iPhone 5S Detaylandı

İrResistible-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kaynagını bıldıremeyecegım bıryerden aldıgım bilgilere göre Detaylar Şunlar arkadaslar.

Ekran Boyutu Değişmeyecek.(Retina Display Plus Gelebilir! Mevcut iPhone 5 Te 1136x640 vardı Yeni Gelme ihtimali olan ekranda Nekadar Olur Bilinmiyor 5S e Getirmeyip iPhone 6 Yada Saklayabilirler Ama)
13 Mp iSight Kameraya Sahip Olacak.
A7 İşlemcisine Sahip Olacak 4 çekirdekli 1.2 GHZ Hızında çalışacak.(Ben inanmadım APPLE Bence Çift Çekirdek Devam Edecek)
28 Nanometre İşlemciye Sahip Olacak.
Ram Miktarı Yine 1 GB Olacak.(800 Yerine 1033 Bant Genişliği)
Gpu Olarak Pover Vr SGX 554 MP3 Kullanılacak.(İpad 4 ten birazcık daha düşük bir frekansta çalışacak. Örnek Verirsem iPad 4 Te 554 MP4 400 MGHZ iPhone 5 Te 554 MP3 350 MGHZ Gibi)
128 Gb Seçeneği Gelecek.
iOs 7 İle gelecek Haritalar Sorunu Düzeltilmis Olacak Pil Durumunu iOs 6 Ya kıyasla olumlu etkıleyecek.
Düşük bir İhtimal Var ama Pilinin 2000 MiliAmper Olabilir (Mevcut 1400 MiliAmper)
4G Dahada Hızlanacak.
Cihazda NFC Var olucak. (Ben bunada inanmadım sanmam NFC Olacagını)

Evet Arkadaslar Alabildigim Biraz detaylar bunlar Hepsi Nin Doğru Olacagını Garanti Edemem Yazıdada belirttim bazılarını ama Geneli Kesin bilgiler)
Sizce Yeterlimi Değilsede eksikleri Neler ?

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Ben şayet Apple ın 1200 mhz işlemci ile geleceğini sanmıyorum beklentim 1.5 ghz 4 çekirdek eğer yazılanlar arasında varsa mazur gör ama kaç inç olacağını yazmamışsın.

brainiac

Doçent
Reaksiyon puanı
2
yıne cıla yıne cıla bı marınallık yapın

3xpired

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ekran boyutu değişmeyecek yazmış. :)

magicxxL

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Sizce şu anki 5 alınmalı mı? Bugün almayı düşünüyorum

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Sizce şu anki 5 alınmalı mı? Bugün almayı düşünüyorum

Alınır çünkü iPhone 5S diğer iPhone serileri gibi Ekim'den önce tanıtılmayacak. Türkiye'ye gelmesi her zamanki gibi Kasım ayını bulur ve 3000 TL'den başlar. Ayrıca iPhone'lar 2. eli en yüksek telefonlardır, ekim ayında 5S çıksa bile minimum zararla 5'i satıp 5S alabilirsiniz

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
1.2 gelmesi imkansız nerden aldıysan yanlış almışın bakkalcının sitesidir orası. 1.5 a7 gelecek

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Benim anlamadığım bu cihazda çözünürlük değişmiyorken sürekli gpu işlemci niye gelişiyor. Oyunlarda felan zorlanma mı oluyor, niye fazlasına ihtiyaç duyuyor?

KADIOGLU89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla 5'e o kadar para vermeye gerek yok ikisinide kullandım 4S 5'i aratmaz.. 4S kullanıyorum herhalde i phone 8 falan cıkınca değiştiririm :)

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
kaynağını bildiremeyeceğim bir yer derken foxconndaki işçileri kastedmiyorsundur umarım bunun dışında ne kadar gizli olabilir ki kaynağın ben buna takıldım :D

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Kaynak gizli kardeşim o kadar :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Benim anlamadığım bu cihazda çözünürlük değişmiyorken sürekli gpu işlemci niye gelişiyor. Oyunlarda felan zorlanma mı oluyor, niye fazlasına ihtiyaç duyuyor?

Yeni uygulamalar daha fazla işlem ve grafik gücü gerektiriyor genelde. Daha fazla performans için bu gerekli, firmaların donanım yarışında olduğunu görüyoruz bunun için de gerekli, teknojinin gelişimi-tüketici yararı için de gerekli.

İrResistible-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kaynağını bildiremeyeceğim bir yer derken foxconndaki işçileri kastedmiyorsundur umarım bunun dışında ne kadar gizli olabilir ki kaynağın ben buna takıldım :D

Hacı valla çinlilerle bir alakam yok :D

1.2 gelmesi imkansız nerden aldıysan yanlış almışın bakkalcının sitesidir orası. 1.5 a7 gelecek

Güç tasarrufu için 1.3 Ghz (Maximum) vede Cortex a15 tasarımına daha yakın bir tasarım ile gelecek.

Ben şayet Apple ın 1200 mhz işlemci ile geleceğini sanmıyorum beklentim 1.5 ghz 4 çekirdek eğer yazılanlar arasında varsa mazur gör ama kaç inç olacağını yazmamışsın.

Güç tasarrufu için 1.3 Ghz (Maximum) vede Cortex a15 tasarımına daha yakın bir tasarım ile gelecek.

Çekirdek sayısı dediğin gibi bir ihtimal artabilir...

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Kaynak gizli kardeşim o kadar :D

Yeni uygulamalar daha fazla işlem ve grafik gücü gerektiriyor genelde. Daha fazla performans için bu gerekli, firmaların donanım yarışında olduğunu görüyoruz bunun için de gerekli, teknojinin gelişimi-tüketici yararı için de gerekli.

Hadi android neyse donanım konusunda aldı başını gitti, ama ios gibi stabil bir sistemde daha fazla gpu ve işlemciye 1 sene içinde ihtiyaç duyulması gereksiz bence.
Oyunlar her zaman akıcı performansta, Android kullanan telefon üst seviye de olsa duyduğuma göre iosta aynı oyun daha akıcı.
Işlem gücüne göre değil de androide göre gelişim gösteriyor gibi.
Androidde zırt pırt donanım gelişiyor pil yerinde sayıyor. Adamı delirtiyorlar tabi.
Çoğu kişi de neye göre 4 çekirdeğe ve adreno 330a felan ihtiyaç duyuyor anlamıyorum. Telefona biraz bişey ekleseler milletin cebini bir güzel boşaltıyorlar

metallica91

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ciddi anlamda garip bir durum var ki apple cihaz donanımını yükseltip yeni telefon yapınca yenilik olmuyor, şişirme oluyor; samsung ve diğer üreticiler donanım yükseltip piyasaya sununca süper cihaz işte bu oluyor. Enteresan bakış açısı.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Ciddi anlamda garip bir durum var ki apple cihaz donanımını yükseltip yeni telefon yapınca yenilik olmuyor, şişirme oluyor; samsung ve diğer üreticiler donanım yükseltip piyasaya sununca süper cihaz işte bu oluyor. Enteresan bakış açısı.
Çünkü dalvik işlemcinin anasını ağlatıyor, bu yüzden daha çok işlemci gerekiyor ve stabilite için de yine birşeyler yapmaları gerekiyor.
İos için öyle düşünülmesi gayet normal.
Ayrıca şişirme konusunda şöyle birşey de var ki donanım konusunda yenilik açısından önde olmadığı görülünce şişirme deniliyor.

İrResistible-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hadi android neyse donanım konusunda aldı başını gitti, ama ios gibi stabil bir sistemde daha fazla gpu ve işlemciye 1 sene içinde ihtiyaç duyulması gereksiz bence.
Oyunlar her zaman akıcı performansta, Android kullanan telefon üst seviye de olsa duyduğuma göre iosta aynı oyun daha akıcı.
Işlem gücüne göre değil de androide göre gelişim gösteriyor gibi.
Androidde zırt pırt donanım gelişiyor pil yerinde sayıyor. Adamı delirtiyorlar tabi.
Çoğu kişi de neye göre 4 çekirdeğe ve adreno 330a felan ihtiyaç duyuyor anlamıyorum. Telefona biraz bişey ekleseler milletin cebini bir güzel boşaltıyorlar

Sonuc olarak 5s ile 6 aynı hızda olsa İnsanlar almaz kamera tasarım ın yanına ınsan daha hızlı bır makınada ıstıyor.

İrResistible-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Yine Size Söyleyemiyeceğim bir kaynaktan aldıgım bilgiye Göre İşlemci 20 Nanometre olabilir.

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
o kaynak gosterilmeden inanmam ben sekermi veriyorsunuz insanlara

abidn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence artık donanımı artırmaktan vazgeçip Nokia Lumia'daki gibi kullanıcı yararına akıllı özelliker eklemeliler. Akıllı kamera, City Lens (diğer bir değişle "bilen göz"), Mix Radio ve kaliteli navigasyon gibi bir çok yenilik sunuyor Lumia. İşlemci gücü veya GPU her şey değil. Bu da benim fikrim.

abdullahcelik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence artık donanımı artırmaktan vazgeçip Nokia Lumia'daki gibi kullanıcı yararına akıllı özelliker eklemeliler. Akıllı kamera, City Lens (diğer bir değişle "bilen göz"), Mix Radio ve kaliteli navigasyon gibi bir çok yenilik sunuyor Lumia. İşlemci gücü veya GPU her şey değil. Bu da benim fikrim.
tamamen söylediklerine katılıyorum o kamera harita neydi arkadaş gözünü sevdiğimin nokia sı.. neydi eskiden bea..

İrResistible-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Kamera konusunda birşey söyleyemem ama iOs 7 de Harita&Navigasyon Olayları çok daha stabil ve 3 boyutlu sıkıntısız bir şekilde çalışabilecek diye duydum.

o kaynak gosterilmeden inanmam ben sekermi veriyorsunuz insanlara

Malesef kaynağını belirtemiycem fakat dediklerimin %85 i doğru olucak.

tamamen söylediklerine katılıyorum o kamera harita neydi arkadaş gözünü sevdiğimin nokia sı.. neydi eskiden bea..

iOs 7 de Harita Ve Navigasyon Olayları Stabil Olup 3D maps düzgünce kullanılabilecek diye duydum.

Ayrıca Elime bir bilgi daha geçti iPhone 5S Te Çözünürlük Retina Display Plus a Çıkarılırsa (Tam Çözünürlük Detayını Bilmiyorum) Pover Vr Rogue Series Gpu Kullanılacak.

Arkadaşlar verdiğim bilgilerin aslında hepsi doğru.Ama Bir şirket malesef bir telefonu çıkarmadan 100 tane farklı kombinasyon tasarım kamera işlemci vs vs kullanıyor uyumunu stabilitesini deniyor.Buda bahsettiğim Retina Display Plus Lı Pover Vr Rogue Gpu Lu Bir Deneme Modeli...

abidn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ekran büyüklüğü artmadan Retina Plus biraz zor gibi.

SaidS

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar kaynak veremicem ama Iphone 5S'te Apple logosunun içinde Steve Jobs kabartması olacak standart olarak.

SaidS

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar çok flaş haber daha var.Tahmin edersiniz ki kaynağı yine veremeyeceğim.Iphone 5s gerektiğinde duş başlığı ve elektro şok olarak kullanılabilecek.

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31

Çünkü ios güncelleniyor ve ios güncellendikce alt model telefonlarda kasma olmaya baslıyor böylelikler 3gs kullanıcısı 4e 4 kullanıcısı 4se 4s kullanıcısı 5e göz dikiyor :)
Apple'ın satış stratejisi hep buydu :)

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Apple ne yenilik yapmış da yenilik bekliyorsunuz diyeceğim de, gece gece bu topa girsem mi bilemedim.
Apple son derece muhafazakar bir firmadır. Çok nadiren yeni bir şey ekler.

AyazWeb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bırakında Apple Düşünsün Bunları :D