İphone 7 plus kullanım dışı hızlı şarj gitme sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Eren Saltık

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar teli %100 şarjla bırakıyorum(saat6’da şarjdan kesiyorum)öğlen 1’de geldiğimde şarjı bir keresin %33 olmuştu bu sorun hâla devam ediyor tel boşta olmasına rağmen lütfen yardım edin

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
3 ihtimal var adaptörün veya kablon bozulmuş olabilir. Yazılımsal olabilir. Bataryan bozulmuş olabilir ( Düşük ama ihtimal dahilinde). ilk ikisi daha yüksek. İlk olarak farklı orijinal adaptör ve kablo ile test et. Eğer olmaz ise itunes üzerinden yazılımı komple indir ve tekrar kur. Bu da olmazsa direk servise götür.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
Pilin arızalanmış olabilir yeni taktır Telefonu resettle
--- Gönderi Güncellendi ---
Yada farklı bir şarj aleti ile dene

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
Bataryada sorun vardır arkadaşların söylediği çözümleri yaptıktan sonra bir sonuç alamazsan servise götürmelisin

M

Murat Burç

SDN Okuru
7 Plus'un ilk zamanlar bu olay kronik sorunuydu. Servise götürün.

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
7 Plus'un ilk zamanlar bu olay kronik sorunuydu. Servise götürün.
Bende 7 plus kullanıyorum yama şeklinde 11 i yükleyince aynı sorunlar oldu nadir de olsa apple destek itunes üzerinden komple indirmemi öenerdi o şekilde kurunca şuan eski performansı ile aynı duruma geldi herkese o şekilde tavsiye ediyorum sürekli

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Bende 7 plus kullanıyorum yama şeklinde 11 i yükleyince aynı sorunlar oldu nadir de olsa apple destek itunes üzerinden komple indirmemi öenerdi o şekilde kurunca şuan eski performansı ile aynı duruma geldi herkese o şekilde tavsiye ediyorum sürekli

Her zaman güncellemeleri iTunes üzerinden yüklenmesini önermişimdir.

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
Her zaman güncellemeleri iTunes üzerinden yüklenmesini önermişimdir.

Bende itunes üzerinden güncelleme yaparken sorun yaşıyorum nedense yani güncelle dediğim zaman telefon iphone bekleniyor bölümünde takılı kalıyor ve kendini recovery moda alıyor çözümedim neden böyle olduğunu

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Bende itunes üzerinden güncelleme yaparken sorun yaşıyorum nedense yani güncelle dediğim zaman telefon iphone bekleniyor bölümünde takılı kalıyor ve kendini recovery moda alıyor çözümedim neden böyle olduğunu

Kablonda sorun olabilir mi yani temassızlık oluyormu telefon girişi ya da usb girişi tarafında ? Bazen kablo uçlarından metal bölümler oksitlenebiliyor bu dediğin duruma yol açabilir. Ya da pc nin soket kısmında telefonun soket kısmında kir ya da sorun olabilir. Orijinal kablo kullan mutlaka farklı bir tane dene ve telefonun soketini pc nin soketini diş fırçası gibi birşeyle kolonyayla temizle dene bir daha bakalım.

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
Kablonda sorun olabilir mi yani temassızlık oluyormu telefon girişi ya da usb girişi tarafında ? Bazen kablo uçlarından metal bölümler oksitlenebiliyor bu dediğin duruma yol açabilir. Ya da pc nin soket kısmında telefonun soket kısmında kir ya da sorun olabilir. Orijinal kablo kullan mutlaka farklı bir tane dene ve telefonun soketini pc nin soketini diş fırçası gibi birşeyle kolonyayla temizle dene bir daha bakalım.

Temassızlık yok bağlantıda bir sorun yaşamıyorum ama bakalım yeni güncelleme yayınlandığında bir daha deneyeceğim telefon o şekilde kalır diye korkuyorum normalde sorun olmaması lazım ama bende oldu nedense

Eren Saltık

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Apple müşteri hizmetlerini aradık ve bize itunes üzerinden onarım yapmamızı istediler bilgisayarı falan kontrol ettiler bir şekilde yaptık;oldu gibi tam emin değilim hâla test ediyorum.
inşAllah servise gerek kalmaz

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Temassızlık yok bağlantıda bir sorun yaşamıyorum ama bakalım yeni güncelleme yayınlandığında bir daha deneyeceğim telefon o şekilde kalır diye korkuyorum normalde sorun olmaması lazım ama bende oldu nedense

Evet enteresan bir durum. Kurtarma modunda kalması problem yaratabilir. Basit bir sıkıntı vardır ama bulmak önemli işte. Umarım sorun yaşamazsın yeni güncelleme ile birlikte