İphone 5 Tanıtıldı

derindarbe200

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet iphone 5 internette dolaşan görsellerin aynısı olarak çıktı ve tanıtıldı.

4 inç büyüklüğünde retina display 16:9 ekranı

4+1 Apple A6 1.5Ghz işlemcisi

28 megapixel arka camera (safir lens,panaromik çekim)

5 megapixel ön camera (yüz tanıma özelliği)

Arka sesi tamamen kesmek için 3 adet mikrofon

Nano simkart desteği

8 pinli micro usb konnektör

Facebook,twitter entegrasyonu

Navigasyon desteği

Ekran kartının nekadar güçlü oldğunu göstermek adına EA Games yöneticileri sahneye çıktı yeni oyunlarını tanıttı.

Kısacası kral döndü!

Not: Galaxy s3 gibi yeni nesil bir telefon İphone 4'ün ekran kartı performansını geçememekte...:)

iPhone5_05_concept-580-75.jpg

Persona Grata

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Telefonun uzunluğu çok orantısız geldi bana. 4 inch yerine 4.3 gibi bir ekran tercih edilse telefon bu kadar çok kumandaya benzemezdi bence. Bir de hoparlör ve mikron kısmınının tasarımı hiç hoşuma gitmedi. iPhone 4S'imi satın bu telefonu almak için ortada hiçbir neden göremiyorum. Büyük hayal kırıklığına uğrattı Apple.

derindarbe200

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Telefonun uzunluğu çok orantısız geldi bana. 4 inch yerine 4.3 gibi bir ekran tercih edilse telefon bu kadar çok kumandaya benzemezdi bence. Bir de hoparlör ve mikron kısmınının tasarımı hiç hoşuma gitmedi. iPhone 4S'imi satın bu telefonu almak için ortada hiçbir neden göremiyorum. Büyük hayal kırıklığına uğrattı Apple.

Yeni özellikler geldikçe konuya ekliyorum ekranın 4 inç olması hala tek el ile kullanım kolaylığını sağlamak açısından yapılmış.

Dünyada hiç bir telefon iphone 5 kadar hızlı değil resmi verilere bakıldığında.

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
bu apple şirketi tıpkı sabahları yumurtlayıp bir saat gıdak gıdak bağıran tavuklara benziyor iyiki bir telefon yapmış sanki dünyada bir tek onlar telefon yapıyor bukadar afra tafra aman allahım sırf bu yüzden bu şirkete gıcık oluyorum sen kendini istediğin kadar öv birak kardeşin senin aletin nekadar iyi kullanıcılar karar versin ne bu abartı.

derindarbe200

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kamera 28 megapixel değil 8 megapixel

Camera 28 megapixel şuan canlı olarak bakıyorum.

Fiyatlar'da değişikliğe gidilmemiş Türkiye pazarına 2000 civarından giricek.

430 Milyon iphone satış rakamına ulaşmış.

700 bin adet İos uygulaması resmileşmiş.

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Daha dikkatli bak o zaman
20:29 - iPhone 5, 8 megapiksel kamerayla geliyor.
20:33 - 28 megapiksel çözünürlüğünde panoromik fotoğraflar çekilebiliyor.
Apple 28 megapixel kamera mı kullancak :D

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
iPhone 5 = Hayal Kırıklığı ..

derindarbe200

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Fiyatta değişikliğe gidilmemiş 2000 olarak türkiyeye gircek zamanla düşecektir fiyat.

Şuan yeni nesil ipod nano tanıtıldı dünyanın en ince mp4 player ı olarak lanse ediliyor.

emre01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende takip ediyorum lansmanı 2000 tlden girecekse 2100-2500 arası olurmu

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8

Fiyatlar'da değişikliğe gidilmemiş Türkiye pazarına 2000 civarından giricek.

430 Milyon iphone satış rakamına ulaşmış.

700 bin adet İos uygulaması resmileşmiş.

Kamera 8 mpx arkadaşım. Panaroma modda 28 mpxlik fotoğraflar oluşturabiliyor o kadar.

derindarbe200

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5

Nano simkart desteği

Navigasyon desteği

Ekran kartının nekadar güçlü oldğunu göstermek adına EA Games yöneticileri sahneye çıktı yeni oyunlarını tanıttı.

Kısacası kral döndü!

Not: Galaxy s3 gibi yeni nesil bir telefon İphone 4'ün ekran kartı performansını geçememekte...:)

28 değil 8 mega piksel ayrıca "Galaxy s3 gibi yeni nesil bir telefon İphone 4'ün ekran kartı performansını geçememekte" sözünü neye dayanarak söylüyorsun?

derindarbe200

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kamera 28 megapixel değil 8 megapixel

28 değil 8 mega piksel ayrıca "Galaxy s3 gibi yeni nesil bir telefon İphone 4'ün ekran kartı performansını geçememekte" sözünü neye dayanarak söylüyorsun?

Resmi belgeler + benchmark testleri + tanınan bir donanım sitesinin yaptıgı testlere dayanarak söylüyorum ki testler bi yana karşılaştırabilirsiniz elinize alıp.

derindarbe200

Asistan
Reaksiyon puanı
0
S3 ve Note 2 ezer bunu.

Pardonda hangi özelliği ile eziyo.

Şuan bakmış oldugun telefon dünyanın en hızlı işlem gücüne ve en hızlı gpu suna sahip EA Games başkanı çıktı tanıttı grafik kartı gücünü neyin kafasındasın git plastik telefonları al.

İphone 4 ü satıp iphone 5 lmanın yolu gözüktü...:)

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Yahu orada 199$ yazıyor , burada 2000 TL nasıl oluyor hayret :S

ahmetfx

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Ben pek beğenmedim açıkcası. iPhone 4S'in hızı zaten işimizi görüyor. E geriye ne kalıyor sadece biraz daha büyük ekran, o da kalsın.. Bence bu telefon pek tutmaz düşüncesindeyim. Kamera bile 8 MP olarak kalmış.

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Pek hoşuma giden bir özelliği yok malesef, işlemcisi ve ram i kamerası 4s in şuanda kat kat yetiyor zaten. boşuna para vermeye gerek yok . ios 6 bizlere geleceği için o yönden de sıkıntı yok

derindarbe200

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Güvenilir ise bilgiler link verirsen bakalım.

Donanım haber adlı sitede bugünkü canlı yayının yarın tekrarını koyarlar büyük ihtimal izleyin orda gösteriyolar.

S3 İphone 4 ün grafik işlemcisini %5 civarında geçebiliyo maximum yeni nesil bir telefonda bu vasatlık gerçekten acınası.

Kaldıki iphone 5 in grafik işlemcisini NFS Most Wanted ile EA Games kendisi tanıttı.

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
apple bence riske girmeden ara bir modelle rakiplerinin karşısında dik durmaya çalıştı özellikle ekran konusundaki sıkıntıyı bir nebzede olsa giderdi işlemci ıvır zıvır eklemelerle 4s modelini güncellemiş oldu benim açımdan hayal kırıklığı resimler pek iyi intiba bırakmadı ne yalan söyleyim tv kumandası gibi olmuş sanki canlı görmekte fayda var şu hali ile 4s den daha fazla bir fiyat ödeyerek satın almam hak eden bir alet değil 1750 1800 e kadar alabilirim oda apple oluru yani.

iki aya kalmaz yeni iphone söylentileri başlar bu kasa uzun vadeli düşünülmüş bir şey değil görürsünüz daha büyük ekranlı özellikle yanlara doğru genişleyen, rakiplerine oranla daha uçuk teknolojileri barındıran bir iphone beklentisi oluştu bende

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Burası Apple fanboyları veletlerle dolmuş :D Rakip bile olamazmış

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Yenilik bakımından hiçbir şey göremeyince ümidimi kestim. Applecı değilim ama bu öngörüde herkes hem fikir olmalıdır bence apple ın hisseleri epey düşücek :) daha iyi olmasını çok isterdik. Ama amiral gemileri var piyasada çok performanslılar. Appleın sözü maalesef geçmez oldu bu konuda artık. Umarım dediğiniz gibi yeni çıkan versiyon 5s mi olur 6 mı bilinmez onunla devrim yaratırlar. Tabi bu kolay olmayacak kesinlikle

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4

Nano simkart desteği

Navigasyon desteği

Kısacası kral döndü!

iPhone5_05_concept-580-75.jpg

28 mp mi? :) Dag fare dogurdu. Bu kullanilan teknolojiler samsung kullanicilarina yabanci degil, ozellikle applenin gps fiyaskosundan sonra solugu samsungun kullandigi glonass teknolojisinde almasi teknoloji liderinin samsung oldugunu teyit eder nitelikte, kisacasi minimal tasarim + var olan teknolojiler = iphone5,cinde uretildigi belli oluyor.