Iphone 7 Kayıt Durumu

Bu konuyu okuyanlar

aliozkl

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Herkese merhaba , akrabam 2. el temiz iPhone 7 cihaz almış ancak fotoğraftaki gibi e devletten sorgulandığında fotoğraftaki gibi durum çıkıyor . Bu cihaz süresiz kayıtlı mı yoksa süreli kayıtlı mı ? Bilen yardımcı olabilir mi? Cevapların durumuna göre cihazı iade edecek . Çünkü ülkemizde imei kaydı 2006 TL ?

Ekli dosyalar

• iphone7.PNG
    iphone7.PNG
    28.6 KB · Görüntüleme: 169
Son düzenleme:

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
Merhaba,
Telefon yurtdışından alınmış. Devlet dairesinde kaydettirilmiş. Telefonu kaydettiren kişi kullanabilir. Örneğin X kişisi yutdışından telefon getirdi. Türkiye'ye de gelince kaydettirdi. Bu telefon kaydı X kişisinin pasaportuna kayıtlı olduğu için sadece X kişisinin SIM kartında kullanabilir.

Telefon süresiz kayıtlı fakat sadece telefonu kaydettiren kişi kullanabilir.

Son düzenleme:

aliozkl

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Merhaba,
Telefon yurtdışından alınmış. Devlet dairesinde kaydettirilmiş. Telefonu kaydettiren kişi kullanabilir. Örneğin X kişisi yutdışından telefon getirdi. Türkiye'ye de gelince kaydettirdi. Bu telefon kaydı X kişisinin pasaportuna kayıtlı olduğu için sadece X kişisi kullanabilir.

Telefon süresiz kayıtlı fakat sadece telefonu kaydettiren kişi kullanabilir.
Peki akrabam kullanırsa imei iptal mı olur? herhangi bir sorun yaşayabilir mi?

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
IMEI kaydı yapılmış ama cihaz kimin pasaportuna kayıtlı ise o kişinin hattı ile çalışır diye biliyorum.

aliozkl

Asistan
Reaksiyon puanı
61

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Kendisi şuan sim kartı sorunsuz kullandığını söylüyor . hatta 4.5G ,VolLte bile aktif dedi.
Ben de haberlerden okuduğum kadarıyla biliyorum. Cihazlar sadece kayıtlı olduğu pasaport sahibine ait hatlar ile çalışıyor şeklinde genelde haberler.

aliozkl

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Ben de haberlerden okuduğum kadarıyla biliyorum. Cihazlar sadece kayıtlı olduğu pasaport sahibine ait hatlar ile çalışıyor şeklinde genelde haberler.
internetten okudum yeni kanunla evet doğru dediğiniz gibi ama iphone7 eski usule göre kayıt olmuş belli ki hiçbir sorun yaşamadığını söyledi

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
internetten okudum yeni kanunla evet doğru dediğiniz gibi ama iphone7 eski usule göre kayıt olmuş belli ki hiçbir sorun yaşamadığını söyledi
O zaman yönetmelikten önce getirilmiştir cihaz. Sorun olmadan kullanması normal.

Son mesajlar