iPhone SE alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
İphone se 2020 4600tl şu an ve alınır mı ? ekran benim için sıkıntı olucağını düşünmüyorum (aslında düşünüyorum sanki yani 5s kullanıyorum şu an ve bir rahatsızlık hissetmedim ancak gerek forumlardaki çerçeve yorumları beni geri itmeye başlıyor) Diğer konu pil instagram ve wp de dolaşıyorum ara sıra böyle pubg girerim elbette ama çok sık değil. Telefonu konum kapalı arka planda uygulama yenile kapalı ve ekran parlaklığı yarısından biraz daha az kullanıyorum ve sürekli gece modunda kullanacağım ne kadar götürür ? 5 saati zorlar mı ? PUBG oynamadan
Mesaj otomatik birleştirildi:

ilerde hızlı şarj alabilirim ve insanlar %20 de şarja takıp %80 de çıkarmayı öneriyor bu şekilde 4 saat telefon yoğun bir şekilde kullanılsa bile şarj kalıyor gibi bir yorum görmüştüm

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
İphone se 2020 4600tl şu an ve alınır mı ? ekran benim için sıkıntı olucağını düşünmüyorum (aslında düşünüyorum sanki yani 5s kullanıyorum şu an ve bir rahatsızlık hissetmedim ancak gerek forumlardaki çerçeve yorumları beni geri itmeye başlıyor) Diğer konu pil instagram ve wp de dolaşıyorum ara sıra böyle pubg girerim elbette ama çok sık değil. Telefonu konum kapalı arka planda uygulama yenile kapalı ve ekran parlaklığı yarısından biraz daha az kullanıyorum ve sürekli gece modunda kullanacağım ne kadar götürür ? 5 saati zorlar mı ? PUBG oynamadan

ilerde hızlı şarj alabilirim ve insanlar %20 de şarja takıp %80 de çıkarmayı öneriyor bu şekilde 4 saat telefon yoğun bir şekilde kullanılsa bile şarj kalıyor gibi bir yorum görmüştüm
Büyük ekran takıntın yoksa,cebinde kibar bir cihaz taşımak istiyorsan Se 2020 alınır.Batarya olayına gelince bataryası 5,5-6 saat arası bir performans sunup günü çıkartıyor.Çerçeve olayına gelince Se 2020 deki çerçeve emin ol kullanırken birçok insanın dikkat ettiği bir olay değil.Kalınlık ve ağırlığın olmadığı ufacık cihazda çerçeve olsa ne olur olmasa ne olur.Çok takılma derim.Pugb Se 2020 de ekran ufak olduğu için seni tatmin etmeyebilir.Gece modu olayı Se 2020 için geçerli değil.Se 2020 de ips panel olduğu için gece modunu aktif etsende batarya avantajı sunmaz.Gece modunda batarya avantajı amoled ekranlı cihazlar için geçerli.Şarj etme olayına gelince 20 ile 80 olayı birilerinin uydurduğu bir şehir efsanesi.20 de takıp 80 de çıkarırsan batarya sağlığını 1 yılda mahvedersin.Doğru olan 10 ile 20 arasında şarja takıp yüzde yüz olduğunda çıkarmak.Bide batarya ayarlarında parlaklık otomatik olmalı.Android cihazlardaki gibi manuel parlaklık iPhone larda daha az pil tüketmiyor.Se 2020 kibar ve ömürlük bir cihaz.Almanı tavsiye ederim.İyi forumlar.

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Alınır.
Ama bir telefona 4600 verip de gece modu dur düşük güç modudur kullanmak saçma geliyor.
Se 2020 de gece modunu kullansanda bataryaya olumlu bir etkisi olmaz.Se 2020 ekranıda aynı iPhone 11 gibi ips panel.Gece modunda batarya avantajı amoled ekranlar için geçerli.

slymnasln

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

Se kullanıyorum. 5 buçuk 6 saat ekran süresi alıyorum %15-20 civarı şarjım kalıyor. Kesinlikle tavsiye ederim. Çok memnunum. Oyun oynamam

Selehattin11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Ben olsam almam ama senin telefon kullanımına göre alınır. Sırtını ios ve a13 bionic e yaslıyorsun nihayetinde

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
iPhone'un hemen hemen çoğu modellerini kullandım. Buna ekstra olarak android cihazlarıda kullanma fırsatım oldu. iPhone SE'nin en önemli ve öne çıkan tarafı kamerası, harika bir kamerası var tek kamera ile büyük işler yapıyor. Performans tarafını kıyaslamıyorum bile. Siler geçer... Şarj konusuna gelecek olursak 14.2 ile biraz batarya performansı düştü ama eminim kısa sürede güncelleme yayınlanır eski performansına geri döner. iPhone 7 kullanmıştım ona göre çok daha iyi.. Ama tabi bir Mi9T Batarya performansı sunmuyor bu açık ve net.. Bence tek eksi yönü tasarımı ona zevk meselesi

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Ben o tasarıma o ekran kasa oranına o kadar para vermezdim şahsen. Pil performansınında üzeceğini düşünüyorum uzun vadede...

Mi 10T modeline yönelmeni öneririm.

Ama yok ben illaha Iphone kullanacam gerisi benim için önemli değil şarkı bitermiş ekranı ufakmış tasarımı 2-3 yıl öncesinin olması flan umrumda değil diyorsan alabilirsin.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Ben o tasarıma o ekran kasa oranına o kadar para vermezdim şahsen. Pil performansınında üzeceğini düşünüyorum uzun vadede...

Mi 10T modeline yönelmeni öneririm.

Ama yok ben illaha Iphone kullanacam gerisi benim için önemli değil şarkı bitermiş ekranı ufakmış tasarımı 2-3 yıl öncesinin olması flan umrumda değil diyorsan alabilirsin.
iphone alma konusunda kafayı taktım 2 3 senedir iphone kullanıyorum çok alıştım android e geçesim hiç yok eski tasarımda hoşuma gidiyor babamın xr ını deneme fırsatım oldu ancak çok büyük ele oturmuyor tek elle kullanmak zor bu beni biraz rahatsız etti açıkçası oyun zevkinde tabii kide xr daha iyi olucaktır orası ayrı ama se 2020 benim hoşuma gitti şahsen

Hızlı şarj alabilirim . Günde maks oynasam oynasam 1.30 saat oynarım (oyun) onun dışında gündelik kullanımda bazı videolarda 5 6 saati gördüğünü gördüm yani almayı düşünüyorum

KhalTrex

Asistan
Reaksiyon puanı
71

o yorum benimdir evet telefon %20-%80 arası pubg dahil oyun da oynayarak 5 saat ekran süresi alabilirsin de telefonu önermem. Telefonun artık neresinde sorun var çözemedim ama baya bir se 2020 kullananlar ben dahil şarj göstergesinden sorunumuz var. Telefon bildiğin kafasına göre şarjı düşüyor ne zaman ne yapacağı belli olmuyor. Bazen %69 da yarım saat sosyal medyada takılıyorum %68'e zar zor düşüyor. Bazen bir bakıyorum telefon durduk yere %72'den %70'e düşmüş. Total ekran süresi hemen hemen değişmiyor ama bu olay acayip can sıkıyor ve kronik bir soruna benziyor. Telefonu forumda ve başka yerlerde çok övdüm ama şimdi geri vazgeçiyorum almasın kimse. Bu olayına gıcık oldum telefondan soğudum. Ortalama ekran sürem çok aşırı oyun oynarsam %20-%80 arası 4,5 saat, pubg tarzı oyunları arada oynarsam 5,5 saat, pubg tarzı oyunları hiç oynamazsam böyle brawl stars veya internet gerektirmeyen yada zynga tarzı oyunları oynarsam 6-6,5 saat, hiç oyun oynamazsam 7 saati zorluyor. Ama dediğim gibi bu sorun yüzünden telefondan soğudum. Sorun düzelir diye yapmadığım şey kalmadı, gittim birde ios 14.2'ye güncelledim ve olan hem ekran süreme oldu hemde telefon yavaşladı bildiğin. Azda olsa bir ekran süresinde azalma var telefonda ve benim kullandığım bazı özellikler düzgün çalışmıyor. Eğer paran yoksa ve illa iphone alacağim ben diyorsan se 2020 iyi bir geçiş telefonu olabilir ama eğer üste koycak biraz paran varsa, kara cuma indirimlerini bekleyip 11 alabilirsin yada XR.

Mr.Scout

Asistan
Reaksiyon puanı
238

Alınır, Savurdu Reis

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Ben 5299₺ ye se aldıysam 4600₺ hayli hatli alınır ?

buda apple ın bana attığı en büyük kazık, resmen 700₺ küsür zarardayım ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
iphone alma konusunda kafayı taktım 2 3 senedir iphone kullanıyorum çok alıştım android e geçesim hiç yok eski tasarımda hoşuma gidiyor babamın xr ını deneme fırsatım oldu ancak çok büyük ele oturmuyor tek elle kullanmak zor bu beni biraz rahatsız etti açıkçası oyun zevkinde tabii kide xr daha iyi olucaktır orası ayrı ama se 2020 benim hoşuma gitti şahsen

Hızlı şarj alabilirim . Günde maks oynasam oynasam 1.30 saat oynarım (oyun) onun dışında gündelik kullanımda bazı videolarda 5 6 saati gördüğünü gördüm yani almayı düşünüyorum

Bu yazdıklarından anlaşılan Sen kafaya koymuşun. Burada kim ne derse desin o telefonu alacaksın zaten... Sen yorum değil gaz istiyorsun. O telefon çok iyi al efsane telefon alda al diye gazlasınlar diye bekliyon :)

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
o yorum benimdir evet telefon %20-%80 arası pubg dahil oyun da oynayarak 5 saat ekran süresi alabilirsin de telefonu önermem. Telefonun artık neresinde sorun var çözemedim ama baya bir se 2020 kullananlar ben dahil şarj göstergesinden sorunumuz var. Telefon bildiğin kafasına göre şarjı düşüyor ne zaman ne yapacağı belli olmuyor. Bazen %69 da yarım saat sosyal medyada takılıyorum %68'e zar zor düşüyor. Bazen bir bakıyorum telefon durduk yere %72'den %70'e düşmüş. Total ekran süresi hemen hemen değişmiyor ama bu olay acayip can sıkıyor ve kronik bir soruna benziyor. Telefonu forumda ve başka yerlerde çok övdüm ama şimdi geri vazgeçiyorum almasın kimse. Bu olayına gıcık oldum telefondan soğudum. Ortalama ekran sürem çok aşırı oyun oynarsam %20-%80 arası 4,5 saat, pubg tarzı oyunları arada oynarsam 5,5 saat, pubg tarzı oyunları hiç oynamazsam böyle brawl stars veya internet gerektirmeyen yada zynga tarzı oyunları oynarsam 6-6,5 saat, hiç oyun oynamazsam 7 saati zorluyor. Ama dediğim gibi bu sorun yüzünden telefondan soğudum. Sorun düzelir diye yapmadığım şey kalmadı, gittim birde ios 14.2'ye güncelledim ve olan hem ekran süreme oldu hemde telefon yavaşladı bildiğin. Azda olsa bir ekran süresinde azalma var telefonda ve benim kullandığım bazı özellikler düzgün çalışmıyor. Eğer paran yoksa ve illa iphone alacağim ben diyorsan se 2020 iyi bir geçiş telefonu olabilir ama eğer üste koycak biraz paran varsa, kara cuma indirimlerini bekleyip 11 alabilirsin yada XR.
bak bu kafamı cidden karıştırdı iphone almak istiyorum android e geçesim hiç yok :/ kimisinin pil yorumları 1 günü rahat çıkarıyor kimisinin ise pil kötü yorumları var ... Sanırımm mağazaya gidip bakmak en iyisi olucak

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Hocam öncelikle şunu söyleyeyim bataryayı şarj etme yöntemin yanlış.20 de koymana bir lafım yok ama 80 de çıkarman doğru değil.Yüzde 10 ile 20 arasında şarja takıp yüzde yüz olduğunda çıkarmak en doğru yöntem.Demişsinki kullandığım Se 2020 de bataryada anlık 2-3 düşüş oluyor.Hocam zamanında 9 ay 8 plus kullandım.Aynı sorun ondada vardı.31 le ekranı kapatıp 10dk sonra 28 le ekranı açtığımı hatırlarım.Annemin İphone 8 inde de zaman zaman bu oluyor.Bu anlık düşüş sadece Se 2020 de değil bütün İphonelarda var.Bugün konuyu açan kişi xr da alsa 11 de alsa 11 Pro da alsa aynı sorunla er yada geç yüzleşecek.Yavaşlama olayına gelince sen yedek alıp bir Apple bayine git Dfu mod ile İtunesdan cihazı sıfırlat.Ağustos ayında ios 14 ün bitiş sürümünü İtunesdan Dfu mod ile güncellemeni tavsiye ederim.İos 14 ün son sürümü ile cihazın ilk aldığın günkü gibi iyi olacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
4600'e SE alacağına daha güzel telefonlar var.
Ne var mesela??

Hızlı şarj yerine kablosuz şarj al istersen o telefon 7.5w kablosuz şarj oluyor diye hatırlıyorum en azından kablosuz deneyim yaaşrsın ve bu emin ol kablolu şarjdan daha iyi masada ders yaparken veya başka bir şey yaparken rahat edersin ve kablolu 5wa göre daha hızlı

UmutPasha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Haziran ayından beri SE kullanıyorum, beni şimdilik hiç üzmedi. Telefonu günlük hayatta aşırı yoğun kullanan birisi değilim, ama şimdiye kadar %80 pil kullanımı ile 6.5 saat ekran süresi aldığım oldu. Tavsiye ederim.

KhalTrex

Asistan
Reaksiyon puanı
71
bak bu kafamı cidden karıştırdı iphone almak istiyorum android e geçesim hiç yok :/ kimisinin pil yorumları 1 günü rahat çıkarıyor kimisinin ise pil kötü yorumları var ... Sanırımm mağazaya gidip bakmak en iyisi olucak
kanka bak yukarıda yazdığım gibi bu sorun genel ekran süresini etkilemiyor. Etkilemiş gibi görünüyor ama etkilemiyor ama kanser ediyor seni.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Oyunsuz kullanımda 4-5 saat ekran süresi sunan bir telefonu ben almazdım açıkçası. İçinden hızlı şarj çıkmıyorsa asla almazdım.