iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Kullananlar Kulübü

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
iTunes'dan indirilenleri gösteren başka programlar var mı jb'siz iPhonelar için? İsmini söyleyebilir misiniz?

Ben internetten indirip itunes ile eşzamanlıyorum. Kullandığım app MusixMatch, ayrıca sözleri bile gösteriyor. 8.4 ten sonra musixmatchde tüm müzikler gözükürken müzik uygulamasında gözükmüyor.

Ahmetcanbaran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar şimdi benim sorunum şu, bundan 3-4 ay önce i6 aldım ve toplamda 1kez yere düşürdüm ondada kılıf vardı ama çok hafif sıyrık izi var sol üstte ama gel gelelim benden mi oldu yoksa önceden mi vardı bilmiyorum ama telefonumun erkanında sağ en altta boşluk var elimle üstüne basınc yapınca tık tık diye ses geliyor bende aldığım yere götürdüm iphonlarda değişim ilk6aymış galiba değiştirirlermi sizce telefonu ve benim telefonum space gray değişim kabul olursa gold istiyebilirmiyim ? Böyle bir tercihim olabilirmi ? Şimdiden teşekkürler iyi forumlar 😊

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
8,4 güncelleme yaptım. Şuan şarjım aşırı hızlı bitiyor. Ayrıca App Store'dan gelen güncellemeleri de yükleyemiyorum. Bu sorunlar karşılaşan oldu mu? Telefonum 6Plus.

App Store güncelleme yükleyememe hatasını IOS 9 Beta 'ya geçince yaşadım Beta 1 ve 2 de sorun düzelmedi, zar zor 8.3 döndüm. Bugün de 8.4 geçtim app store da 9 güncelleme geldi lisans kabul et dedikten sonra güncelleme yaptı. Şarj konusunda herhangi bir hızlı düşüş fark edemedim.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Arkadaşlar şimdi benim sorunum şu, bundan 3-4 ay önce i6 aldım ve toplamda 1kez yere düşürdüm ondada kılıf vardı ama çok hafif sıyrık izi var sol üstte ama gel gelelim benden mi oldu yoksa önceden mi vardı bilmiyorum ama telefonumun erkanında sağ en altta boşluk var elimle üstüne basınc yapınca tık tık diye ses geliyor bende aldığım yere götürdüm iphonlarda değişim ilk6aymış galiba değiştirirlermi sizce telefonu ve benim telefonum space gray değişim kabul olursa gold istiyebilirmiyim ? Böyle bir tercihim olabilirmi ? Şimdiden teşekkürler iyi forumlar 

Değişim seçeneği varsa güzel bir şey isteyen herkes farklı kapasite/renk seçeneğinde bunu yapabiliyor mu acaba?

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Güncelleyememe sorununu çözdüm arkadaşlar. iCloud ve App Store'dan çıkış yaptım. Telefonu resetledim. Sonra tekrar giriş yaptım, oldu.

Şarj konusunda da Swiftkey %22 falan şarj yiyor. Çok fazla geldi direk sildim. Acaba Swype veya başka uygulamalar fiyatını hakediyor mu?
Not: Androidde swiftkey kullanıyordum. Fakat iOS'te dikte olayı olmayınca olmuyor.

Liquido

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar şimdi benim sorunum şu, bundan 3-4 ay önce i6 aldım ve toplamda 1kez yere düşürdüm ondada kılıf vardı ama çok hafif sıyrık izi var sol üstte ama gel gelelim benden mi oldu yoksa önceden mi vardı bilmiyorum ama telefonumun erkanında sağ en altta boşluk var elimle üstüne basınc yapınca tık tık diye ses geliyor bende aldığım yere götürdüm iphonlarda değişim ilk6aymış galiba değiştirirlermi sizce telefonu ve benim telefonum space gray değişim kabul olursa gold istiyebilirmiyim ? Böyle bir tercihim olabilirmi ? Şimdiden teşekkürler iyi forumlar [emoji4]

Bildiğim kadarıyla o sorunda ekranı değiştiriyorlar eğer cihazı değiştirlersede sizdeki cihazla aynı renk verirler.

Robinson Crusoe

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar şimdi benim sorunum şu, bundan 3-4 ay önce i6 aldım ve toplamda 1kez yere düşürdüm ondada kılıf vardı ama çok hafif sıyrık izi var sol üstte ama gel gelelim benden mi oldu yoksa önceden mi vardı bilmiyorum ama telefonumun erkanında sağ en altta boşluk var elimle üstüne basınc yapınca tık tık diye ses geliyor bende aldığım yere götürdüm iphonlarda değişim ilk6aymış galiba değiştirirlermi sizce telefonu ve benim telefonum space gray değişim kabul olursa gold istiyebilirmiyim ? Böyle bir tercihim olabilirmi ? Şimdiden teşekkürler iyi forumlar 

Renk değişimi yapılmıyor. Aynı hafıza aynı renk cihaz veriliyor.

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
Anlamadıgım okadar guncelleme yapıldı bu kısayola mobıl verı eklenmedı mobıl verı acmak kapamak ıcın ayarlar cart curt yapıyoz ne sacma ıstır bu..

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Jailbreak yapınca eskiden itunes ile yedekleme yapılmıyordu, şuan jailbreak yapınca itunnes ve icloud ile yedekleme yapabiliyormuyuz ?

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Jailbreak yapınca eskiden itunes ile yedekleme yapılmıyordu, şuan jailbreak yapınca itunnes ve icloud ile yedekleme yapabiliyormuyuz ?

hiç böyle bir şey duymadım itunes cihazı jbli diye algılayıp dışlamaz.
itunes direkt cydia yamalarını yedeklemez ama çoğu cydia yamasının bazı bilgilerini de yedekler developerın kodlaması sayesinde.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
hiç böyle bir şey duymadım itunes cihazı jbli diye algılayıp dışlamaz.
itunes direkt cydia yamalarını yedeklemez ama çoğu cydia yamasının bazı bilgilerini de yedekler developerın kodlaması sayesinde.
İtunnes kabul etmiyordu iphone 4s kullanıyordum o zamanlar, itunnes ile senkron olamıyordu, şuan yapılabiliyor mu ?

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
İtunnes kabul etmiyordu iphone 4s kullanıyordum o zamanlar, itunnes ile senkron olamıyordu, şuan yapılabiliyor mu ?
ben ios 2 zamanından beri senkron ediyorum hala ediyor, nasıl kabul etmiyordu sizde çok merak ettim.

ocak.1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba,
Uzun zamandır İphone 6+ kullanıyorum. Benim sorunum evde wifiden nete bağlanıyorum. youtube videolarını oynatmıyor ama diğer tüm net sayfalarına girebiliyorum.Mesela facebook ve vine videolarını gösteriyor ama youtube gelince oynatmıyor. 3g bağlantısını açınca izleyebiliyorum.Sizce bunun bir çözümü var mı?

CrowLy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar sıfır telefon alcam sizce iphone 5s mii daha mantıklı 6 mı karar veremedım siz 6 kullanıyosunuz acaba fikirleriniz telin +sını - sini söyler misiniz rica etsem

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
arkadaşlar sıfır telefon alcam sizce iphone 5s mii daha mantıklı 6 mı karar veremedım siz 6 kullanıyosunuz acaba fikirleriniz telin +sını - sini söyler misiniz rica etsem
6s arefesinde imkanın varsa 6 al, illa alacaksın al yoksa yeni seriyide bekleyebilirsin.

troy666

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar merhaba. Yardımınıza ihtiyacım var. Iphone 6 ve ya 6plus almak istiyorum ama çok fazla takıntım ve sorum var. Şöyleki çok uzun zamandır android kullanıcısıyım ve bu ilk ios deneğimim olucak. Ve telefonu çook fazla kullanıyorum. Oyun hiç oynamam toplamda kullandığım 20-25 uygulama mevcut. Eski telefonum bir xperia z ve 300 yakın şarkım var beni düşündüren sorunsa bu şarkıları ücretsiz olarak yeniden nasıl iphone a indireceğim. Çok fazla şarkı dinliyorum ve siteden indiriyorum yani öyle spofity falan kullanan biri değilim. Ebook pdf file falan çok indiriyorum e haliyle büyük ekrana ihtiyacım var birde tumblr twitter kullanıcısıyım. Note 4 le iphone 6/6+ plus arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim (ha bişey daha var biraz sakarım)

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba. Yardımınıza ihtiyacım var. Iphone 6 ve ya 6plus almak istiyorum ama çok fazla takıntım ve sorum var. Şöyleki çok uzun zamandır android kullanıcısıyım ve bu ilk ios deneğimim olucak. Ve telefonu çook fazla kullanıyorum. Oyun hiç oynamam toplamda kullandığım 20-25 uygulama mevcut. Eski telefonum bir xperia z ve 300 yakın şarkım var beni düşündüren sorunsa bu şarkıları ücretsiz olarak yeniden nasıl iphone a indireceğim. Çok fazla şarkı dinliyorum ve siteden indiriyorum yani öyle spofity falan kullanan biri değilim. Ebook pdf file falan çok indiriyorum e haliyle büyük ekrana ihtiyacım var birde tumblr twitter kullanıcısıyım. Note 4 le iphone 6/6+ plus arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim (ha bişey daha var biraz sakarım)

Kesinlikle 6+. Sürekli yeniliklere şahit olacaksın çünkü. Şarkılarının bilgisayarda arşivi varsa kokayca iTunes arşivine aktarmalısın. Ordan da telefondaki müziklerle eşzamanladığın anda telefonuna gelir tüm şarkılar. Ya da tubemusic gibi uygulamalarla direk youtubedan istediğin şarkıyı indirip dinleyebilirsin (tubemusic uygulamasından). Kuşkun olmasın. :)

troy666

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kesinlikle 6+. Sürekli yeniliklere şahit olacaksın çünkü. Şarkılarının bilgisayarda arşivi varsa kokayca iTunes arşivine aktarmalısın. Ordan da telefondaki müziklerle eşzamanladığın anda telefonuna gelir tüm şarkılar. Ya da tubemusic gibi uygulamalarla direk youtubedan istediğin şarkıyı indirip dinleyebilirsin (tubemusic uygulamasından). Kuşkun olmasın. :)
Ultra hızlı cevap için teşekkürler :) evet büyük bir arşivim var ve biraz bana kolay gelmedi alınca artık yapmaya çalışırım. Bu işlem windows işlemcili bilgisayarlarda yapmak mümkünmü yani yalnızca maclarda olmuyor değil mi?

troy666

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Söylediğiniz işlemi internette aradım ve buldum. Yardım için teşekkürler)

hellischild

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar, sizlere bişey sorcam Siriye mesaj var mı diye Sorduğunuzda hata var tekrar deneyin diyor mu sizde de

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Arkadaşlar iPhone 6 almayı düşünüyorum da siz nereden aldınız ve nereyi önerirsiniz?

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Malasef İstanbul'da değilim. Teknosa'nın diğerlerine göre artısı ne?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Malasef İstanbul'da değilim. Teknosa'nın diğerlerine göre artısı ne?

Teknosanin bir artısı yok. Apple Web sitesinden alabilirsin . Operatörlerden alabilirsin ancak Turkcell fahiş fiyat uyguluyor o ayrı bir konu. Vatan , media Markt Teknosa bimeks gibi teknoloji marketlerinden alabilirsin.

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Ya alırsam teknoloji martketlerini düşünüyorum. iPhone 6 Avea'da tarifeye alınsa 3100 ödüyorum. Size bir sorum olucak. Paralel ithalatda Apple garantisi oluyor mu?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Paralel ithalatta ülkeye göre değişir 1 yıllık uluslararasi garanti geçerli olur ama yine söylüyorum ithal edilen ülkeye göre değişir. Taksitle telefon alma tavsiye etmem.