iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kullananlar Kulübü

Apocalypse_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,272
İşte o benim bahtsızlığım :D ben iPhone 6'yı çıktıktan 1 yıl sonra aldım. Muhtemelen ilk parti problemli geldi.
Şansa kardeş o sonuçta teknolojik alet :)

Bende kılıf takarken farkettim :) Aşırı bişi yapmana gerek yok çok hafif esnet çıt sesi geliyor :D
Yok kalsın geçen gün banyo yapıyordum çamaşır makinesinin üstüne koydum titreşimden yere yüz üstü düştü ağıt yakacaktım neredeyse senin terine ben düşeydim diye :D

Ahmet ERKAN

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Allah Allah Allah Allah bak işe hele
Yok öyle DÜNYA iste para iadesi.
Kardeşim kırdım telefonun ekranını apple bana 1 defalığına ekran parası teklif edip yeni cihaz veriyor. Ya öyle birşey olduysa. Tekrar tekrar söyle bunu versinler para iadesini olmadı başlarım öyle işe ağzımı bozacam olmayacak.
Vermiyorsa kutulu yeni cihaz versin paranı geri
Bunu servis mi dedi yoksa senin bu özelden konuştuğun yetkili mi eğer özelden konuştuğun yetkili ise küfret kapat direk servis ile muhattap ol
21 iş günü geçtiyse git tüketici haklarına
açık ve net 21 gün geçmiş o PARAYI GERİ VERECEKLER
Ayın 3 ünde kargoya verdim denizliden izmire 1 günde kargo hemen ulaştı yani 4ünden beri garantide 23 gündür garantide telefonum ama 20 iş günü olmadı daha.

Telefonumu garantili olarak teknoloji mağazasından aldım ama dertleri bitmiyot.

* Gelen aramayı otomatik olarak meşgule alıyor.(Her aramayı değil)

* Gelen aramada karşı taraf çalma sesi duyuyor fakat telefon çalmıyor.

* Arayan kişide ses 3-4 kere çalmasına rağmen telefonda 1 defa çalıyor.

* Telefon açık olsa bile karşı tarafa telefon kapalı diyor.

* Telefonda şebeke olsa dahi çekmiyor

* Whatsapp ‘dan gelen mesajlarda bildirim vermiyor.

* Home tuşu ile kiliti açtığımda menü yerine sadece duvar kağıdı çıkıyor.

Bu veya buna benzer sorunlar yaşayan arkadaşlar varmı, servise göndericem ama eminimki
yazılımını güncelleyip bana geri verecekler.
Kardeş telefon 7 Plus mu ? ben Teknosadan aldım kullanmak nasip olmadı 23 gündür garantide eğer sende de varsa bu şebeke sorunu açıkçası gönderecekleri sıfır telefonu kullanmıcam satacagım başlarım 7 plus'ada şebekesi beni kanser ediyordu sıfırını verecekler ama onda da çıkar mı çıkar sorun belli olmaz.

Arkadaşlar çoğunuzun bildiği gibi 7 Plus aldım şebekesi sorunlu çıktı değişim yapmaya ikna edene kadar 23 gün geçti. Şimdi gelecek olan telefonu açmadan satmayı düşünmüyor değilim oda sorunlu çıkar diye. Açıkçası 17 modeller hevesimi kaçırdı gibi siz ne düşünüyorsunuz kullanayım mı satayım mı sizce? (telefonum 7 Plus mat 32 GB)

Son düzenleyen moderatör:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Arkadaşlar çoğunuzun bildiği gibi 7 Plus aldım şebekesi sorunlu çıktı değişim yapmaya ikna edene kadar 23 gün geçti. Şimdi gelecek olan telefonu açmadan satmayı düşünmüyor değilim oda sorunlu çıkar diye. Açıkçası 17 modeller hevesimi kaçırdı gibi siz ne düşünüyorsunuz kullanayım mı satayım mı sizce? (telefonum 7 Plus mat 32 GB)
Beğeniyorsan satma

Ahmet ERKAN

Asistan
Reaksiyon puanı
32

alikuz35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Merhaba Arkaşalar İphone 7 Plus Mat Black 128gb aldım 2gün önce.

Cihazı hafif esnettiğiniz zaman çıt sesi geliyor çapraz büker gibi hafif esnetin veya iki baş tarafında 7Plus olanlar deneyebilirmi araştırmalarım sonucunda %90 çıt sesi geliyor.

Manyak mısın kardeşim neden yapalım böyle bişey [emoji23][emoji23]

Bu ağır çekim modunda çekim yapmayı deneyeniniz oldu mu bende çekimin ilk 1-2 saniyesi normal hızda devam ediyor sonra ağırlaşıyor deneyebilir misiniz sizde

Manyak mısın kardeşim neden yapalım böyle bişey [emoji23][emoji23]

Bu arada dayanamadım denedim bende de oldu [emoji23][emoji23][emoji23]

onuryurduseven

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Benim arkadaşa 256 alayım diye sattığım 32 gb plusda da vardı,aldığım 256 jet black da da var [emoji3]

mesut1616

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar 3 gün önce iPhone 6 aldım dünden beri ekran kapalıyken WiFi kopuyor yardım edin lütfen

Hakan__

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Bu ağır çekim modunda çekim yapmayı deneyeniniz oldu mu bende çekimin ilk 1-2 saniyesi normal hızda devam ediyor sonra ağırlaşıyor deneyebilir misiniz sizde
Evet zaten herkeste öyle oluyor estetiklik açısından öyle yani normali gösterip sonra ağıra geçiyor. Videoyu düzenleyin aşağıda çıkan nokta sıklığını sağdan ve solda. uçlara getirin hepsi ağır çekim olacaktır

Evet zaten herkeste öyle oluyor estetiklik açısından öyle yani normali gösterip sonra ağıra geçiyor. Videoyu düzenleyin aşağıda çıkan noktaları sağdan ve soldan uç tarafına getirin videonun hepsi ağır çekim olacaktır

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
bu apple neden şimdi alınan telefonu taa 22 aralıkta gönderiyor ya bazı arkadaşlar öyle dediklerine bakma 1 haftada geliyor diyor ama ne derece doğrudur

Oldukça uygun bi fiyat dolar yansımadan al bence bu dolar kuru bi etkilese i7 3700 falan olur

dolar kurunu ne zaman fiyatlara yansıtırlar acaba ve gerçekten yansıtacaklarmı dolar artıyo ama her yerde iphone lara indirim var

Vatanbilgisayar ile ilgili şunu diyeceğim. Bana da denk gelmiş olabilir bilmiyorum ama uygun fiyatlı olmasının sebeplerinden biri ilk parti cihazları satıyor olabilirler düşüncesindeyim. Çünkü vatandan hem S6 hem iPhone 6 almıştım. İkisinde de ilk parti cihazlarda yaşanan problemler var. Yani vatandan apple ürün alıcaklar için diyeceğim eğer İstanbul'da değilseniz veya bulunduğunuz şehirde iyi bir premium resel bulunmuyorsa vatana pek bulaşmayın. Yani ben kendi başım biraz yandı diye sizleri uyarmak istedim. 300-400 lira kar ediyim derken daha kötüsü olmasın diye.

artık istesenizde 1.parti üretim cihazı bulamazsınız stoklar sürekli bitiyor yenileri geliyor

İşte o benim bahtsızlığım :D ben iPhone 6'yı çıktıktan 1 yıl sonra aldım. Muhtemelen ilk parti problemli geldi.

çıktıktan 1 yıl sonra alınmış bir cihazın 1.parti olması imkansız

Ayın 3 ünde kargoya verdim denizliden izmire 1 günde kargo hemen ulaştı yani 4ünden beri garantide 23 gündür garantide telefonum ama 20 iş günü olmadı daha.

1 aralıkta tam 20 iş günü olmuş oluyor ama en sonki yasaya göre teknik servisler cumarteside çalıştığı için cumarteside iş günü sayılıyo diyenler var tabi benim bilgim yokta ama eğer öyleyse 20 iş günü 25 kasımda bitmiş

Ahmet ERKAN

Asistan
Reaksiyon puanı
32
bu apple neden şimdi alınan telefonu taa 22 aralıkta gönderiyor ya bazı arkadaşlar öyle dediklerine bakma 1 haftada geliyor diyor ama ne derece doğrudur

dolar kurunu ne zaman fiyatlara yansıtırlar acaba ve gerçekten yansıtacaklarmı dolar artıyo ama her yerde iphone lara indirim var

artık istesenizde 1.parti üretim cihazı bulamazsınız stoklar sürekli bitiyor yenileri geliyor

çıktıktan 1 yıl sonra alınmış bir cihazın 1.parti olması imkansız

1 aralıkta tam 20 iş günü olmuş oluyor ama en sonki yasaya göre teknik servisler cumarteside çalıştığı için cumarteside iş günü sayılıyo diyenler var tabi benim bilgim yokta ama eğer öyleyse 20 iş günü 25 kasımda bitmiş

dolar kurunu ne zaman fiyatlara yansıtırlar acaba ve gerçekten yansıtacaklarmı dolar artıyo ama

Yarın gondermezlerse telefonu istemicem bidaha yeter artık

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Önereceğiniz bir ekran koruyucu var mı acaba i7 için. Ekranın tamamını kaplamasını istiyorum.

Dafoni iPhone 7 Curve Tempered Glass Premium Siyah Full Cam Ekran Koruyucu

yukarıdaki gibi birşey gördüm ve açıkcası güvenemedim. Bu tarz güvenilir bir marka varmı. Birde bu şekilde NANO olması ekran koruyucunun daha mı iyi olur. Spigen felan sanırım daha çıkarmadı tam ekranı kaplayan ürün.

Sizce icloud mu itunes mu yedekleme için daha iyidir?
Mesela iphone7 plus var ios 10 yüklü

Atıyorum iphone8 ios12 ile gelecek. Benim telefon da ios12 ile çalışmaya devam edecek ve iphone8 e geçtiğimde itunes ile yedekleyip yeni iphone8 e yükleyebileceğim.

Ama icloud olursa saatlerce indirmesini bekleyeceğim ve gb için aylık para alacak benden.

Sizce yeni telefona yedekleri atma konusunda icloud mu itunes mu daha mantıklıdır ?

cihad16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Önereceğiniz bir ekran koruyucu var mı acaba i7 için. Ekranın tamamını kaplamasını istiyorum.

Dafoni iPhone 7 Curve Tempered Glass Premium Siyah Full Cam Ekran Koruyucu

yukarıdaki gibi birşey gördüm ve açıkcası güvenemedim. Bu tarz güvenilir bir marka varmı. Birde bu şekilde NANO olması ekran koruyucunun daha mı iyi olur. Spigen felan sanırım daha çıkarmadı tam ekranı kaplayan ürün.

Buna benzer teknosa dan 90tl ye taktırdım hiç güzel değil ben beğenmedim birde telefonu alttan yukarı cekerken sanki cam catlak hissi veriyor bunda varmı bilemem. 2 saat sonra gittim bu ürünü beğenmedim ekranı alttan yukarı cekince çatlak hissi veriyor diye hemen mağaza müdürü para iadesi yaptı.
Benim aldığımla görüntü olarak birebir aynı ama genede sen bilirsin.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sizce icloud mu itunes mu yedekleme için daha iyidir?
Mesela iphone7 plus var ios 10 yüklü

Atıyorum iphone8 ios12 ile gelecek. Benim telefon da ios12 ile çalışmaya devam edecek ve iphone8 e geçtiğimde itunes ile yedekleyip yeni iphone8 e yükleyebileceğim.

Ama icloud olursa saatlerce indirmesini bekleyeceğim ve gb için aylık para alacak benden.

Sizce yeni telefona yedekleri atma konusunda icloud mu itunes mu daha mantıklıdır ?
Pc de saklamak bence en mantıklısı
Dert daha az itunes daha mantıklı

orhancixxt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar bende 7 almayı düşünüyorum bir çok arkadaş sıkıntı yazmış 7 alan arkadaşlarım keşke 6s plus alsaydım diyor musunuz çok kararsız kaldım çünkü yardımcı olursanız sevinirim
Ben İphone 6s Plus dan İphone 7 Plus a geçtim çok memnunm 4 gündür kullanıyorum 7 plus'ı

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
Buna benzer teknosa dan 90tl ye taktırdım hiç güzel değil ben beğenmedim birde telefonu alttan yukarı cekerken sanki cam catlak hissi veriyor bunda varmı bilemem. 2 saat sonra gittim bu ürünü beğenmedim ekranı alttan yukarı cekince çatlak hissi veriyor diye hemen mağaza müdürü para iadesi yaptı.
Benim aldığımla görüntü olarak birebir aynı ama genede sen bilirsin.

iyi dediler buff denedim o kadar çabuk çiziliyor ki böyle koruyacaksa korumaz olsun dedirtiyor.İyidir diye 99 tl olan spigen denedik vallaha onunda 15-20 tl olanlardan hiç bir farkı yok 10-15 tl ye alıp sık aralıklarla değiştirmek daha mantıklı gibi geliyor artık

Ahmet ERKAN

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Bu apple dalga mı geçiyor yahu valla bıktım 26 gündür daha telefonum gönderilmedi değişim cihazı kabul ettim 4 gündür yine ses seda yok neler oluyor bi fikri olan var mı acaba arayıp istemiyorum telefonum sizin olsun bundan sonra mahkeme ile görüşeceğim mi desem bıktım ya.

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
iyi dediler buff denedim o kadar çabuk çiziliyor ki böyle koruyacaksa korumaz olsun dedirtiyor.İyidir diye 99 tl olan spigen denedik vallaha onunda 15-20 tl olanlardan hiç bir farkı yok 10-15 tl ye alıp sık aralıklarla değiştirmek daha mantıklı gibi geliyor artık

Aliexpress.com: Rock OfficialFlagship Store üzerinde Güvenilir Temperli cam tedarikçilerden Kaya tam ekran koruyucu için iphone 7 7 plus, tam ekran temperli cam iphone için 7/7 artı Satın Alın

Şöyle birşey buldum. Tabi kulanan varsa daha iyi açıklar ama bende Rock kılıf aldım gerçekten sağlam duruyor ama ekran koruyucusu nasıl olur bilemedim.
Yada biraz daha beklemek lazım adam akıllı birşey çıkması için.

orhancixxt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hayırlı olsun, bende 5 den 7 Plusa geçtim dünyam değişşti :D
Telefonu o kadar çok beğendim ki 6s telefon değilmiş :D şarj daha iyi home tuşu mükemmel önceden kırarcasına basıyormuşuz :) hoparlörü'ne bittim manyak sesi var suya dayanlıklı ve çift kameranın verdiği haz portre modu ve optik zoom efsane kesinlikle almak isteyen arkadaşlara öneririm heleki iphone 6s den alt model kullanan arkadaşlara ben 6s plus dan geçtiğim halde çok memnunum tatmin etti beni :D

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
Bu apple dalga mı geçiyor yahu valla bıktım 26 gündür daha telefonum gönderilmedi değişim cihazı kabul ettim 4 gündür yine ses seda yok neler oluyor bi fikri olan var mı acaba arayıp istemiyorum telefonum sizin olsun bundan sonra mahkeme ile görüşeceğim mi desem bıktım ya.

isterseniz gidebilirsiniz siz bilirsiniz diyorlar ve şu an gidicem demenizin etkisi olmaz eğer 20 iş günü olmadıysa bu arada araştırdım bahsedilen 20 iş gününü kargoda geçen süre ve cumartesi,pazar günleri dahil değil yani serviste bulunduğu süre 20 iş günü olacak eğer 2 aralığa kadar cihazınız kargoya verilmemiş olursa arayın servise 4 kasımda ulaştığını söylediğiniz için ona göre hesapladım.

Bu arada mahkeme en son tercihiniz olmalı çünkü 6 ay sonra cevap geliyor ve cihaz fiyatının yüzde 12 sini ödeniyormuş

Ahmet ERKAN

Asistan
Reaksiyon puanı
32
isterseniz gidebilirsiniz siz bilirsiniz diyorlar ve şu an gidicem demenizin etkisi olmaz eğer 20 iş günü olmadıysa bu arada araştırdım bahsedilen 20 iş gününü kargoda geçen süre ve cumartesi,pazar günleri dahil değil yani serviste bulunduğu süre 20 iş günü olacak eğer 2 aralığa kadar cihazınız kargoya verilmemiş olursa arayın servise 4 kasımda ulaştığını söylediğiniz için ona göre hesapladım.

Bu arada mahkeme en son tercihiniz olmalı çünkü 6 ay sonra cevap geliyor ve cihaz fiyatının yüzde 12 sini ödeniyormuş
Aradım kardeşim bana sakin olun sıfır telefonunuz çok kısa süre sonra elinizde olacak işte diyorlar. Yahu yeter sıkıldım gönderin artık neyi bekliyorsunuz diyorum yeni seri numarası bekleniyor oda kısa sürede biter diyor ne seri numarasıysa artık. Benim tahminim tam 20 iş günü olunca gönderecekler bilerek resmen eziyet ediyorlar.