iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kullananlar Kulübü

SmokeXD

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,877
Benim de bahsettigim o zaten. Bence de 6s ile 7 arasinda fark yok. Daha dogrusu pek bir fark yok. Kamera desen cift ama olmasi gerektigi gibi degil. Stereo hoparlör altta bir tane varmis, o da eskisinin aynisi. Ve diger bahsettigim unsurlari da hesaba katarsak s kullanicisinin 7ye gecmesinde hicbir gerekce yok.
Ustelik sari ekran ve islemci sesi gibi sorunlari var. Bunun disinda 4 patlama haberi geldi ama Apple amcadan bir sey duyamadik bunlarla ilgili. Belki de notevari bir bomba tasiyorsunuz,haberiniz yok.

Karalamak için özel mi görevlendirildiniz? Telefon gayet de güzel.

Valla ne yalan soyleyeyim note cihazimi ozledim. Ondaki ekran ve kalem olayi cok iyiydi. Ama sacma sapan isletim sistemi hatalari ve uygulamalarin yedi ceddine onay almasi beni alikoyuyor. Sirf uygulama izinleri yuzunden instagram hesabim calinmisti androidde.
Umarim ileride kalem destegi telefonlara da gelir. Cidden isi evrakla olanin vazgecilmez aksesuari oluyor. Ama noteda kalemle yapamayacagin sey yoktu. Kesme,kopyalama, yapistirma, yeniden duzenleme, sayfa ile ilgili duzenleme yapma... boyle irili ufakli yuzden fazla ozelligi vardi kalemin.
8de oled ekrana gecis beni kalem konusunda bir nebze olsa da heyecanlandiriyor ama tabi bu konuda simdiye kadar en ufak bir sizinti goremedik.

Digeri arabada birakilan bir iphoneun patlamasi ve avusturyada bir bayanin kolunun yanmasi.
Suya karsi dayanikliligin o kadar abartilacak bir ozelligi yok. Sony bunu 3 yil onceki cihazinda kullanmisti ilk, hatta asker saati bile su gecirmez ta benim cocuklugumdan beri uretilir.
İstenen para,sundugu ozelliklere gore yuksek. O paraya (32ligi saymiyorum) neredeyse 2 tane s7 aliyorsun. Ki s7nin dizayni,kamerasi,ekrani bariz ustun.
Ama ios baska oldugu icin kullaniyoruz ne yapalim ;)

Samsungun abartılı gözü yoran ekranı değil Apple'ın gözü yormayan kaliteli ekran lazım bize.

Son düzenleyen moderatör:

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Karalamak için özel ki görevlendirildiniz? Telefon gayet de güzel.
Niye karalamak icin ozel gorevlendirileyim? Ben de iphone kullanicisiyim, hatta butun aileme telefon ihtiyaclarini appledan karsilamis biriyim. Su anda ailede android tarafinda tek bir cihaz yok. İphone 4 bile ( ki 5 yasinda kendisi) halen catir catir calisiyor.
Ama hicbir zaman marka fanatigi olmadim. Verecegim paraya ve kafamda planladigim kullanim suremi goz onunde tuttugumda i cihazlarin halen parasini hakettigini düşünüyorum. Ama uzun vadede, yani ios guncellemesi komple destekten kesilinceye kadarki gececek olan 4-5 yillik surecten bahsediyorum.
İsin yazilim biyutu bu. Ama bir de donanim boyutu var ki iste onda apple geride, bunu kabul edelim. İslemci anlaminda evet, geri kalanlarda tirt. Android cephesi ful ekranli tasarma gecmis, aluminyum u ozel tekniklerle efekt verir hale getirmis ve dayanikliligini arttirmis, cift kameranin nasil kullanilmasi gerektigini gostermisken appleda bunu takip eder konuma gelmistir.
Steve jobs iphoneu tanittiginda sadece tek tus vardi. O zaman bu tasarim devrim niteligindeydi. Zira dokunmatik ekranin nasil islevsel kullanilabilecegini gostermisti.
Yeniden o ivmeyi yakalamali. Zira applein musterideki anlami yenilikci ve cesaretli isler tapan sirkettir. Kusura bakmayin ama 3.5 jacki cikartmak devrim degildir. Daha cok aksesuar satmak icin bir bahanedir. Ayni seyi yeni maclerde de goruyoruz. Milleti ceviricilere mahkum etti..

Apocalypse_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,272
@MrSmoke ye ekran konusunda katılıyorum. Fazlasıyla renkleri gerçekçi dışı yani gerçekte olmayan parlak renkler ve fazlasıyla bana görede gözü yoran ekranı var. Bu yüzden dolayı Apple ayrıca bir uygulamayı marketten kurduğumda ona izin ver buna izin ver şuna izin ver olan saçmalığı. Kamera ile alakası olmayan uygulamanın kamera izini istemesi rehber izini istemesi saçmalığı ayrıca android işletim sistemi o kadar çok güvenli bir işletim sistemi değil birisi yazmıştı bu forumda androidde instagram hesabım çalındı diye. Bu kadar güvensiz olan bir işletim sistemini ben ne yapayım veya Şu övülen sürekli İris tarayıcı işletim sistemi güvenli değilken İris tarayıcı ne İşe Yarar hiç bir şeye

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
Bu arkadaşla spotify'ın dibine vuruyorum. Her gün akşamdan sabaha (akşamleyin şarj %10'un altında oluyor) kadar doldursam bir zararı olur mu? Bu şekilde 2.5-3 yıl götürür mü beni? (iPhone 7)

bu konuları çokta kafaya takmaya dikkat edip edip durmaya gerek yok ne kadar iyi bakarsan bak 2 yıl sonra batarya baya eskiyecek iyi bakarsan belki 2-3 ay daha fazla gider onun içinde kasmaya gerek yok

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
Benim de bahsettigim o zaten. Bence de 6s ile 7 arasinda fark yok. Daha dogrusu pek bir fark yok. Kamera desen cift ama olmasi gerektigi gibi degil. Stereo hoparlör altta bir tane varmis, o da eskisinin aynisi. Ve diger bahsettigim unsurlari da hesaba katarsak s kullanicisinin 7ye gecmesinde hicbir gerekce yok.
Ustelik sari ekran ve islemci sesi gibi sorunlari var. Bunun disinda 4 patlama haberi geldi ama Apple amcadan bir sey duyamadik bunlarla ilgili. Belki de notevari bir bomba tasiyorsunuz,haberiniz yok.

apple ile ilgili patlamaların tamamı direk kullanıcı hatasına yönelik yani note 7 ile benzer bir durum değil

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
@MrSmoke ye ekran konusunda katılıyorum. Fazlasıyla renkleri gerçekçi dışı yani gerçekte olmayan parlak renkler ve fazlasıyla bana görede gözü yoran ekranı var. Bu yüzden dolayı Apple ayrıca bir uygulamayı marketten kurduğumda ona izin ver buna izin ver şuna izin ver olan saçmalığı. Kamera ile alakası olmayan uygulamanın kamera izini istemesi rehber izini istemesi saçmalığı ayrıca android işletim sistemi o kadar çok güvenli bir işletim sistemi değil birisi yazmıştı bu forumda androidde instagram hesabım çalındı diye. Bu kadar güvensiz olan bir işletim sistemini ben ne yapayım veya Şu övülen sürekli İris tarayıcı işletim sistemi güvenli değilken İris tarayıcı ne İşe Yarar hiç bir şeye
Apple, iPhone kamerası için yenilik peşinde!

Bak, kameraya iyilestirme guncellemesi gelecekmis. Ben demistim demek istemiyorum ama ben demistim :) hem de bugunku bir mesajimda sana tam da bundan bahsetmistim :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Karalamak için özel mi görevlendirildiniz? Telefon gayet de güzel.

Samsungun abartılı gözü yoran ekranı değil Apple'ın gözü yormayan kaliteli ekran lazım bize.
Samsungun ekranının gözü yorduğu yok.
Appleın ekranından da çok daha kaliteli

stinghardyzz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Night shift Apple'da olduğu için gözü yormuyor applr cihazları

stinghardyzz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Samsung un da gözü yorduğunu düşünmüyorum tam tersi göze çok kaliteli geliyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
Night shift bir programla halledilebilecek bir şeyki Grace ux yani note 7 arayüzünde bu vardı.
Şuan a8 2016da bu arayüz var ve güncelleme ile diğer samsung modellerinede gelecek

Amoled abartılmış bir teknoloji. Gerçeği yansıtmıyor ve gözü de yoruyor.
Aksine ıpslerin amoledler karşısında kalitesiz olduğunu (lg ekranları istisna özellikle G4 ve V10 ) düşünüyorum.
Eskiden ki amoledle şimdiki amoledi karşılaştırmayın gayet renkleri doğal ve kaliteli veriyor
Gözü yorduğu felan da yok. Yarın apple OLED veya AMOLED'e geçerse umarım bu yorumu yaparsınız yine
Dünyanın en büyük televizyon ve panel üreticisinden daha iyi ekran yapmak adamı biraz sıkar

Son düzenleyen moderatör:

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Amoled abartılmış bir teknoloji. Gerçeği yansıtmıyor ve gözü de yoruyor.
Ayarlardan istediginize ayarlayabilir veya bunun tercihini makinaya birakabilirsiniz. Cok dogal sayilmaz zira samsung, ekrani herkesin hosuna gidecek sekilde kalibre ediyor. Yani renkleri bir ton koyu ayarliyor. Teknoseyirde murat gamsizin cok guzel karsilastirma Fotoğraflar i var, incelerseniz gorursunyz.
Ama samsungun goz yorduguna ve renkleri asiri yapay gosterdigine inanmıyorum. Sadece gormekten hoslanacagimiz sekilde gosteriyor ve bu abartili degil.

Ahmet ERKAN

Asistan
Reaksiyon puanı
32
senin telefon işi ne durumda
Telefon 16 gündür serviste sorun bulamadık dediler ilk sonra apple ile görüştüm bunlar telefonu kullanmıyorlar sadece hat koyuyorlarmıs sebeke varsa sorun yok diyormuş. neyse 2 gün aktif testten geçirip size dönüş yapacaz dediler ama 3 gün geçti dönüş yok.. apple ile her görüştüğümde farklı kıdemli departman bağlıyorlar açıkçası ilgilenen yok kaldı telefon orda rezillik...

Ahmet ERKAN

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Arkadaşlar 16 gündür 7 Plus telefonum garantide şebeke sorununu çözemiyorlar Apple her görüştüğümde farklı kıdemli biri geliyor maillere cevap veren yok bıktım bu işlerden telefonu alıp direk mahkemeye mi başvurayım sizce akıl verin ya paramızla rezil olduk :

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arkadaşlar 16 gündür 7 Plus telefonum garantide şebeke sorununu çözemiyorlar Apple her görüştüğümde farklı kıdemli biri geliyor maillere cevap veren yok bıktım bu işlerden telefonu alıp direk mahkemeye mi başvurayım sizce akıl verin ya paramızla rezil olduk :
5iş günü sonra paranı geri iste veya şimdi tüketici haklarına git sorun çözülesiye dek 7 plus muadili bir telefon iste

Apocalypse_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,272
IMG_0510.PNG

Hayırlı olsun mu :)

@FOM @MrSmoke :) @You-Murta :)

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
Ben satın aldım ama şuan yüklü bile değil sarmadı :D
oyunun kontrolleri çok kötü çünkü ve artık grafikleri baya basit geliyor keşke gta san andreas almasaydın ama istersen beğenmedim diye iade edebiliyorsun bi yere ingilizce olarak yazıyoduk ama nasıldı unuttum

FOM

Profesör
Reaksiyon puanı
1,264
oyunun kontrolleri çok kötü çünkü ve artık grafikleri baya basit geliyor keşke gta san andreas almasaydın ama istersen beğenmedim diye iade edebiliyorsun bi yere ingilizce olarak yazıyoduk ama nasıldı unuttum
Evet grafikler kötü ve cidden sarmıyor görevler saçma sapan zamanında çok keyifliydi ama eskide kalmış. Olsun aldık birkere.

Apocalypse_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,272
Vallahi aldık artık kısmet bakalım :)

Apocalypse_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,272
Bende kapalı unutuyorum ordan anladım hemen :D beni sarmadı valla ama inşallah seni sarar.
Benim eskiden beri san Andreas sevgim var bilgisayar kadar keyif vermiyor ama çok çok iyi yapmışlar pc dekiyle aynı iki üç gün sonra yine oyun satın alacağım birde vshareden ücretli oyun indirsem sıkıntı yaşar mıyız

FOM

Profesör
Reaksiyon puanı
1,264
Benim eskiden beri san Andreas sevgim var bilgisayar kadar keyif vermiyor ama çok çok iyi yapmışlar pc dekiyle aynı iki üç gün sonra yine oyun satın alacağım birde vshareden ücretli oyun indirsem sıkıntı yaşar mıyız
Hiç indirmedim o yüzden pek birşey söylemeyeceğim. Pc de sanadreas zevk veriyordu ama mobilde pek sevemedim ben.