iPhone SE Nasıldır?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FatihEnvar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhabalar, bende şuan Galaxy S4 var. Ama ben iPhone SE almak istiyorum.
Gelelim soruma;
1) Kullanan varsa deneyimlerini yazarsa sevinirim.
2) Mesaj yazarken, yazı okurken, video izlerken sıkıntı çeker miyim?
3) Ön kamerası nasıl? (5S ten kaldı sonuçta)
4) Pil ömrü nasıl?
Şimdiden teşekkürler.

Ben 10 gündür kullanıyorum. Bundan önce iPhone5s kullandım.
1. iPhone5s ye gecikme yapan arayüz geçişleri ve uygulama açılışları gayet iyi durumda.
2. Ön kameradaki Retina Flash düşük ışıkta çok iyi.
3. En memnun kaldığım yönü ise batarya performansı. 1,5 günü rahat görüyorum. Biraz daha tedbirli kullansam 2 gün yetecektir.
4. Ama aradaki yaklaşık 750 TL lik fiyat farkına değer mi. O tartışılır. Yoğun kullanıcılar için değer. Ama standart kullanıcı için değmez.
5. Bunlar benim kanaatim. Herkese göre değişir.

Tozburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bende onu demek istiyorum çünkü genelde Sony nin kameralari 20 mp üstüdür vs Sony süperdir diye kullanmadan övenler cihazı görünce afalliyorlar :D iPhone zaten yazılım ile halletmiş arka kamera süperdir kanımca 5 se de. Ön kamera da ort-ust seviye diyebilirim
Hocam bende sony c4 var istersen kameraları karsılastırabiliriz :D

dosttt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
abim kullanıyor bende kullandım öncelikle oyun oynacaksan kesinlikle tavsiye etmiyorum çok küçük kalıyor abim pişman ön kamera berbat arka kamera süper hız süper akıcılık süper ama dediğim gibi oyun oynayacaksan video izleyeceksen çok küçük kalıyor bence bekle iphone 7 çıkınca 6s al yine sen bilirsin

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
ilk olarak 5SE değil SE sadece.
ben ıphone 5 kullanıcısıyım bazen harfleri yanlış yazdığım oluyor. video izlerken oyun oynarken küçük geliyor artık sabredemiyorum.
çoğu zaman 7 plusun çıkışını dört gözle bekliyorum.

DerAppleist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
14 gün cayma hakkınızı kullanın, SE, 6s, 6s Plus kullanın 5er gün :D öyle karar verin

zeynepp07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
şu ara telefon alcam ama çok kararsız kaldım ıphone 6 alcam onu alcağına SE al daha ucuz diyorlar ne alsam karar veremedim:(

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
698
1) Kullanan varsa deneyimlerini yazarsa sevinirim.
Apple Fan Boy değilim ama cihaz gerçekten iyi

2) Mesaj yazarken, yazı okurken, video izlerken sıkıntı çeker miyim?
Niye bilmiyorum ama Android'in 5' telefonunda bile mesaj yazarken sıkıntı çekiyorum ancak iPhone bana kolay geliyor , belkide LG gibi veya diğer Android cihazlar gibi ingilizce klvayesi değilde Türkçe klavyesi olduğundan.

3) Ön kamerası nasıl? (5S ten kaldı sonuçta)
6s ile pratikte aynı ama belki 6s'den biraz düşük ancak 5s'den çok iyi

4) Pil ömrü nasıl?
Pil ömrü 1 gün'ü çıkartır.

Hyggelig

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Bende "se" almak istiyorum. ekran boyutu muhtemelen biraz küçük gelecek başlarda.. note 2 den geçmeyi planlıyorum. 5.5 inch ten sıkıldım. cepte durmuyor, elde durmuyor. telefonu yalnızca maillere bakmak, facebook , twitter , instagram (yalnızca bu 3 sosyal medya)takip etmek için almak istiyorum. çok fazla bağımlılıktan kurtulmaya çalışıyorum. dolayısıyla pil konusu sıkıntı olmayacaktır bunun için. ön kamera 1.2mpixel olması kötü fakat çektiği fotoğraflara baktım. note 2 nin 5mpixellik kamerasını çok rahat ezer. megapixelleri geçip sonuca bakmak lazım diye düşünüyorum.

DerAppleist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Bende "se" almak istiyorum. ekran boyutu muhtemelen biraz küçük gelecek başlarda.. note 2 den geçmeyi planlıyorum. 5.5 inch ten sıkıldım. cepte durmuyor, elde durmuyor. telefonu yalnızca maillere bakmak, facebook , twitter , instagram (yalnızca bu 3 sosyal medya)takip etmek için almak istiyorum. çok fazla bağımlılıktan kurtulmaya çalışıyorum. dolayısıyla pil konusu sıkıntı olmayacaktır bunun için. ön kamera 1.2mpixel olması kötü fakat çektiği fotoğraflara baktım. note 2 nin 5mpixellik kamerasını çok rahat ezer. megapixelleri geçip sonuca bakmak lazım diye düşünüyorum.
5.5"den 4"e geçersen çok sıkıntı yaşarsın, 6s al bence 4.7" ideal olur senin için

Hyggelig

Asistan
Reaksiyon puanı
26
5.5"den 4"e geçersen çok sıkıntı yaşarsın, 6s al bence 4.7" ideal olur senin için
kesinlikle bende 6s in çok daha iyi olacağını düşünüyorum fakat maalesef o kadar param yok, olsa da verir miydim bilemiyorum. 16gb için 3100tl çok ciddi bir rakam.

Speedster

Profesör
Reaksiyon puanı
319
Kardeşim bemde 5s var ön kamera eğer fotograflara telefon üzerinde bakarsan iyi ama büyütürsen bilgisayara falan atarsan sıkıntı olur ama zaten telefon küçük ses tuşuyla arka kameradan çekersin

Hyggelig

Asistan
Reaksiyon puanı
26
hepsiburadadan ithalatçı garantili ürünlere baktınız mı? o fiyatlar size uygunsa öyle alın
oraya bakmadım. daha cok sahibinden deki telefon dükkanlarının vermiş olduğu yurtdışı ürünlere baktım. şimdi hepsiburadayı da inceleyeceğim. teşekkürler cevap için

emrewashere

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Appleist mi ilk defa duyurorum :) iphone 4s değil çünkü applenin en çok satan telefonlarından biridir kendisi ve hala kullanan görebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...