iPhone SE alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Benim soruma neden cevap vermediniz? Ben kabalık demedim tek elle kullanım ve cebe sığması dedim. Buna cevap verin lütfen konuyu başka yerlere çekmeyin.
2.5 saatte şarj oluyor evet.
Cepte rahat taşıma olayı 11 in sıkıntılı.Daha önce benzer sorunu 8 plus ta yaşadım.İkisini Zorluda boyutlarını kıyasladım.Aynı.8 plusta taşıma sorunu yaşayan biri aynı sorunu 11 dede yaşar.Tek elle kullanım konusundada mağazada kullandım.Bir noktadan sonra bana işkence gibi gelmeye başladığı için bıraktım.İşin gerçeği sen 11 fanboyu olmuşsun.Sana ne söylesem 11 avukatlığı yapacağın için bence bu konuyu hiç tartışmayalım.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Cepte rahat taşıma olayı 11 in sıkıntılı.Daha önce benzer sorunu 8 plus ta yaşadım.İkisini Zorluda boyutlarını kıyasladım.Aynı.8 plusta taşıma sorunu yaşayan biri aynı sorunu 11 dede yaşar.Tek elle kullanım konusundada mağazada kullandım.Bir noktadan sonra bana işkence gibi gelmeye başladığı için bıraktım.İşin gerçeği sen 11 fanboyu olmuşsun.Sana ne söylesem 11 avukatlığı yapacağın için bence bu konuyu hiç tartışmayalım.
Aynen ben fanboy olmuşum ????
8 plus ta da tek elle kullanım zorluğu yok. 11 de de 11 pro da da.
SE gibi bir telefonun tasarımına iyi diyen birinden ne beklenebilir ki?
Mağazada demiyorum; siz sadece mağaza boyutunu biliyorsunu. Mağazada telefonu cebinize koydunuz mu? Bunları bilemeden yorum yapıyorsunuz ya ben buna şaşırıyorum.
Dışarıda cebinizde iphone 11 veya 11 pro ile gezdiniz mi?
Cebe çok rahat sığan bir telefon olduğunu kanıtlamak için telefonun cebimdeki resmini mi çekip atayım illa? Tek elimle kullanabildiğimi videoya çekip mi atayım?
Tek elle de kullanılıyor cepte de taşınıyor.
Ona bakarsanız Samsung Note 10 lite alırsa dev gibi bir telefon olmalı sizin için.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bu telefonun deliler gibi oyun oynayanlara değil de kamera, malzeme kalitesi gibi öncelikleri olan, premium havası versin isteyen standart kullanıcılara hitap ettiğini düşünüyorum.
Şöyle bir şey de var, performans konusunda bazı rakiplerinden geride kalsa da 765g uzun süre gücünü yitirmeyecek, oyunlarda da memnun edecek bir işlemci.
Ben reno 3 pro'nun, bu senenin f/p şampiyonlarından olduğunu düşünüyorum. işlemci dışında benzer olan oppo find x2 4000 TL daha yüksek fiyatlarda satılıyordu.
Oppo Reno 3 Pro nun bir avantajı var onu inceleme videosunda duydum.Cihazda sıvı soğutma sistemi var.Bu cihazda oyun oynayan anormal derecede ısınma ile karşılaşma ihtimali yok.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Haklı olduğum için daha tartışmak istememen normal :)

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Aynen ben fanboy olmuşum ????
8 plus ta da tek elle kullanım zorluğu yok. 11 de de 11 pro da da.
SE gibi bir telefonun tasarımına iyi diyen birinden ne beklenebilir ki?
Mağazada demiyorum; siz sadece mağaza boyutunu biliyorsunu. Mağazada telefonu cebinize koydunuz mu? Bunları bilemeden yorum yapıyorsunuz ya ben buna şaşırıyorum.
Dışarıda cebinizde iphone 11 veya 11 pro ile gezdiniz mi?
Cebe çok rahat sığan bir telefon olduğunu kanıtlamak için telefonun cebimdeki resmini mi çekip atayım illa? Tek elimle kullanabildiğimi videoya çekip mi atayım?
Tek elle de kullanılıyor cepte de taşınıyor.
Ona bakarsanız Samsung Note 10 lite alırsa dev gibi bir telefon olmalı sizin için.
Se 2020 tasarımı benim gibi kibar cihaz kullanmak isteyenler için gayet iyi.Sen cebinde tuğla taşımaya meraklı isen bu benim sorunum değil.Madem Se 2020 tasarımı berbat Apple niye piyasaya sürdü? Çünkü bu tasarımı hala çok seven bir sürü insan var.8 plus tek elle kullanım rahatlığı sunuyor.?????? Çok merak ediyorum 8 plus ı bir kere eline alıp kullandın mı? iPhone 11 i mağaza dışında telefoncu arkadaşımda da kullandım.Cebede koydum.Cepte taşırken beni rahatsız etti.11 proyu hiç bir zaman tasarım, tek elle kullanım yada cepte taşıma gibi noktalarda eleştirmedim. Forumlarda birçok insan İphone11 in kalınlığından ve ağırlığından şikayetçi.Birçok insan cepte taşıma konusunda sorun çıkardığını söylüyor.Bu kadar insan bilmiyor,bir sen biliyorsun dimi????

Son düzenleme:

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
konu amacından sapıyor ama ..

kalınlık ve ağırlık değil ancak çerçeveler se2'de de iphone 11'de de beni rahatsız etmişti.
kendi adıma konuşuyorum, hafif, ince ama düşük ekran gövde oranına sahip bir telefon almak yerine ağır, kalın ama yüksek ekran gövde oranına sahip bir telefon tercih ederdim.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

kalınlık ve ağırlık değil ancak çerçeveler se2'de de iphone 11'de de beni rahatsız etmişti.
kendi adıma konuşuyorum, hafif, ince ama düşük ekran gövde oranına sahip bir telefon almak yerine ağır, kalın ama yüksek ekran gövde oranına sahip bir telefon tercih ederdim.
Hocam yüksek ekran gövde oranı konusunda eğer 16:9 ekran formatı olsaydı size hak verirdim.Bugün çerçevesiz yüksek ekran gövde oranına sahip cihazların hepsinde 18:9 ekran formatı saçmalığı var.İphone 11 ekran 6.1 inç ama YouTube dan bir video açtığında ekran 4,7 inç yada 5 inçe kadar ufalıyor.Ben 6,1 inç çerçevesiz ekranda videoyu 6.1 inç izleyemeyeceksem ne anladım çerçevesiz olmasından.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Hocam yüksek ekran gövde oranı eğer 16:9 ekran formatı olsaydı size hak verirdim.Bugün çerçevesiz yüksek ekran gövde oranına sahip cihazların hepsinde 18:9 ekran formatı saçmalığı var.İphone 11 ekran 6.1 inç ama YouTube dan bir video açtığında ekran 4,7 inç yada 5 inçe kadar ufalıyor.Ben 6,1 inç çerçevesiz ekranda videoyu 6.1 inç izleyemeyeceksem ne anladım çerçevesiz olmasından.
Haklısınız, youtube'daki neredeyse her video 16:9 ekran formatında yükleniyor. Büyütsem video alttan üstten taşıyor. Büyütmesem ekran minicik ve kenarlar siyah kalıyor, sanki çerçeve varmış gibi.. v
Video izlemek pek tat vermiyor yani. Arada sırada eski telefona geçiyorum video izleyeceksem. Görüntü kalitesi belki de 2 kat daha kötü ama başka çözüm yok..

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Se 2020 tasarımı benim gibi kibar cihaz kullanmak isteyenler için gayet iyi.Sen cebinde tuğla taşımaya meraklı isen bu benim sorunum değil.Madem Se 2020 tasarımı berbat Apple niye piyasaya sürdü? Çünkü bu tasarımı hala çok seven bir sürü insan var.8 plus tek elle kullanım rahatlığı sunuyor.?????? Çok merak ediyorum 8 plus ı bir kere eline alıp kullandın mı? iPhone 11 i mağaza dışında telefoncu arkadaşımda da kullandım.Cebede koydum.Cepte taşırken beni rahatsız etti.11 proyu hiç bir zaman tasarım, tek elle kullanım yada cepte taşıma gibi noktalarda eleştirmedim. Forumlarda birçok insan İphone11 in kalınlığından ve ağırlığından şikayetçi.Birçok insan cepte taşıma konusunda sorun çıkardığını söylüyor.Bu kadar insan bilmiyor,bir sen biliyorsun dimi????
Bir de emojileri koyuyorsun ya gülmekten cevap yazamıyorum. 17 dakikadır gülüyorum sonunda yazabileceğim.
8 plus ı en az 100 kez elime aldım :) ??
Kullanmadığınız telefonlar hakkında yorum yapmayın derim. Tamam özelliklerini söyleyin ama günlük kullanımda nasıl olduğunu bilmiyorsanız bilmediğinizi söylemek daha doğru.

İphone 11 i bile cepte taşımayan samsung , realme ve xiaomi gibi markaların telefonlarını hiç kullanamaz o zaman. 6.7 inç ekranları herkes cebine sığdırıyor ama?
İphone 11 i gömmeye çalışmaktan vazgeçin çünkü bu telefonu asla gömemeyeceksiniz. Ekranından başka bir eksisi yok bunları da kendiniz uyduruyorsunuz. İyi forumlar ?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bir de emojileri koyuyorsun ya gülmekten cevap yazamıyorum. 17 dakikadır gülüyorum sonunda yazabileceğim.
Kullanmadığınız telefonlar hakkında yorum yapmayın derim. Tamam özelliklerini söyleyin ama günlük kullanımda nasıl olduğunu bilmiyorsanız bilmediğinizi söylemek daha doğru.

İphone 11 i bile cepte taşımayan samsung , realme ve xiaomi gibi markaların telefonlarını hiç kullanamaz o zaman. 6.7 inç ekranları herkes cebine sığdırıyor ama?
İphone 11 i gömmeye çalışmaktan vazgeçin çünkü bu telefonu asla gömemeyeceksiniz. Ekranından başka bir eksisi yok bunları da kendiniz uyduruyorsunuz. İyi forumlar ?
Kullanmadığım telefonlar ???Senin hayatın kadar ben telefon kullandım.11 de kullandım,11 Pro da kullandım.Gündelik kullanımda sallayan sensin.Ben değilim.Youtube da 11 in şarj olma testleri var.Cihaz kendi şarj aleti ile 3,5 saatte şarj oluyor.Herkes bundan şikayetçi sen sözde kullanıyorsun ya kendi cihazını övmek için 2 saatte şarj olduğunu söylüyorsun.Ekran dışında eksisi yok?????? tuğlayı andıran tasarım,ses seviyesi düşük stereo hoparlör,son serilerde kutudan hızlı şarj çıkmaması,çıksada 3,5 uçak modu ve düşük güç modu ile şarj edersen en iyi ihtimal 3 saatte şarj olması, Telephoto olmadığı için portre modunda saçmalaması,zoomun yetersiz olması daha sayayım mı

Son düzenleyen moderatör:

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174

Hocam kampanya var eskiyi ver yeniyi götür kendi telefonumu verirsem 4800tl ye s20 FE alabiliyorum mantıklı mı ? ama işte 6.5 inç ..

Son düzenleme:

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Günlük kullanımda 6-6.5 saat çıkarıyor. Oyun oynarsan cok duser. (2 haftalık cihaz. Telefonla çok aşırı işim yok şarj yiyen aktivitem az)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bencr alınır iyi cihaz uzun ömürlü

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110

1. 8 plus ve iphone 11' i tek elle kullanmak imkansız ve çoğu cebe ucu ucuna sığıyor boşa yalan söyleme.
2. Samsung, oppo, xiaomi gibi markların ekranında iphone 11' deki gibi kalın çerçeveler olmadığı için aynı boyutta daha büyük ekran kullanıyorsun.

Hocam kampanya var eskiyi ver yeniyi götür kendi telefonumu verirsem 4800tl ye s20 FE alabiliyorum mantıklı mı ? ama işte 6.5 inç ..
Cihaz güzelde eyxnos düşündürüyor.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
1. 8 plus ve iphone 11' i tek elle kullanmak imkansız ve çoğu cebe ucu ucuna sığıyor boşa yalan söyleme.
2. Samsung, oppo, xiaomi gibi markların ekranında iphone 11' deki gibi kalın çerçeveler olmadığı için aynı boyutta daha büyük ekran kullanıyorsun.

Cihaz güzelde eyxnos düşündürüyor.
Eyxnos 990 en sorunlu işlemciymiş sağ olun uyardığınız için

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Aynen tek elle kullanmak imkansız ben yalancıyım.
Şarj konusunda da ben değil telefon yalan söylüyor o zaman İOS 14 bozuk.
Cebe sığmıyor ama 6.7 inç telefonlar sığıyor.
Daha fazla uğraşmak istemiyorum gerçekleri görmek istemiyorsunuz.

Bana da salllayan sallayana. Önüne gelen sallıyor. Ben cebe sığmıyor diyorum adam video diyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Eyxnos 990 en sorunlu işlemciymiş sağ olun uyardığınız için

Çeşitli Iphone fanboyları sürekli bu algıyı pompalıyor gibi geliyor bana işlemci çöpte çöp.

Türk telefon tanıtan siteler var onlarca hiçbiri bu işlemci çok kötüdür leştir bitiktir demiyor. ( Snapdragon kadar güçlü değildir belki ama en kötü yüzde 5-10 kötü olsun. ) ama bazıları bu algıyı zorluyor.

O kadar ekstra donanıma ekstra özelliği elinin tersi ile itip körlemesine SE 2020 alın demekte bana saçma geliyor. Kablosuz şarjdan tut suya toza tam dayanım streeo hopörlör den tut 4k 60 fs ye kadar telefondan yok yok

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
Aynen tek elle kullanmak imkansız ben yalancıyım.
Şarj konusunda da ben değil telefon yalan söylüyor o zaman İOS 14 bozuk.
Cebe sığmıyor ama 6.7 inç telefonlar sığıyor.
Daha fazla uğraşmak istemiyorum gerçekleri görmek istemiyorsunuz.

Bana da salllayan sallayana. Önüne gelen sallıyor. Ben cebe sığmıyor diyorum adam video diyor.
Tek elle kullanmak imkansız değil zor ekranının üstüne yetişilmiyor ve sadece iphone için değil android için de geçerli.

Madriyarkal

Asistan
Reaksiyon puanı
41
bence o paraya android kullanmakta problem yaşamam diyorsan androidte çok daha güçlü ve şarjı uzun giden telefonlar var

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Tek elle kullanmak imkansız değil zor ekranının üstüne yetişilmiyor ve sadece iphone için değil android için de geçerli.
Ekranın üstüne zaten zor yetişiliyor ama mesela WhatsApp kullanılıyor foruma giriliyor.
Cebe sığmamasını konuşuyorduk da cevap gelmedi.
Samsung satış temsilcimiz de geldiğine göre konu tamamlanmış demektir.

salihSR

Asistan
Reaksiyon puanı
54
İphone se 2020 4600tl şu an ve alınır mı ? ekran benim için sıkıntı olucağını düşünmüyorum (aslında düşünüyorum sanki yani 5s kullanıyorum şu an ve bir rahatsızlık hissetmedim ancak gerek forumlardaki çerçeve yorumları beni geri itmeye başlıyor) Diğer konu pil instagram ve wp de dolaşıyorum ara sıra böyle pubg girerim elbette ama çok sık değil. Telefonu konum kapalı arka planda uygulama yenile kapalı ve ekran parlaklığı yarısından biraz daha az kullanıyorum ve sürekli gece modunda kullanacağım ne kadar götürür ? 5 saati zorlar mı ? PUBG oynamadan

ilerde hızlı şarj alabilirim ve insanlar %20 de şarja takıp %80 de çıkarmayı öneriyor bu şekilde 4 saat telefon yoğun bir şekilde kullanılsa bile şarj kalıyor gibi bir yorum görmüştüm
onu bunu bilmem ben android ciyim hocam ve senin 4600tl paran varsa çok başarılı android telefonlar var ama sen illa iphone olsun diyorsan orası farklı

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
Ekranın üstüne zaten zor yetişiliyor ama mesela WhatsApp kullanılıyor foruma giriliyor.
Cebe sığmamasını konuşuyorduk da cevap gelmedi.
Samsung satış temsilcimiz de geldiğine göre konu tamamlanmış demektir.
Tek el konusunda anlaştık.
8 plus da iphone 11' de cebe zor sığıyor. S10 Plus kullanıyorum o da cebe zor sığıyor.
Ben senin iphone' u savunduğun kadar samsung' u savunmuyor.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Airpods gibi aksesuarlarım da var SE iyi bir seçim olucak herhalde... 12 mini gibi 5.4 inç çevrçesiz telefonlar olsaydu tadından yenmezdi :) ama yok işte napalım

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Çeşitli Iphone fanboyları sürekli bu algıyı pompalıyor gibi geliyor bana işlemci çöpte çöp.

Türk telefon tanıtan siteler var onlarca hiçbiri bu işlemci çok kötüdür leştir bitiktir demiyor. ( Snapdragon kadar güçlü değildir belki ama en kötü yüzde 5-10 kötü olsun. ) ama bazıları bu algıyı zorluyor.

O kadar ekstra donanıma ekstra özelliği elinin tersi ile itip körlemesine SE 2020 alın demekte bana saçma geliyor. Kablosuz şarjdan tut suya toza tam dayanım streeo hopörlör den tut 4k 60 fs ye kadar telefondan yok yok

Hardware plus dışında bütün incelemelerde 865 li model kullanıldığı için olmasın.Exynos 990 berbat batarya yönetimi, oyunlarda throttle ve gündelik kullanımda 120hz ekran hızında sıvı soğutma sistemi olmadığı için aşırı ısınma gibi olumsuzlukları bünyesinde barındıran sorunlu bir işlemci.Bunu sadece biz değil bütün yabancı teknoloji editörleri söylüyor.Eğer cihazda 865 olsaydı bende senin gibi bu fiyatlarda S20 Fe önerirdim.Biraz gerçekçi bakmanı tavsiye ederim.İyi forumlar.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Airpods gibi aksesuarlarım da var SE iyi bir seçim olucak herhalde... 12 mini gibi 5.4 inç çevrçesiz telefonlar olsaydu tadından yenmezdi :) ama yok işte napalım
Çerçeve olayına çok takılma derim.Milletin derdi ekran olmuş.Zannediyorlar ki çerçevesiz olursa daha büyük ekran deneyimi yaşayacağım.Hocam piyasada çerçevesiz cihazların hepsinde 18:9 ekran formatı var.Bu formattan dolayı tam ekran deneyimi yaşayamıyorsun.İphone 11 de 6,1 inç ekran var ama bu cihazda YouTube dan video izlediğinde ekran 4,7 inç yada 5 inç oluyor.

Tek el konusunda anlaştık.
8 plus da iphone 11' de cebe zor sığıyor. S10 Plus kullanıyorum o da cebe zor sığıyor.
Ben senin iphone' u savunduğun kadar samsung' u savunmuyor.
Hocam hiç uğraşmayın.Kendisi tescilli 11 fanboyu.11 alıp akıl tutulması yaşayan insanlardan biri.Utanmasa İphone 11 11 Pro dan hatta 12 ailesinden daha iyi diyecek.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Çerçeve olayına çok takılma derim.Milletin derdi ekran olmuş.Zannediyorlar ki çerçevesiz olursa daha büyük ekran deneyimi yaşayacağım.Hocam piyasada çerçevesiz cihazların hepsinde 18:9 ekran formatı var.Bu formattan dolayı tam ekran deneyimi yaşayamıyorsun.İphone 11 de 6,1 inç ekran var ama bu cihazda YouTube dan video izlediğinde ekran 4,7 inç yada 5 inç oluyor.

O yüzden SE 2020 almalı herkes dimi :D Nerden ne derimde ne uydururumda Iphone'u överim sevdasındasın sadece...
Sen işlemciye takılmışın sadece diğer hiçbir şeyi görmüyon.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
O yüzden SE 2020 almalı herkes dimi :D Nerden ne derimde ne uydururumda Iphone'u överim sevdasındasın sadece...
Herkes Se 2020 almalı demiyorum.Tercih meselesi.Se 2020 sizin gömdüğünüz kadar kötü bir cihaz değil.10000 TL ve üzeri parası olan gider son modelini alır o ayrı ama 5000 TL bandında bana göre en mantıklı tercih Se 2020.

Sen işlemciye takılmışın sadece diğer hiçbir şeyi görmüyon.
Madem işlemci senin için önemsiz paran olduğunda kendine S20 Fe alırsın.

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Kağıt üzerindeki verilerle cihaz önerme olayından vazgeçin.Youtube da Mi10t Pro nun kamera testlerini izledim.Kamerası bildiğin çamur.Özellikle insan Fotoğraflarına baktığında ya bulanık yada filtreli.Bunu görmemek için kör olmak lazım.Ekranın 144hz olması güzel ama ips olması ve kalitenin aman aman olmamasıda ayrı bir sorun.Xiaomi yazılım ve güncelleme olayını çok iyi bir seviyeye getirmediği sürece en kral işlemciyi de koysa,en kral teknolojiyi de koysa bir anlam ifade etmez.
Körmüşüm yeni öğrendim iphone 12 ile karşılaştırmasını izledim bazı durumlarda iphone bazı durumlarda xiaomi iyi ama fiyat iki katı ve xiaominin sunduğu deneyim daha iyi oyun oynayacak biri için hem bütün oyunlar bedava (apk) hile yapacaksa xiaomi root atmaya da izin veriyor ve her türlü hileyi yapıp oyun zevkimizin içine edebilir ama iphone 12 alsaydı önce oyunu alması gerekirdi.hadi iphone 12 uzun ömürlü diyelim tamam eyvallah ama 3 sene kullan mi 10t proyu sonra sat mi 13t pro al devam et

Zaten efsane kasımda
iphone 11 de o kadar gözüm yok :) neden çünkü işim yok ekstra özellikleri olan ama o özelliklerin hiç birini kullanmayacağım bir telefon yani bana göre gereksize kaçıyor keşke xr şöyle bi eskisi gibi 5700tl bandında olsaydı para biriktirip alsaydım :/
5800dü