iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kullananlar Kulübü

Apocalypse_

Profesör
19 Mart 2016
2,926
1,271
293
9 gündür Iphone 7 Plus kullanıyorum anlatılmaz yaşanır denilen kelime varya cuk diye oturmuş işte. İnan'ın artık dizileri ve filmleri televizyondan değilde telefondan izler oldum. Ve televizyonun verdiği keyiften daha çok keyif veriyor. Bundan önce Iphone 5 Silver 16 GB kullanıyordum arkadaşımda 5S var ve 5S'i elime aldığımda diyorum ki ben bu telefona yıllarca nasıl katlanmışım. 7 Plus'a geçmeden önce insanlar sorardı hala soruyorlar 5 , 5S ve SE alınır mı diye 7 Plus'a geçmeden önce alınır diyenlerdendim. Fakat 7 Plus'a geçtikten sonra bir çok düşüncemi değiştirdi. Bu saatten sonra SE,5S ve 5 alınmaz güzel kardeşim. 4.7 dahi alınmaz alınır eyvallah fakat ben kendi fikrimi paylaşıyorum büyük ekran kullanıcısıyım ben Iphone 5 kullanırken 4.7 Iphone 7 elime aldım hiç bir değişiklik hissedemedim sanki hala elimde Iphone 5 varmış gibi hissettirdi. Bir çok insan yok 10 yıl yok yüzüncü yıl falan filan diye ağzında sakız çevirir gibi laf çeviriyorsunuz. Allah aşkına yapmayın böyle kendinizi mantıksız mantıksız daha 7s çıkmadan Iphone 8 bekleyin diyorsunuz ya biraz mantıklı düşünün yahu adamın elinde 5S var 6 var 6 Plus var siz adamla dalga geçer gibi 8 i bekle 10 yılı bekle çok değişiklik olacak diyorsunuz. Aylardır bu forumdayım ve şunu tespit ettim insanlar donanıma bakmıyor sırf kasa ve tasarıma bakıyor madem tasarım sizin için donanımdan daha önde gidin huwaei alın htc lg alın arkadaş. Tasarım önemli ama hepiniz maşallah donanımdan çok tasarıma önem veriyorsunuz size performans verecek olan tasarım değil donanım ve yazılım 6 sahibi olanlar hiç düşünmeden geçiş yapsın 7 serisine suya ve toza dayanıklılık ve donanım performansı kamera performansı dört dörtlük bir canavar resmen yok 10 yılı bekleyim yok 20 yi bekleyim diye saçma sapan düşünmeyin teknolojik alet bu sonuçta siz 4 milyar veriyorsunuz diye istiyorsunuz ki aldığınızın üstü çıkmasın böyle mantık mı olur yahu

@FOM

FOM

Profesör
2 Nisan 2016
2,577
1,264
293
9 gündür Iphone 7 Plus kullanıyorum anlatılmaz yaşanır denilen kelime varya cuk diye oturmuş işte. İnan'ın artık dizileri ve filmleri televizyondan değilde telefondan izler oldum. Ve televizyonun verdiği keyiften daha çok keyif veriyor. Bundan önce Iphone 5 Silver 16 GB kullanıyordum arkadaşımda 5S var ve 5S'i elime aldığımda diyorum ki ben bu telefona yıllarca nasıl katlanmışım. 7 Plus'a geçmeden önce insanlar sorardı hala soruyorlar 5 , 5S ve SE alınır mı diye 7 Plus'a geçmeden önce alınır diyenlerdendim. Fakat 7 Plus'a geçtikten sonra bir çok düşüncemi değiştirdi. Bu saatten sonra SE,5S ve 5 alınmaz güzel kardeşim. 4.7 dahi alınmaz alınır eyvallah fakat ben kendi fikrimi paylaşıyorum büyük ekran kullanıcısıyım ben Iphone 5 kullanırken 4.7 Iphone 7 elime aldım hiç bir değişiklik hissedemedim sanki hala elimde Iphone 5 varmış gibi hissettirdi. Bir çok insan yok 10 yıl yok yüzüncü yıl falan filan diye ağzında sakız çevirir gibi laf çeviriyorsunuz. Allah aşkına yapmayın böyle kendinizi mantıksız mantıksız daha 7s çıkmadan Iphone 8 bekleyin diyorsunuz ya biraz mantıklı düşünün yahu adamın elinde 5S var 6 var 6 Plus var siz adamla dalga geçer gibi 8 i bekle 10 yılı bekle çok değişiklik olacak diyorsunuz. Aylardır bu forumdayım ve şunu tespit ettim insanlar donanıma bakmıyor sırf kasa ve tasarıma bakıyor madem tasarım sizin için donanımdan daha önde gidin huwaei alın htc lg alın arkadaş. Tasarım önemli ama hepiniz maşallah donanımdan çok tasarıma önem veriyorsunuz size performans verecek olan tasarım değil donanım ve yazılım 6 sahibi olanlar hiç düşünmeden geçiş yapsın 7 serisine suya ve toza dayanıklılık ve donanım performansı kamera performansı dört dörtlük bir canavar resmen yok 10 yılı bekleyim yok 20 yi bekleyim diye saçma sapan düşünmeyin teknolojik alet bu sonuçta siz 4 milyar veriyorsunuz diye istiyorsunuz ki aldığınızın üstü çıkmasın böyle mantık mı olur yahu

@FOM

Güzel oldu çünkü en önemlisi kullanıcı deneyimin. Plus başka derken bunu anlatmak istiyordum işte hep küçük iphone kullanan kişiler olarak plus ap ayrı birşey ve tasarımı ben hala çok beğeniyorum apple da akıllı çoğu kişi çok beğendi tasarımı devam ettirdi çoğu marka bunu yapıyor zaten az makyajlayıp piyasaya sınuyorlar

Apocalypse_

Profesör
19 Mart 2016
2,926
1,271
293
Güzel oldu çünkü en önemlisi kullanıcı deneyimin. Plus başka derken bunu anlatmak istiyordum işte hep küçük iphone kullanan kişiler olarak plus ap ayrı birşey ve tasarımı ben hala çok beğeniyorum apple da akıllı çoğu kişi çok beğendi tasarımı devam ettirdi çoğu marka bunu yapıyor zaten az makyajlayıp piyasaya sınuyorlar
İnsanlar Iphone tasarımından şikayetçi fakat çoğu firma Iphone tasarımından alıntı yapıyor.

canberk sagnak

Profesör
27 Şubat 2016
1,099
314
263
Henüz suya tutabilen oldumu arkadaşlar?

telefonda ister ip67 olsun ister ip68 sertifikası olsun cihaz hiç bozulmayacak olsa bile; su ile temas ettirmekten kaçınmanızı öneririm sonuçta havuza girseniz havuzda klor var , musluğa tutsanız kireç var , denize denk gelse kum ve tuz var sıvı çalışmayı etkilemicek olsa bile sıvıların içindeki bazı maddeler kozmetik olarak zarar verebilecektir.

canberk sagnak

Profesör
27 Şubat 2016
1,099
314
263

@FOM

haklısın kardeş beklemek anlamsız
zaten teknoloji konusunda,bir üst model çıkacak diye beklemek oldukça yanlıştır. Beklemeye kalktınızmı bekler bekler durursunuz ve hiçbir şeye sahip olamazsınız çünkü teknolojide hızlı bir şekilde hep bir üst model çıkar. İhtiyacınız ve imkanınız varsa beklemeden hemen alın bunu sadece telefon için demiyorum her cihazda aynı

Apocalypse_

Profesör
19 Mart 2016
2,926
1,271
293
haklısın kardeş beklemek anlamsız
zaten teknoloji konusunda,bir üst model çıkacak diye beklemek oldukça yanlıştır. Beklemeye kalktınızmı bekler bekler durursunuz ve hiçbir şeye sahip olamazsınız çünkü teknolojide hızlı bir şekilde hep bir üst model çıkar. İhtiyacınız ve imkanınız varsa beklemeden hemen alın bunu sadece telefon için demiyorum her cihazda aynı
Bak mesela 2015 corolla aldım sıfır 5 ay sonra kasa makyaja girdi bu işler böyledir yani üstü çıkar omunda üstü çıkar

Hakan__

Asistan
25 Eylül 2016
178
104
43
27
Beyler cellurline diye bir marka var pek bilmem kılıf işini , mat black telefon şeffaf verdi telefoncu 1 gün kullan diye, hissi güzel biraz ince ama korur herhalde. Yarın gidecem bir de jelatin taktıracam. telefon yaklaşık 2 haftadır kılıfsız jelatinsiz kullandım çok şükür hiç bir şey olmadı.fiyata bişey demedi yarın gel beraber hallederiz dedi ikisini .Kılıfı şuanda kullanıyorum. Sizce aliyim mi ne kadardan fazla vermiyim ikisin? Sağolun şimdiden

canberk sagnak

Profesör
27 Şubat 2016
1,099
314
263
Beyler cellurline diye bir marka var pek bilmem kılıf işini , mat black telefon şeffaf verdi telefoncu 1 gün kullan diye, hissi güzel biraz ince ama korur herhalde. Yarın gidecem bir de jelatin taktıracam. telefon yaklaşık 2 haftadır kılıfsız jelatinsiz kullandım çok şükür hiç bir şey olmadı.fiyata bişey demedi yarın gel beraber hallederiz dedi ikisini .Kılıfı şuanda kullanıyorum. Sizce aliyim mi ne kadardan fazla vermiyim ikisin? Sağolun şimdiden

nerden alıcaksın

Keynes Amca

Öğrenci
3 Kasım 2016
4
0
1
32
Arkadaşlar sizce 32 gb yeterli olur mu? Çok fazla oyun oynayan fotoğraf çeken biri degilim ama kararsız kaldım.

Ahmet ERKAN

Asistan
28 Ekim 2016
103
32
28
32
evet arkadaşlar bugun 7 plus telefonumu garantiye gönderdim bakalım neler olcak size yazacagım. inşallah sıfırını gönderirler yoksa büyük hayal kırıklığı yaşayacam./

Ahmet ERKAN

Asistan
28 Ekim 2016
103
32
28
32
Şikayetiniz nedir
şebeke sorunu. Telefonu aldığım günden beri apple müşteri hizmetleri ile yapmadığımız şey kalmadı ancak sonuç vermedi. Bide telefonu tam garantiye göndereceğim zaman yere düşürdüm ön kameranın yanında ufak bir çatlama oldu pek büyük birşey değil ve ekrana kadar gelmedi izi. Sırf o düşme yüzünden para isteyecekler mi yada başka bir sorunla karsılasacak mıyım... Bakalım bu kadar muallakta olan sorular var merakla bekliyorum neler olcağını.

tekin6443

Öğrenci
18 Ekim 2016
18
5
3
36
Slm arkadaşlar eşime geçen hafta içinde 7+ 32 almıştık daha önce ben detaylı incelemedim bugün yazılım güncellemesi yaptık 10.1.1 Sonrasında müzik dinlerken telefonun altındaki iki hoparlörlerden birinden ses gelmediğini farkettim bu sizede mi böyle ne yapmamız lazım?

Ahmet ERKAN

Asistan
28 Ekim 2016
103
32
28
32
Slm arkadaşlar eşime geçen hafta içinde 7+ 32 almıştık daha önce ben detaylı incelemedim bugün yazılım güncellemesi yaptık 10.1.1 Sonrasında müzik dinlerken telefonun altındaki iki hoparlörlerden birinden ses gelmediğini farkettim bu sizede mi böyle ne yapmamız lazım?
Alttaki delikler ikisi hoparlör değil biri tek hoparlor

M

Murat Burç

SDN Okuru
Öncelikle hayırlı olsun
Soruna gelirsek alttaki solda olan yer hoparlör değil mikrafon İkinci hoparlör ahize kısmında

tekin6443

Öğrenci
18 Ekim 2016
18
5
3
36
Telefonun altında 2 hoparlor yok. Soldaki mikrofon sağdaki hoparlor :)

Korkmanıza gerek yok.

Ahizede ve alt kısımda hoparlor var.
Dediğim gibi eşime almıştık banada kurcalattırmıyor telefonu böyle böyle dedi burdakilerden birinden ses gelmiyor dedi moralimiz bozulmuştu[emoji4] çok teşekkürler

canberk sagnak

Profesör
27 Şubat 2016
1,099
314
263
şebeke sorunu. Telefonu aldığım günden beri apple müşteri hizmetleri ile yapmadığımız şey kalmadı ancak sonuç vermedi. Bide telefonu tam garantiye göndereceğim zaman yere düşürdüm ön kameranın yanında ufak bir çatlama oldu pek büyük birşey değil ve ekrana kadar gelmedi izi. Sırf o düşme yüzünden para isteyecekler mi yada başka bir sorunla karsılasacak mıyım... Bakalım bu kadar muallakta olan sorular var merakla bekliyorum neler olcağını.

eğer cihazda üretim kaynaklı yada yapılamayacak tarzda bir sorun görürlerse ya yenisini verirler yada ücret iadesi yaparlar

diyelim ki cihazdaki problem tamirle yapılabilecek bişey bozuk parçayı garanti kapsamında değiştirirler sadece cam için ücret isterler

yani örnek vermek gerekirse (bu arada örneği kafadan yarattım)

diyelim ki ben hoparlörü sorunlu olan bir telefona denk geldim ve garantiye göndermeye karar verdim tam gönderecekken ekranda çatladı ve telefon garantiye gitti sonrasında size hem hoparlörü hemde camı ödetmezler sadece kullanıcı hatası kaynaklı ekran camını ödetirler

iphone 7 plus ekranıda 520 tl'ye yapılıyor onu belirtiyim

canberk sagnak

Profesör
27 Şubat 2016
1,099
314
263
Tanıdık mahalle telefoncusu ama dandik ürünler satan yer değildir yani güvendiğim bir abim, merak ettiğim bu Cellurline denilen marka iyi midir biliyor musunuz , google amcaya sorunca çıkıyor 7plus şeffaf cellurline diye

spigen,buff ,uag,zagg ürünleri gibi 1.sınıf değildir ama 5-10 tl'ye satılan çin markalarından iyidir çokta kötü değildir yani gerçi en başta bahsettiğim pahalı markalara sadece para tuzağı diyen kişilerede denk geldim ve bunu diyen kişiler içinde gerçekten anlayan kişilerde vardı tabi bu tarz kişiler olduğu gibi iyi almak önemli diyenlerde var o nedenle beynim yanmış durumda bende ne alsam bilemiyorum

byserhatt

Doçent
26 Şubat 2013
807
198
43
039cbd10486acb6583ef63db2814054d.jpg

Sürüm ios 10.1.1