Anket iPhone bataryaları size yetiyor mu?

Batarya durumu

• Yetiyor

Kullanılan: 11 55.0%
  • Yetmiyor

Kullanılan: 5 25.0%
  • Iyi

Kullanılan: 3 15.0%
  • Kötü ama iş görüyor.

Kullanılan: 1 5.0%

• Kullanılan toplam oy
    20

Bu konuyu okuyanlar

lundermanmull

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
Vallahi çoğu iphone telefonu. Kullandım yok yetmiyor bana. Evet ağır kullanıyorum ama çokta değil ve su gibi azalıyor

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
iPhone 11'den itibaren Apple cihazlarının pilleri çok iyi gidiyor özellikle de 13'den itibaren epey gelişti.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Evet. Apple, bataryaların artık miliamperini yükseltmeli. Artık Xiaomi ve Samsung'daki gibi Apple'larda 5000-6000 Miliamper piller görmeliyiz.

lundermanmull

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
13 Pro Max ve 14 Pro Max çıktığı zaman bataryası en iyi giden amiral gemisi oldu. Keza düz 13 ve 14'de batarya konusunda çok çok iyi nasıl yetersiz.
14prmax 1 hafta deneyimledim bazen 1 günü çıkarttı %20 lerle ama çok sık kullandığım gun cidden yetmedi ki orta segment çöp samsung modelleri bile daha iyi dayanmisti. Bence hala yetersiz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet. Apple, bataryaların artık miliamperini yükseltmeli. Artık Xiaomi ve Samsung'daki gibi Apple'larda 5000-6000 Miliamper piller görmeliyiz.
Amaç hafif telefon ama iphoneler zaten genel olarak ağır (son modeller için)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

mAh ile doğrudan alakalı değil şu an şarjı en iyi giden amiral gemisi 14 Pro Max ama 4323 mAh bataryası var. iOS bataryayı çok daha verimli kullandığı için bu kadar yüksek pil kapasitesi de gereksiz.

14prmax 1 hafta deneyimledim bazen 1 günü çıkarttı %20 lerle ama çok sık kullandığım gun cidden yetmedi ki orta segment çöp samsung modelleri bile daha iyi dayanmisti. Bence hala yetersiz

Amaç hafif telefon ama iphoneler zaten genel olarak ağır (son modeller için)

14 Pro Max 10 saatten fazla ekran süresi verebilen bir cihaz. Bu batarya sizin için yetmiyorsa zaten hiçbir amiral gemisi yetmez. Bazı sadece batarya odaklı üretilen orta veya alt segment cihazlarla karşılaştırmak doğru değil. Onların tek amacı batarya zaten.

lundermanmull

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
mAh ile doğrudan alakalı değil şu an şarjı en iyi giden amiral gemisi 14 Pro Max ama 4323 mAh bataryası var. iOS bataryayı çok daha verimli kullandığı için bu kadar yüksek pil kapasitesi de gereksiz.

14 Pro Max 10 saatten fazla ekran süresi verebilen bir cihaz. Bu batarya sizin için yetmiyorsa zaten hiçbir amiral gemisi yetmez. Bazı sadece batarya odaklı üretilen orta veya alt segment cihazlarla karşılaştırmak doğru değil. Onların tek amacı batarya zaten.
Tamam batarya olarak karşılaştırsın sence orta segment cihazlar kamera,hız olarak iphona yetisebilir mi? :D cevap hayır ama hala yetersiz bence ki forumdada şikayet edenleri gördüm.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Tamam batarya olarak karşılaştırsın sence orta segment cihazlar kamera,hız olarak iphona yetisebilir mi? :D cevap hayır ama hala yetersiz bence ki forumdada şikayet edenleri gördüm.
Her markanın kendine ait kötü yanları vardır. Apple'ın bataryaları, Xiaomi'nşn arayüzü, Samsung'un şarj soketleri...

En iyisi Apple demek doğru olmaz. Diğer orta segment cihazların Apple'dan iyi yönleri de vardır.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

iPhone 13 ve sonrası bir cihaz kullanıp batarya yetmiyor diyen kişi telefonu yoğun kullanıyor değil, elinden düşürmüyordur. Bu cihazlarda pil konusunda tatmin olmayan herhangi bir kişinin de başka bir amiral gemisinde pilden tatmin olması çok mümkün değil zira 7-8 saat ve üzeri ekran süresi mevcut pil teknolojisinde epey iyi bir süre.

lundermanmull

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
Her markanın kendine ait kötü yanları vardır. Apple'ın bataryaları, Xiaomi'nşn arayüzü, Samsung'un şarj soketleri...

En iyisi Apple demek doğru olmaz. Diğer orta segment cihazların Apple'dan iyi yönleri de vardır.
Dediğiniz gibi hepsi -yönlere sahip

iPhone 13 ve sonrası bir cihaz kullanıp batarya yetmiyor diyen kişi telefonu yoğun kullanıyor değil, elinden düşürmüyordur. Bu cihazlarda pil konusunda tatmin olmayan herhangi bir kişinin de başka bir amiral gemisinde pilden tatmin olması çok mümkün değil zira 7-8 saat ve üzeri ekran süresi mevcut pil teknolojisinde epey iyi bir süre.
Hocam sonuç olarak yetersiz yani? 1 günü çıkartıyor 13 ve 14 pro ve max modelleri ama hala yetersiz degil mi asıl tartıştığımız bu. Ki bir günün sonunda genelde 10- oluyor ama 30w ile hızlı şarj oluyor (bir Android kadar olmasada hızlı mı hızlı)

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046

Hocam sonuç olarak yetersiz yani? 1 günü çıkartıyor 13 ve 14 pro ve max modelleri ama hala yetersiz degil mi asıl tartıştığımız bu. Ki bir günün sonunda genelde 10- oluyor ama 30w ile hızlı şarj oluyor (bir Android kadar olmasada hızlı mı hızlı)
O işlemciye o batarya ile yazıl ediyorlar

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

Hocam sonuç olarak yetersiz yani? 1 günü çıkartıyor 13 ve 14 pro ve max modelleri ama hala yetersiz degil mi asıl tartıştığımız bu.

Bu iPhone ile alakalı değil ama pil teknolojisiyle alakalı. Yıllardan beri Li-Ion pil teknolojisi kullanılıyor ve bir gelişme yok. O noktada pil teknolojisinin değişmesi lazım ve dediğim gibi bu Apple özelinde bir şey değil ancak sen konuda iPhone'ların pili yetmiyor diyorsun. 6000 mAh koyduğun cihaz da tuğla gibi oluyor hem çok büyüyor hem de kalınlaşıyor o da pek iyi değil. Cepte taşıması vs. çok zorlaşıyor.

lundermanmull

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
Bu iPhone ile alakalı değil ama pil teknolojisiyle alakalı. Yıllardan beri Li-Ion pil teknolojisi kullanılıyor ve bir gelişme yok. O noktada pil teknolojisinin değişmesi lazım ve dediğim gibi bu Apple özelinde bir şey değil ancak sen konuda iPhone'ların pili yetmiyor diyorsun. 6000 mAh koyduğun cihaz da tuğla gibi oluyor hem çok büyüyor hem de kalınlaşıyor o da pek iyi değil. Cepte taşıması vs. çok zorlaşıyor.
Zaten kalın telefonları applenin? Cepte taşımak derken?

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,099
Vallahi çoğu iphone telefonu. Kullandım yok yetmiyor bana. Evet ağır kullanıyorum ama çokta değil ve su gibi azalıyor

İphone 14 Pro Max ve İphone 14 Plus kullanıyorum, Her iki cihaz da günü rahatlıkla çıkarıyor.
Çok fazla telefon ve Mail trafiğine rağmen oldukça iyi götürdüğünü söyleyebilirim, Memnunum :)

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104

Evet ios sayesinde yırtıyorlar. Maliyeti de azaltmış oluyorlar ama kar hep aynı :D Apple ios sayesinde pilden kısmasa keşke :D

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Zaten kalın telefonları applenin? Cepte taşımak derken?
S22U, Xiaomi 12S Ultra ve Xiaomi 13 modelleri gibi bilindik amiral gemileri arasında en ince amiral gemilerini Apple üretiyor.

Yetersiz falan değil, telefona laf atmaya hakkin yok orda. Standart bir kullanici için 5 saat bile yeterli, 7-8 saat nasıl yetersiz kalacak? Doğrudan 24 saat üzerinden mi düşüyorsunuz 7-8 saati? :D

Son düzenleyen moderatör:

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
963
Tartışmaya kapalı bir şekilde iPhone XS, XS Max ve sonrası çıkan tüm modeller kullanıcıya 1 gün çıkartmaktadır. Yorumum tamamiyle deneyime bağlı bir şekildedir.

Ankette "yetmiyor" şıkkını işaretleyen arkadaş ya telefon bağımlısıdır yada iPhone XR ve altı model kullanıyordur.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Önceden ciddi az gidiyordu iphone modellerinin şarjı. Artık düzelttiler bu durumu.

Reaksiyon puanı
105
hocam maddi durumum çok şükür yerinde, 2018'den beri her apple cihazını kullanıyorum.Xs max kullandığım zaman bile neredeyse çok şarja ihtiyaç duymazken, İphone 11 ve pro serisiyle pil durumunu neredeyse çözmüştü zaten. 2020 temmuz yazında 11 pro max satın almıştım. ios 13.3.1 ile çıkmıştı ve hiç güncellememiştim (sattığım zaman 2022 temmuzdu 15.5 güncellenebilirdi) pil süresi inanılmazdı. güncelleyenler mesela sorunlar yaşıyordu. şuan 13 pro max ve 14 pro max testlerine bakarsanız diğer android cihazları kullanımda geçiyorlar. kendim de 13 pro max kullanıyorum. 14 pro max kullanan iş arkadaşımla neredeyse aynı işlemleri yapıyoruz ve benim pilim onun cihazından daha iyi dayanıyor. Apple cihazların artık pil sorunu kalmadı. 2023 ekim gibi çıkacak olan 15 serisiyle de pil tasarrufuna daha da yoğunlaşacak apple. söylentiler en azından böyle bir şey.

EnesKAYA

Back-End Developer
Reaksiyon puanı
162
Senin kullanımına göre de değişir tabi ama pil sağlığı çok düşmediği sürece bence gayet yeterli süre gidiyor. Keyfi telefon kullanımını azaltmanı öneririm. ;)

Onur_0168

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Hocam bu 14 Pro Max'i kullananlar olarak 20 Kasım'da telefonu aldım 25 Ocak'ta pil sağlığı 99'a düştü bu normal midir ve bu 15 tatilde telefon elimde sürekli olduğu için her gün şarja takıyorum tatilden önce 1,5 gün götürüyordu çalıştığım için siz kaç günde bir şarj ediyorsunuz yardımcı olursanız sevinirim.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Koskoca S22'nin 3700 Mah bataryası düşük ısınıyor diyenler iPhone'unda Pro Max modelleri hariç hepsinde Mah değeri düşük ama herkes memnun.

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Tartışmaya kapalı bir şekilde iPhone XS, XS Max ve sonrası çıkan tüm modeller kullanıcıya 1 gün çıkartmaktadır. Yorumum tamamiyle deneyime bağlı bir şekildedir.

Ankette "yetmiyor" şıkkını işaretleyen arkadaş ya telefon bağımlısıdır yada iPhone XR ve altı model kullanıyordur.
Kesinlikle katiliyorum hocam, 14 Pro Max bataryasi yetersiz diyen arkadaş umarım 10-11 saat ekran süresini 24 saatten düşmüyordur. 10-11 saate yetmiyor diyen hayatsızdır, bu kadar.

Birde obez yazmis bana, umarim ceza almistir ve bir daha yazmaz. Hakaretten ceza almak istemiyorum cunku, 1.75 60 kg halleriyle 1 yildir bodybuilding'le ilgilenen bana obez yaziyor. İsleri gucleri saklabanlik, dm'den aglamaya basladi birde.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Kesinlikle katiliyorum hocam, 14 Pro Max bataryasi yetersiz diyen arkadaş umarım 10-11 saat ekran süresini 24 saatten düşmüyordur. 10-11 saate yetmiyor diyen hayatsızdır, bu kadar.

Birde obez yazmis bana, umarim ceza almistir ve bir daha yazmaz. Hakaretten ceza almak istemiyorum cunku, 1.75 60 kg halleriyle 1 yildir bodybuilding'le ilgilenen bana obez yaziyor. İsleri gucleri saklabanlik, dm'den aglamaya basladi birde.
Cezalı diyor arkadaşın adında.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Bana gayet yetiyor. Telefonu sabah 7.30 da şarjdan çıkardım. Gün boyu iş ve iş dışı kullandım. Hücresel daima açıktı. Eve yeni girdim. Şarjı %52. 1 saat daha kullanırım %45 lerde şarja takarım. Sabaha kadar fullenir. Oyun falan oynamıyorum. İnstagram, iMessage, haberler şeklinde kullanıyorum.