iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kullananlar Kulübü

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Haklı olabilirsin

TR ye geldiği gün aldım 7 plus sorunlu 1 aydır uğraşıyorum hala sonuç alamadım.

Vatan bilgisayardan alınca problemli çıkma ihtimali daha yüksek olabiliyor bana göre. Bi daha telefon alırken ben de bulaşmayacağım vatan bilgisayara. Ya Teknosadan ya da direk Apple'dan sipariş ederim.

Ahmet ERKAN

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Vatan bilgisayardan alınca problemli çıkma ihtimali daha yüksek olabiliyor bana göre. Bi daha telefon alırken ben de bulaşmayacağım vatan bilgisayara. Ya Teknosadan ya da direk Apple'dan sipariş ederim.
teknosadan aldım ben.

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Appledan aldigim cogu cihaz servislik oldu. Touch almistim servislik oldu. Keza Bimeksten aldigim 4 sebeke problemi yasamis, komple degismisti. Mediamarkttan aldigim baska cihaz da servislik oldu. Vatandan asus almistim, servislik oldu. Sony yetkili saticisindan ultra almistim o da servislik oldu.
Teknosadan kenovo laptop aldim, 2 hafta sonra anakarti yandi, pili oldu.
Yani bu isler sans isi. Hepsi ayni fsbrikadan cikip geliyor sonucta...

SmokeXD

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,877
Spigenin kapıda ödeme seçeneği varmış bizzat denedim ödeme seçeneklerinde kapıda ödeme de var. Güzel kılıf bulursam ordan alacağım.

cihad16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
iyi dediler buff denedim o kadar çabuk çiziliyor ki böyle koruyacaksa korumaz olsun dedirtiyor.İyidir diye 99 tl olan spigen denedik vallaha onunda 15-20 tl olanlardan hiç bir farkı yok 10-15 tl ye alıp sık aralıklarla değiştirmek daha mantıklı gibi geliyor artık
Bimeksten 25tl ye aldım greentech diye şuanlık bir sorun yok ekrandada kabarma falan yapmadı

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314

vatandan mı almıştınız demekki boşa orda hesaplı değil hizmetleri iyi olmadığı için ucuz demekki

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
Appledan aldigim cogu cihaz servislik oldu. Touch almistim servislik oldu. Keza Bimeksten aldigim 4 sebeke problemi yasamis, komple degismisti. Mediamarkttan aldigim baska cihaz da servislik oldu. Vatandan asus almistim, servislik oldu. Sony yetkili saticisindan ultra almistim o da servislik oldu.
Teknosadan kenovo laptop aldim, 2 hafta sonra anakarti yandi, pili oldu.
Yani bu isler sans isi. Hepsi ayni fsbrikadan cikip geliyor sonucta...

peki bu iade ve değişim olaylarında en az eziyet çektiren hangisiydi çünkü biliyosunuz servise cihaz göndermeyi cihaz tamamen bozuksa geri iade alma işinde insanın canından bezdiren yerlerde var hızlı hareket edenlerde

Türkiyede genel bi problem var. Teknik servisle ilişkilerde çok problem var. Cihazı geldiği ilk gün almakla biraz hata yapmış olabilirsiniz.

aynen dediğinde haklısın türkiyede daha bu teknik servisi işi rayına oturamadı aynı mağazanın yada teknik servisin şubelerine göre bile farklılıklar olabiliyor hatta o an denk geldiğiniz kişiye göre bile değişebiliyor mesela bir yer olmazı bile oldurup müşteriye yardımcı olurken başka bir yer olabilecek birşeyi bile zorlaştırıyor.

Yani belki öyle denilebilir.

ben Türkiye'de hepsinin kötü olduğunu düşünmeye başladım artık satın alırken hepsi iyi ama bir problemle karşılaştınızmı vay halinize o zaman tamamen şans devreye giriyo Birini canından bezdirirken aynı yer başkasına daha yardımsever yaklaşabiliyor. Mesela bi ara lenovo servis ve mediamarkt canımı çıkarmıştı bozuk değil diye oyaladılar 2 ay servise gide gele sonra bi gönderdiler bozuk değil dedikleri bilgisayarın 3-4 parçası değiştirilmiş bende sonra geri gönderdim beni oyaladınız ben yeni aldığım ve hiç kullanmadığım fabrikasyon problemi olan bir cihazın tamir edilip gönderilmesini istemiyorum dedim güç bela ücret iadesi almıştım

Spigenin kapıda ödeme seçeneği varmış bizzat denedim ödeme seçeneklerinde kapıda ödeme de var. Güzel kılıf bulursam ordan alacağım.
spigen kullanmak mercedes c180'e binmek gibidir iyi markadır ama nedense kaliteyi hissettirmez

Aradım kardeşim bana sakin olun sıfır telefonunuz çok kısa süre sonra elinizde olacak işte diyorlar. Yahu yeter sıkıldım gönderin artık neyi bekliyorsunuz diyorum yeni seri numarası bekleniyor oda kısa sürede biter diyor ne seri numarasıysa artık. Benim tahminim tam 20 iş günü olunca gönderecekler bilerek resmen eziyet ediyorlar.

sadece bu alanda değil kardeşim bizde her yerde yasal sürenin sonuna kadar bekletme gibi birşey var bunu özellikle teknik servisler yapıyor 3 günde tamirini yapıp 20 gün sonra kargoya verilen çok ürün duydum

Son düzenleyen moderatör:

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
peki bu iade ve değişim olaylarında en az eziyet çektiren hangisiydi çünkü biliyosunuz servise cihaz göndermeyi cihaz tamamen bozuksa geri iade alma işinde insanın canından bezdiren yerlerde var hızlı hareket edenlerde
Hepsi ayni. Al birini vur ötekine. Yalniz apple musteri memnuniyet i acisindan daha iyi. Ama ondanda randevu almak tipta uzmanligi veya adli hakimligi kazanmaktan zor :) cok ugrasmak gerekiyor...

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Ben nillkin almistim, gayet guzel. Asus zenfoneda hem temperli camini hem de kilifini kullanmistim, fena degil. Dolar kurunu hesaplarsaniz 50 tl yapiyor, bana pahali geldi. Uzerine bir de 1-1.5 ay gelmesini bekleyeceksiniz. Amazonda black friday kapsaminda spigen glass tr slim 3lu paket 11 dolara dusmustu. Bir goz atin isterseniz.
Aliden alirim diyirsaniz da 6-8 dolar arasi nillkin tavsiye ederim. 0.40$ fiyatlarla da var ama cok dandikler.
Kablo icin ugreen diye bir markayi siparis gectim, donanimhaberde kullanicilar memnunmus. Ulkede 2mt lightning yok , olanlar da gereksiz pahali. 25₺ civarina geldi. Daha gecen hafta 1.5mt kabloya 50₺ verince saglam kazik yedigimi anladim. Gerci hama aldim, hamanin sarj adaptorunu 5 yildir kullaniyorum, bana misin demedi. Uzerindeki yazilar bile silinmedi adaptorun.
Neyse, siparis gectigim kablo bu.

[For MFi iPhone Cable iOS 10],Ugreen USB Cable for Lightning to USB 2.1A Fast USB Charger Cable for iPhone 7 6 6s iPad mini 2 3-in Mobile Phone Cables from Phones & Telecommunications on Aliexpress.com | Alibaba Group
Bu da ekrani tam kaplayan orjinal nillkin. Bu magaza kendi magazasi, bircok alisverisim oldu sorun yasamadim.
AliExpress'te ne buldum, inanamazsın
3D ARC 0.23mm fully cover AP+ Pro Anti Explosion Tempered Glass Screen Protector Nillkin For iphone 7 plus tempered (5.5 inch)-in Screen Protectors from Phones & Telecommunications on Aliexpress.com | Alibaba Group

Apocalypse_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,272
Bunun vatanı Teknosası Apple'ı yok arkadaşlar sonuçta teknolojik alet neyin nasıl olacağı bilinmez

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9

Telefonda bence kılıftan da önemli olan şey ekran koruyu, telefon kullanırken yaşayacağın ekran kalitesinin keyfini ancak sağlam bir ekran koruyu ile yaşarsın bence. 3000-35000 tl verip telefon alıyorum ardından ekran koruyucu 1 dolar. :D ekrana zarar verir o ürün demedi deme :D 5s imde kullandığım spigenin Nano ekran koruyucusu hala taş gibi ne bir çizik, ne bir iz var. kılıf kullanmadığım için sadece kenarlarda aşınma oluştu ama yaklaşık 4 yıl oldu o kadar da olsun.
Sağlam birşey almayı düşünüyorum o yüzden fiyata bakmıyorum açıkcası, bir kere alacağım adam akıllı birşey olsun. O yüzden gerçekten tavsiyesi olan varsa yazsın. Spigen in tam ekran koruyucusu yok hala i7 için ayrıca olsa bile sağlam birşey olması lazım. Neden nano üretmiyor artık onuda anlamadım. 3D curve olması mantıklı geldi bana ki ekranın kavislerini tam kaplasın.
Ben nillkin almistim, gayet guzel. Asus zenfoneda hem temperli camini hem de kilifini kullanmistim, fena degil. Dolar kurunu hesaplarsaniz 50 tl yapiyor, bana pahali geldi. Uzerine bir de 1-1.5 ay gelmesini bekleyeceksiniz. Amazonda black friday kapsaminda spigen glass tr slim 3lu paket 11 dolara dusmustu. Bir goz atin isterseniz.
Aliden alirim diyirsaniz da 6-8 dolar arasi nillkin tavsiye ederim. 0.40$ fiyatlarla da var ama cok dandikler.
Kablo icin ugreen diye bir markayi siparis gectim, donanimhaberde kullanicilar memnunmus. Ulkede 2mt lightning yok , olanlar da gereksiz pahali. 25₺ civarina geldi. Daha gecen hafta 1.5mt kabloya 50₺ verince saglam kazik yedigimi anladim. Gerci hama aldim, hamanin sarj adaptorunu 5 yildir kullaniyorum, bana misin demedi. Uzerindeki yazilar bile silinmedi adaptorun.
Neyse, siparis gectigim kablo bu.

[For MFi iPhone Cable iOS 10],Ugreen USB Cable for Lightning to USB 2.1A Fast USB Charger Cable for iPhone 7 6 6s iPad mini 2 3-in Mobile Phone Cables from Phones & Telecommunications on Aliexpress.com | Alibaba Group
Bu da ekrani tam kaplayan orjinal nillkin. Bu magaza kendi magazasi, bircok alisverisim oldu sorun yasamadim.
AliExpress'te ne buldum, inanamazsın
3D ARC 0.23mm fully cover AP+ Pro Anti Explosion Tempered Glass Screen Protector Nillkin For iphone 7 plus tempered (5.5 inch)-in Screen Protectors from Phones & Telecommunications on Aliexpress.com | Alibaba Group

Aliexpress.com : Buy G.D.SMITH 3D Edge Tempered Glass Screen Protector for iPhone 7 Full Cover Glass Protective Film for Apple iPhone7 4.7 inch from Reliable film book suppliers on G.D.SMITH official store
Şu ürünün müşteri menuniyeti daha iyi geldi bana ve müşteri hizmetleri daha ilgili gibi. O yüzden sipariş verdim.

hlc.emine

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
selam arkadaşlar. telefonum 2 gündür yaklaşık 5 dakika boyunca kitleniyor durduğu yerde ve kesinlikle açılmıyor :( şuan mesela önümde duran telefonuma whatsapp bildirimi geldi elime aldım açıp okumak için tuş kilidini açmadan ekran karardı ve hiç bir şekilde açılmıyor :(

evet 5 dakikayıda geçti telefon hala kilitli. işin garip kısmı bildirim geliyor hala ekran bian aydınlanıyor sonra tekrar kararıyor :(

Son düzenleme:

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
selam arkadaşlar. telefonum 2 gündür yaklaşık 5 dakika boyunca kitleniyor durduğu yerde ve kesinlikle açılmıyor :( şuan mesela önümde duran telefonuma whatsapp bildirimi geldi elime aldım açıp okumak için tuş kilidini açmadan ekran karardı ve hiç bir şekilde açılmıyor :(

evet 5 dakikayıda geçti telefon hala kilitli. işin garip kısmı bildirim geliyor hala ekran bian aydınlanıyor sonra tekrar kararıyor :(
Once teli acip kapayin, duzelmezse Dfu moda alip hard reset atin, bazi uygulamalar cihazi bu hale sokabiliyor. Benim de basima geldi, instagramdan kaynaklandigini farkedince sildim, kendine geldi.
Yine duzelmezse servisten baska cozum yolu yok maalesef.
İos eskisi gibi degil. 6-7 zamanlarinda hic kapatmazsan sorunsuzca kullanabiliyordun ama artik en azindan haftada bir acip kapatmak gerekiyor.

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
iphone 7 de filmleri altyazı ile nasıl izleyebiliriz altyazıları filmden ayrı olarak txt dosyası şeklinde indirebiliyoruz ya

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Telefonda bence kılıftan da önemli olan şey ekran koruyu, telefon kullanırken yaşayacağın ekran kalitesinin keyfini ancak sağlam bir ekran koruyu ile yaşarsın bence. 3000-35000 tl verip telefon alıyorum ardından ekran koruyucu 1 dolar. :D ekrana zarar verir o ürün demedi deme :D 5s imde kullandığım spigenin Nano ekran koruyucusu hala taş gibi ne bir çizik, ne bir iz var. kılıf kullanmadığım için sadece kenarlarda aşınma oluştu ama yaklaşık 4 yıl oldu o kadar da olsun.
Sağlam birşey almayı düşünüyorum o yüzden fiyata bakmıyorum açıkcası, bir kere alacağım adam akıllı birşey olsun. O yüzden gerçekten tavsiyesi olan varsa yazsın. Spigen in tam ekran koruyucusu yok hala i7 için ayrıca olsa bile sağlam birşey olması lazım. Neden nano üretmiyor artık onuda anlamadım. 3D curve olması mantıklı geldi bana ki ekranın kavislerini tam kaplasın.

Aliexpress.com : Buy G.D.SMITH 3D Edge Tempered Glass Screen Protector for iPhone 7 Full Cover Glass Protective Film for Apple iPhone7 4.7 inch from Reliable film book suppliers on G.D.SMITH official store
Şu ürünün müşteri menuniyeti daha iyi geldi bana ve müşteri hizmetleri daha ilgili gibi. O yüzden sipariş verdim.
Hayirli olsun. İmarim cok bekletmeden gelir. Yorumlara biraz goz attim, 6s modeli gibi degilmis diyenler de var,memnun olanlar da.
Spigenin oleophobic kaplamasi cok zor çıkıyor. Aylardir takili, parmak izinin gecmesi herhangi bir bezle soyle bir silmenize bagli. 1$ olanlar hemen parmak izi yapiyor ve o camlarda kayganlik hissi neredeyse hic yok.
Spigen temperli cam konusunda cok iyi gercekten

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
Hayirli olsun. İmarim cok bekletmeden gelir. Yorumlara biraz goz attim, 6s modeli gibi degilmis diyenler de var,memnun olanlar da.
Spigenin oleophobic kaplamasi cok zor çıkıyor. Aylardir takili, parmak izinin gecmesi herhangi bir bezle soyle bir silmenize bagli. 1$ olanlar hemen parmak izi yapiyor ve o camlarda kayganlik hissi neredeyse hic yok.
Spigen temperli cam konusunda cok iyi gercekten

kendim yapıştırmadığım için dışardan almam gerekiyo öyle oluncada iyi markaları bulamıyorsunuz bulsanızda 1.5-2 katı fiyatına satıyolar o nedenle cellular line ile yetinmek gerekiyo

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
kendim yapıştırmadığım için dışardan almam gerekiyo öyle oluncada iyi markaları bulamıyorsunuz bulsanızda 1.5-2 katı fiyatına satıyolar o nedenle cellular line ile yetinmek gerekiyo
Hocam internette alıp güvendiğin bir telefoncuya götürsen senin için yapıştırırlar. Bende hiç yapıştırmadım ama yapıştırmak için yardım aldım. Telefoncuların geneli belli bir ücret karşılığında bunu yapıyor. Ama bence sağlam bir video anlatımla kendinizde yapabilirsiniz.

hlc.emine

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Once teli acip kapayin, duzelmezse Dfu moda alip hard reset atin, bazi uygulamalar cihazi bu hale sokabiliyor. Benim de basima geldi, instagramdan kaynaklandigini farkedince sildim, kendine geldi.
Yine duzelmezse servisten baska cozum yolu yok maalesef.
İos eskisi gibi degil. 6-7 zamanlarinda hic kapatmazsan sorunsuzca kullanabiliyordun ama artik en azindan haftada bir acip kapatmak gerekiyor.

telefon kendine gelince kapatıp açtım ve şuan tekrar kilitlendi sinirden ağlıycam. dediğiniz gibi hard reset atmak en iyisi galiba :(

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Hocam internette alıp güvendiğin bir telefoncuya götürsen senin için yapıştırırlar. Bende hiç yapıştırmadım ama yapıştırmak için yardım aldım. Telefoncuların geneli belli bir ücret karşılığında bunu yapıyor. Ama bence sağlam bir video anlatımla kendinizde yapabilirsiniz.
Aslinda cok basit. Banyo gibi tozun nispeten az ve isigin yuksek oldugu ortamlarda bu islemi uygulamak daha iyi sonuc veriyor.
İzolabantla camin, telefon ekranina denk gelecegi yeri hizaliyorum, kutunun icinden cikan bezle telin ekranini ve cami koruyan ve tel ekranina uygularken cikardigimiz jelatini de guzelce temizliyorum, sonra jelatini cikarirken cami telin ekranina oyurtuyorum.
Bu yontemle her seferinde kusursuzca uyguluyorum.

sahinsahiner

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Az önce de benim tel kitlendi. 1-2 dakikaöyle kaldı sonra kırmızı bi ekran geldi sonra resetledi kendini

baadereser

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Bende yukarıdaki madde madde yazılan sorunlar henüz denk gelmedi ama kamerada ki bu mavi nokta cidden canımı sıkıyor.6s'e göre 7'de noktanın çapı daha geniş oluşuyor.Işık kırılması anlarım da her ışık kaynağının denk geldiği görüntüde bu olacaksa bilmiyorum rahatsız edici geliyor.7 kullanan arkadaşlar, ışık kaynağına doğru çekimlerinde bu güneşte olabilir ekranda sürekli bir nokta oluşumu oluyor mu ? Değerli cevaplarınızı ve çekim görüntülerinizi bekliyorum dostlar...

İphone için nd filtre kullanabilirsiniz . Işık yansımalarını yok ediyor .

Ahmet ERKAN

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Neler oluyor ya şimdi de kitlenme sorunu yaşamış arkadaşlar kendine gelsin artık bu telefon o_O

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Herkeste sabit olan şeyler sorun gibi anlatılıyor. Hergün sıkı takip ediyorum basit şeylere takılıyor herkes. Birkaç kişi ciddi anlamda problem yaşamış-yaşıyor sadece