iPhone SE alınır mı ?

Bu konuyu okuyanlar

_-GAUXT-_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Evet soru açık. iPhone SE 2020 alınır mı ? Yoksa onun yerine 1500 civarı daha fazla verip xr almak daha mı mantıklı ? Kararsız kaldım açıkçası. Benim se ye daha çok yönelmemin sebebi işlemcisinin bir tık daha üstün olması. Ve 1-2 yıl daha fazladan güncelleme alacak olması.. Ayrıca iPhone SE’nin reklamında gördüğüm stüdyo tarzında portreler arka tarafı karanlık yapması ışığı seçebilmemiz.. Peki sizce hangisi alınır ?

_-GAUXT-_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ekran boyutunu önemsemiyorsanız SE 2020 alın.Önemsiyorsanız XR tercih edin.

Ekran boyutunun küçük olması açıkçası bana daha çok uyar hocam. Çünkü telefondan öyle film oyun vs bunlarla ilgilenen bir insan değilim. Ayrıca küçük olması kibar ve kolayca kavranması daha bir güzel hissettiriyor bence.

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Alınır gayet iyi bir telefon size de uygunmuş alın pişman etmez

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Ekran boyutunun küçük olması açıkçası bana daha çok uyar hocam. Çünkü telefondan öyle film oyun vs bunlarla ilgilenen bir insan değilim. Ayrıca küçük olması kibar ve kolayca kavranması daha bir güzel hissettiriyor bence.
O zaman iPhone SE2 tam size göre.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Küçük boy senin için daha iyiyse SE alınır. Yalnız bataryası asıl sorunu. Bundan dolayı müthiş bir batarya ömrü bekleme. Batarya kapasitesi küçük olduğundan dolayı da batarya eskimeye başlarsa bunun belirtisi daha belli olur. 2 yıllık garanti bitmeden önce bedavaya batarya değişimi yapmanızı öneririm.

_-GAUXT-_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Alınır. Yalnız bataryası asıl sorunu. Bundan dolayı müthiş bir batarya ömrü bekleme. Batarya kapasitesi küçük olduğundan dolayı da batarya eskimeye başlarsa bunun belirtisi daha belli olur. 2 yıllık garanti bitmeden önce bedavaya batarya değişimi yapmanızı öneririm.

Batarya konusunda sorunum yok. Bundan hemen hemen 2 yıl önce 5s kullanmışlığım oldu. Bataryasının çabuk bitmesine alıştığım için SE 2020’nin bana gayet iyi uyacağını düşünüyorum. Zaten 18w hızlı şarj özelliği de varmış

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Ekranı benim için ideal diyorsanız ve bataryasını idare ederim diyorsanız güzel bir telefon.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Batarya konusunda sorunum yok. Bundan hemen hemen 2 yıl önce 5s kullanmışlığım oldu. Bataryasının çabuk bitmesine alıştığım için SE 2020’nin bana gayet iyi uyacağını düşünüyorum. Zaten 18w hızlı şarj özelliği de varmış
O zaman SE güzel bir seçim olur.

Reaksiyon puanı
8,022
Kullanıcısı olarak öneririm. Kullanımımız aynı gibi bende cihazda film izlemiyor ve oyun oynamıyorum boyutu çok iyi. Pili de oyun oynamadığım için 1 gün rahat çıkartıyor.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Evet soru açık. iPhone SE 2020 alınır mı ? Yoksa onun yerine 1500 civarı daha fazla verip xr almak daha mı mantıklı ? Kararsız kaldım açıkçası. Benim se ye daha çok yönelmemin sebebi işlemcisinin bir tık daha üstün olması. Ve 1-2 yıl daha fazladan güncelleme alacak olması.. Ayrıca iPhone SE’nin reklamında gördüğüm stüdyo tarzında portreler arka tarafı karanlık yapması ışığı seçebilmemiz.. Peki sizce hangisi alınır ?
Xr takozunu salla.Se 2020 al keyfine bak.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
iPhone SE öneririm.

boraK

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Üstüne daha fazla para ekleyip 11 almanı tavsiye ederim.
Eğer 11 alamazsan tabii kide se 2020 yi tercih etmelisin.
Xr a o para değmez se xr dan kat ve kat daha iyi bir telefon.Şimdiden hayırlı olsun

Reaksiyon puanı
6,381
Pek de önermem. Alınır yanları var ama bence alınmaz yönleri fazla.
Çerçeve, boyut rahatsız etmiyorsa alınır. Ve çok iyi bir batarya performansı beklemiyorsanız.
Ama bunlar rahatsız etmezse tabii ki de alınır.

Bence almayın, op7t'ye de bakın, ama se de aşırı kötü değildir diye düşünüyorum.

_-GAUXT-_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Pek de önermem. Alınır yanları var ama bence alınmaz yönleri fazla.
Çerçeve, boyut rahatsız etmiyorsa alınır. Ve çok iyi bir batarya performansı beklemiyorsanız.
Ama bunlar rahatsız etmezse tabii ki de alınır.

Bence almayın, op7t'ye de bakın, ama se de aşırı kötü değildir diye düşünüyorum.

Yok hocam ben android i bırakalı uzun zaman oldu. Bir sonraki telefonum iPhone olsun istiyorum

Erkenekli

Asistan
Reaksiyon puanı
277
11 değilse xr al performansta çok fark hissetmezsin eski nesil tasarımlı se ye para vermek saçmalık

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
o fiyatlarda oneplus 7t ye bak bence. illa iphone diyorsan da alınır.

Reaksiyon puanı
8,022
11 değilse xr al performansta çok fark hissetmezsin eski nesil tasarımlı se ye para vermek saçmalık
Telefonu amacına uygun kullandığını söylemiş arkadaş. Yani film izlemek ve oyun oynamak gibi şeyleri yapmıyor. O zaman neden cebinde tuğla gibi telefon taşısın?

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Şu an kullanıyorum gayette memnunum.

Erkenekli

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Telefonu amacına uygun kullandığını söylemiş arkadaş. Yani film izlemek ve oyun oynamak gibi şeyleri yapmıyor. O zaman neden cebinde tuğla gibi telefon taşısın?
Xr şuan ki yeni telefonlara göre aşırı büyük değil ve tuğlada değil eski nesil tasarıma para vermek bana göre çok mantıksız apple iphone 8 ı se 2020 diye millete kakaliyor

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Genelde akıllı telefonda neler yapıyorsunuz ? Sosyal medya,oyun,film ?

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Ekran boyutu senin için sorun olmazsa kesinlikle iPhone SE 2020 almanı öneririm.

_-GAUXT-_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Genelde akıllı telefonda neler yapıyorsunuz ? Sosyal medya,oyun,film ?

Hocam aslında yukarıda belirtmiştim fakat neyse.. Oyun oynamam film sık izlemem sosyal medyaya çok girerim özellikle haber almak amaçlı. Kameraya çok önem veririm. Şöyle profesyonel kamera gibi olması benim için daha iyi olur.

Purposetour

Asistan
Reaksiyon puanı
57
İphone 12 yi bekle derim biraz daha para ver iyisi olsun

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Hocam aslında yukarıda belirtmiştim fakat neyse.. Oyun oynamam film sık izlemem sosyal medyaya çok girerim özellikle haber almak amaçlı. Kameraya çok önem veririm. Şöyle profesyonel kamera gibi olması benim için daha iyi olur.
O zaman SE sizin için ideal kamerasını çok beğendim diyebilirim.Benim için tek eksisi gece modu ancak benim için pek sıkıntı değil.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
11 pro'nun ekran boyutları da çok güzelde, gel gelelim fiyat..
11 veya XS düşünüyorum şahsen.

_-GAUXT-_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
11 pro'nun ekran boyutları da çok güzelde, gel gelelim fiyat..
11 veya XS düşünüyorum şahsen.

Aynen hocam dediğiniz gibi 11 de çok güzel bir telefon fakat bütçemi zorluyor o yüzden se almak istiyorum