''iPhone 5 Alacak Eleman Aranıyor'' İlanı

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
iphone-kuyruk.jpg

Rekabetin sınır tanımayan hali İzmir’de bir elektronik bayiliği yapan işletme tarafından ortaya konuldu.

Apple'ın yeni iPhone 5 modelini Türkiye’de ilk sergilemek ve satışa sunmak isteyen bir işletme, günlük 100 dolar karşılığında battaniyesi ile Amerika’da iPhone 5 sırasına girecek eleman aradığını duyurdu.

İzmir’de uzun yıllardır elektronik malzemelerinin satışını yapan Gani Güleç, ticaretteki rekabetini, başlattığı ilginç bir kampanya ile sergiledi. Dükkanının önüne astığı, ‘Amerika’da günlük 100 dolar karşılığında iPhone 5 sırasına girecek eleman aranıyor’ yazılı afişle hem Amerika rüyasını gerçekleştirmek isteyenlere hem de iş sahibi olmak isteyenlere bir taşla iki kuş tabirinin olanaklarını sunduğunu belirtti.

Dükkanının İzmir İş ve İşçi Bulma Kurumu’nun karşısında olmanın avantajlarını da yaşadığını belirten Güleç; “Biraz iPhone 5 piyasası çok hareketli geçeğini umduğumuz için yenilik olarak, yeniliklerin takipçisi olarak için iPhone 5’i Türkiye’de ilk sergilemek isteyen biz olmak istedik. Bundan dolmayı böyle bir kampanya başlattık. Gelen kişileri Amerika’ya gönderip cihazları satın aldırarak burada satışa sunmak istiyoruzİşçi bulma kurumu’nun karşısında olmamız da bir avantaj. Kuruma başvuru için gelen vatandaşlar afişi gördüklerinde gelip başvuruyorlar” diye konuştu.

3 BİN TL DEĞERİNDEKİ CİHAZIN PARASI DA İŞLETMEDEN

iPhone kullanıcılarının özellikle son serisini satın alabilmek için beklemede olduğunu açıklayan Gani Güleç, talebin gün geçtikçe arttığını bunun için de ticari kazancın yanı sıra işletme olarak prestiji amaçlı böyle bir adım attıklarını söyledi. Şartlar hakkında bilgi veren Güleç; “iPhone kullanıcıları teknolojiyi iyi takip ediyor. Bugüne kadar iPhone 2-3-4 kullanıcıları bile serinin yeni modeli olan i Phone 5 için beklemedeler. İnanılmaz derecede talep var. İlk olarak vizesini alacağız. Biz firma üzerinden göndereceğimiz için bu işin kolay yanı. Ayrıca gereken birtakım teminatlar alıyoruz. Bunlar bir kimlik fotokopisi ve nüfus kayıt örneğinden ibaret. Daha sonra da geri kalan masraflarını karşılayıp cihazı satın alabilmesi için 3 bin TL değerinde de para verip gönderiyoruz” diye konuştu.

30 KİŞİ GÖNDERİLECEK

Amerika’da tüm masraflarının karşılanarak iPhone 5 sırasına girecek eleman sayısında 30 olarak karar kıldıklarını ayrıca dil sorununun yaşanmaması için İngilizce bilme şartı aradıklarını ifade eden Güleç; “ Şartımızı yok brandada da gösterdiğimiz gibi basit koşullar var. Bir battaniye veriyoruz orada kuyruğu girecekleri için, yol masrafı, vize artı sigorta işlemlerinin masraflarını karşılayarak cihazın ücretini de vererek Amerika’ya gönderiyoruz” diye kaydetti.Tüm işlemlerin yasal olduğunu hatırlatan Güleç, herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması için vize süresinin 15 gün olduğunu hatırlattı.

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Saçmalıkta sınır yoktur, buna ülke sınırlarıda dahil :)

s3lim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şakamı bu?
yo ciddiymiş. (Bilgisayarın başında çok durdum hep ondan oluyor bunlar.Neyse bi yarım saat dolaşayım sonra tekrar bakarım.kesin kamera şakasıdır.)

Reaksiyon puanı
188
Valla Bulgaristana gitmek zorunda olmasaydım giderdim :D Bahaneyle gezer gelirdim :D

Norrick

Asistan
Reaksiyon puanı
1
3000TL verip gönderiyorlarmış Telefonu kaça satacaklar da kar edecekler acaba? :S

Reaksiyon puanı
188
3000TL verip gönderiyorlarmış Telefonu kaça satacaklar da kar edecekler acaba? :S

Satamayacaklar :D USA uçak biletlerinden haberleri yok çünkü adamların :D Arkadaşım gitti, çift yönlü uçak bileti için 800 küsür euro para verdi :D Bu adamlar iPhone5'i getirecek ama alacak kişi bulamayacaklar :)

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Doğruysa ki adamın soyadı Güleç ordan bi mizah dergisidir dedim herhalde ama değilmiş ben giderim :D Amerika görmüş oluruz sayelerinde :D Böbrek mafyası çıkmasın bunlar Amerika ya göndericez diye sonradana böbreğimizden olmuyak :D

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Doğruysa ki adamın soyadı Güleç ordan bi mizah dergisidir dedim herhalde ama değilmiş ben giderim :D Amerika görmüş oluruz sayelerinde :D Böbrek mafyası çıkmasın bunlar Amerika ya göndericez diye sonradana böbreğimizden olmuyak :D

Ya da; 3 gün sonra gencin babasına bir telefon gelir:

-Oğlunuz elimizde, eğer onu tekrar canlı görmek istiyorsanız vereceğimiz adrese 30 kutu iphone5 getirirsiniz. Yoksa olacaklardan sorumlu değiliz...

--Ama iPhone 5 daha çıkmadı ki, nereden bulup getirecem?!

-Artık amerikaya mı gidip bulursun ne yaparsın bizi ilgilendirmez kardeşim, telefonları getir oğlunu geri al...

:D

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
ben ızmırdeyım ama boyle bır sacmalığa basvurmam ...

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Ya da; 3 gün sonra gencin babasına bir telefon gelir:

-Oğlunuz elimizde, eğer onu tekrar canlı görmek istiyorsanız vereceğimiz adrese 30 kutu iphone5 getirirsiniz. Yoksa olacaklardan sorumlu değiliz...

--Ama iPhone 5 daha çıkmadı ki, nereden bulup getirecem?!

-Artık amerikaya mı gidip bulursun ne yaparsın bizi ilgilendirmez kardeşim, telefonları getir oğlunu geri al...

:D

Derlermi derler valla usta böylece iphone ları beleşe getirirler :D

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmezmiş.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hayir niye Amerika? Almanya dururken? Yoksa Almanya ve Amerika da ayni gunde cikacagindan haberimi yok? Sanki basit reklam gibi geldi.? Haber sitelerinin hepsinde var. Bir benzeride bilmem ne icin bilmen kac puanlik kpss mi istiyordu neydi.