Iphone 5 değişim

sedociyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 2 hafta önce bozulan Iphone 5 telefonum birebir değişim yapılacak sıfırı gelecek. Ben de bu fırsattan yararlanarak kutusunu açmadan telefonu değiştirmeyi düşünüyorum. Ancak bir kaç telefon arasında kararsız kaldım. Üzerine çok fazla para koymadan Iphone 5ten daha iyi bir gütelefon almak istiyorum. Bildiğiniz üzere Iphone cihazlar pahalı olduğu için ondan daha iyi telefonlar hemen hemen aynı fiyattalar.
düşündüğüm telefonlar HTC one - Sony z1 - Samsung Galaxy s4 - Iphone 5s

Yukarıdaki telefonlardan biriyle değiştirmek istiyorum. Telefonu oyun için fazla kullanmıyorum. Daha çok Spotify Premium - Whatsapp - Fotoğraf çekimi ve Web Browsing için kullanıyorum.

Telefonun şık ve dayanıklı olmasını istiyorum. 3. kattan düşen Iphone 5 cihazım sorunsuz atlatmıştı. Dayanıklılığına rağmen yazılımsal bir sorundan dolayı değişime girdi.

Yeni cihazımın batarya ömrü de iyi olmalı. Eve okuduğum için geç saatlerde geldiğim için kullanımım çok fazla ve her boş vaktimde müzik dinler sosyal ağlara bakarım. Beni taşıyabilecek bir telefon olması lazım.

Samsung bir adım önde gibi duruyor ama daha önce mahkemelik olduğum için sıcak bakamıyorum. Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş.

HTC one şıklık olarak önde geliyor. Ancak arayüzü, ayarlar bölümü vb çok sıkıcı geliyor. Ayrıca kullanıcı arayüzünün göze hitap etmesini ve ekranın kaliteli görüntü vermesini bekliyorum.

Sanırım derdimi az çok anlatabildim. Kulaklıkla kaliteli müzik dinleyebilmeliyim, hoparlorleri çok önemli değil çünkü kulaklıkla kullanıyorum. Sosyal kullanıma uygun ekranı kaliteli, keza batarya ömrü daha iyi dayanıcak ve tek fotoğraf makinem olduğu için iyi fotoğraf çeken bir cihaz istiyorum. Fiyatı 0 Iphone 5 fiyatı kadar olan başka öneri telefonlarınız varsa onları da inceleyebilirim.

Lütfen Fanboy olmayan objektif yorumlar yapın. Android de kullandım ios de. İkisinin de kendine göre güzellikleri var.

Sizce hangisini almalıyım,
HTC one - SONY Z1 - Samsung Galaxy s4 - Iphone 5s

berklann

Asistan
Reaksiyon puanı
3
bende değişim istedim iphone 5 için benim cihazımın kasası yamulmuştu ancak kullanıcı hatası dediler sizin 3 kattan düzen cihazınıza demediler mi hiç bişe ?

sedociyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 kattan düştü müziği oynamaya devam ediyordu. Betona düşmüştü. Sadece kabımın sol alt bölmesi ezilmeye bağlı kırılıp yamulmuştu. Geçen yaz oldu bu olay ve sadece bir defa 2 hafta önce yazılımsal problemden dolayı servise gönderdim ve değişimde karar kıldılar.

Causative

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Belliki Akıllı kaydırma vs. o tarz özellikleri pek kullanmıyorsun ve şık olmadığı için S4'den vazgeç.

Sony Xperia Z1 ya da HTC One alabilirsin ama pil tüketimi daha fazla olsun diyorsan Xperia Z1.

HTC One: 2300mAh. Sony Xperia Z1: 3000mAh.

sedociyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Belliki Akıllı kaydırma vs. o tarz özellikleri pek kullanmıyorsun ve şık olmadığı için S4'den vazgeç.

Sony Xperia Z1 ya da HTC One alabilirsin ama pil tüketimi daha fazla olsun diyorsan Xperia Z1.

HTC One: 2300mAh. Sony Xperia Z1: 3000mAh.

Ekran görüntü kalitesi ve kulaklık ses kalitesi olarak sizce hangisi iyidir

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
cihaz sıfır geliyor ama kutu ile gelmiyor.

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
sıfır gibi görünen cihazı paspal bir kutuda gönderecekler. onu satıp alabilirsiniz. ama sıfır iphone kutusunda vermeyeceklerdir.

Asteriks

Profesör
Reaksiyon puanı
3
İstediğin özelliklere en yakın telefon HTC One bence HTC One al.
Daha fazla performans ve pil istiyorsan Xperia Z1'de alabilirsin.
Ya da daha yeni çıktı Z1 Compact diye ekranı da küçük 4.3 " istersen Z1 Compactta alabilirsin.

Causative

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ekran görüntü kalitesi ve kulaklık ses kalitesi olarak sizce hangisi iyidir

Kulaklık kalitesinde HTC One daha iyi. Ekran kalitesi de Z1 ile HTC One aynı gibi bişey. Fotoğraf kalitesi olarakta MegaPixele aldanma HTC One daha iyi foto çekebiliyor.

sedociyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu an da HTC one'a daha yakın duruyorum. Bunların dışında tavsiye edebileceğiniz başka bir telefon var mıdır?

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
HTC One donanim olarak geride s600 kullanıyor biliyorsunuz kamerasi 4 ultrapixel karisik bi durum ses kalitesi iyi ama kamera ve donanım olarak kotu LG G2 ye Bak veya Z1 alabilirsin

sedociyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HTC One donanim olarak geride s600 kullanıyor biliyorsunuz kamerasi 4 ultrapixel karisik bi durum ses kalitesi iyi ama kamera ve donanım olarak kotu LG G2 ye Bak veya Z1 alabilirsin

pek LG taraftarı değilim. Satarken de sorun olcağını düşünüyorum pek alıcısını bulamam gibi geliyor. Z1'in ekran kalitesi pek tatmin etmedi ama bir elektronik mağazalarına gidip teşhir ürünlerine bakmanın daha net bir fikir kazandıracağını düşünüyorum

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
pek LG taraftarı değilim. Satarken de sorun olcağını düşünüyorum pek alıcısını bulamam gibi geliyor. Z1'in ekran kalitesi pek tatmin etmedi ama bir elektronik mağazalarına gidip teşhir ürünlerine bakmanın daha net bir fikir kazandıracağını düşünüyorum

LG G2 en popüler cihazlardan şuan elden cikarmasi çok kolay olur

sedociyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG G2 en popüler cihazlardan şuan elden cikarmasi çok kolay olur

Teşekkür ederim ama sanırım iPhone 5 cihazımı LG ile değiştirmek pek hoş durmaz. Markasına falan da sıcak bakmıyorum. Öyle çok gördüğüm bir telefon da değil. Şu an Z1 ya da HTC One düşünüyorum ama bilemedim. İkisi hakkında da şikayetler var. Ben iPhone 5'ten çok memnundum. Sadece bu yazılımsal hatasından dolayı biraz sıktı beni tekrar jailbreak de yapmak istemiyorum. O zaman da telefon haliyle sıkıcı bir hal alıyor...

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Yazılımsal sorundan değişim yapılan ilk telefon herhalde arkadaşım yazılımsal sorunsa düzelltirlir, değişimi yapan yanı telefonun garantısı hangi şirketten ?

sedociyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yazılımsal sorundan değişim yapılan ilk telefon herhalde arkadaşım yazılımsal sorunsa düzelltirlir, değişimi yapan yanı telefonun garantısı hangi şirketten ?

Teleservice. Düşmeye vb bir soruna bağlı değil. Çizgiler çıkıyordu ekranda. Ekranı aşağı yukarı kaydırınca bu çizgiler de hareket ediyordu. Bu sorun durduk yere oldu. Daha sonra ekran donuyordu çizgiler koyulaşıp. Dokunmatik çalışmıyordu. Tuş kilidini açıp kapayınca düzeliyordu ancak 30 sn civarlarında bir kullanımdan sonra tekrar aynı sorun tekerrür ediyordu.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Teleservice. Düşmeye vb bir soruna bağlı değil. Çizgiler çıkıyordu ekranda. Ekranı aşağı yukarı kaydırınca bu çizgiler de hareket ediyordu. Bu sorun durduk yere oldu. Daha sonra ekran donuyordu çizgiler koyulaşıp. Dokunmatik çalışmıyordu. Tuş kilidini açıp kapayınca düzeliyordu ancak 30 sn civarlarında bir kullanımdan sonra tekrar aynı sorun tekerrür ediyordu.

Hocam o yazılımsa sorun değil, donanımsal büyük ihtimal ekran kartında ki problem dir yanı Donanımsal bir arızadır ve onun için değişim yapmışlardır, yazılımsal diyince bende şaşırdım çünkü :)

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
teleservice e bu güne kadar 3 kez cihaz gönderdim. hepsi de değişti sıfır cihaz geldi. sanırım adamlar direkt değiştiriyor.

sedociyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Haklı olabilirsiniz efendim.

Acaba SWAP olarak gelen 0 iPhone 5 ne kadara satılır bir bilgisi olan var mı arkadaşlar?