iPhone SE alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Tartışmaya katılmak istemezdim ama durum cepden cepe değişir babamın xr ını bazı ceplerimde rahat taşırken bazılarında zar zor taşıdığımı biliyorum bazen ise biraz üstünün çıktığını ama genel olarak kanaatimde 11 gibi cihazlar büyükler bu yüzden cebe genellikle bir ufak pay bırakır yani cebden taşar
Körmüşüm yeni öğrendim iphone 12 ile karşılaştırmasını izledim bazı durumlarda iphone bazı durumlarda xiaomi iyi ama fiyat iki katı ve xiaominin sunduğu deneyim daha iyi oyun oynayacak biri için hem bütün oyunlar bedava (apk) hile yapacaksa xiaomi root atmaya da izin veriyor ve her türlü hileyi yapıp oyun zevkimizin içine edebilir ama iphone 12 alsaydı önce oyunu alması gerekirdi.hadi iphone 12 uzun ömürlü diyelim tamam eyvallah ama 3 sene kullan mi 10t proyu sonra sat mi 13t pro al devam et
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zaten efsane kasımda

5800dü
şu an 6400

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Tartışmaya katılmak istemezdim ama durum cepden cepe değişir babamın xr ını bazı ceplerimde rahat taşırken bazılarında zar zor taşıdığımı biliyorum bazen ise biraz üstünün çıktığını ama genel olarak kanaatimde 11 gibi cihazlar büyükler bu yüzden cebe genellikle bir ufak pay bırakır yani cebden taşar

şu an 6400
Babandan biraz para isteyip alsaydın keşke sonra veririm indirimde şu an deseydin babana keşke

srknkrmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kardeşim, ben de 1 aydır se2020 kullanıyorum. iphone 6 dan geçtim ben de. Kamerası ve telefonun hızı gerçekten çok iyi. Eski telefondan sonra gerçekten çok iyi geldi. Oyun oynama gibi bi düşüncen varsa tavsiye etmem. Batarya konusunda da seni üzer. 1 sene sonra muhtemelen batarya daha da çok üzmeye başlar. Ben bu telefonu kullanan biri olarak söylüyorum. İndirimlerin bu şekilde olacağını bilseydim bekler xr ya da 11 alırdım. Şimdi oyun oynamıyo olasan da bi süre sonra oyun yükleyip oynamak isteyebilirsin. Ama oynadığın oyundan zevk almazsın. 1 veya 1,5 yıl sonra bataryası ilk aldığın zamandan da kötü olacak. ben bu süre zarfında yine telefon alırım diyosan alabilirsin. Ama uzun süre kullanmam gerek diyosan tavsiye etmem.

KhalTrex

Asistan
Reaksiyon puanı
71
telefon 5300tl iken inceleyen kişiler 4600 4700 olsa çok süper bir telefon olucaktı diyorlardı şu an o fiyat şimdi ise ekranı çok eski dönemlerden çerçeveli ekran pili aşırı kötü falan filan diyor anlamadım k
bak kanka ekran falan hiç takma zamanla insan nelere alışmıyor. sen başka özelliklere bak, misal sen bu telefonla oturup 45 dk dan fazla oyun oynar mısın ve oynadığın oyun pubg tarzı pil sömüren oyunlar olur mu vs. yada ben 2 sene sonra bu telefonu değiştirir miyim gibi gibi başka kriterlere bak. eğer sen şuanda alacağın telefonu 5-6 sene kullanacaksan ios telefonda alsan android telefonda alsan senin kullanımına bağlı olarak ikisi de 5 seneden fazla götürür. Ama dediğim gibi telefonu alırsın pili ileride sana sıkıntı yaratır hevesin kırılır, yada telefonda başka bir sorun çıkar yada satmak istersin başka bir telefon almak istersin alacağın telefon android olursa ki özellikle xiaomi tarzı değersiz android telefonlar olursa sıkıntı yaşarsın. Kararını iyi ver, iyi düşün.

Çeşitli Iphone fanboyları sürekli bu algıyı pompalıyor gibi geliyor bana işlemci çöpte çöp.

Türk telefon tanıtan siteler var onlarca hiçbiri bu işlemci çok kötüdür leştir bitiktir demiyor. ( Snapdragon kadar güçlü değildir belki ama en kötü yüzde 5-10 kötü olsun. ) ama bazıları bu algıyı zorluyor.

O kadar ekstra donanıma ekstra özelliği elinin tersi ile itip körlemesine SE 2020 alın demekte bana saçma geliyor. Kablosuz şarjdan tut suya toza tam dayanım streeo hopörlör den tut 4k 60 fs ye kadar telefondan yok yok

kanka bu saydığın özelliklerin tamamı hatta fazlası se 2020 de var ki?

Son düzenleme:

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Kardeşim, ben de 1 aydır se2020 kullanıyorum. iphone 6 dan geçtim ben de. Kamerası ve telefonun hızı gerçekten çok iyi. Eski telefondan sonra gerçekten çok iyi geldi. Oyun oynama gibi bi düşüncen varsa tavsiye etmem. Batarya konusunda da seni üzer. 1 sene sonra muhtemelen batarya daha da çok üzmeye başlar. Ben bu telefonu kullanan biri olarak söylüyorum. İndirimlerin bu şekilde olacağını bilseydim bekler xr ya da 11 alırdım. Şimdi oyun oynamıyo olasan da bi süre sonra oyun yükleyip oynamak isteyebilirsin. Ama oynadığın oyundan zevk almazsın. 1 veya 1,5 yıl sonra bataryası ilk aldığın zamandan da kötü olacak. ben bu süre zarfında yine telefon alırım diyosan alabilirsin. Ama uzun süre kullanmam gerek diyosan tavsiye etmem.
bende 5s den geçiceğim ... Kararımı değiştirirsem söylerim

İstanbuldayken öyle 30dk dan fazla oyun oynamam ancak memlekete gittiğimde kuzenlerle kudurabilirim :D

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
S10e bakıyorum şu an samsung mağazalarında var mıdır ? benim için daha ideal olduğunu düşünüyorum şu anlık
S10e almak gibi bir hata yapma derim.Bataryası berbat,içinde verimlilik tarafı rezalet,şebeke sorununu bünyesinde barındıran sorunlu Exynos 9820 var.Se 2020 nin bataryasını mumla ararsın.S10e güncel bir cihaz da değil.Tabiki tercih senin.İyi forumlar.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
S10e almak gibi bir hata yapma derim.Bataryası berbat,içinde verimlilik tarafı rezalet,şebeke sorununu bünyesinde barındıran sorunlu Exynos 9820 var.Se 2020 nin bataryasını mumla ararsın.S10e güncel bir cihaz da değil.Tabiki tercih senin.İyi forumlar.
Kararım SE den yana olucak herhalde teşşekkür ederim

KhalTrex

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Kararım SE den yana olucak herhalde teşşekkür ederim
Kanka bence bak o kadar beklemişsin malum 5s den beri epey bir zaman geçmiştir az daha sabret para biriktir Türkiye'ye 12 mini geldiğinde git 12 mini al. Hem ekran, hem tasarım, hem boyutu, hem işlemcisi, hem bataryası ve kamerası her şeyiyle olmuş bir iphone. 5s'in yerini 12 mini çok iyi doldurur bence. Ben se 2020 kullanıyorum en fazla 1 sene sonra satıp 12 mini alacağım o derece güzel bir telefon.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Kanka bence bak o kadar beklemişsin malum 5s den beri epey bir zaman geçmiştir az daha sabret para biriktir Türkiye'ye 12 mini geldiğinde git 12 mini al. Hem ekran, hem tasarım, hem boyutu, hem işlemcisi, hem bataryası ve kamerası her şeyiyle olmuş bir iphone. 5s'in yerini 12 mini çok iyi doldurur bence. Ben se 2020 kullanıyorum en fazla 1 sene sonra satıp 12 mini alacağım o derece güzel bir telefon.
arada + 5000tl fark var :/ o parayı o kadar kısa sürede biriktiremem 5s de ara sıra ekran dokunmatiğini geç algılıyor mici arasıra konuşmada çalışmıyor pili boştayken bile 10 20 dk da ara sıra %20 düşüyor pili aşırı kötü durumda değiştirsen bile düzelmiyor artık anakartta mı sorun var pek bilemiyorum

batukirtay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
İphone se 2020 4600tl şu an ve alınır mı ? ekran benim için sıkıntı olucağını düşünmüyorum (aslında düşünüyorum sanki yani 5s kullanıyorum şu an ve bir rahatsızlık hissetmedim ancak gerek forumlardaki çerçeve yorumları beni geri itmeye başlıyor) Diğer konu pil instagram ve wp de dolaşıyorum ara sıra böyle pubg girerim elbette ama çok sık değil. Telefonu konum kapalı arka planda uygulama yenile kapalı ve ekran parlaklığı yarısından biraz daha az kullanıyorum ve sürekli gece modunda kullanacağım ne kadar götürür ? 5 saati zorlar mı ? PUBG oynamadan

ilerde hızlı şarj alabilirim ve insanlar %20 de şarja takıp %80 de çıkarmayı öneriyor bu şekilde 4 saat telefon yoğun bir şekilde kullanılsa bile şarj kalıyor gibi bir yorum görmüştüm
Benim düşüncem şu şekilde; bir apple dan bahsediyorsak ve bu telefon güncel bir cihaz ise o fiyata bence alınır. Android yada Ios seçeneği tamamen sana kalmış tabi ki. Arkadaşlarında dediği gibi bir takıntın yoksa illa tam ekran olsun demiyorsan tavsiye ederim. 2 gün önce arkadaşım aldı ve gayet memnun. Şarj olayına gelince bu tamamen kullanan insana bağlı olduğunu düşünüyorum. En kötü powerbank vs bulundurursun yanında çözüm var yani :) şimdiden hayırlısı olsun.

KhalTrex

Asistan
Reaksiyon puanı
71
arada + 5000tl fark var :/ o parayı o kadar kısa sürede biriktiremem 5s de ara sıra ekran dokunmatiğini geç algılıyor mici arasıra konuşmada çalışmıyor pili boştayken bile 10 20 dk da ara sıra %20 düşüyor pili aşırı kötü durumda değiştirsen bile düzelmiyor artık anakartta mı sorun var pek bilemiyorum
çıkar çıkmaz al demiyorum ki :D belli olmaz bakarsın 2021 de devletin vicdanı sızlar bu telefonlardaki vergiyi azaltır, dolarda düşerse direk alırsın 12 mini.

KhalTrex

Asistan
Reaksiyon puanı
71
imkansız diye bir şey yok :) beklemekten zarar etmezsin diye düşünüyorum en azından yıl başına kadar. İlla 12 mini için demiyorum bunu, kafanda şuanda bin tane soru vardır telefonlarla ilgili eminim. Bu sorulara da teker teker cevap bulursun ve net olarak istediğin telefonu alırsın.