iPhone 6s, Samsung C9, Samsung S7

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M

Murat Burç

SDN Okuru
Birisi tasarımsız Arm çekirdeği öbürü Samsung'un özelleştirdigi arm veya direk kendi tasarımı Exynos M1'den 4 tane çekirdek barındırıyor doğrusu bu :D şimdi sus daha fazla batırma kendini

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Birisi tasarımsız Arm çekirdeği öbürü Samsung'un özelleştirdigi arm veya direk kendi tasarımı Exynos M1'den 4 tane çekirdek barındırıyor doğrusu bu :D şimdi sus daha fazla batırma kendini

Ya arkadasim hehe.o dort tane cekirdek dedigin yine arm tabamli degilmi ya?

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Sevgili @Murat Burç gayet saygı çerçevesi dahilinde tartışmaya katılırken sen "Acizlik", "Ya bir git", "Boş konuşma" tarzı kelimeler kullanamazsın. Tekrar kullanmazsan memnun olurum. Yoksa gerekeni yapmak durumunda kalırım.

İyi Forumlar.

Peki.dikkate aliyorum.ama yukarda yazilanlarda ortada.simdi konuyla alakali alakasiz durmadan yok ipone7 soyle kasti boyle kasti.sen git bunlari elestir tarzinda laf atmalar var.ne isin var birda diye soru var ben kendine bi cikis yapmamisim.yok cahillik su bu bi suru kelime var ortada.hadi ben abarttim diyelim.bu arkadas haricinde kolay kolay polemigede girmem.ne soyliyceksem soyler cekilirim.daha onceki polemiklerimizede bakin bi zahmet o zaman.ha burda tarafgirlik varsa pesin pesin soyleyin bilelim.ugrasmaya gerek yok o zaman.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Abi dedim dedim cahillik başa bela :D
A9 ile A8'in çekirdekleri Apple tarafından özelleştirilmiş çekirdek e ikisi de Arm çekirdeği o zaman A8 ile A9 aynı işlemci :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Bir şey bilmiyon habire bir şey sallıyorsun ne açıklama yapsam kabul etmiyorsun :D yürü git başkası ile uğraş.

gorkemmalp

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Yahu hem bilmiyo hem sallıyo, S7'ye QHd'de kasıyo demek nedir? Laf söylicek bişey bulamıyorsunuz anca çamur atın bide milleti doğru bilgilendirmekten bahsederler.

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Abi dedim dedim cahillik başa bela :D
A9 ile A8'in çekirdekleri Apple tarafından özelleştirilmiş çekirdek e ikisi de Arm çekirdeği o zaman A8 ile A9 aynı işlemci :D

Tamam bak apple da arm temelli.ben degil filan dedim mi?dedim ki;mimari ayni temelli,ram su bu ayni.aralarinda sadece 200 mhz lik bi frekans farki var.nasil olurda bu kadar fark olabilir?gayet acik degil mi?demekki ondada eskitme politikasi guduluyor.ya arkadasim kendi malin gibi savunma su adamlari?hangi dedigim noktada hata var?
Hala bi cahillik muhabbeti gidiyo bakalim.cok sukur cahil degilim.hala arastirmayi-teknolojiyi seven biriyim.bu yasa gelmisim Allah’a sukur isim gucum var hala universite okumaya calisan biriyim.hangi kafayla cahil muhabbeti yapiyon anlamak zor.bi kendine bak.
Diyorumki sdn harbi buyuk forum turkiyede.bilen var bilmeyen var.adam cebime uc kurus zor biriktirmis referans bi kaynak ariyo.neriye bakicak simdi bu adam??biseyi yazarken biraz vicdanli yazmak lazim ya.neyse o lafi soyliycen.kimsenin burda agzini tutamazlar.sosyal medya burasi.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Tamam bak apple da arm temelli.ben degil filan dedim mi?dedim ki;mimari ayni temelli,ram su bu ayni.aralarinda sadece 200 mhz lik bi frekans farki var.nasil olurda bu kadar fark olabilir?gayet acik degil mi?demekki ondada eskitme politikasi guduluyor.ya arkadasim kendi malin gibi savunma su adamlari?hangi dedigim noktada hata var?
Hala bi cahillik muhabbeti gidiyo bakalim.cok sukur cahil degilim.hala arastirmayi-teknolojiyi seven biriyim.bu yasa gelmisim Allah’a sukur isim gucum var hala universite okumaya calisan biriyim.hangi kafayla cahil muhabbeti yapiyon anlamak zor.bi kendine bak.
Diyorumki sdn harbi buyuk forum turkiyede.bilen var bilmeyen var.adam cebime uc kurus zor biriktirmis referans bi kaynak ariyo.neriye bakicak simdi bu adam??biseyi yazarken biraz vicdanli yazmak lazim ya.neyse o lafi soyliycen.kimsenin burda agzini tutamazlar.sosyal medya burasi.
Yahu Bİ SUS ARTİK Bİ SUS
MHZ'ye bakıp işlemci kıyaslayan cahilin tekisin
Çok basit anlayabileceğin (belki de anlayamazsın ama olsun ) şekilde anlatıyorum. İŞLEMCİLER ARASİNDA MİMARİ FARKİ VAR HECELİYORUM M-İ-M-A-R-İ
FARK BU YUZDEN
TAMAM MI?
Note 5 o fiyatla F/P ürün değil ve Huawei de senin sandığın gibi Çinli algisindan çıkamamış bir marka değil Global bir marka

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Yahu Bİ SUS ARTİK Bİ SUS
MHZ'ye bakıp işlemci kıyaslayan cahilin tekisin
Çok basit anlayabileceğin (belki de anlayamazsın ama olsun ) şekilde anlatıyorum. İŞLEMCİLER ARASİNDA MİMARİ FARKİ VAR HECELİYORUM M-İ-M-A-R-İ
FARK BU YUZDEN
TAMAM MI?
Note 5 o fiyatla F/P ürün değil ve Huawei de senin sandığın gibi Çinli algisindan çıkamamış bir marka değil Global bir marka

Bunlarin arasinda hic mimari farki yok dedikmi yahu?o kadar yazdik bos...cahilin onde gideni sensin.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Cahilsin diyorum cahil değilim diyorsun BİLMİYORSUN
MHZ'ye bakıp işlemci kıyasliyorsun.
Exynos 7420 Arm tasarımı 4 tanr güçsüz 4 tane güçlü çekirde barındırıyor.
Exynos 8890 4 tane Samsung tarafından özelleştirilmiş Arm tasarımı Exynos M1 adında 4 tane güçlü 4 tane de özelleştirilmiş Arm tasarımı güçsüz çekirdek taşıyor.
Exynos 8895(S8) 4 tane Arm tasarımı Samsung tarafından özelleştirilmiş Exynos M2 ve 4 tane güçsüz özelleştirilmemis çekirdek barındırıyor ve bu güçlü çekirdeklerini arasında bariz fark var BARİZ.
HALA BUNU ANLAMAMAKTA İSTSR EDİP 300 MHZ HİZDAN BASKA NE HİZ FSRKİ VAR DİYİP XSHİİLKGİNİ ORTAYA KOYUYORSUB

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Devam etmeyin bence, danışma tartışmaya girdi. Konuyu kilitleme kararı aldım soruyu soran arkadaşında yeterince bilgiyi aldığını düşünüyorum.

İyi Forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...