İphone 5 beklentilerinizi karşıladı mı?

İphone 5 beklentilerinizi karşıladı mı?

• Kullanılan toplam oy
    91
Reaksiyon puanı
188
ne türde detaylı bilgi yok bu tanıtımıydı satışı değil

Biliyorum tanıtımı olduğunu kara cahil değilim. İşlemcinin saat hızı açıklanmadı. Kaç çekirdeğe sahip olduğu açıklanmadı. Grafik işlemcisi hakkında bilgi verilmedi. Cihazın ne kadar RAM'i var bilgi verilmedi. Her şey çok yüzeysel tanıtıldı. Sevmedim bu tanıtımı...

interlogos.fb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biliyorum tanıtımı olduğunu kara cahil değilim. İşlemcinin saat hızı açıklanmadı. Kaç çekirdeğe sahip olduğu açıklanmadı. Grafik işlemcisi hakkında bilgi verilmedi. Cihazın ne kadar RAM'i var bilgi verilmedi. Her şey çok yüzeysel tanıtıldı. Sevmedim bu tanıtımı...
Bak o noktada haklısın , ram ı açıklandı 1 gb tanıtımda fazla bilgi verilmez zaten ürün tanıtılır

artinda

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Beklentilerimizi karşılamadım ama beklediğimiz özelliklerdi.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
diğer bir konudaki bir mesajımı buradada paylaşayım sizinle.

dağlar kadar fark ne bekliyodunuz ??

i5 i7 işlemcimi olacaktı ???

yada ne bilim bir eos makinedeki 18-55mm lensmi olacaktı ??

Yani bir akıllı telefondan beklentileriniz nedir siz onu söyleyin, onu bi dile getirin isterseniz...

inanın anlamıyorum ben bu durumu.

Bu cihazda büyük ihtimal le Cortex a15 32nm işlemci bulunmakta bu işlemcinin ne değerlerde yada exynos 4 den ne kadar daha üstün oldugunu biliyormusunuz ??

yada GPU işlemcisinin PSP deki GPU dan bile daha üst seviyede oldugunu ?

teknoloji forumunda takılıyorsunuz yani bi habersiniz teknolojiden..

Bu cihazdaki ekran dokunmatiğinin ve lcd panelinin tek parçada birleştiren bir yapıya sahip olduğunu biliyormusunuz ?

ve bu yapıyı kullanan ilk ve tek cihaz oldugunu ?

4S den %40 daha fazla kontrast oranına sahip olduğunu ?

3G teknolojisi bile dünyada daha tam oturmamışken 200mbps hızda 4G yada benzeri bir teknolojimi ?

300mbps diye satılan kablosuz routerların gerçek ortamda 2.5 3mb/s hızdan yukarıda çıkamadığı şu ortamda Gbit değerlerde wifi mı bekliyorsunuz ??

yada 3Dsmax ile dakikalar içinde render yapabilecek bir donanımmmı ?

sürekli orda burda paylaştığınız hayal gücü yüksek tasarımcıların abuk subuk videoları yüzünden,

rüyanızda bile anca görebileceğiniz cihazları kriter olarak belirlediğiniz için haliyle böyle bir cihazda hüsran a uğruyorsunuz.

balcis

Doçent
Reaksiyon puanı
0
"beklentileriniz karşılandı mı"dan ziyade beklentileriniz nelerdi diye merak ediyorum. açıkçası şu an telefonda bir eksik illa var dersen nfc derim. onun dışında hafifliği, yeni ekran teknolojisi, üretim teknolojisi, malzeme kalitesiyle açık ara süper makina olmuş.

şaşırtıcı olabilecek ne bekleniyordu? yani hologram, 3d foto çekimi gibi şeyler mi?

"biri diyor ki ekranı büyümş sadece" öbürü diyor ki "hani ekranı büyütmeyeceklerdi küçük iyiydi". tam zıt fikirlerdeki adamlar eleştiri değil sadece sallama konusunda bir ortaklık kurabiliyor.

adam tanıtımda anlatıyor hala tek elle kullanım için ekran oranı değişti o yüzden cihazı genişletmedik hatta kavraması daha kolay incelttik diyor. ama arkadaş adam okumuyor ki? şurada güzel güzel bi eleştiri okusam tartışsak falan ama bilgi sahibi olmadan hatta bilgi önünde duruyorken iki satır açıp okumaya bile zahmet etmeden ortaya sallamasyon eleştiri kasıyorsunuz.

apple sektörün "büyük yenilik" beklentisini yavaşlatmaya çalışıyor, çünkü o derece aç hale geldik ki yenilikleri o gün öğreniyor, yeni cihazın parçalarını daha o gün görüyor ve sonrasında da hiçbir şeyi beğenmez oluyoruz.

samsung göz takibi ve benzer güzel özellikler çıkardı, alel acele. sonrasında kullanım demolarını izledim dergi incelemelerinde falan bildiğin işe yaramıyor diyorlardı, bakın forumlarda da var böyle kişiler işe yaramıyor diyorlar.

apple herhangi bir yeniliği son anda biz yaptık oldu diye çıkarıp ayağı sağlam basmayacak bir hareket yapmıyor pek. yaptıysa da nadirdir.

cidden ne gelecekti iphone 5'le daha onu anlamadım ben.

godiswatchingus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beklentimi karşıladı doğru düzgün bir gelişim göstermeyip gerilemeye başladı bunu bekliyordum..

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Tabi ki hayır. Iphone 4S' in boyutlarını değiştirip tekrar sunmuşlar. Merak ediyorum Galaxy S3 ile nasıl yarışacak ?

İşlemci bilinmiyor, ekran kartı bilinmiyor, ram bilinmiyor... En önemli şeyler bilinmezken nasıl bir karşılaştırma işine giriyorsunuz anlamıyorum...

Ayrıca devasa bir değişiklik beklemek de bana göre hataydı...

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Apple sizin kadar tartışmamıştır İphone 5i :D

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
gpu hakkında bilgi yok sen gösterilen real racing e göre değer biçmişsin gpu ya. Cpu içinde öyle.

birşey e bakarak değer biçmedim. yukarıdada dediğim gibi, sağlam sebeblerimden ötürünü en büyük olasılıkla olacağını düşündüğüm işlemci ve GPU dan deyindim.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Iphone 4s leri alıp belli bir ücret karşılığı ıphone 5 ile takas ediyorlar.
Bence Iphone 4leri toplayıp süsleyip ıphone 5 diye piyasaya sürüyorlar.

Apple sizin kadar tartışmamıştır İphone 5i :D
Tabi biz tartışacağız Kazık yiyen biziz.:)

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
iPhone 5'i beğendiniz mi?

Hayır52,62 %
Evet32,40 %
Kararsızım14,98 %
Toplam Oy: 2.423

Kaynak: Habertürk portal. 13.09.2012 / 18.30 itibari ile

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Piyasadaki telefonlardan üstün bir özelliği yok.

Tanıtımına 10 15 dk kala eypılcılar Parası neyse ne verdim gitti diyorlardı şimdi gitsin alsınlar bakalım ıphone 4s in yandan yemişini

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
İşlemci bilinmiyor, ekran kartı bilinmiyor, ram bilinmiyor... En önemli şeyler bilinmezken nasıl bir karşılaştırma işine giriyorsunuz anlamıyorum...

Ayrıca devasa bir değişiklik beklemek de bana göre hataydı...

Ben öyle çok bir değişiklik beklemiyordum. Evet haklısın, en önemli şeyler bilinmezken karşılaştırma yapılamaz ancak basit şeyleri ballandıra ballandıra anlatmalarına da uyuz oluyorum. 4G' den bahsediyor eleman, 4G Türkiye' de desteklenmiyor bile daha.

Galaxy S3' ün donanımını hepimiz biliyoruz. Bahsetmeye gerek bile yok. Eğer Iphone 5 donanım konusunda Galaxy S3' ü geçerse, neden olmasın belki alırım. Ama geçeceğini-geçebileceğini sanmıyorum.

Red Bull

Asistan
Reaksiyon puanı
0
açın açın 50 60 tane konu açın tartışın belki yorumlarınız çığır açarda ip5ler sizin istediginize göre şekillenerek gelir

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
açın açın 50 60 tane konu açın tartışın belki yorumlarınız çığır açarda ip5ler sizin istediginize göre şekillenerek gelir

Arkadaşım burası teknoloji forumu. Her teknolojik ürünün konusunu açabilir, tartışabiliriz. "Ne kadar iyi ne kadar kötü" diye. Neresi yanlış bunun ?

Red Bull

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım burası teknoloji forumu. Her teknolojik ürünün konusunu açabilir, tartışabiliriz. "Ne kadar iyi ne kadar kötü" diye. Neresi yanlış bunun ?
zaten açılan konular var editörler değerlendirdi sizin fikirlerinizi de almak için
neyse siz daha iyisini bilirsiniz

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Millet Uzay Gemisi Bekliyordu Apple Telefon Çıkardı Bende Böyle Özetliyorum İlk Cümlemi...

ıPhone 5 in sadece tasarımı bıraz daha iyi ola bilirdi diye düsünüyorum.
Beklentılerınız neydiki ıPhone 5 Karsılamadı ? Daha büyük ekran istediniz yaptılar.Görüntü kalitesinden ödün Vermedıler,a6 işlemci koydular(Ki bence a6 İşlemci 4 çekirdekli çıkıcak 2 çek olsa a5x ı koyarlardı),Ram İn 1 gb oldugu soylenıyor fakat ıPhone 4s in Hangı Uygulamalar açıkken ram sorunu yuzunden uygulamayı acamadıgını veya kapattıgını gördunuz? Bu android gibi 1 gb ram ın 700 unu kullanmıyor sistem kaynagı olarak benım tahmınım en fazla 150 mb ram kullanıyor İOS 512-150=362 mb ram fena bır sonucta degıl 512 ram e göre.
Kulaklıgı degıstırdıler o eskı kulaklık kulagımı agrıtıyodu ıyı oldu zaten ...
LTE ile ilgili pek bi bilgim olmadıgı icin yorum yapmıyacagım fakat amerıkada dava acılsa amerıka nın apple alehıne karar vermıyecegı aşikar türkiyedede 4g daha yok turkıyedede acamaz dava yasaklanması ıcın ıPhone severler ala bılır rahatlıkla...

Kısacası Bardagın Bı Tarafı Dolu Bi Taraf ı Bos Tartısılacak Bir Telefon.Fakat a6 işlemcisi Dedikleri gibi Hem Cpu Hem Gpu Yönünden 2 kat daha hızlıysa a5 işlemcisinden birde Ram 1 i Gb Olursa S3 Satıslarını azaltır.

artinda

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu aralar İphone 5 ile ilgili sanal alem geyikleri. :)

FNHhZ.jpg%22

548606_379183552150690_1974521189_n.jpg%22

5349639_700b.jpeg%22

Kadir Sekme

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Burada kimse astronomik bir şeyler beklemiyor. Ancak bugünün koşullarında bir telefonda NFC yoksa ve bu telefon apple'ın bir ürünüyse emin olun o NFC teknolojisi İphone 5s ile gelecek. Tartıştığımız bir çok şey 5s için saklanıyor. Şimdi hepsini İphone 5 e koysalar 5s i kim düşünür ki öyle değil mi :)

Navigasyon konusunu çok abartanlar olmuş. Tamam Apple kendi haritalarını kullanabilir ve bunu 3 boyutluda sunabilir ancak ezelden beridir dünyada Google Earth ile tanınmış bir haritacılık anlayışı var. Apple dan önce 3 boyutlu haritayı Google zaten yaptı. Bu nasıl yeni bir özellik olarak gösterilip tanıtılır anlamadım.

Aynı şekilde Panaromik çekim modu. İphone 4s ile de Panaromik çekim yapılıyordu. Zor bir şey değil App store'dan indiriyorsun kuruyorsun ve panaromik çekmeye başlıyorsun. Bunun neresi yeni bir şey?

Kaldı ki pil performansı... 4s bir günü bile zor çıkartırken iphone 5 heralde artık bir günü tam çıkartıcak. Yeter diyorsanız sizlere yetsin ancak bana göre teknoloji nedir? Zor durumda telefonu şarj edemediysem o telefonun beni 2 günün sonunu çıkartıcak derecede dayanmasıdır.

Ben hiç beğenmedim. Daha özel şeyler bekliyordum. Belki 3d fotoğrafta çekmeliydi belki samsungun bulamadığı bir kaç sensör eklemeliydi. Ancak olmadı. Bir s3 kullanıcısı olduğum halde bunları bekledim. Ancak şimdi iyi ki 4 ay önce çıkar çıkmaz gidip bir samsung galaxy s3 almışım diyorum.

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Kablosuz şarj yok, konuşma süresi s3 ten hayli düşük, hafıza kartı, usb-hdmi portu, nfc, dlna bulunmuyor. her ne kadar retina vs olsada ekran çözünürlüğü segmentine göre düşük. Seri çekim modu yok. ve yanılmıyorsam bluetooth hala kısıtlı ve herhangi bir pc ye takıp usb bellek modunda açıp dosya transferi yapamıyorsun, illa itunes.

Evet iphone güzel bir telefon, katılıyorum ancak günümüz cihazlarına göre bir çok alanda geri kalmış bir cihaz. Ve daha pahalı. Bu telefon 4gs olmalıydı diye düşünüyorum.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Ben uçmasını bekliyordum.
Uçamadı..

Burock98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tabi ki hayır 4s ten farkı sadece büyüklüğü zaten büyük telefon sevmem

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Apple bu anlayış ile giderse fanatikleri bile ileride şirketi kurtaramıyacak.
Teknolojiye yön vermeli gerisinden takip etmemeli...

free_agent

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Benim beklentimi karşıladı.Yani ne bekliyordunuz ki.Her sene 1 telefon çıkarıyorsun ve her sene satış rekorları kırıyorsun.Niye kendini kassın.Suç kullanıcılarda son teknoloji ürünler bekleyip sonra hayal kırıklığına uğruyorlar.Artık beklentiniz olmasın Apple'dan eski yenilikçi firma kalmadı artık.Bir ismi kaldı o sattırıyor zaten.

conquistador

Asistan
Reaksiyon puanı
0
"beklentileriniz karşılandı mı"dan ziyade beklentileriniz nelerdi diye merak ediyorum. açıkçası şu an telefonda bir eksik illa var dersen nfc derim. onun dışında hafifliği, yeni ekran teknolojisi, üretim teknolojisi, malzeme kalitesiyle açık ara süper makina olmuş.

şaşırtıcı olabilecek ne bekleniyordu? yani hologram, 3d foto çekimi gibi şeyler mi?

"biri diyor ki ekranı büyümş sadece" öbürü diyor ki "hani ekranı büyütmeyeceklerdi küçük iyiydi". tam zıt fikirlerdeki adamlar eleştiri değil sadece sallama konusunda bir ortaklık kurabiliyor.

adam tanıtımda anlatıyor hala tek elle kullanım için ekran oranı değişti o yüzden cihazı genişletmedik hatta kavraması daha kolay incelttik diyor. ama arkadaş adam okumuyor ki? şurada güzel güzel bi eleştiri okusam tartışsak falan ama bilgi sahibi olmadan hatta bilgi önünde duruyorken iki satır açıp okumaya bile zahmet etmeden ortaya sallamasyon eleştiri kasıyorsunuz.

apple sektörün "büyük yenilik" beklentisini yavaşlatmaya çalışıyor, çünkü o derece aç hale geldik ki yenilikleri o gün öğreniyor, yeni cihazın parçalarını daha o gün görüyor ve sonrasında da hiçbir şeyi beğenmez oluyoruz.

samsung göz takibi ve benzer güzel özellikler çıkardı, alel acele. sonrasında kullanım demolarını izledim dergi incelemelerinde falan bildiğin işe yaramıyor diyorlardı, bakın forumlarda da var böyle kişiler işe yaramıyor diyorlar.

apple herhangi bir yeniliği son anda biz yaptık oldu diye çıkarıp ayağı sağlam basmayacak bir hareket yapmıyor pek. yaptıysa da nadirdir.

cidden ne gelecekti iphone 5'le daha onu anlamadım ben.

Önce neler bekleniyordu, neler geldi sorusunun bir cevabını vereyim. Sonra Apple'ın derin felsefesine birlikte bakarız.

Efenim öncelikle insanlar NFC gibi artık Dünya'da standart hale gelen bir teknolojiyi bekliyorlardı. Turkcell'in kontratla sattığı giriş seviyesi Android telefonlarda bile olan (yani hep deriz ya Türkiye geriden geliyor diye o yüzden bunu örnek veriyorum) bir teknoloji bu. Gelmedi. Gelemezdi. Çünkü Apple'ın iPhone 5S'i sattıracak nedenlere ihtiyacı var.

Sonra insanlar cidden çalışan bir bluetooth bekliyorlardı. Hani öyle cihaz tanıtımına eklenip de onun dışında herhangi birşeye yaramayan versiyonunu değil. S Beam gibi yenilikçi birşeyi zaten Apple'dan beklemek hata olurda bari 13-14 yıllık bir teknolojiyi ekleme zahmetine girişirler diye bekledi insanlar tabi olmadı o da.

3. olarak insanlar mantıklı bir ekran boyutu bekliyorlardı. Bir ekranı sadece boydan uzatmak ne yazık ki onu kullanışlı yapmıyor, yapamıyor. Bunun nedenini zaten ilerleyen günlerde göreceğiz zaten şimdilik rezerve bırakıyorum burayı.

Yine baktığımızda insanlar kullanımı kolaylaştıracak iyileştirmeler beklerken Apple'dan başka kimsenin üretmediği yeni bir konektör buldular karşılarında. Neden? Tanesi 10 $ olan bu konektörleri sadece Apple'ın satıyor olması ve sizin başka firmadan yedek parça almanızın cihazınızı yanlış kullanım olarak sayılması neden olduğu konusunda bir ipucu veriyor mu?

Kabloszuz şarjı ekleyemedi mesela Apple. Tamam belki yeni bir teknoloji olabilir ancak tam bir gün bile şarjı gitmeyen bir telefon için (pil süresinden umutlu olan arkadaşlar lütfen gözünüzü açın adamlar bile kendi sitelerinde değişikliğe gitti pil süresini uzun göstermek için iPhone 4s'le kıyaslama sayfasında 4s'in tahmini pil süresini düşürdüler.) en azından böyle bir güzellik düşünülebilirdi.

Buraya isterseniz bir kaç şey daha eklerim de şimdi sözü Apple'ın EKLEDİĞİ şeylere getirmek istiyorum.

-Apple zaten 3. parti yazılımlarla mümkün olan panaromik çekim modunu ekleyip kendisi icat etmiş gibi lanse etti.
-Apple fazladan para kazanayım diye eklediği konektörleri büyük bir yenilikmiş gibi lanse etti.
-Apple zaten varolan LTE teknolojisini (Samsung aç artık şu davayı :D ) (bir parantez daha açmak istiyorum. Avrupa ve Amerika'nın 4G altyapıları farklıdır. iPhone sadece Amerika 'ya tam uyum gösteriyor Avrupa'da birçok operatör kapsam dışında. Ayrıca bizim zeka yoksunu GSM operatörlerimiz bu telefonu satarken utanacak mı acaba çok merak ediyorum.) kendisi icat etmiş gibi lanse etti.
-Apple güya yeni bir işlemci ve RAM kullandı ama bunların detaylarını açıklamıyor. Neden? Niye bizim insanımızda bunların açıklanmamış olmasını iyiye yormak gibi bir hastalık var? iPhone 4S'in tanıtımında en büyük payı işlemciye ayıran her bir detayını bangır bangır bağıran Apple'ın saklayacak birşeyi olmasa niye açıklamasın ki? (Sebebini kesin olarak doğruluğundan emin olmasamda söyleyeyim. Kesin olmayan verilere göre S3'ün işlemcisi yeni(!) A6'yı 4'e katlıyor.)
-Apple bundan önce her zaman "bizim ekranımız en iyisi 4" ve yukarısı saçmalı" demesine rağmen daha büyük bir ekran ekledi ve şimdi de 4" en iyisi zaten bunuda biz icat ettik diyor.

Kısaca Apple aynı tas aynı hamam devam ediyor. Eklemediği o kadar mümkün geliştirmelere tü kaka diyor, yıllar sonra eklediklerini ise kendi icat etmiş gibi lanse ediyor. Hala bu pazarlama taktiğini yiyenler var ya sadece afiyet olsun diyesim var onlara. Apple'In müşteri kitlesi koyun gibi her önüne gelene he derse zaten bunu hak ediyor demektir.

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Önce neler bekleniyordu, neler geldi sorusunun bir cevabını vereyim. Sonra Apple'ın derin felsefesine birlikte bakarız.

Efenim öncelikle insanlar NFC gibi artık Dünya'da standart hale gelen bir teknolojiyi bekliyorlardı. Turkcell'in kontratla sattığı giriş seviyesi Android telefonlarda bile olan (yani hep deriz ya Türkiye geriden geliyor diye o yüzden bunu örnek veriyorum) bir teknoloji bu. Gelmedi. Gelemezdi. Çünkü Apple'ın iPhone 5S'i sattıracak nedenlere ihtiyacı var.

Sonra insanlar cidden çalışan bir bluetooth bekliyorlardı. Hani öyle cihaz tanıtımına eklenip de onun dışında herhangi birşeye yaramayan versiyonunu değil. S Beam gibi yenilikçi birşeyi zaten Apple'dan beklemek hata olurda bari 13-14 yıllık bir teknolojiyi ekleme zahmetine girişirler diye bekledi insanlar tabi olmadı o da.

3. olarak insanlar mantıklı bir ekran boyutu bekliyorlardı. Bir ekranı sadece boydan uzatmak ne yazık ki onu kullanışlı yapmıyor, yapamıyor. Bunun nedenini zaten ilerleyen günlerde göreceğiz zaten şimdilik rezerve bırakıyorum burayı.

Yine baktığımızda insanlar kullanımı kolaylaştıracak iyileştirmeler beklerken Apple'dan başka kimsenin üretmediği yeni bir konektör buldular karşılarında. Neden? Tanesi 10 $ olan bu konektörleri sadece Apple'ın satıyor olması ve sizin başka firmadan yedek parça almanızın cihazınızı yanlış kullanım olarak sayılması neden olduğu konusunda bir ipucu veriyor mu?

Kabloszuz şarjı ekleyemedi mesela Apple. Tamam belki yeni bir teknoloji olabilir ancak tam bir gün bile şarjı gitmeyen bir telefon için (pil süresinden umutlu olan arkadaşlar lütfen gözünüzü açın adamlar bile kendi sitelerinde değişikliğe gitti pil süresini uzun göstermek için iPhone 4s'le kıyaslama sayfasında 4s'in tahmini pil süresini düşürdüler.) en azından böyle bir güzellik düşünülebilirdi.

Buraya isterseniz bir kaç şey daha eklerim de şimdi sözü Apple'ın EKLEDİĞİ şeylere getirmek istiyorum.

-Apple zaten 3. parti yazılımlarla mümkün olan panaromik çekim modunu ekleyip kendisi icat etmiş gibi lanse etti.
-Apple fazladan para kazanayım diye eklediği konektörleri büyük bir yenilikmiş gibi lanse etti.
-Apple zaten varolan LTE teknolojisini (Samsung aç artık şu davayı :D ) (bir parantez daha açmak istiyorum. Avrupa ve Amerika'nın 4G altyapıları farklıdır. iPhone sadece Amerika 'ya tam uyum gösteriyor Avrupa'da birçok operatör kapsam dışında. Ayrıca bizim zeka yoksunu GSM operatörlerimiz bu telefonu satarken utanacak mı acaba çok merak ediyorum.) kendisi icat etmiş gibi lanse etti.
-Apple güya yeni bir işlemci ve RAM kullandı ama bunların detaylarını açıklamıyor. Neden? Niye bizim insanımızda bunların açıklanmamış olmasını iyiye yormak gibi bir hastalık var? iPhone 4S'in tanıtımında en büyük payı işlemciye ayıran her bir detayını bangır bangır bağıran Apple'ın saklayacak birşeyi olmasa niye açıklamasın ki? (Sebebini kesin olarak doğruluğundan emin olmasamda söyleyeyim. Kesin olmayan verilere göre S3'ün işlemcisi yeni(!) A6'yı 4'e katlıyor.)
-Apple bundan önce her zaman "bizim ekranımız en iyisi 4" ve yukarısı saçmalı" demesine rağmen daha büyük bir ekran ekledi ve şimdi de 4" en iyisi zaten bunuda biz icat ettik diyor.

Kısaca Apple aynı tas aynı hamam devam ediyor. Eklemediği o kadar mümkün geliştirmelere tü kaka diyor, yıllar sonra eklediklerini ise kendi icat etmiş gibi lanse ediyor. Hala bu pazarlama taktiğini yiyenler var ya sadece afiyet olsun diyesim var onlara. Apple'In müşteri kitlesi koyun gibi her önüne gelene he derse zaten bunu hak ediyor demektir.
arkadaşım yanlış anlama ama bu kadar yazıyı okumamızı beklemiyorsun değil mi?