iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kullananlar Kulübü

asdf61

Öğrenci
8 Ekim 2016
57
21
8
http://www.spigen.com.tr/Spigen-Tasinabilir-Harici-Batarya-Sarj-Cihazi-10000-mAh,PR-1877.html
Spigenin powerbankı indirimde. Diğerlerinden en büyük farkı önünde ekranı olması ve ekranında kalan şarj durumunu direk görebilmeniz. Alın kenarda dursun, bundan daha aşağısını görmedi.

Fiyatı gayet uygunmuş.
taşınabilir şarj cihazları hakkında (hangisi iyidir kaç mAh alınmalı vb) bilgim yok.
Sizce almaya değer mi?

Ahmet ERKAN

Asistan
28 Ekim 2016
103
32
28
32
Merhabalar ilk çıktığı gibi teknosadan 32 lik mat Plus aldım iPhone nin bütün telefonlarını kullandım 6s daha hızlı çalışıyordu bende sinyal sorunu yasıyorum mobil şebeke 4g den 1 noktaya düşüyor bazen sinyal yok yazıyor yerinde durmuyor başka böyle olan var mı Allah askına ya pişman oldum resmen

canberk sagnak

Müdavim
Müdavim
27 Şubat 2016
1,099
314
263
Merhabalar ilk çıktığı gibi teknosadan 32 lik mat Plus aldım iPhone nin bütün telefonlarını kullandım 6s daha hızlı çalışıyordu bende sinyal sorunu yasıyorum mobil şebeke 4g den 1 noktaya düşüyor bazen sinyal yok yazıyor yerinde durmuyor başka böyle olan var mı Allah askına ya pişman oldum resmen
çok zaman geçmeden teknosa ya bi git sor bence belki senin telefon problemlidir

Apocalypse_

Müdavim
Müdavim
19 Mart 2016
2,926
1,271
293
Yen'i MacBook için :D

rEnv9M.jpg

Apocalypse_

Müdavim
Müdavim
19 Mart 2016
2,926
1,271
293
WhatsApp da sorun mu var bugün üç oldu WhatsApp da donuyor ne ana menüye dönebiliyorum ne ekranı kilitleyebiliyorum

Ahmet3465

Öğrenci
25 Ekim 2016
19
12
3
31
Vodafone cevahir mağazası sağ olsun telefonuma zorla iphone 6/6s ekran koruyucusu takmaya çalışınca gidip türk telekomun kendi ekran koruyucusuna 70 tl bayıldım. Sizce mantıklı bir hareket mi bu yaptığım :( Kırılmazmış amma iz kalıyor ekranda ve de epeyce kalın birşey... Artık onların yalancısıyım iphone lisansıyla üretim yapıyormuş tt
Bu arada apple'ın kendi kapaklarına birebir benzer kaliteli ve de ucuz ne marka var? Silikon gece mavisini çok istiyorum ama maşallah 129 tl...

Ahmet3465

Öğrenci
25 Ekim 2016
19
12
3
31
http://www.spigen.com.tr/Spigen-Tasinabilir-Harici-Batarya-Sarj-Cihazi-10000-mAh,PR-1877.html
Spigenin powerbankı indirimde. Diğerlerinden en büyük farkı önünde ekranı olması ve ekranında kalan şarj durumunu direk görebilmeniz. Alın kenarda dursun, bundan daha aşağısını görmedi.

Bu powerbanklar telefonun bataryasına, telefonun adaptörünün verdiği enerji kadarını mı veriyor yoksa kendi kafasına göre mi dayıyor elektriği? olaki telefona zarar verdi ve batarya kullanılmaz hale geldi, apple değişim yapar mı yine? Yoksa kullanıcı hatası falan der mi? 10.000 mAh olması enerji alanını mı ifade ediyor yoksa enerji akımını mı? Bilgilendirirseniz sevinirim :)

canberk sagnak

Müdavim
Müdavim
27 Şubat 2016
1,099
314
263
Vodafone cevahir mağazası sağ olsun telefonuma zorla iphone 6/6s ekran koruyucusu takmaya çalışınca gidip türk telekomun kendi ekran koruyucusuna 70 tl bayıldım. Sizce mantıklı bir hareket mi bu yaptığım :( Kırılmazmış amma iz kalıyor ekranda ve de epeyce kalın birşey... Artık onların yalancısıyım iphone lisansıyla üretim yapıyormuş tt
Bu arada apple'ın kendi kapaklarına birebir benzer kaliteli ve de ucuz ne marka var? Silikon gece mavisini çok istiyorum ama maşallah 129 tl...

türk telekomun kendi ekran koruyucusu neymiş ki ya ttec diyosanız ttec türkcell in

byserhatt

Doçent
26 Şubat 2013
807
198
43
Bu powerbanklar telefonun bataryasına, telefonun adaptörünün verdiği enerji kadarını mı veriyor yoksa kendi kafasına göre mi dayıyor elektriği? olaki telefona zarar verdi ve batarya kullanılmaz hale geldi, apple değişim yapar mı yine? Yoksa kullanıcı hatası falan der mi? 10.000 mAh olması enerji alanını mı ifade ediyor yoksa enerji akımını mı? Bilgilendirirseniz sevinirim :)

Telefondaki yazılım alınan akımı sınırlandırıyor. Hiçbir adaptör yazılım sınırladığından fazla elektirik veremez bataryaya

Ahmet3465

Öğrenci
25 Ekim 2016
19
12
3
31
Shiftdelete'nin spigen hayranlığı bu videodan ötürü mü acaba? :) Hani kötü bir marka değil ama bir iletişim öğrencisi olarak bu markanın bu forumda bu kadar dolaştırılmasının ardında bir sebep arıyordum hakikaten...

stinghardyzz

Müdavim
Müdavim
24 Ekim 2014
3,274
747
293
Shiftdelete'nin spigen hayranlığı bu videodan ötürü mü acaba? :) Hani kötü bir marka değil ama bir iletişim öğrencisi olarak bu markanın bu forumda bu kadar dolaştırılmasının ardında bir sebep arıyordum hakikaten...
Spigen kendini sadece bu işlere adamış marka her telefon için çok sağlam aksesuar üretti için kaliteli iyi marka

Apocalypse_

Müdavim
Müdavim
19 Mart 2016
2,926
1,271
293
Valla ben Türkcell'den taktılar çok memnunum.
Ekran koruyucusuna dokunduğumda sanki silikon kılıf a dokunuyormuş gibi hissettiriyor çok güzel
Ekran koruyucu + ekran jelatini 80 TL

Lonesomecowboy

Doçent
3 Şubat 2010
615
198
43
Bunda gerekli tum guvenlik onlemleri alinmis. O dediginiz aliden alinan ne oldugu belirsiz powerbanklarda gecerli. Spigen asiri sarj ve asiri voltaj icin ozel chip koymus buna. Youtubedan videolara bakarsaniz 2.1 amperlik cikisi noktasi noktasina verebildigini gorursunuz. Yani prizle sarj etmekle tamamen ayni. Oldukca guvenilir oldugunu dusunuyorum. Cunku videolarini izledim amazondaki yorumlarini okudum, millet gayet mutlu mesut kullaniyor. Tabi zamanla pilin kapasitesinin dusmesi kacinilmaz ama bunun hemen 2-3 ayda olabilecek bir sey oldugunu düşünmüyorum. Cikis gucu yeterli, asiri sarj ve desarj korumasi var, asiri akim korumasi da var. Plastik degil, aluminyum dan uretilmis bu da cihazin isinmasini engelleyecektir.
10.000mah powerbankin icindeki pilin kapasitesini ifade eder ama gercekte verecegi kapasite 8.000-9.000 mah civaridir. Bu hepsinde boyledir. Zira enerji kaybi kacinilmaz oluyor.
Tum guvenlik onlemleri alinmis olan bu modelin telefona en ufak zarar verecegini düşünmüyorum.
Ben siparis verdim, gelince firsat bulursam bir seyler karalerim buraya

Son düzenleme:

Lonesomecowboy

Doçent
3 Şubat 2010
615
198
43
Fiyatı gayet uygunmuş.
taşınabilir şarj cihazları hakkında (hangisi iyidir kaç mAh alınmalı vb) bilgim yok.
Sizce almaya değer mi?
Bu alet, telefonunuzun sarji bittiginde teli sarj etmenizi saglar. Spigenin digerlerinden en buyuk farki, uzerinde ekraninin olmasi. Bu sayede sarjinin ne kadar oldugunu, cikisinin calisip calismadigi,calisiyorsa kac amper uzerinden akim verdigini bir bakista anlayabiliyorsunuz. Bu fiyata uzerinde ekran olan powerbank yok. Ayrica muadillerinden daha kompakt bir tasarima sahip. Aluminyum olmasi da cabasi. Asiri akim korumasi,adiri sarj ve desarj korumasi mevcut. Uzerinde 2 cikis var ve ayni anda iki cihazi sarj edebiliyor. Cikis degerleri kagit uzerinde degil, gercekten de telefona yazildigi gibi akim veriyor. Youtubeda testi yapilmis. Spigen sitesinde tum bunlar icin ozel chip koydugunu söylüyor. Ve hangi cihazin ne kadar kez sarj edebildigini de belirtmis. Bu cihazlar ozellikle sık seyahat edenler veya gun icinde prizden uzak kalanlar icin hayat kurtarici. Ama markali kullanmak elzem. Ne oldugu belirsinz 40.000-50.000mah yazanlar telefonu oldururler mazallah. Bu konuda en iyi firma sonydir. Digerleri ya lg ya samsung pil kullanir. Spigen de yillardir aksesuar yapan bir uretici olarak guvenilirdir diye düşünüyorum

Lonesomecowboy

Doçent
3 Şubat 2010
615
198
43
Ha bu arada yukarida arkadas yazmis ama benim ne sgp ile ne de sdn ile bagim var. Bunu uyelik tarihim ve mesaj sayima bakarak kolaylikla anlayabilirsiniz.

canberk sagnak

Müdavim
Müdavim
27 Şubat 2016
1,099
314
263
Bu alet, telefonunuzun sarji bittiginde teli sarj etmenizi saglar. Spigenin digerlerinden en buyuk farki, uzerinde ekraninin olmasi. Bu sayede sarjinin ne kadar oldugunu, cikisinin calisip calismadigi,calisiyorsa kac amper uzerinden akim verdigini bir bakista anlayabiliyorsunuz. Bu fiyata uzerinde ekran olan powerbank yok. Ayrica muadillerinden daha kompakt bir tasarima sahip. Aluminyum olmasi da cabasi. Asiri akim korumasi,adiri sarj ve desarj korumasi mevcut. Uzerinde 2 cikis var ve ayni anda iki cihazi sarj edebiliyor. Cikis degerleri kagit uzerinde degil, gercekten de telefona yazildigi gibi akim veriyor. Youtubeda testi yapilmis. Spigen sitesinde tum bunlar icin ozel chip koydugunu söylüyor. Ve hangi cihazin ne kadar kez sarj edebildigini de belirtmis. Bu cihazlar ozellikle sık seyahat edenler veya gun icinde prizden uzak kalanlar icin hayat kurtarici. Ama markali kullanmak elzem. Ne oldugu belirsinz 40.000-50.000mah yazanlar telefonu oldururler mazallah. Bu konuda en iyi firma sonydir. Digerleri ya lg ya samsung pil kullanir. Spigen de yillardir aksesuar yapan bir uretici olarak guvenilirdir diye düşünüyorum

videodan anladığıma göre powerbank i sadece usb ile dolduralabiliyor yanında direk prizden de şarj etmeyi sağlayan bir aparat verseler iyi olurmuş

Lonesomecowboy

Doçent
3 Şubat 2010
615
198
43
videodan anladığıma göre powerbank i sadece usb ile dolduralabiliyor yanında direk prizden de şarj etmeyi sağlayan bir aparat verseler iyi olurmuş
Su ana kadar sony,romoss,ttec kullandim. Hicbirinde sarj adaptoru cikmadi. Zaten tum adaptorlerle uyumlu sekildedir bunlar. Telefonunuzla gelen adaptoru veya baska herhangi bir adaptoru kullanabilirsiniz. Zaten o aletlere sahip olmasaydiniz,powerbanka da ihtiyaciniz olmazdi mantigi ile ve maliyet kaygisi ile koymuyorlar adaptor. Ama sgp bununla birlikte bazi aksesuarlarda %25 indirim de yapiyordu dun. Kontrol etmekte fayda var

Apocalypse_

Müdavim
Müdavim
19 Mart 2016
2,926
1,271
293
Benim şarjım çabuk bitiyor bu sorunu yaşayan var mı birde WhatsApp da donmalar WhatsApp içersinde işlem yapabiliyorum ama ana menü ye dönemiyor ekran kapanmıyor

byserhatt

Doçent
26 Şubat 2013
807
198
43
Benim şarjım çabuk bitiyor bu sorunu yaşayan var mı birde WhatsApp da donmalar WhatsApp içersinde işlem yapabiliyorum ama ana menü ye dönemiyor ekran kapanmıyor

Benim şarj dün akşam 22 olduğunda tam 2 gündür çalışır vaziyette ve %32 şarjı vardı ios 10.1.
Whatsappta donma yaşamıyorum

Joxalm

Öğrenci
27 Ekim 2016
66
20
8
27
4G de hepinizin ki mi öyle oluyor? Vodafone hattım. 3G de sorun yok evet ama 4G kullanamayacak mıyız?
Bende Vodafone kullanıyorum 4G sırasında zaman zaman kesilmeler mevcuttu bu sabah yedeksiz sıfırdan iOS 10.1 i kurdum şu ana kadar herhangi bir problemle karşılaşmadım..

Ahmet ERKAN

Asistan
28 Ekim 2016
103
32
28
32
Bende Vodafone kullanıyorum 4G sırasında zaman zaman kesilmeler mevcuttu bu sabah yedeksiz sıfırdan iOS 10.1 i kurdum şu ana kadar herhangi bir problemle karşılaşmadım..
Telefonu sıfırlayacağım ben ozaman çünkü aşırı sinyal sorunum var benim anladığım kadarıyla kimsede böyle olmuyor.