımı
Dezavantajları:
İşlemcisi se 2 ye bakarak daha düşük

Reaksiyon puanı
8,024
Gösterişi iyi olsun istiyorsanız Xs , son nesil telefon istiyorsanız SE alın. Hangisini alırsanız alın keşke diğerini alsaydım demezsiniz ikisininde kendine göre artıları var.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639

Ekran,tasarım,malzeme kalitesi,telephoto kamerasının olması ve batarya performansı önemliyse iPhone XS öneririm. İşlemci,kamera ve video performansı önemliyse iPhone SE öneririm. Ben iPhone XS tercih ederdim.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779

MErhaba,

İphone SE 2020 modelinin ekran çözünürlüğü 750 x 1334 pixels, yani HD+ statüsüne giriyor. Olaya teknik açıdan bakıldığında günümüzde Full HD çözünürlüğün altında kalan SE 2020 teknik anlamda kötü dursa da ekranı 4.7" olduğu için HD+ çözünürlük bu ekran boyutu için yeterli. Ben 5299 TL fiyarı ile 4.7" ekran boyutlu, 1821 mAh pil kapasiteli ile alınacak bir ürün olduğunu düşünüyorum. Fakat apple ekosistemini isteyen kullanıcılar tercih edebilir tabiki.

İphone 11 ile Xs'i karşılaştırıp 11 modelini gözden çıkarttıysanız 2. nesil SE modeline hiç bakmayın bile derim.