iPhone SE almayı düşünen var mı?

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
iPhone SE dün Apple tarafından tanıtıldı. Peki aramızda bu telefonu almayı düşünen var mı?

Mert0

Profesör
Reaksiyon puanı
1,702
iPhone SE dün Apple tarafından tanıtıldı. Peki aramızda bu telefonu almayı düşünen var mı?
Kesinlikle en kısa zamanda almak istiyorum. Şu gecirmezlik, boyutlar, parmak izinin okunduğu yer. Her şeyiyle aradığım tüm özellikleri bulunduran bi cihaz. Elime para geçince direk alacağım.

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum ancak SE 2020 hoşuma gitmedi ekranı 4.7 inch dalga geçer gibi 7 Plus kullanıyorum 5.5 inch bu bile ufak geliyor iPhone 11 Pro Max alsam mı diye düşünüyorum Eylül’e az kaldı yeni modelleri bekleyeceğim sanırım.

Son düzenleme:

Mert0

Profesör
Reaksiyon puanı
1,702
Telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum ancak SE 2020 hoşuma gitmedi ekranı 4.7 inch dalga geçer gibi 7 Plus kullanıyorum 5.5 inch bu bile ufak geliyor iPhone 11 Pro Max alsam mı diye düşünüyorum Eylül’e az kaldı yeni modelleri bekleyeceğim sanırım.
Büyük telefon gereksiz değil mi hocam? Artidan çok eksisi var bence.

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Büyük telefon gereksiz değil mi hocam? Artidan çok eksisi var bence.
Büyük ekran daha iyi benim için her işimi telefonla hallediyorum PC açmıyorum bile neredeyse o yüzden büyük ekran şart benim için.

Mert0

Profesör
Reaksiyon puanı
1,702
Büyük ekran daha iyi benim için her işimi telefonla hallediyorum PC açmıyorum bile neredeyse o yüzden büyük ekran şart benim için.
Doğrudur kullanım amacına göre değişir ama şu an 6.21" telefon kullanıyorum. Tek elle kullanmak zor bence (Elim ortalama boyutlarda) Cebe sığmaz, sığsa düşer. Bi sürü sorun o yüzden kesinlikle küçük bi model çıkarmaları güzel oldu.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Yazın telefon değiştirmeyi düşünüyordum ve bu cihaz benim için iyi bir seçenek (çünkü birçok kişinin aksine yüksek ekran/kasa oranlarını sevmiyorum) fakat batarya çok çok çok düşük, o fiyata telefon alıyorsam o denli düşük bir bataryayı tercih etmeme kısmındaki en büyük sebep ve 3D Touch'ın olmayışı zaten IOS cihazlarda benim ilgimi çeken iki şeyden birisinin olmayışı, ekranın küçük olmasına gitmediğim sürece almayacağım bir cihaz (hızlı şarj adaptörü içinde para ödemek ayrı mevzu zaten, dün 2. el cihazlara baktım ve 5000'lerde iPhone XS var, o daha cazip bence IOS cihazlar arasında, Android tarafında da S10 Lite ve OnePlus 7T var fakat birinin ekranı diğerinin malzemesi iyi değil bence).

bum bum ciao

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Benim şimdiki telefonum SE. Aklımda da 2020 olanı almak vardı. Ama bu fiyatı ile zor gibi. Yahu bir de biz bu cihazı boyu küçük diye seviyorduk. Yine eski versiyon boyunda çentiksiz olsaydı. Sanıyorum artık telefonun içindeki komponentler sığmadığı için büyüttüler. Ama büyüttülerse neden adı iPhone SE. Algı gerçeklik midir? ?

Neyse ben almayacağım sanırım...

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Telefonu az inceledim ama almak için bir neden gerekçe bulamıyorum. ( Markası Apple olma veya Iphone modeli olması dışında )
Ucuz desek değil 5299 TL ( Bu paralara android tarafında neredeyse amiral gemisi alacan S10+ 5900 TL düz S10 modeli bu civarlarda düz P30 bu fiyatyan 800 TL ucuz Xiaomi modellerinin çoğunu alabiliyon zaten )

4.7 inç gibi berbat ötesi bir ekran kasa oranı. Üstüne altta halen kocaman bir tuş olması bence demode artık 2020 yılı için. Üstüne 64 GB hafıza 3 GB RAM telefon ve Iphone bunun en az 20-25 GB'ını kullanıyordur. Batarya boyutu 1800 mAH ( 4000-5000 artık sıradan oldu Android tarafında prizin dibinde yapaşamk isteyenler koşa koşa alabilir )
Hadi hiç yoktan 18W hızlı şarj koymuşlar Iphone 5s'te gelen adaptörüde verebilirlerdi bu sevindirici.
IPS ekran veya HD görüntü kalitesi olması 3.5mm jack girişi olmaması üstüne tek kamera olması flan bunlar bence hep eksileri.
Almak için doğru dürüst mantıklı bir gerekçe yok.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Yurtdışından getirtmeyi düşünüyordum ama pasaport kuralını unutmuştum. Keşke bu tip kurallar olmasa da iphonea hem dolar kurundan,hem de ekstradan 1500-2000₺ vergi vereceğime yurtdışından çok daha ucuza telefon alabilsem :(

Amerika’da fiyatı müthiş ama diğer ülkelerde durum faklı.

Berat6767

Asistan
Reaksiyon puanı
66
yeğenim o fiyata masaüstü doplarsın
Alacağıman değil zaten ya iPhone alacak olsam ??
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yurtdışından getirtmeyi düşünüyordum ama pasaport kuralını unutmuştum. Keşke bu tip kurallar olmasa da iphonea hem dolar kurundan,hem de ekstradan 1500-2000₺ vergi vereceğime yurtdışından çok daha ucuza telefon alabilsem :(

Amerika’da fiyatı müthiş ama diğer ülkelerde durum faklı.
2500 lerde vergi ya malasaf
Devlet. bir alana birde devlete kampanyası yapmış?

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Hatırladığım kadarıyla küçük ekran tercih eden kullanıcıları için yapıyor Apple küçük ekran olmasının özelliği o. Tabi büyük ekranlı başka telefonlara yönelmek en mantıklısı

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Bende param yetsede yetmesede ille de iPhone diyordum tâki seni görene kadar yiğidim .artık akıllandım paramın yettiğini alıcam ??
Seninle uğraşmam ben çocuk git işine benim yaşımda kaç tane yiğidin var ?? Sırf yorum yapmış olmak için komik duruma düşme sana bir abi tavsiyesi

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Para versenler almam. Eski kasaya hiç bir özelliği doğru dürüst yok ve 5200 lira para istiyorlar