İphone se 2 pil performansı

Bu konuyu okuyanlar

Candiyebiri

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Herkes pilinden şikayet ediyor ama bence bit günü rahat çıkabilir size aldığım ekran süresini göstirecem yüzde yüzden yüzde beşe kadar kullandım oyunda oynadım dizi de izledim sosyal medyada girdim sadece oyun oynarken düşük güç modunu açtım ve parlaklığı kapattım onun dışında normal şekilde kullandım fazla çıksın diye uğraşmadım yaklaşık 2 saat oyun 3 buçuk saat sosyal medya ve 2 saat dizi izledim ve 8 saat ekran süresi aldım eğer alıcaksanız kafanızda kalmasın sormak istediğiniz şeyler varsa cevaplarım

Ekli dosyalar

• 71FF1D9B-649B-4480-BB2C-63C735510378.png
    71FF1D9B-649B-4480-BB2C-63C735510378.png
    122.2 KB · Görüntüleme: 208
Reaksiyon puanı
109
Herkes pilinden şikayet ediyor ama bence bit günü rahat çıkabilir size aldığım ekran süresini göstirecem yüzde yüzden yüzde beşe kadar kullandım oyunda oynadım dizi de izledim sosyal medyada girdim sadece oyun oynarken düşük güç modunu açtım ve parlaklığı kapattım onun dışında normal şekilde kullandım fazla çıksın diye uğraşmadım yaklaşık 2 saat oyun 3 buçuk saat sosyal medya ve 2 saat dizi izledim ve 8 saat ekran süresi aldım eğer alıcaksanız kafanızda kalmasın sormak istediğiniz şeyler varsa cevaplarım
Apple iPhone SE 2 (2020) Temel Özellikleri
Ekran Boyutu:
4.7 İnç

Dahili Depolama:
64 GB

Bellek (RAM):
3 GB

Batarya Kapasitesi:
1821 mAh

Hızlı Şarj:
Var

4.5G Desteği:
Var

CPU Frekansı:
2.65 GHz

CPU Çekirdeği:
6 Çekirdek

SAR Değeri 10g (Baş):
0.98 W/kg

Ekran / Gövde Oranı:
65.36 %

Değişir Batarya:
Yok

Kamera Çözünürlüğü:
12 MP

Ekran Çözünürlüğü:
750x1334 (HD+) Piksel

Parmak izi Okuyucu:
Var

AnTuTu Puanı (v8):
488.100 Puan

Suya Dayanıklılık Seviyesi:
IPX7

Toza Dayanıklılık Seviyesi:
IP6X

Ses Çıkışı:
Lightning

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Minik bataryaya göre etkileyici evet. Bence daha fazla kapasiteye sahip bir batarya koymalıydılar. Böylece çok daha iyi olurdu

monuroruc

Asistan
Reaksiyon puanı
206
Bende alalı yaklaşık 1 ay oldu. Ekran süresi olarak 6 saat civarı alıyorum memnunum şimdilik. Yalnız dün pil sağlığı 100ken bugün 98 içime kurt düşmedi değil.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Se 2020 nin Bataryası kağıt üzerinde düşük olsada işlemcinin verimli olması,iosun ekran kapandığında uygulamaları uyutup fazla pil tüketimi olmaması nedeniyle yüksek grafikli oyun olmadığı sürece günü çıkarabilir.Bu benim için sürpriz değil.8 ve üzeri İphone lar bataryada oyun olayına girmezsen üzmez.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Bende alalı yaklaşık 1 ay oldu. Ekran süresi olarak 6 saat civarı alıyorum memnunum şimdilik. Yalnız dün pil sağlığı 100ken bugün 98 içime kurt düşmedi değil.
Daha küçük batarya kapasitesi>daha çabuk şarjın bitmesi>daha sık şarja takmak>daha çabuk bataryanın yıpranması.

Garanti bitmeden hemen önce pili değiştirin.

monuroruc

Asistan
Reaksiyon puanı
206
Daha küçük batarya kapasitesi>daha çabuk şarjın bitmesi>daha sık şarja takmak>daha çabuk bataryanın yıpranması.

Garanti bitmeden hemen önce pili değiştirin.
Zaten garanti bitmesine yakın değiştirrim büyük ihtimal ama bir günde %2 düşmesi absürt değil mi?

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Günü Çıkartmaz Bende

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Neyse çok kafaya takarsam paranoyak olacam sanırım. Her ay sonu bakacam sadece bakalım durum ne olacak
Bence de öyle yapın(veya batarya beklediğinden daha çabuk bitiyorsa göz atın)

Birde yanlış hatırlamıyorsam batarya sağlığını gösteren yüzdelik %100 kesin değil diyorlardı.

monuroruc

Asistan
Reaksiyon puanı
206
Bence de öyle yapın(veya batarya beklediğinden daha çabuk bitiyorsa göz atın)

Birde yanlış hatırlamıyorsam batarya sağlığını gösteren yüzdelik %100 kesin değil diyorlardı.
Şarj sabit her gün minimum 6 saat ekran süresi alıyorum ve %20yken bu süre. Neyse garanti bitmeye yakın pili değiştirir yoluma devam ederim ya.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Şarj sabit her gün minimum 6 saat ekran süresi alıyorum ve %20yken bu süre. Neyse garanti bitmeye yakın pili değiştirir yoluma devam ederim ya.
En iyisi öyle yapın :) 6 saat süre gayet etkileyici.

SE ile deneyimlerinizi de buraya aktarabilirsiniz.

monuroruc

Asistan
Reaksiyon puanı
206
Ben tek elle kullanamadığım cep telefonunu sevmediğim için bu cihazı aldım. Hem kibar duruyor hemde tasarımını seviyorum nedense bana çok çekici geliyor tabi kırmızı renginden dolayıda olabilir ? Dizi, film izlemeyi sadece bilgisayardan yapıyorum, telefondan yorucu geliyor nedense. Sadece sosyal medya için ve akıcılık için alacak arkadaşlara öneririm mutlaka.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
bence bu boyut için muhteşem sonuç bunlar

Hasansaylik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ocakta eşime XR aldım, geçen hafta Haziran 30 da sattım pil oranı %98 di ve daha yeni düşmüştü, Şubatta kendime 11 aldım daha yeni %98 oldu , pil oranı telefonu fazla şarj etmekle, dengesiz şarj etmekle daha ilgili bence. Telefonu %10 olmadan şarja takın 100 oluncaya kadar bekleyin çıkarmayın. Gece telefonu kapatın.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Zaten garanti bitmesine yakın değiştirrim büyük ihtimal ama bir günde %2 düşmesi absürt değil mi?
Dün ben de cihaza bakmak için Turkcell’in 2 bayiisine gittim daha yeni cihazlar birinin pil sağlığı 99 diğeri 98 di kafamdaki aynı soru bende de oluştu acaba pil optimizasyonu ile ilgili mi? :(

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
Ben ortalama 5.5 6 saat ekran süresi alıyorum sosyal medya kullanımında. Siz dikkatli kullanıyorsunuz demekki gerçekten iyi bir sonuç almışsınız.

Pil sağlığıda ben 1 Haziranda aldım şu anda %99 düşmüş. Eskiden 7 , 8 , XR gibi cihaz kullandım da bunun pil sağlığı hızlı gidiyor gibi geldi. Diğerlerinde çok daha uzun dayanıyordu pil sağlığı.

Candiyebiri

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Ben ortalama 5.5 6 saat ekran süresi alıyorum sosyal medya kullanımında. Siz dikkatli kullanıyorsunuz demekki gerçekten iyi bir sonuç almışsınız.

Pil sağlığıda ben 1 Haziranda aldım şu anda %99 düşmüş. Eskiden 7 , 8 , XR gibi cihaz kullandım da bunun pil sağlığı hızlı gidiyor gibi geldi. Diğerlerinde çok daha uzun dayanıyordu pil sağlığı.
Benim hala yüzde yüz ama şöyle 8 saat normalde ben yüzde yüzden yüzde yirmiye kadar kullanırım sonra şarja takarım yüzden yüzden yirmiye 6 saat oluyor yüzde yirmiden sonra düşük güç modu ve düşük parlaklıkla 2 saat geliyor yanı aslında 6 saat demek daha doğru olur bence çünkü kimsenin tamamen şarjını bitirdiğini görmedim