iPhone SE 2020 kullanıcılarının yorumlarını alabilir miyim?

Bu konuyu okuyanlar

xDalterx

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Kağıt üstünde körlemesine inandığınız hatta taptığınız o işlemcinin aslında size pek gerekli olmadığını acaba ne zaman öğreneceksiniz...

Uzun yola giderken yolda Maps'i açmaya korktuğum batarya biter diye veya araba bozulmuştu ve en ihtiyacım olduğu zamanda telefonun şarjı bitmişti. Benim aklımda Iphone halen o en ihtiyacım olduğu zamanda bataryası biten telefon olarak duruyor... Ve 1800 mAh bataryalı her şey kısık 5-6 saat gidecek mi acaba korkusu olan bir telefona 5000 TL vermek isteyen versin tutan yok.
Gerek ağır işlemler yaparken gerek ağır oyunlar oynarken gerekse de ileriki yıllarda sizin çok övdüğünüz işlemciler takıla dona işlem yaparken bizimkilerin hala rahat ve hızlı bir kullanım sunduğundan dolayı hiç bir zaman öğrenmeyeceğiz. Acaba siz ne zaman o yücelttiğiniz işlemcilerin sizi rahatsız üzeceğini anlayacaksınız?

Pil için bir şey söylemem ama siz günde 10-12 saat mi bakıyorsunuz da telefonda çok çok büyük kapasiteli bataryalar istiyorsunuz. 5-6 saat kullanmak gayet yeterli. Ayrıca her şeyi kısıkta kullanmasanız da alabilirsiniz

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Konu çok farklı yere geldi. 9 sınıf daha iş hayatını bilmeyen öğrenci 2 asgari ücretten fazla fiyatla satılan iPhone SE'yi alanlara fakir diyor , diğeri yıllar önce Bulgaristandan aldığı cihazları anlatıyor...

Arkadaşlar konu başlığı Kullanıcı yorumlarını alabilir miyim? Şu an bu cihazı kullanmayan kişiler konuyu iyice sabote ediyor. Lütfen konuyu saptırmayın sadece konu sahibi değil ileride SE almayı düşünen kişiler de bu yazıları okuyacak.
Ben demiyorum SE kötü bulgaristan iyi. İphone 11 i kendi paramla alıyorum bilmeden konuşmayın. Tamam mıdır

Reaksiyon puanı
8,018
Ben demiyorum SE kötü bulgaristan iyi. İphone 11 i kendi paramla alıyorum bilmeden konuşmayın. Tamam mıdır
Canı gönülden inanıyorum güle güle kullanın fakat laflarınıza dikkat edin. Kimsenin alım gücüne göre aldığı telefona göre aa bu fakir aa bu zengin diyemezsiniz.

Çok kişi var maddi durumu en üst seviye telefon almaya hayli hayli yetecek fakat daha S6 S7 , iPhone 7 kullanan. Bu lafı başka yerde konuşursanız rezil olursunuz daha yaşınız küçük bunlar şaka gibi geliyor size.

xDalterx

Asistan
Reaksiyon puanı
104
İşte insanlar da o parayı sizin gibi biriktirip veya çalışıpta kazanıyor. O yüzden insanları aldığı cep telefonlarına göre fakir veya zengin olarak yadırgamayın

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Gerek ağır işlemler yaparken gerek ağır oyunlar oynarken gerekse de ileriki yıllarda sizin çok övdüğünüz işlemciler takıla dona işlem yaparken bizimkilerin hala rahat ve hızlı bir kullanım sunduğundan dolayı hiç bir zaman öğrenmeyeceğiz. Acaba siz ne zaman o yücelttiğiniz işlemcilerin sizi rahatsız üzeceğini anlayacaksınız?

Pil için bir şey söylemem ama siz günde 10-12 saat mi bakıyorsunuz da telefonda çok çok büyük kapasiteli bataryalar istiyorsunuz. 5-6 saat kullanmak gayet yeterli. Ayrıca her şeyi kısıkta kullanmasanız da alabilirsiniz
S20 Fe deki çöp işlemciye yeterli diyen birinin yorumuna gül geç.3 yaşındaki İphone 8 hala performanslı çalışıyorken 3 yıl önce çıkan hangi orta seviye cihaz performanslı çalışabiliyor? Adam bir iPhone un 6 yıl performanslı çalıştığını göremiyor.Böyle birine ne anlatsak boş.

xDalterx

Asistan
Reaksiyon puanı
104
S20 Fe deki çöp işlemciye yeterli diyen birinin yorumuna gül geç.3 yaşındaki İphone 8 hala performanslı çalışıyorken 3 yıl önce çıkan hangi orta seviye cihaz performanslı çalışabiliyor? Adam bir iPhone un 6 yıl performanslı çalıştığını göremiyor.Böyle birine ne anlatsak boş.
Kesinlikle harfi harfine katılıyorum hocam.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Canı gönülden inanıyorum güle güle kullanın fakat laflarınıza dikkat edin. Kimsenin alım gücüne göre aldığı telefona göre aa bu fakir aa bu zengin diyemezsiniz.

Çok kişi var maddi durumu en üst seviye telefon almaya hayli hayli yetecek fakat daha S6 S7 , iPhone 7 kullanan. Bu lafı başka yerde konuşursanız rezil olursunuz daha yaşınız küçük bunlar şaka gibi geliyor size.
Ben kimseyfakir falan demedim.
Katıldığım nokta se nin sırf iphone almış olmak için alınması.

Reaksiyon puanı
8,018
Ben kimseyfakir falan demedim.
Katıldığım nokta se nin sırf iphone almış olmak için alınması.
Arkadaş 399 dolarlık iPhone alan fakirdir diyor ve tamamen katılıyorum diyorsunuz. Kıvırmaya çalışmayın.

Ayrıca iPhone almak için almak diye bir şey yok. Alıp minimum 5 sene arkama bakmayayım diyenler iPhone alıyor.

Gidipte lisede bakın son model iPhonem var hemde 7500TL demek için alanlar da var onları da ayrı değerlendirmek gerekiyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ayrıca iPhone almak için almak diye bir şey yok. Alıp minimum 5 sene arkama bakmayayım diyenler iPhone alıyor.

Siz kaç yıldır Iphone kullanıyordunuz ?

Elimden 3 model Iphone geçti. Ve ben hiçbirinin 5-6 yıl gittiğini görmedim. Çevremdede neredeyse herkes ıphone kullanıyordu. Ve hiç kimse 6 yıl bir telefonu kullanmadı. En amiral gemisini alsalar bile. 2 . yılı çıkınca artık dayanılmaz oluyordu ve parası olan telefonunu değiştiriyordu.

Siz Iphone'un en alt seviyesini en düşüğünü söyleyip 5-6 yıl gider diyorsunuz. Iphon'un bilinçli eskitme yaptığını bataryasının öldüğünü bilerek işlemci gücünü kıstığını güncellemeler ile yavaşladığını flan biz bilmiyoruz safız flan mı sanıyorsun ? Yapmayın kendinizi şöyle lütfen.

Şimdi siz bana yok şu var halen 6s kullanıyor şu var 7 kullanıyor diyeceksiniz. ( Ben notumu düşeyim o adam büyük ihtimal parası yok telefonu değiştiremiyor mecburiyetten kullanıyor. Nasıl J7 prime ile idare edebilen adma varsa oda öyle. )

xDalterx

Asistan
Reaksiyon puanı
104

Elimden 3 model Iphone geçti. Ve ben hiçbirinin 5-6 yıl gittiğini görmedim. Çevremdede neredeyse herkes ıphone kullanıyordu. Ve hiç kimse 6 yıl bir telefonu kullanmadı. En amiral gemisini alsalar bile. 2 . yılı çıkınca artık dayanılmaz oluyordu ve parası olan telefonunu değiştiriyordu.

Siz Iphone'un en alt seviyesini en düşüğünü söyleyip 5-6 yıl gider diyorsunuz. Iphon'un bilinçli eskitme yaptığını bataryasının öldüğünü bilerek işlemci gücünü kıstığını güncellemeler ile yavaşladığını flan biz bilmiyoruz safız flan mı sanıyorsun ? Yapmayın kendinizi şöyle lütfen.

Şimdi siz bana yok şu var halen 6s kullanıyor şu var 7 kullanıyor diyeceksiniz. ( Ben notumu düşeyim o adam büyük ihtimal parası yok telefonu değiştiremiyor mecburiyetten kullanıyor. Nasıl J7 prime ile idare edebilen adma varsa oda öyle. )
iPhone 5s im var ve hala cayır cayır çalışıyor? Evimde 4s var hala çalışıyor mu diye arada bir açıp bakarım ve hala da çalışıyor? Ayrıca param var ve 12 çıkınca 12 ye geçmek istiyorum.

Şimdi şunu söyleyeceksiniz: Madem 5s iniz cayır cayır çalışıyor neden değiştiriyorsunuz?

Cevabım da şudur ki: Yeni teknoloji ve özelliklerini kullanmak istiyorum.

Reaksiyon puanı
8,018

iPhone 6S'den beri Apple tarafındaki çoğu cihazı kullandım. Ben al sat yaparak yükselttim fakat kuzenim çıktığı zaman ilk nesil SE aldı ve halen daha onu kullanıyor. 4. yıl bitti 5. yılında telefon ve daha hiçbir sorunu yok. Planlı eskitmeye gelirsen pilin kötüyse Apple evet yavaşlatırım diyor. Pil gereken voltajı veremiyor , işlemci performans gerektiren yerde tüm gücünü verince telefon çat diye kapanıyordu. Bunun önüne geçmek için kullanıcıya sorularak işlemci frekansı kısıldı. Kuzenim de 3. yılında serviste parayla bataryasını değiştirtti ve gayette memnun. Tekrar telefon almayı düşünmüyor yakın zamanda. Yazılım güncellemeside halen daha alıyor.

2015 yılında alınan Galaxy S5/S6 şu an ne güncelleme alıyor ne performansı iyi. Bilgimiz var da konuşuyoruz yani. Sizin gibi internetten okuyup direkt olarak foruma aktarmıyoruz bilgileri.

Klaous

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27

Ya hocam gerçekten birşeyi çok fazla uzatıyorsunuz ve saptırıyorsunuz bu konuyu açan insan kullanıcı yorumu istemiş ve sizde bu telefonu kullanmayarak gelmiş android ile iphone kıyaslayarak kargaşa yaratıyorsunuz apple markası ile ilgilenmiyorsanız lütfen konuyu karıştırmayın ve android başlığı altında insanlara yardımcı olmaya çalışın yeter artık.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
iPhone 5s im var ve hala cayır cayır çalışıyor? Evimde 4s var hala çalışıyor mu diye arada bir açıp bakarım ve hala da çalışıyor? Ayrıca param var ve 12 çıkınca 12 ye geçmek istiyorum.

Şimdi şunu söyleyeceksiniz: Madem 5s iniz cayır cayır çalışıyor neden değiştiriyorsunuz?

Cevabım da şudur ki: Yeni teknoloji ve özelliklerini kullanmak istiyorum.

5s ten 5000 TL verip SE 2020 ye geçermisin ? Iphone 12 ayrı paran varsa geçilir ona birşey demiyorum.
Siz inatla Android dedimi 2012-15 arası olanları Iphone dedimi en tepe modellerini katıyorsunuz işin içine.

Burada konu SE 2020. Ben fiyatını hat etmediğini ve İşlemcisi dışında pek iyi yanının olmadığını savunuyorum sadece. Zamanın ne amiral gemisi Iphoneları geldi geçti elimizden ve 5-6 yılda gitmediğini söylüyorum yolsa benimde çekmecede 4s var 5s var açsam açılıyor ama şarjı kaç saat gidiyor uygulamaları kaç dakikada açıyor büyük ekrandan sonra AMoled ekranlardan sonra tırt geliyor görüntü ekran kasa oranı veya batarya perfornası...

xDalterx

Asistan
Reaksiyon puanı
104
5s ten 5000 TL verip SE 2020 ye geçermisin ? Iphone 12 ayrı paran varsa geçilir ona birşey demiyorum.
Siz inatla Android dedimi 2012-15 arası olanları Iphone dedimi en tepe modellerini katıyorsunuz işin içine.

Burada konu SE 2020. Ben fiyatını hat etmediğini ve İşlemcisi dışında pek iyi yanının olmadığını savunuyorum sadece. Zamanın ne amiral gemisi Iphoneları geldi geçti elimizden ve 5-6 yılda gitmediğini söylüyorum yolsa benimde çekmecede 4s var 5s var açsam açılıyor ama şarjı kaç saat gidiyor uygulamaları kaç dakikada açıyor büyük ekrandan sonra AMoled ekranlardan sonra tırt geliyor görüntü ekran kasa oranı veya batarya perfornası...
Eğer ki sadece ios tarafından devam etmek istesem geçerdim ama işletim sistemi fark etmez dersem (ki böyle derim) rakipleri ile karşılaştırır ve en doğru kararı verirdim. Ama önceliğim performans , yazılım ve uzun süre kullanabileceğim bir telefon ise düşünmeye bile gerek yok :SE2020 oyun zaten bilgisayardan oynadığım için pil fark etmez ama eğer ki bir 12 alırsam mobilden de neden oynamayayım. Ayrıca Androidler de şu anda gayet güzel telefonlar çıkartıyor hatta Samsung exynos kullanmasa Samsung a geçmeye bile düşündüm ama MALUM. Ama yine de iPhonedo Tr yi izlerseniz neden hala androidleri öyle gördüğümüzü anlarsınız.

Ayrıca 5s im de hiç batarya değişimi yapmadım ve 2-2.5 saate yakın gidiyor.
Şu anda 5s ile yeni çıkan modelleri karşılaştırdığımızın umarım farkındasınızdır.

bErAt433_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
Ağustos sonundan beri se2020 kullanıyorum, tercih sebebim eski tasarım olması, çip ve kamerası 11 den olması sebebi ile, bana göre tek eksi yanı şarzı çok çabuğa yakın bitiyor ama hızlı olduğu için bunu kapatıyor, oyun odaklı alacaksan önermem, ama günde 30-60 dakika arası oyunda takılırım dersen onun haricinde her işini rahatlıkla görecektir.

bence şuan iphone un en alınası telefonu.

kesinlikle öneririm ?
Bende SE düşünüyorum günde yaklaşık 1 saat oyun oynuyorum
Babamın telefonda 4.7 inch o yüzden ekranla pek bi sıkıntım olmaz sanırım?

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
se 2020 kullanıcısıyım ve bir kaç gün önce bütün kullanıcı deneyimim artıları ve eksileri ile yazmıştım profilimden görebilirsiniz

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,168

"Elimden 3 model Iphone geçti. Ve ben hiçbirinin 5-6 yıl gittiğini görmedim" Şeklinde bir yorum yapmışsınız.
Benim çevremde 6S 6 ve hala 5S kullanan arkadaşlarım var, İnsanların yeni cihazlara geçmeme nedeni fiyatların gereğinden fazla yüksek olmasından ötürü diye düşünüyorum.

( Ben notumu düşeyim o adam büyük ihtimal parası yok telefonu değiştiremiyor mecburiyetten kullanıyor. Nasıl J7 prime ile idare edebilen adma varsa oda öyle. )

Bu yorumunuza katılıyorum :)

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
591
"Elimden 3 model Iphone geçti. Ve ben hiçbirinin 5-6 yıl gittiğini görmedim" Şeklinde bir yorum yapmışsınız.
Benim çevremde 6S 6 ve hala 5S kullanan arkadaşlarım var, İnsanların yeni cihazlara geçmeme nedeni fiyatların gereğinden fazla yüksek olmasından ötürü diye düşünüyorum.
Halam Çıktığı Yıldan beri IPhone 4 Kullanıyor.