iPhone 7 ekran sarı mı?

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Herkese selamlar 1 hafta önce Teknosa dan 32 gb iPhone 7 aldım ve 6s ekranı ile karşılaştırdığımda iphone 7 nin ekranı biraz daha sarımtırak ve sıcak. İnternette hem Türkçe hem İngilizce kaynaklarda 10larca örneği var kimisi bu bir problem değil renklerin daha doğru görünmesi için yapılan bi şey diyor kimisi ayarlar'dan bu sorunu bi şekilde çözüyor. Öncelikle ayarlar dan çözünce ne anlamı kalıyor ekran ya problemliyse? ve bu konuda neler söyleyebilirsiniz? telefonu sizce garanti göndermeli miyim? Apple a danışmalı mıyım?

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Herkese selamlar 1 hafta önce Teknosa dan 32 gb iPhone 7 aldım ve 6s ekranı ile karşılaştırdığımda iphone 7 nin ekranı biraz daha sarımtırak ve sıcak. İnternette hem Türkçe hem İngilizce kaynaklarda 10larca örneği var kimisi bu bir problem değil renklerin daha doğru görünmesi için yapılan bi şey diyor kimisi ayarlar'dan bu sorunu bi şekilde çözüyor. Öncelikle ayarlar dan çözünce ne anlamı kalıyor ekran ya problemliyse? ve bu konuda neler söyleyebilirsiniz? telefonu sizce garanti göndermeli miyim? Apple a danışmalı mıyım?
Ya bi aralar bunun muhabbeti yapılıyordu da ben devamlılığı sağlanmadı. İçin rahat etsin diye ara appelı kardeş siz hayırdır bu ekran niye böyle de

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Night shift özelliği hep açık şekilde mi? Onu kontrol ettin mi?

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Night shift özelliği hep açık şekilde mi? Onu kontrol ettin mi?
kapalı tabi ki dikkat ettim
--- Gönderi Güncellendi ---
Ya bi aralar bunun muhabbeti yapılıyordu da ben devamlılığı sağlanmadı. İçin rahat etsin diye ara appelı kardeş siz hayırdır bu ekran niye böyle de
arkadaşlar çok takma diyor başka sıkıntısı yok hatta bu da sıkıntı mı bilmiyorum rahatsız etmiyor

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Baş şimdi eğer ayarlardan ayarlamaya çalıştığın halde sarı duruyorsa evet bu problemdir. Senin tel belki fabrikadan çıkarken o şekilde ayarlı çıkmıştır, ayarlardan düzeltebilirsin. Bu problem değil. Umarım ne demek istediğimi anlamışsındır. Ayarlardan oynama yaptığın halde sarı duruyorsa evet o zaman problem var, değişim istemeni tavsiye ederim

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Baş şimdi eğer ayarlardan ayarlamaya çalıştığın halde sarı duruyorsa evet bu problemdir. Senin tel belki fabrikadan çıkarken o şekilde ayarlı çıkmıştır, ayarlardan düzeltebilirsin. Bu problem değil. Umarım ne demek istediğimi anlamışsındır. Ayarlardan oynama yaptığın halde sarı duruyorsa evet o zaman problem var, değişim istemeni tavsiye ederim
ayarlardan renk tonuyla düzeliyor ama neden buna gerek duyayım 6ste bu ayar seçeneği yok kendiliğinden daha beyaz

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
ayarlardan renk tonuyla düzeliyor ama neden buna gerek duyayım 6ste bu ayar seçeneği yok kendiliğinden daha beyaz

İşte bak ne demek istediğimi anlamadın, fabrikadan çıkarken öyle çıkmıştır dedim . Eğer ayarlayınca düzeliyorsa problem yok. Problem eğer ayarlardan oynadığın halde düzelmiyorsa sorundur. Benim fikrim bu [emoji106] şimdiden hayırlı olsun. Düzeliyorsa sıkıntı yok, takma bence hiç

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İşte bak ne demek istediğimi anlamadın, fabrikadan çıkarken öyle çıkmıştır dedim . Eğer ayarlayınca düzeliyorsa problem yok. Problem eğer ayarlardan oynadığın halde düzelmiyorsa sorundur. Benim fikrim bu [emoji106] şimdiden hayırlı olsun. Düzeliyorsa sıkıntı yok, takma bence hiç
düzeldi ama ne bileyim içime sinmedi bi bakayım başka iphone 7 lerle karşılaştıralım Apple ı ararım, yazarım buraya

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
düzeldi ama ne bileyim içime sinmedi bi bakayım başka iphone 7 lerle karşılaştıralım Apple ı ararım, yazarım buraya

Öyle de yapabilirsin. Aklında kalmasın bence, ara sor başka iPhone 7 ile karşılaştır [emoji106]

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Bendeki de patlıcan moru allah allah niye böyle diyordum

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar konu güncel. diğer iphone 7 sahipleri böyle bi farklılık fark etti mi?

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
evet, mağazalardaki iphone 7lerle karşılaştırdım. benim iphone 7 imin ekranı renkleri daha sıcak veya sarımtırak gösteriyor. Ayarlardan düzeltmek istemiyorum yani bu bi sorun sonuçta. mağazalardaki iphone 7ler ayar yapılmadan daha beyaz gösteriyor.
Şimdi baktım, bu ekran sarılığının yanında işlemciden ses gelme olayı da varmış. kontrol ettim evet saat gibi sesler geliyor ama tabi anca kulağıma dayayınca. Apple ile konuştum, yazılımsal bi problem yok dedi, bikaç teknik servise yönlendirdi. Gidip değişim isticem

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
İphone 7 sorunlarını sayarsak kullanıcı şikayetleri şu şekilde
1.Sarı ekran kiminin çok sarı kiminin normal
2.Anakart bobinlerden gelen coil whine sesi genelde pc'lerde oluyor telefon zorlandı mı ses çıkarmaya başlıyor
3.Video sessiz ortamda çekince coil whine sesi videoya yansıyor
4.Kimi kullanıcıda telefon kamera merceği buğu olabiliyor ya da içinde toz
5.Kasadan gelen çıt çıt sesi
6.Kimi kullanıcıda konuşma sesinin cızırtılı ya da boğuk gelmesi

Sorunlar bunlar ha sen dersin ben sarı ekran kullanmam hayatta iade edip iphone 6s serisi al arkadaşlar ayarı var demiş ama ayarda yaptınmı morumsu bi renk oluyor.
Sarının da avantajı var ama renkler amoled kadar olmasa canlı ve daha renkli sıcak tonda
Tercih senin ya da kullan seneye 7s çıkınca onu al

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
evet, mağazalardaki iphone 7lerle karşılaştırdım. benim iphone 7 imin ekranı renkleri daha sıcak veya sarımtırak gösteriyor. Ayarlardan düzeltmek istemiyorum yani bu bi sorun sonuçta. mağazalardaki iphone 7ler ayar yapılmadan daha beyaz gösteriyor.
Şimdi baktım, bu ekran sarılığının yanında işlemciden ses gelme olayı da varmış. kontrol ettim evet saat gibi sesler geliyor ama tabi anca kulağıma dayayınca. Apple ile konuştum, yazılımsal bi problem yok dedi, bikaç teknik servise yönlendirdi. Gidip değişim isticem
İşlemciden ses gelmesini istemiyorsan iade edip bana işlemcisi daha ZAYIF olan bir telefon verin demen gerekiyor

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Şimdi baktım, bu ekran sarılığının yanında işlemciden ses gelme olayı da varmış. kontrol ettim evet saat gibi sesler
İşlemciden ses gelmesini istemiyorsan iade edip bana işlemcisi daha ZAYIF olan bir telefon verin demen gerekiyor
böyle bi şey söylemene gerek yoktu.
İphone 7 sorunlarını sayarsak kullanıcı şikayetleri şu şekilde
1.Sarı ekran kiminin çok sarı kiminin normal
2.Anakart bobinlerden gelen coil whine sesi genelde pc'lerde oluyor telefon zorlandı mı ses çıkarmaya başlıyor
3.Video sessiz ortamda çekince coil whine sesi videoya yansıyor
4.Kimi kullanıcıda telefon kamera merceği buğu olabiliyor ya da içinde toz
5.Kasadan gelen çıt çıt sesi
6.Kimi kullanıcıda konuşma sesinin cızırtılı ya da boğuk gelmesi

Sorunlar bunlar ha sen dersin ben sarı ekran kullanmam hayatta iade edip iphone 6s serisi al arkadaşlar ayarı var demiş ama ayarda yaptınmı morumsu bi renk oluyor.
Sarının da avantajı var ama renkler amoled kadar olmasa canlı ve daha renkli sıcak tonda
Tercih senin ya da kullan seneye 7s çıkınca onu al
tam bu bir sorun diyebileceğim bende sadece sarı ekran var. Yarın aldığım mağazaya (teknosa) gidip bi danışıcam 14 gün geçmedi telefonu alalı.

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
telefonu bir haftada gönderdi Apple. Telefonu değil ekranı değiştirmiş. Ve sorun hâlâ devam ediyor!! ne yapacağımı şaşırdım yazılımsal bi şey olabilir mi? ya da ne bileyim ekranda sorun yoktur belki de işlemcide anakartta sorun vardır

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
telefonu bir haftada gönderdi Apple. Telefonu değil ekranı değiştirmiş. Ve sorun hâlâ devam ediyor!! ne yapacağımı şaşırdım yazılımsal bi şey olabilir mi? ya da ne bileyim ekranda sorun yoktur belki de işlemcide anakartta sorun vardır
Sarı ekranı sorun olarak görmüyor apple daha doğrusu bilerek sarı yaptık ki renkler daha canlı olsun diyorlar işlemci cızırtısı o da bir sorun değil donanım kaynaklı bir sorun ve 7s te düzeltilecek
Boşuna garanti ile uğraşmayın derim kullanın 7s çıkınca üzerine biraz koyup sorunsuz 7s alın

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
h
tekrar selamlar. garantiden geldiği günlerde sarı ekran problemi vardı üzerinden günler geçti ve problem ortadan kalktı. yabancı forumlarda sarı ekranın zamanla düzeldiğini görmüştüm zaten.

serif83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
6s plus cihazım vardı 7plusla yan yana koyunca hem ışık şiddedi daha güçlü hemde 6s çokdaha beyazdı. Şuan 7plus kullanıyorum sarı ekran olayı var ama bunada alışıyorsunuz. Birde dikkatimi çeken şey teknosada 7plus demo cihazıyla bendekini yanyana koydum teknosadaki daha beyazdı. Sanırım iphone da model numarasına göre kendi içinde de farklı aydınlatma veya panel kullanıyor.

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
Aynı sorun bendede var ekran sarımsı umarım zamanla düzelir benim ekranda

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
6s plus cihazım vardı 7plusla yan yana koyunca hem ışık şiddedi daha güçlü hemde 6s çokdaha beyazdı. Şuan 7plus kullanıyorum sarı ekran olayı var ama bunada alışıyorsunuz. Birde dikkatimi çeken şey teknosada 7plus demo cihazıyla bendekini yanyana koydum teknosadaki daha beyazdı. Sanırım iphone da model numarasına göre kendi içinde de farklı aydınlatma veya panel kullanıyor.
Kimine göre sarı ekran daha güzel kimine göre değil bana göre renkleri daha güzel gösteriyor özellikle instagramda ki fotoğraflarda daha iyi anlıyorsunuz
6s plus mavi beyaz sarı ekrana bakacak olursak beyazlar dışında renkler çok güzel amoled gibi siyah simsiyah kırmızı hafif daha koyu bir tonda tam amoled renkleri gibi cortlatmıyor ama güzel sarı ekran isterdim doğrusu ama 6s plus kullandığım için sarı ekranım yok maalesef

stinghardyzz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
747
İ7 deki renkler daha doğal ve daha doğru renkler sorun yok

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
aynen öyle sizin de söylediğiniz gibi panel farklılıkları var
Aynı sorun bendede var ekran sarımsı umarım zamanla düzelir benim ekranda
Apple ile görüştünüz mü bu konuyu? Bi görüşün bakalım neler olacak görelim çünkü önemli bi konu, bizi de bilgilendirirseniz çok sevinirim
İ7 deki renkler daha doğal ve daha doğru renkler sorun yok
evet bu doğru olabilir ama benim kabul etmek istemediğim neden iphone 7ler arasında böyle bi farklılık var? hepsi ya daha sıcak göstersin ya da önceki modeller gibi

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
Şuan bir problem yok ekran eskisi gibi sarımsı değil normale döndü kendiliğinden ben bişey yapmadım