iPhone SE 2020 kullanıcılarının yorumlarını alabilir miyim?

Bu konuyu okuyanlar

xDalterx

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Son zamanda çıkan çoğu telefon ortalama 180-200 Gram arası oluyor. Sizin ne kullanıyorsunuz bu kadar narin bileklerle çok merak ediyorum.

Sizin gibi Fan boys lar 190 gram telefona yaptıkları yorum BİLEK AĞIRTIYOR almayın gidin 5000 TL verin SE 2020 alın... Aferin çok güzel bir taktik ve gerekçe.
Bizim gibi Fan boys lar cihazı yeri geldiğinde över yeri geldiğinde söver. Biz sadece BİZE GÖRE OLAN artılarından bahsediyoruz. Ayrıca telefonu elinize alıp öyle yorum yapın lütfen.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Sana ne anlatsak boş.Youtube da Exynos 990 ile onlarca inceleme videosu var.Birçok teknoloji editörü işlemcinin oyunlarda tıkandığını,aşırı pil tükettiğini,gündelik kullanımda sıvı soğutma sistemi olmaması ve yazılımsal optimizasyon yapılmadığı için 120hz ekran hızında ısındığını belirtip işlemciyi ağır eleştiriyor.Sen utanmadan sıkılmadan hala işlemciyi savunuyorsun.S20 Fe madem bu kadar iyi parayı bas al o zaman.Se 2020 yi insanlar niye tercih ediyor?anlatayım. 1-İOS’un sadeliği ve akıcılığı 2-Tek elle kullanım rahatlığı,cebe sığması 3-A13 bionic işlemci sayesinde ömrünün uzun olması 4-Sosyal medyada hem fotoğraf hem video tarafında çok iyi bir kalite sunması 5-Çok iyi bir Stereo hoparlör deneyimi sunması 6-Touch ıd bu faktörlerden dolayı 5000 TL ye Se 2020 bir çok insan için en mantıklı sebep.Umarım anlamışsındır.(Pek umudum yok)
Telefonda yazıyor zaten. 120hz e geçince ısınabilir diye. Note 20 ultrada da uyarı veriyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cihazı kullan sonra yorumun yap.Bende cihazı kullanmaya gittiğimde senin gibi düşünüyordum.Öyle olmuyor.11 i 10 dk kullan sonra konuş.Eline almadığın cihaz hakkında yorum yapıyorsun.

Peki işin tasarım kısmını geçtim o ekrana 7600 TL vermek seni mutlu edecek mi? Se 2020 ile aynı ekran kalitesine sahip.Bir tanesi 5000 TL diyip kabul edersin.7500 TL verdikten sonra ben vasat bir ekranı kabul etmem.11 3,5 saatte şarj oluyor.7500 TL verip 3,5 saat beklemeye razımısın? 11 deki stereo hoparlörün ses seviyesi rezalet.Yerden yere vurduğun Se 2020 deki stereo hoparlör 11 dekini ses seviyesinde ikiye katlıyor.7500 TL verip sesi fazla çıkmayan bir hoparlörü kabul mü ediyorsun? 11 e yaptığım tek eleştiri tasarım değil.Bu kadar dezavantaja rağmen 7500 TL verip kazık yemeye razıyım diyen alıp yesin bir itirazım yok.
11 i 30 dakika kullandım. Güvenlik kilidi olmasına rağmen elim ağrımadı. Çok abartıyorsunuz. Ses kalitesi de gayet iyi.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
kardeşim adam belki eski samsung galaxy s6 dan geçicek yeni telefona ben bile iphone 6 kullanırken iphone 11 e mağazada baktığımda gayette ağır geldi narin bilekle alakası yok
Bana niye gelmedi?
Bizim gibi Fan boys lar cihazı yeri geldiğinde över yeri geldiğinde söver. Biz sadece BİZE GÖRE OLAN artılarından bahsediyoruz. Ayrıca telefonu elinize alıp öyle yorum yapın lütfen.
Telefonu elime aldım 30 dakika kullandım sorun olmadı??

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Peki işin tasarım kısmını geçtim o ekrana 7600 TL vermek seni mutlu edecek mi? Se 2020 ile aynı ekran kalitesine sahip.Bir tanesi 5000 TL diyip kabul edersin.7500 TL verdikten sonra ben vasat bir ekranı kabul etmem.11 3,5 saatte şarj oluyor.7500 TL verip 3,5 saat beklemeye razımısın? 11 deki stereo hoparlörün ses seviyesi rezalet.Yerden yere vurduğun Se 2020 deki stereo hoparlör 11 dekini ses seviyesinde ikiye katlıyor.7500 TL verip sesi fazla çıkmayan bir hoparlörü kabul mü ediyorsun? 11 e yaptığım tek eleştiri tasarım değil.Bu kadar dezavantaja rağmen 7500 TL verip kazık yemeye razıyım diyen alıp yesin bir itirazım yok.

Fakir adam Iphone almasın zaten. Ben Iphone 11 alın flan dediğimide hatırlamıyorum ?

Ayrıca 2 kat iyi değildir ses olarak SE 2020 8-10 kat iyidir tam ölçtünüz mü ? KOS KOCAMAN SE 2020 o efsane 300 $ lık telefon hepsini tokatlar hatta... 699 $ lık Iphone 11 nedir ki ÇÖP...

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Bana niye gelmedi?

Telefonu elime aldım 30 dakika kullandım sorun olmadı??
siz rahatsızmısınız eskiden hiçmi tuşlu telefon veya yeni çıkmış dokunmatik kullanmıyodunuz yaşınız kaç sizin ben telefonların arasında 20 gramlık ağırlık farkını bile anlayabiliyorum siz nasıl 200 gramlık telefonla 130 gramlık telefon arasındaki kullanım hissiyatını gözardı edebiliyonuz

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Batarya konusunda kafan rahat olsun istiyorsan cihazı düşük güç modunda kullanacaksın.
Ya da deji batarya kullanabilir iPhone 8 plus ile 10 saat ekran süresi alıyorum ama 0 telefonda tavsiye etmem garantisi bittikten sonra alınabilir.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
siz rahatsızmısınız eskiden hiçmi tuşlu telefon veya yeni çıkmış dokunmatik kullanmıyodunuz yaşınız kaç sizin ben telefonların arasında 20 gramlık ağırlık farkını bile anlayabiliyorum siz nasıl 200 gramlık telefonla 130 gramlık telefon arasındaki kullanım hissiyatını gözardı edebiliyonuz
Tartı mısınız ben rahatsız falan değilim. Daha önce tuşlu da dokunmatik de kullandım.

sgselcuk

Asistan
Reaksiyon puanı
74
kullandığın telefonda 5.2 inc se 2020 ise 4.7 inc batarya olarakta şuanki kullandığından daha kötü değil emin ol oyunda oynamıyosan eğer nokta aatışı bi tercih olur se 2020 çok ama çok performanslı bi cihaz ben iphone 6 dan geçiş yaptım ve farkı hissediyorum
Tam da dediğim bu bende 6s kullanıyorum bunun piline alışkın olan Se aldığında bence daha iyi süre alır pil konusunda

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
ayrıca konu başlığı se 2020 kullanıcı yorumları neden android fanboyları gelip telefonu yeriyo tıpkı facebook sayfalarında rakip taraftar grubunun gelmesi gibi bi saçmalık kullanmıyosanız yorum yapmayın kardeşim ben gelip samsung galaxy s10+ forumuna girip almayın beyler exynos leş ısınma problemleri varmış video performansı problemli cart curt yazıyomuyum kullanmadım halde?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Konu sahibi küçük boyut benim için sorun değil diyor; biri kalkmış ekranı küçük diyor biri arasında milyarlarca fark alan iPhone 11 öneriyor biri (uzun kullanımda etkisi yokmuş gibi) işlemcinin güçlü olmasını sadece performansa bağlıyor... alemsiniz gerçekten.

iPhone SE o civarlarda boyutu ve pili dert etmeyen bir kullanıcı için en ideal cihazdır, net. Pili de aman aman kötü değil sıradan bir kullanıcı için yeterli ha ama ben oyun oynarım, cihazı yorarım derseniz başka cihazlara yönelin derim.

Size tavsiyem @Sıradan Kullanıcı 'nın yorumlarını dikkate alın, kendisi eski bir kullancısı.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Telefonda yazıyor zaten. 120hz e geçince ısınabilir diye. Note 20 ultrada da uyarı veriyor.

11 i 30 dakika kullandım. Güvenlik kilidi olmasına rağmen elim ağrımadı. Çok abartıyorsunuz. Ses kalitesi de gayet iyi.
Ses kalitesinden bahsetmedim.Ses seviyesinden bahsettim.Stereo hoparlöre sahip bütün İphonelarda ses kalitesi iyi.Ben sesin az çıkmasından şikayet ettim.

Reaksiyon puanı
8,019
O zaman arkadaş ballandıra ballandıra "120hz eKrAnI vAr Ve GaYetTe GüZeL çAlıŞıYoR' diye anlatmasında okuyucular doğru bilgilensin
Zaten 120hz değil otomatik olarak 60Hz ve 1080p çözünürlükte çalışıyor. Ayarlara girip manuel yükseltmelisiniz. Ayrıca 120Hz her uygulamada çalışmıyor.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Fakir adam Iphone almasın zaten. Ben Iphone 11 alın flan dediğimide hatırlamıyorum ?

Ayrıca 2 kat iyi değildir ses olarak SE 2020 8-10 kat iyidir tam ölçtünüz mü ? KOS KOCAMAN SE 2020 o efsane 300 $ lık telefon hepsini tokatlar hatta... 699 $ lık Iphone 11 nedir ki ÇÖP...
Exynos 990 lı S20 Fe öneren birinden ancak böyle bir yorum beklenirdi.İphone 11 ile Se 2020 i teraziye koyduğunda 11 ağır basar ama aradaki fark atla deve değil.Se 2020 ninde 11e göre avantajları var.Hepsini geçtim fiyat avantajı var.Bunu bile göremiyorsan ne diyeyim sana.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Exynos 990 lı S20 Fe öneren birinden ancak böyle bir yorum beklenirdi.İphone 11 ile Se 2020 i teraziye koyduğunda 11 ağır basar ama aradaki fark atla deve değil.Se 2020 ninde 11e göre avantajları var.Hepsini geçtim fiyat avantajı var.Bunu bile göremiyorsan ne diyeyim sana.

Aynen Aynen Exynoss işlemciler çöp. Telefon bile açılmıyor o derece kötü.

Tasarım farkı ne olacak =?

Se 2020 3 sene önce kullandığım telefon ile aynı neredeyse kalın çerçeveler ve Ekranın ortasında kocaman TUŞ ne olacak? Sırf Iphone telefonum olsun diye SE 2020 alacak varsa alsın. Yoksa 3500 TL banında herhangi bir orta segment telefon alıp 3 yıl sonra rahatlıkla değiştirirler benim mantığıma göre. Parası olanda üst modelleri alsın.

Not: FAKİR ADAM IPHONE KULLANMASIN ZATEN. Eğer velet ise kendi parasını kazanmıyor ise alması saçma geliyor bana.

Reaksiyon puanı
8,019

Se 2020 3 sene önce kullandığım telefon ile aynı neredeyse kalın çerçeveler ve Ekranın ortasında kocaman TUŞ ne olacak? Sırf Iphone telefonum olsun diye SE 2020 alacak varsa alsın. Yoksa 3500 TL banında herhangi bir orta segment telefon alıp 3 yıl sonra rahatlıkla değiştirirler benim mantığıma göre. Parası olanda üst modelleri alsın.

Not: FAKİR ADAM IPHONE KULLANMASIN ZATEN. Eğer velet ise kendi parasını kazanmıyor ise alması saçma geliyor bana.
5299TL veren fakir mi oluyor? Laflarınıza dikkat edin kimseye sırf telefonuna göre fakir veya zengin diyemezsiniz.

xDalterx

Asistan
Reaksiyon puanı
104

Biz Exynos işlemcilere ÇÖP demiyoruz. Güzel işlemciler ama RAKİPLERİNE GÖRE kötüler diyoruz. Ayrıca SİZİN BEĞENMEDİĞİNİZ o tasarımı BAŞKALARI BEĞENEBİLİR ki zaten apple a da bu tür kasalı YENİ iPhone istekleri geldiği için çıkartmış olabileceklerini düşünüyorum.

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444

seni sınıf arkadaşların iphone alamıyo ezik fakir diye laflarıyla ezdilermi? yoksa bi insan bu kadar büyük düşmanlık gösteremez

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
5299TL veren fakir mi oluyor? Laflarınıza dikkat edin kimseye sırf telefonuna göre fakir veya zengin diyemezsiniz.
Fakir olmak ayıp veya utanılacak bir şey mi ? Önemli olan ayağını yorganına göre uzatmak.

Normal Iphone modelleri 900-1100 $ bandında olurken 300 $ olan SE 2020 evet Fakir işi telefondur ayrıca. Parası Iphone yetmeyen ve sordular mı benimde Iphone'um var demek isteyenler için bir seçenektir...

xDalterx

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Fakir olmak ayıp veya utanılacak bir şey mi ? Önemli olan ayağını yorganına göre uzatmak.

Normal Iphone modelleri 900-1100 $ bandında olurken 300 $ olan SE 2020 evet Fakir işi telefondur ayrıca. Parası Iphone yetmeyen ve sordular mı benimde Iphone'um var demek isteyenler için bir seçenektir...
Yazık kafanıza

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444

sen afedersin ama zeka geriliğimi yaşıyosun samsungun amiral gemisi yokmu var 10.000 tl üzerinde xiaomini amiral gemisi yokmu var opponun huaweinin vs.. onları almayıpta xiaomi rn9 pro alana veya huawei p30 litew alanada fakir diyelim ozaman bu ne saçma bi kıyaslama maddi durumu iyi olan arkadaşım galaxy a51 aldı kendi isteğiyle ozaman onada fakir diyeyim çok saçma yazıyosun düşünmeden :S

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075

Tamamen katılıyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
seni sınıf arkadaşların iphone alamıyo ezik fakir diye laflarıyla ezdilermi? yoksa bi insan bu kadar büyük düşmanlık gösteremez

Benim gençlik çağlarım lise hayatım Iphone kullanarak geçti. O zamanlar Bulgaristan'dan Kazakistan'dan flan çıktığı zamanlar Iphone alıyorduk kayıt ücretide 120 TL flandı. Ayrıca o zamanlar fiyatlar birbirine yakındı ve Iphone gerçekten PERFORMANS VE TASARIM olarak çok iyidi Dolarda düşük olduğuna çok uyguna geliyordu diğer amiral gemilerine göre Iphone bize O günlerin şartlarına göre...

Ama yıllar geçti. Iphoneda bir gelişme göremiyorum ben tasarım olarak hem aynı kasa hep aynı tasarımı iteliyor gibi geliyor artık.
Performansada ihtiyacım yok o kadar ekstrem. Ben EKRAN istiyom Hızlı ŞARJ istiyom Büyük batarya istiyom. Şuan ki ıphne modelleri bana bunları veremiyor. Verenlerde 15-20 bin TL yurtdışından alayım desem 8-10 bin TL ye geliyor üstüne 2000 TL IMEI kayıt ücreti vermek gerekiyor ve aşırı saçma geliyor...

xDalterx

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Benim gençlik çağlarım lise hayatım Iphone kullanarak geçti. O zamanlar Bulgaristan'dan Kazakistan'dan flan çıktığı zamanlar Iphone alıyorduk kayıt ücretide 120 TL flandı. Ayrıca o zamanlar fiyatlar birbirine yakındı ve Iphone gerçekten PERFORMANS VE TASARIM olarak çok iyidi O günlerin şartlarına göre...

Ama yıllar geçti. Iphoneda bir gelişme göremiyorum ben tasarım olarak hem aynı kasa hep aynı tasarımı iteliyor gibi geliyor artık.
Performansada ihtiyacım yok o kadar ekstrem. Ben EKRAN istiyom Hızlı ŞARJ istiyom Büyük batarya istiyom. Şuan ki ıphne modelleri bana bunları veremiyor. Verenlerde 15-20 bin TL yurtdışından alayım desem 8-10 bin TL ye geliyor üstüne 2000 TL IMEI kayıt ücreti vermek gerekiyor ve aşırı saçma geliyor...
Tamam o zaman gidin Andorid tarafını kullanın. AMA sonradan kağıt üstünde okuduğunuz rakamlar kullanırken sizi üzerse gelipte ağlamayın.

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Tamamen katılıyorum.
sen değilmisin iphone 11 alıcam lütfen yorumlarını yazın diyen alma ozaman kardeşim 11 pro varken 12 geliyorken FAKİRSİN FAKİR iphone 11 alırsan FAKİR bi sünepe olacaksın gözümüzde yok ya bu forumdan çıkıyorum yoksa kötü sözler sarf edicem istemeden körü körüne iphone düşmanı olmayan arkadaşlara iyi pazarlar diliyorum

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Tamam o zaman gidin Andorid tarafını kullanın. AMA sonradan kağıt üstünde okuduğunuz rakamlar kullanırken sizi üzerse gelipte ağlamayın.

Kağıt üstünde körlemesine inandığınız hatta taptığınız o işlemcinin aslında size pek gerekli olmadığını acaba ne zaman öğreneceksiniz...

Uzun yola giderken yolda Maps'i açmaya korktuğum batarya biter diye veya araba bozulmuştu ve en ihtiyacım olduğu zamanda telefonun şarjı bitmişti. Benim aklımda Iphone halen o en ihtiyacım olduğu zamanda bataryası biten telefon olarak duruyor... Ve 1800 mAh bataryalı her şey kısık 5-6 saat gidecek mi acaba korkusu olan bir telefona 5000 TL vermek isteyen versin tutan yok.

Reaksiyon puanı
8,019
Konu çok farklı yere geldi. 9 sınıf daha iş hayatını bilmeyen öğrenci 2 asgari ücretten fazla fiyatla satılan iPhone SE'yi alanlara fakir diyor , diğeri yıllar önce Bulgaristandan aldığı cihazları anlatıyor...

Arkadaşlar konu başlığı Kullanıcı yorumlarını alabilir miyim? Şu an bu cihazı kullanmayan kişiler konuyu iyice sabote ediyor. Lütfen konuyu saptırmayın sadece konu sahibi değil ileride SE almayı düşünen kişiler de bu yazıları okuyacak.

Son mesajlar