iPhone SE Nasıldır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

09caglar55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar, bende şuan Galaxy S4 var. Ama ben iPhone SE almak istiyorum.
Gelelim soruma;
1) Kullanan varsa deneyimlerini yazarsa sevinirim.
2) Mesaj yazarken, yazı okurken, video izlerken sıkıntı çeker miyim?
3) Ön kamerası nasıl? (5S ten kaldı sonuçta)
4) Pil ömrü nasıl?
Şimdiden teşekkürler.

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Mesaj yazarken bana iPhone'ların genel olarak tuşları küçük geliyor. Yazının boyutu da önemli okunabilirlik açısından. Video izlerken keyif alamazsın küçük ekranla. Pil ömrü iPhone'ların hiçbir zaman 2. güne kadar götürmez. İlk aldığın zamanlar 1 günü çıkarırsın sonra yavaş yavaş azalır o süre akşam 10 da falan bitmeye başlar tabi kullanımada bağlıda bu saydıkların senin için önemli ise senin telefonun kesinlikle iPhone değil.

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
549
1- Kullanan herkes çok memnun
2- Mesaj yazarken türkçe karakter kullanmazsan çatır çatır yazarsın. 3GS kullanıyordum hiç zorlanmıyordum. Yazı ve video okurken senin kullandığın telefon ile aralarında 1" lik bir fark var. Biraz zorlanabilirsin fakat yakınlaştırıp okuyabilirsin.
3- Ön kamerası hakkında bir bilgim yok ancak arkadaşımda 5C var mis gibi selfie çekiyor.
4- Pil ömrü tamamen senin kullanımına bağlı. iPhone alırken pil rakamlarına pek takılmamak lazım. Burada bir arkadaş 14-15 saat normal kullanımda ekran süresi aldığını söylemişti ki bu süreyi 3000-4000 arasındaki normal telefonların çıkarttığından şüpheliyim.

Ve şunu unutma SE iPhone'ın en güncel telefonu 4 aylık bir telefon hemen hemen. O yüzden bu telefonda hiç bir sıkıntı çıkmaz. Bana sorarsan tek sıkıntısı ekran boyutu. Ekran boyutu 4" değilde 5" olsa 1 saniye düşünmem

09caglar55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1- Kullanan herkes çok memnun
2- Mesaj yazarken türkçe karakter kullanmazsan çatır çatır yazarsın. 3GS kullanıyordum hiç zorlanmıyordum. Yazı ve video okurken senin kullandığın telefon ile aralarında 1" lik bir fark var. Biraz zorlanabilirsin fakat yakınlaştırıp okuyabilirsin.
3- Ön kamerası hakkında bir bilgim yok ancak arkadaşımda 5C var mis gibi selfie çekiyor.
4- Pil ömrü tamamen senin kullanımına bağlı. iPhone alırken pil rakamlarına pek takılmamak lazım. Burada bir arkadaş 14-15 saat normal kullanımda ekran süresi aldığını söylemişti ki bu süreyi 3000-4000 arasındaki normal telefonların çıkarttığından şüpheliyim.

Ve şunu unutma SE iPhone'ın en güncel telefonu 4 aylık bir telefon hemen hemen. O yüzden bu telefonda hiç bir sıkıntı çıkmaz. Bana sorarsan tek sıkıntısı ekran boyutu. Ekran boyutu 4" değilde 5" olsa 1 saniye düşünmem
Sence Galaxy S6 mı? iPhone SE mi?

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
549
Sence Galaxy S6 mı? iPhone SE mi?

Hayatım boyunca Android kullanmadım. Artılarını eksilerini bilmem ama 3GS'i 7 yıl kullandım. Bilmiyorum uzun kullanımda her telefonu tokatlar gibi geliyor iphone. Bu tamamen sana kalmış bir karar ama SE en güncel telefon 4 ay önce çıktı. Bence SE tercih edilmeli

09caglar55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hayatım boyunca Android kullanmadım. Artılarını eksilerini bilmem ama 3GS'i 7 yıl kullandım. Bilmiyorum uzun kullanımda her telefonu tokatlar gibi geliyor iphone. Bu tamamen sana kalmış bir karar ama SE en güncel telefon 4 ay önce çıktı. Bence SE tercih edilmeli
Tamam, teşekkürler. :)

FOM

Profesör
Reaksiyon puanı
1,264
Benşm kardeşim de var SE ve akşamı bataryası çıkartıyor ön kamerası gayet zaten eleştirenleri anlamıyorum iphone 6 ve 6plusin ön kamerasıda aynı SE ile onu eleştirmiyorlar da SE yi eleştiriyorlar arka kamerası 4k video çok başarılı telefon akıyo hız canavarı 5 sene giç bişey düşünmeden seni götürür

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
549
Benşm kardeşim de var SE ve akşamı bataryası çıkartıyor ön kamerası gayet zaten eleştirenleri anlamıyorum iphone 6 ve 6plusin ön kamerasıda aynı SE ile onu eleştirmiyorlar da SE yi eleştiriyorlar arka kamerası 4k video çok başarılı telefon akıyo hız canavarı 5 sene giç bişey düşünmeden seni götürür

Ekranını az daha büyük yapsalardı ne olurdu ya )=

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
549

Ekranını az daha büyük yapsalardı ne olurdu ya )=

ckarakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Al kardeşim 4" küçük demezsen gayet iyi. Şu an 5SE den yazıyorum. 2 aylık telefon 2 gün gidiyor şarjı. Aktif kullanımda 1 günü çıkartır.

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
549
Al kardeşim 4" küçük demezsen gayet iyi. Şu an 5SE den yazıyorum. 2 aylık telefon 2 gün gidiyor şarjı. Aktif kullanımda 1 günü çıkartır.

Sana soru sorucam ama objektif olman lazım :D Herhangi bir forum sitesinde burası yada başka bir yer veyahut bir spor sitesi (ntvspor, ligtv) ya da face, instagram falan filan buralarda yazıları okurken zorlanmıyor musun ?

ckarakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Hayir, Sadece Turkce klavye kullanirken bazen harfler yanlis basiliyor.
Benim 5SE almam daki sebep kucuk tel istemem. Minyon oldugum icin digerleri tablet mis gibi geliyor.

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Apple fanboyları hiç objektif değilsiniz 4 ekranda nasıl mesaj rahat okuyup mesaj yazssın video izlesin sen elmayı seviyorsun diye elmanın seni sevmesi şartmı?

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
549
Apple fanboyları hiç objektif değilsiniz 4 ekranda nasıl mesaj rahat okuyup mesaj yazssın video izlesin sen elmayı seviyorsun diye elmanın seni sevmesi şartmı?

3GS kullandım Türkçe karakter kullanmadığın sürece mesaj yazmak o kadar sıkıntı çıkartmıyor. Ama tabi haber okumak forumda gezinmek falan biraz sıkıntı çıkartabiliyor

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
1.2 mp ön kamera ekran kasa oranı oha dedirtecek derecede 4 ekran boyutu sırf güçlü diye alınmaz bir cihaz bir cihaz kişisel ihtiyaca göre alınır iphone,android diyede alınmaz dünya paralar verip aldığınız çihaz ücretine verdiğiniz paranın hakkını veren nice cihazlar var .

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
SE görebilecegin en şık cihaz ekran boyutu ve ekran kasa oranına takılmassan 2000 liraya daha iyisi çikmaz cikmadi. Ön kameraya gelince gündüz ortamda süper ancak gece is gormez ki cogu cihaz gece on kamerada böyle. 4-5 sene performanslı akar gider. Bataryası sana bağlı 1600 mAh ile neler yapabiliyor bunu cok önemli.

ckarakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
24

Hocam fanlikla alakasi yok. Telefonu yeni aldim. 4 yildir 4S kullaniyordum.
4 yilda esime 4 tefefon aldim. Su an Asus var 5". Fanboyluk degil bu. Yasamak lazim. 1.60 boyunda bir insanin elinde 5,5" telefon bana abarti geliyor, kendime yakistiramiyorum.

WilliamWallace

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ön kameraya laf eden troller, Z5 kullanıyorum sözde 5 MP ön kamerası var ama tırt.. Kumlanmadan geçilmiyor.. Apple 1.2 mp koyuyor ama yazılımla da destekliyor.. Iphone candır gerisi fıss 5s'den Z5'e geçtim aynı tat yok.. En basiti kamera modları arasında geçerken bile bi takılma zorlama..

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Ön kameraya laf eden troller, Z5 kullanıyorum sözde 5 MP ön kamerası var ama tırt.. Kumlanmadan geçilmiyor.. Apple 1.2 mp koyuyor ama yazılımla da destekliyor.. Iphone candır gerisi fıss 5s'den Z5'e geçtim aynı tat yok.. En basiti kamera modları arasında geçerken bile bi takılma zorlama..
Hacı sen yanlış cihaza geçmişsin. Z serisi tirt zaten. Övenler de fan boydur. Ne kamera var cihazlarda ne başka bişey.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
64GB olanı 1700TL olduğunda alınabilir. Güzel telefon ama o fiyata daha kullanışlı telefonlar var.

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
1.2 mp ön kamera ekran kasa oranı oha dedirtecek derecede 4 ekran boyutu sırf güçlü diye alınmaz bir cihaz bir cihaz kişisel ihtiyaca göre alınır iphone,android diyede alınmaz dünya paralar verip aldığınız çihaz ücretine verdiğiniz paranın hakkını veren nice cihazlar var .
Biz ne kameralar gördük önü 13 mp,8mp,5 mp... Ablamda iPhone 4 var bende lumia 820 . 0,3 mp kamera ile benden iyi selfie çekiyor.

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Sözüm cihazı kullanıp deneyim edenlere değildi cihazı uzaktan bile görmeyip hakkında kullanıcı deneyimi sunan yorum yapanlaraydı.

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Mesele doğru yada yanlış cihaza geçmem değil, hala mp övenler var yok ön kamerası 1.2mp miş de iş yapmazmışta..
Bende onu demek istiyorum çünkü genelde Sony nin kameralari 20 mp üstüdür vs Sony süperdir diye kullanmadan övenler cihazı görünce afalliyorlar :D iPhone zaten yazılım ile halletmiş arka kamera süperdir kanımca 5 se de. Ön kamera da ort-ust seviye diyebilirim

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Hocam bana dediysen bizim evde her türlü markanın teknolojik aleti var. Samsung, Htc, Apple, Toshiba, Packardbell. Az çok mesajlarıma baktıysan sadece "iPhone' u öven mesajlar da yazmıyorum. Bana dediğini zannetmiyorum ama dediysen diye mesajım bulunsun burada.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
SE bence performans dışında o kadar da iyi değil.Performans çok güzel ama ben artık 4 inç ekranı ergonomik bulmuyorum.Karınca Duası gibi yazılar falan okumak bana gıcık geliyor.Ne yani 2000 lira ödemişim bi de avuç içi kadar ekrana mı sığayım?

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Özeti küçük ekran seviyorsan al, küçük ekran sevmiyorsan alma. Benim için küçüklüğü nedeni ile kesinlikle alınabilir bir telefon, bir başkası için ise ekran büyüklüğü nedeni ile tercih edilemeyebilir. Mağazaya gidip denemekte fayda var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...