İphone 6 mı ? Lg G4 mü ?

smtz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Lg g4 ve iphone 6 arasında kaldım. Alcağım telefon en az 2 yıl kasma vesayre yapmamalı, stabil kalmalı. Telefonda pek oyun oynamam. Sizce hangisi ? Daha önce hiç ios kullanmadım. ve Lg g4'le iphone 6'nın kamerasında çok fazla fark var mı? En çok kamera kafamı karıstıriyor.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
kamera g4'te daha iyi gibime geliyor ama iki sene istiyorsan eğer bi ios'u tatmanı öneririm..

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Kamerada G4 daha iyi. LG de stabil olur gibi. Yani iPhone'nun depolama alanı olarak kaç gb alıcaksanız ve aldığınız size yetebilir mi? Bence G4 alın.

Teknoartistik

Asistan
Reaksiyon puanı
4
G4 daha stabil ve özellikleri daha tatmin edici iphone yıllardır aynı şeyler millete yutturmaya uğraşıyor.

smtz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
16gb işimi rahat görür diye düşünüyorum. İos 2 3 yıl kesin güncelleme alır ve kasmaz diye düsünuyorum. Kullanım ömrü daha önemli benim için. Android bu konuda şüphelendiriyor beni. bi süre sonra kasabiliyorl Lg g4 şuan donanım olarak, sarj olarak bazı sorunlar yaşadığını da duydum.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
16 asla işine yaramaz ayrıca bir telefonu en az 5 yıl güncelleme alıyor apple'ın

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Güncelleme desteği ve yazılım kalitesi yönünden kesinlikle Apple al

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Kamera iyi fakat stabil değil cihaz. Stabil cihaz istiyorsanız Htc ve Sony alacaksınız. Ne kadar doldurursanız doldurun taklaya gelmeyen cihazlar. Lg, Samsung gibi firmalardan cihaz almayın stabilite istiyorsanız.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Kamera iyi fakat stabil değil cihaz. Stabil cihaz istiyorsanız Htc ve Sony alacaksınız. Ne kadar doldurursanız doldurun taklaya gelmeyen cihazlar. Lg, Samsung gibi firmalardan cihaz almayın stabilite istiyorsanız.
Asıl stabilite kralı apple'dır !!!

smtz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

m9 ve z3+ nın forumlarda şimdiden ısınma falan gibi sorunlar çıkardığinı okudum. şimdiden böyle sorunlar çikaran cihazlar 1 sene 2 sene sonra ne hale gelir şüphem var samsung zaten benim için ölü bi firma şuan.

ayk933

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hizli cvp için teşekkürler ama yinede 64 luk almak daha mantıklı

smtz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Normalde kalan 11-12 ama ios 9 ile sistem daha az yer kaplayarak kullanıcıları sevindirecek.

ios 9 1.3 gb mı ne yer kaplıcakmiş sanırim ve güç modu gelicek ekstra 3 saat uzun sarj ömrü sunacaği söyleniyo. o kadar para verip bi telefon alınca şuan 2 3 yıl sorun çikarmamaya en yakın cihaz apple gibi.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
ios 9 1.3 gb mı ne yer kaplıcakmiş sanırim ve güç modu gelicek ekstra 3 saat uzun sarj ömrü sunacaği söyleniyo. o kadar para verip bi telefon alınca şuan 2 3 sorun çikarmamaya en yakın cihaz apple gibi.

Aynen, samsung ve diğer androidciler ilk sefer iyi ama özellikle samsung guncellemeyle cihazı batırıyor.

smtz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hizli cvp için teşekkürler ama yinede 64 luk almak daha mantıklı

kişiye göre değişir bu konu. ben çok oyun oynamıyorum. telefonda fotoğraf tutmam. sadece müzik koyuyorum ve şimdiye kadar 16gb kullandığım cihazlarda hep en az 4 5 gb yer boş kalıyodu.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Asıl stabilite kralı apple'dır !!!
Apple stabil değil mi dedim? Apple'a laf mı ettim? Öyle bir cevap yazmışsınız ki kendi yazımdan şüphe ettim. İki cihaz arasında kalmış, ve ben G4 stabil değil dedim. Kelimelerizini düzgün seçin.
m9 ve z3+ nın forumlarda şimdiden ısınma falan gibi sorunlar çıkardığinı okudum. şimdiden böyle sorunlar çikaran cihazlar 1 sene 2 sene sonra ne hale gelir şüphem var samsung zaten benim için ölü bi firma şuan.
Snapdragon 810 ısınıyor doğrudur. Son güncellemeler ile hem Htc hem Sony işlemcinin frekansını düşürerek ve yazılımı buna göre optimize ederek ısınma sorununu ortadan kaldırdılar. Her koşulda grafik birimi ve hız olarak Snapdragon 808'den hızlı.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
kişiye göre değişir bu konu. ben çok oyun oynamıyorum. telefonda fotoğraf tutmam. sadece müzik koyuyorum ve şimdiye kadar 16gb kullandığım cihazlarda hep en az 4 5 gb yer boş kalıyodu.
Guncellemelerle alan azalıyor 64 alması daha mantıklı

Apple stabil değil mi dedim? Apple'a laf mı ettim? Öyle bir cevap yazmışsınız ki kendi yazımdan şüphe ettim. İki cihaz arasında kalmış, ve ben G4 stabil değil dedim. Kelimelerizini düzgün seçin.

Snapdragon 810 ısınıyor doğrudur. Son güncellemeler ile hem Htc hem Sony işlemcinin frekansını düşürerek ve yazılımı buna göre optimize ederek ısınma sorununu ortadan kaldırdılar. Her koşulda grafik birimi ve hız olarak Snapdragon 808'den hızlı.

Siz beni yanlış anladınız, siz g4 stabil deyince ben de i6 daha stabildir dedim.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
G4 stabil mi demişim ben?

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Merhaba arkadaşlar. Lg g4 ve iphone 6 arasında kaldım. Alcağım telefon en az 2 yıl kasma vesayre yapmamalı, stabil kalmalı. Telefonda pek oyun oynamam. Sizce hangisi ? Daha önce hiç ios kullanmadım. ve Lg g4'le iphone 6'nın kamerasında çok fazla fark var mı? En çok kamera kafamı karıstıriyor.
2 sene kullancaksan g4 seni rahat götürür kamerada arada fark var baya g4 önde g4 al derim yada s6 oda 2 yıl rahat götürür...

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
[MENTION=380082]Vikings[/MENTION] sana birşey soracam senle ben aşşa yukarı aynı üye olmuşuz forumda ben elimden geldigince forumda duruyorum 2 bin yorum yaptım sen 7/24 açıkmısında 9 bini aşkın yorum yaptın moderatörde bu yüzdenmi oldu bi anlatırmısın merak ettim 2013 ün 12 ayında olmuşsun üye ben 5, ayında oldum ama senin benden mesajların baya fazla...

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
G4 Lagging problems | LG G4 | XDA Forums

Bu kadar kişi yalan söylemiyor. Hani kendim kullanmasam tamam yahu. Öyle 1-2 sefer de elime almadım, abimde var cihaz.

Benim servise giden cihazımın dokunmatik hassasiyet sorunu haricinde oyunlarda kasma sorunundan dolayıda verdim. Kasmadan bahsettiğim AA oynuyorum o topumsu şey dönerken arada kasıyor. Hatta teknik servisle konuştum (cihazımı tamir eden kişi ile ismi Şahin şengüller teknik servisi) kendisi dedi cihazınızda sıkıntı olmasa ben değişimi zaten kabul etmezdim diye. Cihaz oyunlarda kasmasına rağmen arayüzü yinede stabil çalışıyordu.

Yeni cihazı bekliyorum hafta sonuna kadar elimde olucak, umarım aynı sorunları yaşamam. Demem şu ki sorunlu g4'üm bile stabil çalışıyordu.

Nexus stabilitesi beklemiyorum elbette fakat 808 ile gayet güzel bir performansı var. Ne lag yaşadım ne donma nede kasma.

G4'ün belli bir kısmı hep problemli çıktı, kimi sorunlu kimi sorunsuz diyor. Herkesin yaşadığı sorunlar farklı. Kulübün yorumlarını okuyun çoğu kişinin şarjı sıkıntılı benim dokunmatik hassasiyetim vs vs.

Sorunsuz bir g4 ile test yapmak lazım :D shiftdelete.net'e gelen g4'ün micde sorun vardı sesleri berbat alıyordu. Fakat youtube üzerinde izlediğim testlerde sesler iyidi.

Baya sorunlu cihazları var g4'ün sanırım.

@Vikings sana birşey soracam senle ben aşşa yukarı aynı üye olmuşuz forumda ben elimden geldigince forumda duruyorum 2 bin yorum yaptım sen 7/24 açıkmısında 9 bini aşkın yorum yaptın moderatörde bu yüzdenmi oldu bi anlatırmısın merak ettim 2013 ün 12 ayında olmuşsun üye ben 5, ayında oldum ama senin benden mesajların baya fazla...

Uzun hikaye. Ne zaman kayıt olduğunla yada mesaj sayınla alakası yok pek.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
[MENTION=350013]memogoren[/MENTION]

Arada ufak tefek farklar oluyor. Bazen s6 bazen g4 önde. S810'dan bile daha güçlü yonga setine sahip s6 ile arasında ki fark dağlar kadar değil. yarım mili yada en fazla 1-2 saniyedir. Buda aşırı bişi değil çünkü kullanırken devamlı bir elimizde s6 ile hangisi hızlı açılıcak diye test yapmıyoruz :D sonuçta her iki telefonda hızlı.

Ha o hantal touchwiz olmasa ve aşırı ram tüketimi, s6 baya fark atardı fakat s6 gibi bir rakibinden öyle geri kalmış gözükmüyor Sentetik testlerde önde olsada s6, g4 arayüz kullanımı ve oyun performansı olarak akıcılık çizgisinin üzerinde performans sergiliyor.

Yani ben böyle gördüm böyle kullandım. Belki sizin g4'de sorunludur.

[video=youtube;iwr3OGizXVY]https://www.youtube.com/watch?v=iwr3OGizXVY[/video]

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
[MENTION=350013]memogoren[/MENTION]

Arada ufak tefek farklar oluyor. Bazen s6 bazen g4 önde. S810'dan bile daha güçlü yonga setine sahip s6 ile arasında ki fark dağlar kadar değil. yarım mili yada en fazla 1-2 saniyedir. Buda aşırı bişi değil çünkü kullanırken devamlı bir elimizde s6 ile hangisi hızlı açılıcak diye test yapmıyoruz :D sonuçta her iki telefonda hızlı.

Ha o hantal touchwiz olmasa ve aşırı ram tüketimi, s6 baya fark atardı fakat s6 gibi bir rakibinden öyle geri kalmış gözükmüyor Sentetik testlerde önde olsada s6, g4 arayüz kullanımı ve oyun performansı olarak akıcılık çizgisinin üzerinde performans sergiliyor.

Yani ben böyle gördüm böyle kullandım. Belki sizin g4'de sorunludur.

[video=youtube;iwr3OGizXVY]https://www.youtube.com/watch?v=iwr3OGizXVY[/video]
Samsung eğer gorsellik yerine yazılıma, çok cihaz çıkarmak yerine az ve öz çıkarsaydı daha çok satardı. Şu an s6 alanlar hantal sistem yüzünden illallah ediyor.

smtz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim servise giden cihazımın dokunmatik hassasiyet sorunu haricinde oyunlarda kasma sorunundan dolayıda verdim. Kasmadan bahsettiğim AA oynuyorum o topumsu şey dönerken arada kasıyor. Hatta teknik servisle konuştum (cihazımı tamir eden kişi ile ismi Şahin şengüller teknik servisi) kendisi dedi cihazınızda sıkıntı olmasa ben değişimi zaten kabul etmezdim diye. Cihaz oyunlarda kasmasına rağmen arayüzü yinede stabil çalışıyordu.

Yeni cihazı bekliyorum hafta sonuna kadar elimde olucak, umarım aynı sorunları yaşamam. Demem şu ki sorunlu g4'üm bile stabil çalışıyordu.

Nexus stabilitesi beklemiyorum elbette fakat 808 ile gayet güzel bir performansı var. Ne lag yaşadım ne donma nede kasma.

G4'ün belli bir kısmı hep problemli çıktı, kimi sorunlu kimi sorunsuz diyor. Herkesin yaşadığı sorunlar farklı. Kulübün yorumlarını okuyun çoğu kişinin şarjı sıkıntılı benim dokunmatik hassasiyetim vs vs.

Sorunsuz bir g4 ile test yapmak lazım :D shiftdelete.net'e gelen g4'ün micde sorun vardı sesleri berbat alıyordu. Fakat youtube üzerinde izlediğim testlerde sesler iyidi.

Baya sorunlu cihazları var g4'ün sanırım.

bende 2 3 gündür bi çok forumu hep takip ettim. ilk seferde eline sorunsuz cihaz geçen nerdeyse yok gibi hep bi yerinde bi sorun 2 3 kere servise yollayıp 3üncude falan anca eline sorunsuz cihaz geçenler var o da. şuan üretimde baya hatalar var gibi bu da lg g4den beni biraz soğuttu açikcası.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Bir cihazı antutu ve geekbench sonuçların gore değil kullanıcı yorumlarına göre almak lazım ve ben inatla İ6 diyorum.

Son mesajlar