İphone 5s mi Samsung S6 mı?

Bu konuyu okuyanlar

Madao

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba arkadaşlar. 1 hafta gibi bir süre içerisinde başlıkta belirttiğim iki telefondan birini alacağım kafam çok karışık lise 3 öğrencisiyim vodafone dan tarifeye ek alacağım ikiside aynı fiyat. Şuan s3 mini kullanıyorum benim için en büyük kriter kasma yapmaması ve şarjının normal kullanımda 1 günü çıkartması. S3 mini (gt-8200Q) sağolsun kanser etti beni pek fazla oyun oynamaya vaktim olmaz günde max. 2 saat oynarım 10 ar dkka periyotlarla ve en az s3 mini kadar kanser eden google play kararsız kalmamı sağlıyo 600mb lık bir oyunu güncellerken 2-3 mb kala hata vermesi çok sinir bozucu birşey. İki cihazında birbirlerine göre arısı eksisi ve kronik sorunları hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Malum öğrenciyim paramı çöpe atmak istemiyorum. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Edit: 5s 16gb
S6 32gb

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Ben ikisini de tavsiye etmem. Z5 compact size göre en uygunu.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
S6 samsung touchwiz ne durumda bilmiyom sarjda sıkıntı çıkarmaz. Ben iphone 5s kullanıyom gayet stabil daha 3 sene güncelleme ömrü var. Ama sen z5c alabilirsin

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
S6 samsung touchwiz ne durumda bilmiyom sarjda sıkıntı çıkarmaz. Ben iphone 5s kullanıyom gayet stabil daha 3 sene güncelleme ömrü var. Ama sen z5c alabilirsin

5s daha 3 yıl almaz. O fiyata en uygun telefon z5c

Madao

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maalesef ki vodafone da z5c yok :rolleyes:

Madao

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Z5c yi bimeksde incelemiştim geçenlerde menüde felan kasıyordu ve zaten sony arayüzünden pek haz etmiyorum çok sade duruyor :)

subita

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Z5c yi bimeksde incelemiştim geçenlerde menüde felan kasıyordu ve zaten sony arayüzünden pek haz etmiyorum çok sade duruyor :)

uydurma derdim ama teşhir ürünü ile yorum yaptığın için çok ciddiye alınacak yorum yazmamışsın... binlerce kişinin kurcaladığı numuneyi kıstas alıyorsun...

Madao

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
uydurma derdim ama teşhir ürünü ile yorum yaptığın için çok ciddiye alınacak yorum yazmamışsın... binlerce kişinin kurcaladığı numuneyi kıstas alıyorsun...
Zaten aklımda sony almak yoktu arayüz olsun hiç bir özelliği ilgimi çekmiyor hernekadar iyi olursa olsun beğenmediğim telefonu neden alayım ki :) kimse almaz beğenmediği telefonu.

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Zaten aklımda sony almak yoktu arayüz olsun hiç bir özelliği ilgimi çekmiyor hernekadar iyi olursa olsun beğenmediğim telefonu neden alayım ki :) kimse almaz beğenmediği telefonu.

Beğendiğini alıp da pişman olmak var.

subita

Asistan
Reaksiyon puanı
2

ses çıkışı mükemmel... walkmen series vardı populerdi niye diye merak ettin mi hiç?

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
O yüzden konu açma gereği duydum zaten :) sadece bu iki telefonu beğeniyorum ve bütcem vodafone fiyatlarına göre sadece bu iki telefona yetiyor.

Ama istediklerinize göre ikisi de pek karşılamıyor. İkisi de 1 günü zor çıkarır. S6 kullanırken güç tasarrufundan çıkaramazdım. Mobil veride su gibi akıyordu şarj. 5s de bu saatten sonra alınmaz. S7 çıkınca 400 lira zarar edersiniz. İlla bu ikisinden birisi diyorsanız 5s 32 gb alın.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Bu başlık samsunga hakaret olmuş resmen :) 5s dediğin cihaz s6ya hiçbir konuda rakip olamaz her türlü s6 daha iyi nereden bakarsan bak.Tabi ben olsam ikisini de almam oda ayrı konu.

Madao

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ama istediklerinize göre ikisi de pek karşılamıyor. İkisi de 1 günü zor çıkarır. S6 kullanırken güç tasarrufundan çıkaramazdım. Mobil veride su gibi akıyordu şarj. 5s de bu saatten sonra alınmaz. S7 çıkınca 400 lira zarar edersiniz. İlla bu ikisinden birisi diyorsanız 5s 32 gb alın.
5s 32 lik yok 16 lık var kararımı verdim gibi en iyisi bi mağazaya gidip incelemek hepinize yorumları için teşekkür ederim.

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
5s 32 lik yok 16 lık var kararımı verdim gibi en iyisi bi mağazaya gidip incelemek hepinize yorumları için teşekkür ederim.

En iyisi öyle yapmanız kendiniz karar verin. Görevliler hep samsungu övüyor. Aklınızı çeldirmesin.

Madao

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En iyisi öyle yapmanız kendiniz karar verin. Görevliler hep samsungu övüyor. Aklınızı çeldirmesin.
Asla çelemezler :D normalde bu konularda çok bilgiliyimdir ama terzi kendi söküğünü dikemedi hesabı oldu benimkisi :D

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Asla çelemezler :D normalde bu konularda çok bilgiliyimdir ama terzi kendi söküğünü dikemedi hesabı oldu benimkisi :D

Aynen abi. O bende de oldu. Öyle bi çeliyolar ki aklını. Sonra ne yaptım ben dersin.

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
aynı paraysa s6 almanı tavsiye ederim! iki cihaz'a da hafıza kartı takılmıyor yüksek hafızası ile s6 bir adım önde donanım olarak birşey diyemem tamam s6 çok önde ama yazılımsal faktörler işi değiştiriyor! bir de oyun oynamak istiyorsun 5s'in 4inch'lik ekranında oyun oynamak çok keyifli olmaz kanımca. sen şuan s3 mini kullandığın için samsung'a soğuk bakabilirsin ancak unutma ki s3 mini çok eski bir cihaz! ve touchwiz'de ciddi ilerlemeler var!

Reaksiyon puanı
24
Adam iki seçenek sunmuş hangisi demiş, sizde adamı başka alternatiflere yönlendiriyorsunuz. Evet belki önerdiğiniz telefonlar iyi telefonlar olabilir ancak adam sizden alternatif beklemiyor. Evet alternatif sunabilirsiniz anca önce ikisi arasından öneri verin.

iPhone 5S, gerçekten eskidi ve Apple bu telefonları nasıl piyasadan toplatırım diye düşünüyor. Büyük ihtimal yakında fiyatını düşürmek için bir takım hamlelerde bulunacak ve son bir kaç ayda 300 lira değer kaybeden telefon bir kaç ay içerisinde 1.400 lirada gelip sabitlenecek. (Bu değer kaybı iPhonelarda çok şey ifade eder.) Telefonun geleceği yok demiyorum, her türlü iş götürecektir ancak bir yıl sonra telefon ağır, hantal ve kanser edici bir seviyeye gelecek. Kimse tarih öncesi bir iOS sürümüyle yaşamak istemez değil mi?

Samsung S6 ise Samsung'un göz bebeği olduğundan dolayı iki yıl boyunca babalar gibi iş görecektir. Telefonun malzeme kalitesi ve elde duruş şeklinden tut telefonun arayüzüne kadar her şey muhteşem tasarlanmış. Şu Samsung'un sinir olduğum orta tuşu olmasa çok daha hoş duracak bir telefon ancak yine de asil bir tasarıma sahip. Donanım olarak o fiyattaki telefonlardan bir tık daha aşağı gibi duruyor.

Samsung S6 ikisi arasından tartışmasız daha iyi. Alternatifler? LG G4 ve HTC One M9'dan başka alternatif göremiyorum.

Windows Phone'a şimdi para verilmez ancak "Belki değerlenir lan. Android'deki uygulamalar çalışacakmış" falan diyorsan Lumia 930 oldukça yeterli ve iyi.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Merhabalar;

Anlasilan 2000 tl fiyat bandinda bir urun bakiyorsunuz. Samsung s6 batarya konusunda hele ki oyun da oynarsaniz bir gunu cikarmaz. Batary peformansi sizi uzer. Kamerasi cok basarili. Zaten s6,s6 edge, s6 edge +, note 5 de ayni kamera var. Donanimsal ozellikleri iyi fakat s6 modelinde sistemsel bir sorun var. Oda şu cihazin ramtuketimi fazla. Bunun sebebi 3 gb olan ramin yetmemesi degil sistemde yazilimsal optimizasyonun yapilmamis olmasi. Bu gibi sebeplerden oturu s6 almanizi taviye etmem.

Diger dusundugunuz marka olan iphone 5s de ise durumlar suanlik iyi. Fakat artik eskidi ve 2000 tl fiyat bandi bu urun icin cok fazla. On arka kamerasi sosyal ag da paylasmak icin guzel resimler cekiyor. Akici stabil calisoyor. Ama 1 gb ram in safaride yetmemesi gibi rakiplerine gore biraz eski kalip sundugu ozelliklede gore fiyatinin.yuksek oldugunu beliryeyim. Bugun iphone 5s'e 2000 tp verilmez.

İlla ikisi arasinda alicam diyorsaniz samsung s6 alin bence. Cunku 5s ile kiyasladigini da daha avantajli olur.

Ama benim size tavsiyem samsung s6 yerine samsung note 4 vey lg g4 bakmaniz, iphone 5s yerinde de en az iphone 6 bakmaniz yonundedir.

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
Neyi tartışıyoruz ki. Adam basit bir soru sormuş. Şimdi kimse kalkıp yok iOS stabil bilmem ne demedin. Tabiki de s6. 16gb iPhone'dan hayır gelmez.

Madao

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki birde şöyle sorayım şuan iphone 5s 2000 liraya geliyor tarifeye ek olarak. İphone 6 ise 3000 liraya geliyor ikiside 16 gb sizce o fiyat farkına değermi ?

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Peki birde şöyle sorayım şuan iphone 5s 2000 liraya geliyor tarifeye ek olarak. İphone 6 ise 3000 liraya geliyor ikiside 16 gb sizce o fiyat farkına değermi ?

Iphone 6 guzel bir model ama 3000 tl verilcek bir model degil. Sen iphone mu istiyon illa.

Madao

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyunların, videoların zevki çıksın kasmasın ısınmasın yeter benim için kriterleri indirdim baya :D şuan paramın yettiği modeller g4 s6 z3 5s bunlara yetiyo param.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Oyunların, videoların zevki çıksın kasmasın ısınmasın yeter benim için kriterleri indirdim baya :D şuan paramın yettiği modeller g4 s6 z3 5s bunlara yetiyo param.

5s ve z3 u eleyin bence. lg g4 ekrani kamerasi cok guzel.
s6 da ram kullaniminda sorunlar var. buda bazen donmalara takilmalara sebep oluyor. Biraz daha optimizasyona ihtiyaci var. Ama kamera ve ekran olarak oda g4 gibi cok guzel. Samsung note4 u begenmiyorsaniz lg g4 veya s6 dan birini alabilirsiniz. Ama ben ikisinden birini alcak olsan g4 alirdim hemde g4 E masallah lg 6.0 da verdi.

Son mesajlar