iPhone 5 Türkiye Gerçek Çıkış Tarihi ve Fiyatı !

istbne

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu fiyata almak en hafif tabirle enayiliktir! Agir tabiri siz tahmin edin artik!

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Neden öyle diyorsun ki? Bizim Türk milleti gösteriş meraklısıdır. Alır en baba İphone 5 i koyar masaya. Bi mesaj atar bi arama yapar. Havalardan geçilmez.

Kimse üstüne alınmasın ama insanlar biraz araştırsa biraz telefon almadan piyasaya baksa İphone Türkiye'ye giriş bile yapamaz.

En baba iphone 5 derken ? iPhone 5 en iyi telefon mu yoksa kastınız farklı çeşit iphone 5 lerin olduğu mu ( :O ) ?
iPhone 5 in neresi gösterişli bi açıklayın bana bu arada.

Siz mesaj atıcak ve telefon konuşması yapıcak insalara iphone öneriyorsanız; gta vice city oynayacak adama da hd 7970 önerirsiniz, sonuçta bir karizması var tahiti gpu sunun.

Neden benim mesajım üzerine biraz araştırsa yazdınız ? Herhalde bana karşı yazdınız, eğer bana karşı ise bu konularda sizden bir hayli bilgiliyim. Bana değilse mesajı yanlış yere yazdınız.

iPhone neden Türkiye'ye giriş yapamasın ki insanlar araştırsa ? Ben ne insanlar tanıyorum donanım ve yazılım ustası olan ve iphone kullanmayı seven. İnsanlar araştırınca iphone Türkiye'ye girince kendisini patlatıcak mı ?

Androidi savunmaya çalışıyorsunuz fakat savunmaya çalışırken çok dikkatsiz hareket ediyorsunuz.

Kadir Sekme

Profesör
Reaksiyon puanı
2
En baba iphone 5 derken ? iPhone 5 en iyi telefon mu yoksa kastınız farklı çeşit iphone 5 lerin olduğu mu ( :O ) ?
iPhone 5 in neresi gösterişli bi açıklayın bana bu arada.

Siz mesaj atıcak ve telefon konuşması yapıcak insalara iphone öneriyorsanız; gta vice city oynayacak adama da hd 7970 önerirsiniz, sonuçta bir karizması var tahiti gpu sunun.

Neden benim mesajım üzerine biraz araştırsa yazdınız ? Herhalde bana karşı yazdınız, eğer bana karşı ise bu konularda sizden bir hayli bilgiliyim. Bana değilse mesajı yanlış yere yazdınız.

iPhone neden Türkiye'ye giriş yapamasın ki insanlar araştırsa ? Ben ne insanlar tanıyorum donanım ve yazılım ustası olan ve iphone kullanmayı seven. İnsanlar araştırınca iphone Türkiye'ye girince kendisini patlatıcak mı ?

Androidi savunmaya çalışıyorsunuz fakat savunmaya çalışırken çok dikkatsiz hareket ediyorsunuz.

Biraz fazla paranoyaklaştınız bence. :)

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Biraz fazla paranoyaklaştınız bence. :)

Öyle düşünürsen sana öyle gelebilir. Anlıyorum Androidi savunmak istiyorsunuz, ki bu konuda çok haklısınız ben Androidi çoğu işletim sisteminden daha çok severim.

Fakat savunmaya çalışırken "mesaj ve arama için kullanacaklar iPhone alsın" gibi cümleleriniz biraz gereksiz.

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Görülen o ki, alan pek olmayınca fiyatında az da olsa biraz indirim yapmış hepsiburada.com: 3.149,00 TL :D

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Anlamadın galiba. Sadece mesaj ve arama için kullanıcaksa neden iphone 5 alsın ? 50tl lik telefon aynı işi yapamıyor mu ? Mesaj ve arama için kullanıcak insana iphone 5 önermenin mantığı nedir açıklar mısınız ?
Çünkü o telefonun arkasında elma resmi var :p

ozkan003

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar ve @ScienceNET iphone 5'in resmi çıkış tarifi ve fiyatı değildir!!! bu hb.com un karaborsadan pay kapma uğraşıdır. şuan 4s'in resmi fiyatı ne ise hb.com da 5 de resmi olarak çıktığında aynı fiyat olacaktır. @ScienceNET bilip bilmeden gerçek çıkış tarifi vs yazmayın kendin gibi her keside yanlış bilgi ile donatıyorsun.

iPhone 5 resmi olarak kasım gibi çıkar tr de öncesinde satılanlar resmi distribütör ürünü değil paralel ithalat ürünüdür. hb.com paralel ithalat izni almış cihazları tr yi getirip ötv ödeyip resmi kanal vasıtasıyla 1-2​ tl kayıt parası ödeyen şirketlerden dir. asla ve asla şuan satılan resmi distribütör ürünü değildir.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Karaborsa ne tatlı bir şey yahu, ülkenin en büyük online alışveriş sitesi bile nasiplenmeye kalkıyor. Gerçi Gold'un da 4'ü 2700TL'den çakmaya çalıştığı (ve aslında başarılı olduğu) günleri de unutmadık. :)

Hayırlı olsun alan varsa, değer mi değmez mi tartışmasına girmeye gerek yok. Dün sonunda alayım artık dediğim One X'imin 2000TL ederinde olduğuna da kimse inandıramaz beni. Sapıttı Türkiye'de fiyatlar, tek kelimeyle sapıttı.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Gelin hesaplayalım;

Ürünün amerikada tax free fiyatı nedir? 699 $

Bu avrupa semalarına gelince o $ işareti aynen € oluyor. Sonrasında Avrupalılar biraz bindiriyor.

Sonrasında TR distribütörleri "Lan bu telefon yine b*k gibi satar" diyip onlar da bindiriyor.

E devletimizin eli armut toplamıyor. Onlar da "Cari açık çok hemen bindirelim" diyip koyuyorlar.

Sıra satıcıya geldi. Satıcı da bindiriyor.

E doğal olarak böyle güzel fiyatlar çıkıyor.

Bu iş arz-talep meselesidir. :)

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
"Hesap" için çok kaba olmadı mı yahu? :D

Şöyle diyebiliriz, ürünün ABD fiyatı $649. Bunun aynen dediğin gibi Avrupa'daki fiyatı aynen EUR'a dönüşür, €650 olur.
İthalat.. bi dakka ya, Avrupa birliğinden ithal ediliyor görünüyors vergi mevzuatı falan of hatırlayamadım şimdi. =)
her neyse, 2000TL kadar olması anlaşılabilir durumda. Asıl karı Apple ediyor zaten, satıcılar falan değil. :)
Zira $160'a mal ettiğini $650'ye satıyor adam =)

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
"Hesap" için çok kaba olmadı mı yahu? :D

Şöyle diyebiliriz, ürünün ABD fiyatı $649. Bunun aynen dediğin gibi Avrupa'daki fiyatı aynen EUR'a dönüşür, €650 olur.
İthalat.. bi dakka ya, Avrupa birliğinden ithal ediliyor görünüyors vergi mevzuatı falan of hatırlayamadım şimdi. =)
her neyse, 2000TL kadar olması anlaşılabilir durumda. Asıl karı Apple ediyor zaten, satıcılar falan değil. :)
Zira $160'a mal ettiğini $650'ye satıyor adam =)

Çok küçük düşünüyorsunuz halan 160$ maliyeti var diyorsunuz.
Veriyim size 460$ fa yapın bana bir iPhone yok telefon yapın siz onada razıyım dokunmatik falan fazla lüks olur!

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Çok küçük düşünüyorsunuz halan 160$ maliyeti var diyorsunuz.
Veriyim size 460$ fa yapın bana bir iPhone yok telefon yapın siz onada razıyım dokunmatik falan fazla lüks olur!

Sen ona 460$ verirsen, sana yapmaz. Gidip üstüne kar koyup sana bir tane dokunmatik ekranlı telefon alır... Haha! :D

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
İnsan bile bilede bu kadar kazık yermi be zenginlikle enayilik arasında çizgi filan bırakmadılar:)

xxakadir

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu telefona bu kadar neden ilgi var anlamadım. Yoksa Türkiye'de herkes işadamı da benim mi haberim yok. :p

yclplt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
pes yahu turkiyede bu fiyatlar nasil oluyor boyle.avrupada yasiyorum burada 1500 ü gecmiyor asla

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ürünün Apple tarafından maliyetinin $160 olması benim $160'a yapabileceğim anlamına mı geliyor? Bunu bana söyleyen kişi bir de beni küçük düşünmekle mi itham ediyor yani? :D

Bir BMW M3 165bin EUR'a satılıyor, geçtim maliyetini. Vereyim size 165bin EUR bana bir tane M3 üretsenize hadi. :) Böyle komik yaklaşım olur mu ya?
Hani şunu yazsam mı yazmasam mı bilemedim, adam milyonlarca ürettiriyor o üründen yıl içinde, ona göre üretim ve birleştirme bantları kuruluyor, parçalar satın alınıyor.

Reaksiyon puanı
31
Alsana bana 200$ a bir iPhone veriyorlarmı tahahütsüz :D

Tahahütsüz 200$ a bırak iPhone5 i 4S al razıyım.

Ondan sonra karşılıklı edebiyat yaparız :D :D
Biraz yaşının verdiği ağırlık olsun bu ne ciddiyetsizlik neye gülüyorsun merak ettim ben sana orda yazan rakamı gösterdim tahattüzsüzmüş yok bilmem neymiş beni ilgilendirmez.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Biraz yaşının verdiği ağırlık olsun bu ne ciddiyetsizlik neye gülüyorsun merak ettim ben sana orda yazan rakamı gösterdim tahattüzsüzmüş yok bilmem neymiş beni ilgilendirmez.

Yaşımın ağırlığını kullanmasını da bilirim... Gülünecek komik durumdaki yerleri de :)

[MENTION=291218]thekillingroad[/MENTION] senede milyon tanede üretsen bir iPhone üretemezsin.
160$ a onu Apple üretiyor sen yada başkası değil.
Milletin kar marjını hesap edeceğinize daha faydalı konulara kafa yorun derim.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Biz ne dedik, Mahmut mu dedik?
Töbe yarabbim ya.. Neymiş faydalı konu? Beyiin hücrelerimi sana mı kiralamıştım neye kafa yoracağımı sen mi belirleyeceksin?
Kaça mal oluyor da kaça satılıyor kaça geliyor denildi ki bu kadar pahalı karaborsa fiyatları olduğundan bunun sorulması da çok normal, iki üç kişi de maliyeti-vergisi nedir ne değildir bir şeyler düşündük bitti gitti.
Ordan yok küçük dşünüyorsunuz yok sana o fiyata versem sen yapsan falan ne kadar alakasız şey varsa yaz, ondan sonra neye kafa yorduğuma gel bir de.

Milletin neye kafa yorduğunu düşüneceğine daha faydalı konulara kafa yor derim. :)

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
iPhone 5 "önsiparişsiz" olarak 27 Eylül, 2012 Perşembe gününden itibaren Gold.com.tr'de satışa sunuluyormuş. Fiyat hakkında şuan için bir bilgi yok. Ancak gün içinde yayınlanacağını tahmin ediyorum... :)

bolatbey

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Apple iPhone5 için ücret artışına gitmedi! 4S fiyatından satışı yapılmaya başlanılmadı mı? o zaman bu 4S 2400TL ye satışa başlamışken vakti zamanında, neden iPhone5 3300TL den satışa başlayacak? 900TL lik fark vergiden mi? yoksa işgüzar, fırsatçı satıcılar mı? fiyatı artırdı bu kadar?

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İncehesap.com da iPhone 5 satışlarına başlamış. Fiyatı gerçekten "YUH" dedirtecek cinsten. Ayrıca indirimdeymiş. İndirimli fiyatı: 3,399 TL cik. 7 Ekim, 2012 tarihinden itibaren 3,999 TL cik olacakmış! OHA demekten kendimi alamadım. Bunlar hepsiburada.com dan bile insafsız çıktılar... :)

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=260187]bolatbey[/MENTION] o fiyat resmi satış fiyatı değil ki? iPhone4 gold'da falan 2700TL'den satılmıştı resmi olarak Türkiye'ye gelmeden önce. yani 2400TL ile 3300TL'ye karşılaştırırken elma ile armutu kıyaslıyorsun.

Kadıköy'deki telefoncular da 3000TL diyor bu arada.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Yabancı ülkeden getirin olsun bitsin ne zorluyorsunuz o kadar evet Bizde işgüzar ,fırsatçı Yetkililer ve satıcılar var hepimiz biliyoruz, ama bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın tutumu içerisindede yaşamadığımizi kimse idda edemez zaten.Aksi olsa idi zaten bu gun bu tartışmaları ve kazık fiyat lara maruz kalmazdık ama çoğumuz derin bir sükunet içerisinde koyun sürüsü me mee meee lesip duruyoruz .Bitti daha fazla yazar isen uçuşan üyeler arasında yerimi alabilirim bu sebeple yayınimiza bir süre ara veriyorum yayında emeği geçen tüm sdn moderator ve teknik ekibe selam lar