iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kullananlar Kulübü

FoLLow

Doçent
Reaksiyon puanı
309
Gençler 32 Gb 7 Plus mı yoksa 128 Gb 7 mi?

Ben olsam 7 + alırdım ama küçük ekran seviyorsanız birde 128 gb hafıza olması uzun kullanımda sizi üzceğini sanmam

Demiştim fakat araştırdım ve güvenilir siteler açıkcası şahsen benim güvendiğim ortaya şöyle bir varsayım atıldı 7 plusların 32 gb versiyonu daha yavaş diyolar 7 128 gb daha hızlıymış bu ne kadar doğrudur sizce ben şahsen inandım ama kararsızım :D

FOM

Profesör
Reaksiyon puanı
1,264
Demiştim fakat araştırdım ve güvenilir siteler açıkcası şahsen benim güvendiğim ortaya şöyle bir varsayım atıldı 7 plusların 32 gb versiyonu daha yavaş diyolar 7 128 gb daha hızlıymış bu ne kadar doğrudur sizce ben şahsen inandım ama kararsızım :D

Bu tamamen saçmalık böyle bir mantık olabilir mi yani 32gb modelde A9 var o zaman 128gb model de A10 ee o zaman 256gb modelde de A10X heralde bu mantığa bakarsak.

Böyle haberlere itibar etmeyin youtube de yüzlerce speed test videoları var 6s'in çoğu da 16gb o zaman yavaş olmalı madem yavaşsa neden teste onu sokuyorlar. Tamamen saçmalık itibar etmeyin.

FoLLow

Doçent
Reaksiyon puanı
309
Bu tamamen saçmalık böyle bir mantık olabilir mi yani 32gb modelde A9 var o zaman 128gb model de A10 ee o zaman 256gb modelde de A10X heralde bu mantığa bakarsak.

Böyle haberlere itibar etmeyin youtube de yüzlerce speed test videoları var 6s'in çoğu da 16gb o zaman yavaş olmalı madem yavaşsa neden teste onu sokuyorlar. Tamamen saçmalık itibar etmeyin.

Siz olsanız 128 ip 7 mi alırdını 32 gb plusmı hız konusunu geçtim ilerisi için

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Siz olsanız 128 ip 7 mi alırdını 32 gb plusmı hız konusunu geçtim ilerisi için
Ben olsam 7 128 alırım. Hem 32likler yavaş mevzusu var. Hem de ne yaparsan yap dolduramazsın. Mesela benim s7 32lik ve yetmiyor.

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Bence de 32 yeter.Bir de o saçma sitelerde prim hit amaçlı yazılmış konulara inanmayın.Saçmalık bence.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Ben hız olarak değil fotoğraf kalitesi olarak söylemiştim. Fotoğraflarımı ve videolarımı olabildiğince yüksek kalitede çekmek isterim. Annemin Note 4'ünde 4K mod açmışım annem de çok video çeker bir haftada hafıza eridi. Sonra düşürdüm tabi çözünürlüğü.
Mesela 7 Plus'da çift lens ve 12 kat yaklaştırma var bu durumları da göz önünde bulunmak istiyorum.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Takoz bir laptopta iPhone 4S yedeğim kaldı ve o yedeği mutlaka almam lazım. Ama itunes'in son sürümleri laptopta kasma yapıyor. Evde de başka bilgisayar yok nasıl yapayım bi fikrinizi alayım. (Şu an 5S kullanıyorum ve o 4S duruyor ama format bastım. Formattan önce yedek aldım)
Yedeği iCloud'a aktarabiliyor muuz acaba?

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Takoz bir laptopta iPhone 4S yedeğim kaldı ve o yedeği mutlaka almam lazım. Ama itunes'in son sürümleri laptopta kasma yapıyor. Evde de başka bilgisayar yok nasıl yapayım bi fikrinizi alayım. (Şu an 5S kullanıyorum ve o 4S duruyor ama format bastım. Formattan önce yedek aldım)
Yedeği iCloud'a aktarabiliyor muuz acaba?
Itunes ile icloud için tekrar yedek al kardeşim itunes içine aldığın yedek bilgisayarda kalıyor diye biliyorum.

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
Iphone 7 32gb mi alsam 7 plus 32gb mı hala karar veremedim.Büyük telefon sevmediğim için hiç plus kullanmadım.Büyük diye note serilerini de sevmiyodum.Ama şimdi plus tada çift kamera var.Gerçi kaçımız kaç kere kullanıcaz oda tartışılırda.Sizce plus mı normal mi

Renk konusunada karar veremedim.Mat siyahı yakından görüyüm diyorum.Çünkü mat da olsa arkası çok parmak izi olacak gibime geliyor.O nedenle ön siparişte veremiyorum.Eğer mat siyahı beğenmezsem gold yada silver alıcam.Acaba 15 ekimde mağazalarda bulabilirmiyim.Hangi renk almalıyım.

Son düzenleme:

FoLLow

Doçent
Reaksiyon puanı
309
7 mi alsam 7 plus mı hala karar veremedim büyük telefon sevmediğim için hiç plus kullanmadım büyük diye note serilerinide sevmiyodum ama şimdi plus tada çift kamera var gerçi kaçımız kaç kere kullanıcaz oda tartışılırda

Forumda bu çelişkede kalan tek ben değilmişim buda güzel :D bende 128 gb ip 7 ve 32 gb 7 plus arasında kaldım

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
hayırlı olsun ama keşke o hatayı yapmasaydın
Hata demeyelim ya ona :D onca testten sonra alınmayabilirdi ama zevk meselesi kılıfla filan koruyabilir heralde
Pek akıl karı bir seçim değil bende biliyorum, teşekkür ederim :D Arkadaşlar iphone 4 ten bu yana pek renk takıntım yoktu ekranın hd veya full hd açısından renk bütünlüğünü bozmamak açısından hep siyah kullandım. 5s, 6, 6 plus, 6s plus hep gri ve mat olarak kullandım. Şu anda gerçekten jetblack in yan taraflarının parlaklığı beni baya benden aldı o yüzden böyle bir karar aldım. Biraz önce de yurtdışından gelen bir arkadaşımın iphone 7 plus jetblack elimdeydi. Arka tarafa güzel kaliteli bir jelatin ile bunun pek sorun olmayacağını gördüm. Akıllarında biraz olsun jetblack almak olan varsa incelesin derim. Dediğim şartlarda sorun çıkarmayacak gibi.

Berkay1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Arkadaslar 7 normal le plus arasinda kamera ve boyut disinda pek farkmi cok kararsizim 7yi hemen simdi on siparisle alabiliyorum ama plus icin bi sure daha beklemem gerekiyo turkcellde zaten plus icin istedigim mat siyah rengi kalmamis gozukuyor sizce beklemelimiyim plusi yoksa normal almalimiyim

FoLLow

Doçent
Reaksiyon puanı
309
Arkadaslar 7 normal le plus arasinda kamera ve boyut disinda pek farkmi cok kararsizim 7yi hemen simdi on siparisle alabiliyorum ama plus icin bi sure daha beklemem gerekiyo turkcellde zaten plus icin istedigim mat siyah rengi kalmamis gozukuyor sizce beklemelimiyim plusi yoksa normal almalimiyim

Taksitle almıcaksan appstoredan al veya havale yap istanbulda değilsen ben öle yapıcam appstoreda stok daha fazla olucak.

Apocalypse_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,271
32 128 e göre yavaş mış 128 de 256 ya göre yavaş. 4K video düzenleyip işlemekse fark olması normal. Çünkü dahili bellek büyüdükçe işlem hızı artar. Ama günlük kullanımda böyle bir fark kesinlikle yok. Bu fark sadece yazma hızında var o da 4K video çekip sonra düzenlemeye falan çalışırsan oluyor

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Benim durum belli değildi aynı şekilde 7 yi alacak durum vardı. 7 plus için hertürlü bekleyecektim. Pil açısından çok fark ediyor. Tahmin ettiğimizden daha fazla. Ben yine plus için beklerdim. Tabi karar senin.