İphone se

Bu konuyu okuyanlar

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Ben xr dan se ye geçtim benim icin 1 gün çıkıyo se ile. Kullanıma bağlı yani cok aktifsen cıkarmaz oyunla da cıkarmaz
Yenilemek için mi geçtiniz hocam. SE boyut yönünden hoşuma gidiyor ama 4-5 saat ekran süresi de az. Hadi iyi desek ilk zamanlar batarya küçük sene geçtikçe hızla aşağı düşer o süre gibi geliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gün içinde 4-5 saat gibi yoğun bir kullanımın varsa Se 2020 yi gün içinde şarja takarsın.Ben günde 2-3 saat gibi standart kullanım yaparım diyorsan Se 2020 bataryası günü çıkartıyor.(Se 2020 5-6 saat kullanım sunuyor)
Eyvallah hocam, genelde öyle diyor herkes 4-6 saat arası duruma göre.

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Yenilemek için mi geçtiniz hocam. SE boyut yönünden hoşuma gidiyor ama 4-5 saat ekran süresi de az. Hadi iyi desek ilk zamanlar batarya küçük sene geçtikçe hızla aşağı düşer o süre gibi geliyor.

Eyvallah hocam, genelde öyle diyor herkes 4-6 saat arası duruma göre.
Hayır cihazı anneme verdim ben se ye geçtim. Büyük geliyordu bana ben 4.7 inçe alışık olduğumdan ve benim için batarya değil de boyut ve kamera ön planda olduğundan se yi tercih ettim. Xr çok güzel cihazdı boyut olayı olmasa yani elimde xs falan olsa herhalde değiştirmezdim. Bir de xr ın bi tık kaba bir cihaz olduğunu eklemek isterim, biraz kalın.

Ortalama bataryam se de 5-6 saat aralığında. 6 saatin üstünü gördüm 6 buçuk civarı

SelinK.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Şu an iPhone SE 2020 kullanıyorum.
Bundan bir önce ki cihazım Mi 9T idi, ondan öncekiler ise sırasıyla 4S, 5S ve 7'ydi.
SE'nin en bariz öne çıkan özelliği kamera performansı, çoğu cihazın önüne geçer tek kamera olmasına rağmen. Performans konusuna hiç girmiyorum bile A13 Bionic her türlü tokatlar. Sadece biraz daha büyük ekranlı olsun diyorsan XR tercih edilebilir . Arada ortalama 1.500 ₺ gibi bir fiyat oynuyor değer mi değmez mi orası senin bütçenle alakalı..
SE batarya olarak nasıl peki? Ne kadar dayanıyor bataryası. Bundan 3-5 Sene sonra için yeterli olur mu sence bataryası?

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Hayır cihazı anneme verdim ben se ye geçtim. Büyük geliyordu bana ben 4.7 inçe alışık olduğumdan ve benim için batarya değil de boyut ve kamera ön planda olduğundan se yi tercih ettim. Xr çok güzel cihazdı boyut olayı olmasa yani elimde xs falan olsa herhalde değiştirmezdim. Bir de xr ın bi tık kaba bir cihaz olduğunu eklemek isterim, biraz kalın.

Ortalama bataryam se de 5-6 saat aralığında. 6 saatin üstünü gördüm 6 buçuk civarı
Bende kaç senedir se ilk nesil kullanıyorum 4 inch ekran ve cihazın boyutuna o kadar alıştım ki, yani XR eminim çok büyük gelecek banada. Ama batarya cazip geliyor onda sadece. Yoksa çentik de hoşuma gitmiyor, çok bi takıntım da yok çerçevesiz ekran konusunda.
SE de çabuk düşecek bayarya sağlığı 1 sene sonra mesela daha vasat olur mu bilmiyorum işte genel batarya endişesi SE için. Ama fena da değil hani 5-6 saat görse. Zaten ipad de kullanıyorum oyun falan ordan hallediyorum video izleme şu bu.

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Bende kaç senedir se ilk nesil kullanıyorum 4 inch ekran ve cihazın boyutuna o kadar alıştım ki, yani XR eminim çok büyük gelecek banada. Ama batarya cazip geliyor onda sadece. Yoksa çentik de hoşuma gitmiyor, çok bi takıntım da yok çerçevesiz ekran konusunda.
SE de çabuk düşecek bayarya sağlığı 1 sene sonra mesela daha vasat olur mu bilmiyorum işte genel batarya endişesi SE için. Ama fena da değil hani 5-6 saat görse. Zaten ipad de kullanıyorum oyun falan ordan hallediyorum video izleme şu bu.
Ben de aynı şekilde ipad kullanıcısıyım, o yüzden batarya ön planda değil. Ben 6s den geçtim xr a alışamadım. Resmen tablet gibi geldi bana

ipadınız da varsa bence se size yeter gibi

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Ben de aynı şekilde ipad kullanıcısıyım, o yüzden batarya ön planda değil. Ben 6s den geçtim xr a alışamadım. Resmen tablet gibi geldi bana

ipadınız da varsa bence se size yeter gibi
İpad e güvenerek yeter diyorum bende bataryası için SE nin. Yani yan yana bakınca SE ile XR sanki çok fazla büyük durmuyor gibi, ama ele alınca baya büyük gibi hissettim bende XR’ı. Oldum olası 5,5 inch büyük android cihaz kullanmıştım iPhone’a geçmeden önce hep düşürüp de kırdım yani bunuda düşününce SE daha mantığa yatıyor artık ileri zamanlarda bayarya yetmezse küçük bir powerbankla devam :):)

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Batarya endişelerime rağmen SE aldım bende, sadece boyuttan dolayı. Bütçe uygun olsa 12 mini alırdım. Siyah renk aldım cam yüzey aşırı derecede parmak izi tutuyor önüde arkasıda, bu kadar olabileceğini düşünmemiştim. Neyse kılıfla halledilir. Onun dışında bir sorun yok.

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Batarya endişelerime rağmen SE aldım bende, sadece boyuttan dolayı. Bütçe uygun olsa 12 mini alırdım. Siyah renk aldım cam yüzey aşırı derecede parmak izi tutuyor önüde arkasıda, bu kadar olabileceğini düşünmemiştim. Neyse kılıfla halledilir. Onun dışında bir sorun yok.
Hayırlı olsun

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Genel olarak kullananlara sormak istiyorum çizilme sorunu yaşayan oldumu acaba SE’de. 2 günde o kadar dikkat etmeme rağmen arka cam da uzunlamasına bir kılcal çizik oluşmuş belli belirsiz. Bugün fark ettim, dayanıksız gibi yani, zaten aşırı el izi ve yağ tutuyor.

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Genel olarak kullananlara sormak istiyorum çizilme sorunu yaşayan oldumu acaba SE’de. 2 günde o kadar dikkat etmeme rağmen arka cam da uzunlamasına bir kılcal çizik oluşmuş belli belirsiz. Bugün fark ettim, dayanıksız gibi yani, zaten aşırı el izi ve yağ tutuyor.
Ben 1 günden kısa kılıfsız kullandım sonra direk kırılmaz cam + kılıf kullanmaya başladım. Sizin de kılıf kullanmanızı öneririm.

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Ben 1 günden kısa kılıfsız kullandım sonra direk kırılmaz cam + kılıf kullanmaya başladım. Sizin de kılıf kullanmanızı öneririm.
Aynen, hemen olan olmuş kılcal çizik. Sürekli kılıfsız kullanmada haşat olur gibi geldi bana. Zaten metal kasa alüminyum çizilmeye müsait. Cam yüzeye de güven olmaz.

Reaksiyon puanı
591
SE iyi desteği 5 yıl kamera iyi fiyat iyi ama arkadaşlar söylüyor Xr Batarya konusunda iyi. yine de sana önerim SE`yi alman.Zaten alışıksındır 7S`den.

Purposetour

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Tartışmasız xr neden mi çünkü iphone se de 1900 mah batarya var ekren küçük ve çerçeveli üstelik 720p tamam bunlar bi kullanıcılı idare eder fakat şu yaşadığımız yılda çok vasat ve kötü.

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Bu paralara bu cihaz alınmaz. nokta.
Bu çok saçma bir yorum olmuş. Bütçe meselesi bu herkesin kendi alım gücüne göre alması gerekir. 2500 tl kazanan birisinin 3-4 aylık maaşını bir telefona bağlaması elbette mantıklı değil.

MP ile kamera karşılaştırması olmaz. Se nin kamerası daha iyi bu arada. Ona bakarsanız xiaomi 40-50 mp kamera koyuyo o zaman onlar en iyi telefon kameraları :D

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Bu çok saçma bir yorum olmuş. Bütçe meselesi bu herkesin kendi alım gücüne göre alması gerekir. 2500 tl kazanan birisinin 3-4 aylık maaşını bir telefona bağlaması elbette mantıklı değil.
O anlamda demiyorum. Fiyat konumlandırması yanlış. Bu paralara çok iyi androidler alınabiliyor ama 7 senelik tasarıma sahip cihaz hala bu paralara alınır mı bilemedim.

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
O anlamda demiyorum. Fiyat konumlandırması yanlış. Bu paralara çok iyi androidler alınabiliyor ama 7 senelik tasarıma sahip cihaz hala bu paralara alınır mı bilemedim.
tamamen kullanıcıyla alakalı bu, oyuna değil sosyal medyaya önem veren birisi için ios daha uygun. Tasarım olarak çentikli cihazlar genel olarak çok büyük.

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
yeni se iphone 12'den daha büyük bir cihaz. Sadece ekranı küçük.
12 Az daha büyük ve iri SE den tabi 12 Mini diyorsanız o da çok az daha küçük kasa ama ekran büyük evet. Ama 10 bin TL. 12 ler. SE 5 bin TL. Bizde isterdik 12 mini almayı ama herkesin şartları bir değil. Hatalı bir tercih olmaktan çıkarıyor bu da SE 2020 yi bence. İos dan kopmamak sıfır kutu uygun fiyatlı iPhone almanın başka alternatifi yok. Tabi fiyat konumlandırması bir noktada sıkıntılı. Az daha aşağı çekilebilirdi. 399 birim parasına alıyor adamalar biz 5299 birim paramıza alıyoruz. Bize göre bize pahalı tabi.
Aynı fiyata android çok evet ama senelerdir ios ekosisteminde olan insanlar için de mantıksız alıştığı düzeni bozmak. Ne alalım mesela note 10 lite var 5 bin e tablet gibi. 6 inch aşağısı android kalmadı. Zaten ilk hedefi kompakt cihaz arayışı olan buna yöneliyor.

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
xr mı yoksa .el 11 mi
2. El takıntısı yoksa olabilir, hani güvenir alırım diyorsanız. Garantisi devam eden cihaz almıştı arkadaşım zamanında 2. El. Ekranı orjinal değilmiş meğer yan sanayi ekran takılmış. Apple’a götürmüştü daha sonra başka bir sorundan dolayı. Garantisi geçersiz demişlerdi.

emrejan6363

Asistan
Reaksiyon puanı
105
yok
2. El takıntısı yoksa olabilir, hani güvenir alırım diyorsanız. Garantisi devam eden cihaz almıştı arkadaşım zamanında 2. El. Ekranı orjinal değilmiş meğer yan sanayi ekran takılmış. Apple’a götürmüştü daha sonra başka bir sorundan dolayı. Garantisi geçersiz demişlerdi.
tandık bri.50 gün kullanmış 7k diyo 6900 hatta .şuan 0 xr 6k.mediamarkt ta

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
yok

Tanıdıksa sıkıntı olacağını sanmam hocam. Temizdir, güvendiğiniz biriyse de yani. Kutu fatura herşeyi yerindeyse cihazın. Çizik ezik düşürme falan yoksa. Mantıklı.

yok

7 bin mi diyor fiyata da. Kaç gb lık. Vatan bilgisayarda geçen gördüm 7499 falan dı 11 hatta. 7 bin i çıkartacaksanız 500 daha koyun bence öyle bişey yapın.

emrejan6363

Asistan
Reaksiyon puanı
105
Tanıdıksa sıkıntı olacağını sanmam hocam. Temizdir, güvendiğiniz biriyse de yani. Kutu fatura herşeyi yerindeyse cihazın. Çizik ezik düşürme falan yoksa. Mantıklı.

7 bin mi diyor fiyata da. Kaç gb lık. Vatan bilgisayarda geçen gördüm 7499 falan dı 11 hatta. 7 bin i çıkartacaksanız 500 daha koyun bence öyle bişey yapın.
64gb

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Doğru ama, se her türlü daha yüksek fps ile oynatır batarya sıkıntılı lakin daha iyi ?
A12 ile A13 arasında fps farkı olacağını düşünmüyorum ikisi de 60 fps verir. Sadece batarya değil ekran boyutu olarak da oyun için uygun değil SE 2020 daha çok oyun oynamayan, dizi ve filmleri telefondan izlemeyen kesime hitap eden bir cihaz.