Iphone 6 PLUS 16 GB mi 64 GB mi ?

Subzero0*

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar,

Iphone 6 PLUS alacağım silver olanından ama 16 gb mi alsam 64 gb mi alsam karar veremedim.
Çok fotoğraf çeken birisi değilim ama 2-3 gb kadar müzik arşivim var e bide uygulamaları da yükleyeceğiz sizce çabuk dolar mı hafıza, yoksa direk 64 gb mi almalıyım?

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Fiyat farkı nedir bilmiyorum. Uygulamalar çok yer tutmuyor ama oyunlar gerçekten iyi yer götürüyor. Fotoğraflardan öte video çekerim dersen o da ayrı mesele...

Bill Gates gibi olacağım biraz ama 16 GB should be enough for everyone... Eski fotoğrafları, videoları düzenli bilgisayarına taşıyabilirsen, aradaki maliyete göre 16 GB yeter de artar bile... Farkı ödemeye değmez. Yok çok çok oyun yüklerim, video çekerim, yedeklemeyle silmeyle uğraşmam dersen 64'ü düşün derim.

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Arttırılabilir hafızası olmayan bir telefon için günümüzde 16 gb çok az. Üstelik o 16 gb'ın en az 3-4 gb'lık kısmını işletim sistemi ve varsayılan uygulamalar kaplar. Apple giriş modelinde 32 gb yerine 16 gb hafıza sunarak ne kadar aç gözlü olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Subzero0*

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arada 300 lira fark var hangisini alsam hala kararsizim

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Çok fotograf video cekmezsen film dizi vs indirme ya da cok fazla ağır oyun indirmezsen 16 gb gayet yeterli

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Merhabalar,

Iphone 6 PLUS alacağım silver olanından ama 16 gb mi alsam 64 gb mi alsam karar veremedim.
Çok fotoğraf çeken birisi değilim ama 2-3 gb kadar müzik arşivim var e bide uygulamaları da yükleyeceğiz sizce çabuk dolar mı hafıza, yoksa direk 64 gb mi almalıyım?
16 çabuk biter yetmior bence 64 gb al ömürlük olsun..

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
32 gb kalkmamalıydı piyasadan diyorum ideal olan oydu.Sizin için 64 gb i6 plus'un yolu görünmüş çoktan.En komiği tutturmuşlar en eski telefonlarının yeni jenerasyonlarını 8 gb olarak satıyorlar.4 öyle 4s öyle şimdi 5c de 8 gb oldu.Biz 16 gb a kederlenirken bir de.

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
yüksek boyutlu oyunlar oynamıyorsan 16 yeter diye düşünüyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yetmiyor arkadaşlar sırf bu yüzden telefonu satmak zorunda kaldım inanın müzik resim arşiviniz olmasına gerek yok. sadece kendi uygulamaları ve sistem 5-6 gb alıyor üstüne imovie gibi bi uygulama indirseniz zaten 1 gb. artı appstore uygulamaları androiddeki gibi az yer kaplamıyor aynı uygulama apple da 2 kat fazla . kesinlikte yetmez yarın birgün güncelleme geldiğinde telefonu komple silmeniz gerekecek.

Gabriel.N

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Eğer sana ihtiyacın olan 16 GB ise 16 gb al paraya yazık etme eğer lazım değilse 64 gb Resimlerin en fazla 1-2 gb yer tutar ve diğer ihtiyaçların birkaç GB bir kaç yıl kullansan 6-7 gb kalır sana eğer çok şey yapmıyosan telefona

Subzero0*

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Eğer sana ihtiyacın olan 16 GB ise 16 gb al paraya yazık etme eğer lazım değilse 64 gb Resimlerin en fazla 1-2 gb yer tutar ve diğer ihtiyaçların birkaç GB bir kaç yıl kullansan 6-7 gb kalır sana eğer çok şey yapmıyosan telefona

Telefonda 16 gb hafıza var olarak aliyorsun ama sana 11 gb boş alan bırakıyor. Iphone resimleri ve videoları 4K çekiyor desek boyutları aşırı fazla o da 5 6 gb yer kaplar dersek kaldi geriye 5gb. Uygulama onu bunu kurayım dersin hafıza dolu hatasını alırsın o yüzden en mantıklısı 64 gb
Bilmeden yorum atmayalım..

Ruberto

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende ikisi arasında kalmıştım ve 64 gb olanını tercih ettim. Sizde kesinlikle 64ü tercih etmelisiniz. Çektiği resimlerin boyutu videoları düşünürsek ileriki zamanlarda 16 gb yetmeyecek. Zaten herkesin de dediği gibi 11 gb falan kalıyor kullanılabilir alan

Gabriel.N

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefonda 16 gb hafıza var olarak aliyorsun ama sana 11 gb boş alan bırakıyor. Iphone resimleri ve videoları 4K çekiyor desek boyutları aşırı fazla o da 5 6 gb yer kaplar dersek kaldi geriye 5gb. Uygulama onu bunu kurayım dersin hafıza dolu hatasını alırsın o yüzden en mantıklısı 64 gb
Bilmeden yorum atmayalım..

hayır 11 gb boş alan bırakması söz konusu değil öyle bir şey yok ilk kez sizden duyuyorum .. Kendimden örnek veriiyim bende en fazla 50 resim bir kaç tane video olur ancak gereksiz foto ve video çekmeyi sevmem ... 500 MG bile tutmaz ... Whatss app , İnstagram vb. Uygulamalar EN fazla 1 GB etti sana belki 1 gb bile değil eğer sen çok kullanıyorsan falan iş , eğitim alanında ve ya Çok oyun indirip oynuyorsan oo biraz zorlayacaktır 64 gb alırsın Ama çok şey yoksa gerek yok ben 2 yıl htc kullandım 1 GB yer tek kullandım ...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ya iphone 6 lara Micro SD koyamıyormuyuz ?

Subzero0*

Doçent
Reaksiyon puanı
2
hayır 11 gb boş alan bırakması söz konusu değil öyle bir şey yok ilk kez sizden duyuyorum .. Kendimden örnek veriiyim bende en fazla 50 resim bir kaç tane video olur ancak gereksiz foto ve video çekmeyi sevmem ... 500 MG bile tutmaz ... Whatss app , İnstagram vb. Uygulamalar EN fazla 1 GB etti sana belki 1 gb bile değil eğer sen çok kullanıyorsan falan iş , eğitim alanında ve ya Çok oyun indirip oynuyorsan oo biraz zorlayacaktır 64 gb alırsın Ama çok şey yoksa gerek yok ben 2 yıl htc kullandım 1 GB yer tek kullandım ...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ya iphone 6 lara Micro SD koyamıyormuyuz ?

Dostum bilmiyorsun yorum yapıyorsun.
Ios 8 5gb yer tutuyor zaten 16gb olan telefonda sana 11gb yer veriyor.
Iphoneda o 50 resim bile 2 3 gb tutar çünkü 4k çekiyor
Daha iphonelarda micro sd kart kullanılmadığını bile bilmiyorsun yorum atma bence :)

berkanenes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle 64 gb lık olanı seçmelisin bende Xperia z2 16 gb var kesinlikle yetmiyor bende 1 gb lık müzik var 1 gb kdr resim müzik var gerisi oyun fln 4 tane yüksek gb lı oyun var gerisi dandik uygulamalar ve şuan 400 mb boş yerim var sdkart alıcam ben kurtarırım resim müzik leri karta atarım ama sen iph 6 yı 16 gb lıktan alırsan artıramıcaksın ona göre iyi düşün

Gabriel.N

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dostum bilmiyorsun yorum yapıyorsun.
Ios 8 5gb yer tutuyor zaten 16gb olan telefonda sana 11gb yer veriyor.
Iphoneda o 50 resim bile 2 3 gb tutar çünkü 4k çekiyor
Daha iphonelarda micro sd kart kullanılmadığını bile bilmiyorsun yorum atma bence :)

kardeşim ozaman 64 gb al ne diym sana yani konuyu uzatmana gerek yok :) bu konuyu merak ettiğin içinmi laf sokmak içinmi açtın belli değil

Subzero0*

Doçent
Reaksiyon puanı
2
kardeşim ozaman 64 gb al ne diym sana yani konuyu uzatmana gerek yok :) bu konuyu merak ettiğin içinmi laf sokmak içinmi açtın belli değil

Ekim ayinda açmışım konuyu bak yaklaşık 3 ay geçmiş ve iphone konusunda bilgi sahibiyim yeterince

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
64. 16'nın zaten 12.1'lik kısmı kullanılıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Apple in amaci sanal bellek sistemine yonelmek telefonda hafizayi az birakip icloud da 5gb ucretsiz veriyo zaten 16gb + 5gb toplam 22gb ediyor sanal bellekle ucretli hafiza yukseltebiliyorsunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:cursing:Arkadaşlara bende katılıyorum ben tablet aldım 16gb gerzek bi görevli tarafından fikrim değişti, ben ettim sen etme eve geldim hevesle açtım bi baktım 8 miydi 10 gb mıydı bi alan kalmıs kriz geçirdim bi zahmet iade edip 64 gb air la değiştirdik ve dilediğimce oyunlarımı indirdim foto çektim ve sonuçta 3 milyarlık tel bi zahmet götürsün 4-5 sene ve o sene içerisinde yok güncellemeydi o üydu buydu sıkıntı çekersin bende ikisi arasında kaldım ama sanırım kararım 62 deen yana olacak

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:cursing:Arkadaşlara bende katılıyorum ben tablet aldım 16gb bi görevli tarafından fikrim değişti, ben ettim sen etme eve geldim hevesle açtım bi baktım 8 miydi 10 gb mıydı bi alan kalmıs kriz geçirdim bi zahmet iade edip 64 gb air la değiştirdik ve dilediğimce oyunlarımı indirdim foto çektim ve sonuçta 3 milyarlık tel bi zahmet götürsün 4-5 sene ve o sene içerisinde yok güncellemeydi o üydu buydu sıkıntı çekersin bende ikisi arasında kaldım ama sanırım kararım 62 deen yana olacak

Mr.AppleWatson

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
64 lü almassan pişman olursun verdiğin paranın yarısı boşa gitceğine 300 tl daha ver .

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Kesinlikle 64GB olmalı yoksa benim gibi çok pişman olursun. Uygulama yok, multimedia yok sadece resimler ile 16GB yetmiyor sürekli geriye dönük silmem gerekiyor.

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Kullanıcıya bağlı bana kalırsa. Ben 16 lık model aldım. Benim resmimde müziğimde telefonda durmaz zaten. Resimlerim videolarım buluta yüklendiğinde galeriden siliyorum. Müzik desen spotify gibi bir nimet varken telefona müzik yüklemek gereksiz. Geriye sadece uygulamalar kaldı zaten en büyük uygulamam 200 mb olması lazım. Benim için yeterli 1,6 gb boş alanım var ve bir türlü dolmuyor orası.