iPhone SE (2020) vs iPhone 7

Bu konuyu okuyanlar

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
En İyisi xiaomi redmi note 9 pro oyun performansı olsun şarj sıkıntısı olsun hepsi güzel kalitede

Oyun performansı? Dediğiniz telefon Pubg’de dengeli ayarda bile 45 fps veriyor. SE2020 ise en yüksek ayar (HDR) da bile 60 fps veriyor. Arkadaşın dediği gibi laf kalabalığı yapmayın çünkü ikisi çok farklı telefon konuyla da alakası yok...

LogiMessz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Oyun performansı? Dediğiniz telefon Pubg’de dengeli ayarda bile 45 fps veriyor. SE2020 ise en yüksek ayar (HDR) da bile 60 fps veriyor. Arkadaşın dediği gibi laf kalabalığı yapmayın çünkü ikisi çok farklı telefon konuyla da alakası yok...
Ben Orta Ayarlarda 60 FPS ALIYORUM

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
GFX tool nedir ama ben cidden orta ayarlarda 60 ps aluyorum isterseniz kanıtıylar atabilrim

Gfx tool uygulaması play store da bulunur ve yüklediğiniz zaman oyundaki grafik ayarlarını istediğiniz ayara getirebilirsiniz örneğin telefonunuz pubg de 30 fps destekliyorsa bu uygulama sayesinde 60 fps yapabiliyorsunuz. Tabii çok gerçekçi sonuçlar olduğunu da söyleyemem.

LogiMessz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Gfx tool uygulaması play store da bulunur ve yüklediğiniz zaman oyundaki grafik ayarlarını istediğiniz ayara getirebilirsiniz örneğin telefonunuz pubg de 30 fps destekliyorsa bu uygulama sayesinde 60 fps yapabiliyorsunuz. Tabii çok gerçekçi sonuçlar olduğunu da söyleyemem.
Doğrudur ama ben kullanmıyorum

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Doğrudur ama ben kullanmıyorum

Öyle olsun hocam ama çoğu videoda karşılaştırma yaptım redmi note 9 pro 45 fps destekliyor illa video mu atmam gerekli? Aslında konumuz bu değil başka bir konu açıp orada tartışabiliriz burada boş kalabalık yapıyoruz.

LogiMessz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Öyle olsun hocam ama çoğu videoda karşılaştırma yaptım redmi note 9 pro 45 fps destekliyor illa video mu atmam gerekli? Aslında konumuz bu değil başka bir konu açıp orada tartışabiliriz burada boş kalabalık yapıyoruz.
Discord Ugulamasını Kullanıyormusunuz orada konuşabilririz

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
Gidin başka konu açın ilgisiz şeyler yazmayın anlamıyor musunuz?!

LogiMessz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
Özelden yazışın kardeşim özel konuşma açın ben mi öğreteceğim bunu da!

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Telefonu kullanmadan kötü yorum yapmanızı tavsiye etmiyorum gerçekten performans farkları aşırı fazla ve gayet de özellik bakımından farkları var.Bu cihazdan tek dikkat edilmesi gereken nokta eleştri kriteri iPhone bunu bütçe dostu iPhone diye çıkardı yani zaten Amerika bazlı fiyatlarına baktığımızda fiyatına göre gayet donanımlı cihaz olduğu belli evet zayıf noktaları var mı var ancak çok rahatsız eden şeyler değil.Bu cihazı belli kriterlerde amiral gemisi adı verilen cihazlarla tam tamına kıyaslamak saçma.Genel anlamda memnunum ayrıca daha yeni çıkmış bir cihaz zamanla daha iyi olacaktır.

Son düzenleme:

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Ağlak kardeşlerim için üst edit: ben bu yazıda hiç işlemci performanslarından bahsetmiş miyim? Telefonun bataryasının kötülüğünden ve günlük kullanımda iPhone 7 ile arasında pek bir fark olmadığından bahsediyorum, adam aşağıya bitrate falan yazmış :D cidden eğitilmezler. Yapılan testte görüyoruz ki günlük kullanımda iPhone 7 ile arasında pek fark yok, hatta iPhone 7 bazı noktalarda öne bile geçiyor.
iPhone SE ile 7 arasında çok büyük bir fark var. İşlemcisi iPhone 7 den çok daha iyi, bataryası çok daha iyi, video kalitesi çok daha iyi, arka kamerası çok daha iyi, 5 yıl güncelleme desteği var.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
hiç teste meste bakmak iphone 7 yerine SE 2020 alırdım alacak olsam.

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Forumdaki iPhone SE severler bu telefonun pişmanlık olduğunu, lüzumsuz olduğunu söylememden ötürü beni yerden yere vuruyordu bir kaç gündür. Yapılan testte görüyoruz ki günlük kullanımda iPhone 7 ile arasında pek fark yok, hatta iPhone 7 bazı noktalarda öne bile geçiyor.

Neyse sözü fazla uzatmadan test videosu:

Bu telefon için en güzel tabir "Porsche motorlu Vosvos"...

iPhone SE (2020) pişmanlıktır.

Oyun performansı diyecekler için peşin not: Deveye hendek atlatmak 4.7 inçlik bu telefonda oyun oynamaktan daha kolay, oyun zevkinizi hem küçük ekran hem de bataryasından dolayı hiç ediyor.
İki cihazı da kullandım ve şuan kullandığım cihazda SE. öyle saçma sapan hız testlerine bakarak cihazlar iyi veya kötü olmuyor.. Eğer sen cihazları buna göre kıyaslıyorsan al nokia 3310 kullan onun kadar hızlısı yoktur... bilip bilmeden konuşmak ne kadar kolay..

Reaksiyon puanı
8,011
En İyisi xiaomi redmi note 9 pro oyun performansı olsun şarj sıkıntısı olsun hepsi güzel kalitede
SE 2 ile Note 9 Pro aynı yerde olamaz. Teknolojiden anlamıyorsunuz o zaman araba üstünden örnek vereyim , SE 2020 BMW M5 , Note 9 Pro da Doğan Görünümlü Şahin. Umarım anlamışsındır.

Hayaksisheytan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar bataryanın aşınma hızı kapasitesi ile doğru orantıdadır. Ben pro max kullanıyorum çıktığı gün aldım pil sağlığım % 98 işyerinden arkadaşım o gün düz 11 aldı onun 90 da 2 miz de telefondan hafif oyunlar oynarız zaman öldüren minik yapımlar oyun işini pc ye saklıyoruz. Benim şarj döngüm 4-5 günde 1 ama SE 2020 nin hemen hemen her gün olacağını tahmin ediyorum. Batarya sağlığı çok hızlı düşüp kullanıcısına batarya masrafı açacak bir cihaz SE
Biraz daha para biriktirin düz 11 alın yada beklemiş ken 12 lere de bakın Kamerası ekranı işlemcisi bunlar göreceli hitap ettikleri kişilerin zevkine rengine göre değişir ama yıl 2020 o batarya Performansı ile kimseyi mutlu edemez sin.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,903
Apple iPhone SE 2020'nin çöp olması mümkün değil. İçinde Apple Bionic A13 SoC var ve aynısı 11 serisinde kullanılıyor. Yazan kişi keşke araştırsaymış.

Son düzenleme:

Son mesajlar