iPhone 4s hakkında.

Bu konuyu okuyanlar

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Merhaba Dostlar,
400 TL'ye ikinci el bi' iPhone 4s almayı düşünüyorum.(arkadaş satacak).
iPhone 4s'in eksileri ve artıları nelerdir?
Biraz araştırma yaptım ama güncel bir şey yok. Çoğu 2011'de yazılmış birkaç yazı da pek bilgi vermedi.
Yani iPhone 4s'te günümüzdeki teknolojiye nazaran neler yapamayız?

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
400 tl ye alacaksan bunlari dusunmemen lazim günlük hayatta islerini görecek bir telefon 4s gayet yeterli

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
400 tl ye alacaksan bunlari dusunmemen lazim günlük hayatta islerini görecek bir telefon 4s gayet yeterli
haklısınız. 12. sınıftayım sene başından beri nokia 1200 kullanıyorum. ama hayır, akıllı telefona alıştım. günlük hayatta oldukça ihtiyacım oluyor. alacağım telefonun ekranı kırık, o yüzden fiyat daha düşük. ama sadece camı kırık yani görüntüde bi sorun yok :) başka bir sıkıntısı yok. mesela androiddeki gibi uygulamalarda durduk yere çökme olur mu? yoksa hala yeterli güce sahip mi ?

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
haklısınız. 12. sınıftayım sene başından beri nokia 1200 kullanıyorum. ama hayır, akıllı telefona alıştım. günlük hayatta oldukça ihtiyacaım oluyor. alacağım telefonun ekranı kırık, o yüzden fiyat daha düşük. başka bir sıkıntısı yok. mesela androiddeki gibi uygulamalarda durduk yere çökme olur mu? yoksa hala yeterli güce sahip mi ?
Olmaz ancak ekran kirik garantisi duruyorsa bir Apple store goturmekte fayda var :)

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Al gitsin.Cam yapılı mı onu anlamadım tam.Yoksa kırık mı hala.Ama fiyat cihaz için mükemmel al derim ben.

O fiyata bulmak kolay değil en az 650-700 tl araliginda satiliyor.

Ekranı da yapılmamışsa ya KVK'ya gotureceksin onlar da sana tuzlu fiyat biçer.

Ya da gider tanidiga ucuza yaptirirsin.

Bir sorum daha olacak size alacağınız i4S kaç gb'lık 8 gb ise biraz zorlanabilirsiniz ama yine fiyata gore mukemmel.

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Al gitsin.Cam yapılı mı onu anlamadım tam.Yoksa kırık mı hala.Ama fiyat cihaz için mükemmel al derim ben.

O fiyata bulmak kolay değil en az 650-700 tl araliginda satiliyor.

Ekranı da yapılmamışsa ya KVK'ya gotureceksin onlar da sana tuzlu fiyat biçer.

Ya da gider tanidiga ucuza yaptirirsin.

Bir sorum daha olacak size alacağınız i4S kaç gb'lık 8 gb ise biraz zorlanabilirsiniz ama yine fiyata gore mukemmel.
fiyatı ekranı kırık olduğu için ucuz zaten yani ekranı kırık olarak alıcam ben. hafızası hakkında bilgim yok

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
fiyatı ekranı kırık olduğu için ucuz zaten yani ekranı kırık olarak alıcam ben. hafızası hakkında bilgim yok

O fiyata 16 GB satıyorsa mükemmel.

8 GB satıyorsa yine iyi ama sen zorlanırsın.

Resimlerini bilgisayara yedeklemen gerekecek ya da buluta yedeklemen gerekecek.Hani yüksek boyutta uygulama kuramayacaksın.Yoksa yine iPhone 4S aynı iPhone 4S.

S

SDN Anonim 1

SDN Okuru
400 TL'nin üzerine biraz daha koyarsan başka telefon almanı öneriyorum ekranıda kırık hem.

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
400 TL'nin üzerine biraz daha koyarsan başka telefon almanı öneriyorum ekranıda kırık hem.

1.)O fiyata dAndroid alınmaz.
2.)Acaba arkadaş WP ister mi.
L820 aşağısı cihazlarından muzdarip.Malum iOS 8 i4S'i kastırdı ama çok değil.

L820 aşağısında olan modeller takılmalarla uğraşıyor.

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
400 TL'nin üzerine çıkmaya pek niyetim yok sonuçta beni bu yazın sonuna kadar götürebilecek bi telefon istiyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

1.)O fiyata dAndroid alınmaz.
2.)Acaba arkadaş WP ister mi.
L820 aşağısı cihazlarından muzdarip.Malum iOS 8 i4S'i kastırdı ama çok değil.

L820 aşağısında olan modeller takılmalarla uğraşıyor.
asla android almam :)

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
400 TL'nin üzerine çıkmaya pek niyetim yok sonuçta beni bu yazın sonuna kadar götürebilecek bi telefon istiyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

asla android almam :)

Önemli bilgileri vereyim ve toparlayayım ben.

+Camı yaptırabilirsen satma konusunda o fiyatın üstünde bile satabilirsin.Çünkü ikinci eli hala 650 tl civarında.

+Bu cihaz
IOS 6 ise 2 sene.
IOS 7 ise 1,5 sene.
IOS 8 ise 1 sene rahat idare eder.Ondan sonra en fazla bazı uygulamalar desteği yitirir.Çok da önemli değil zaten 4 senelik cihaz büyük beklentilerin olmasın.

+O fiyata alınacak android olarak sadece Zenfone 4 fiyat arttırılırsa Moto G ya da Zenfone 5 alınır.Windows Phone alınacaksa hTC 8X,o da ikinci el bir de Lumia 820 var h.b. 599 tl'a satıyordu bir ara.

+Tavsiyem iPhone 4S'i al ve yaptır.Kullanırsın uzun süre.

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Önemli bilgileri vereyim ve toparlayayım ben.

+Camı yaptırabilirsen satma konusunda o fiyatın üstünde bile satabilirsin.Çünkü ikinci eli hala 650 tl civarında.

+Bu cihaz
IOS 6 ise 2 sene.
IOS 7 ise 1,5 sene.
IOS 8 ise 1 sene rahat idare eder.Ondan sonra en fazla bazı uygulamalar desteği yitirir.Çok da önemli değil zaten 4 senelik cihaz büyük beklentilerin olmasın.

+O fiyata alınacak android olarak sadece Zenfone 4 fiyat arttırılırsa Moto G ya da Zenfone 5 alınır.Windows Phone alınacaksa hTC 8X,o da ikinci el bir de Lumia 820 var h.b. 599 tl'a satıyordu bir ara.

+Tavsiyem iPhone 4S'i al ve yaptır.Kullanırsın uzun süre.
çook teşekkürler :)

KemalALKIN

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Kardeşim ben kullanılmış ama sıfır ayarında iPhone 4S 16 GB White (beyaz) kullanıyorum. iOS 7 ile duruyorsa sakın 8'e güncelleme önceden söyeleyeyim. Ama eğer 8 varsa 8.1 e güncelle azda olsa düzeltme var (UI ve internet hızı). iOS 8 de kasarsada ufak bir ingilizce arama ile 3-4 ayarı kapatıyorsun uçak gibi oluyor ve 300/500 puan artıyor hız ölçerlerde :). 16 GB modeller halen 1600/1900 civarında, 8 gb modeller ise 1200/1350. Bende aldığımda ekranı kırıktı ve burda yaptırdığım dükkan 200 den başlatsada 135 e bağladık :). Hatta değişimden sonra ekranın köşesinde sarartı farkettim bir daha değiştiler para almadan. Değişimden sonra iyice kontrol et özellikle ekran tam ekran olarak beyazken falan yani telefon rehberi vb girip bak. Dokunmatiğindede sorun yoksa kullanırsın. Eğer istanbul falanda yaşıyorsanız 200-250 miş en az ekran değişimi. Ben gaziantep ve 135 (çarşı falan değil oralar kazık kandırmaca burda).

Son olarak eğer sim kartınız büyük yani standart ise onu bir telefoncuda batı illerdeyseniz 5 TL benim gibi yerlerdeyseniz 2.5-3 TL'ye micro sim kart olarak kırdırın (genede iphone 4s için micro sim olacak deyin ve adamın yapabildiğinden emin olun yoksa yeni hat çıkarttırmak zorunda kalırsın :D )

Hayrını gör. Android olsa 1GB ddr3 ram ve 1.5 ghz çift çekirdekte bile kasıyor ve oyunlarda kenar filtresi yokken, bu cihaz 512 ddr2 ram ve 1ghz-800mhz çift çekirdek işlemci ile daha iyi sonuç veriyor. Ram ve işlemci temizleme yani sistemi rahatlatmak istersen (silmek değil ram sıkıştırma gibi bişi) System Checker gibi bir uygulama var onunla ram temizliği ve temp dahil ölü dosya temizliği yapabilirsiniz baya farkediyor. Ancak işlem bitince max 1dkk bekleyin ondan sonra kasıntı geçer (kapatılan sistem uygulamaları açılıyor ondan).

Şarjı ise: Turkcell'de su gibi buhar olup gidiyor, Avea tabanlı Pttcell ile ise çok uzun gidiyor (bu bölgede 2g olarak Turkcell ile Avea aynı çekiyor, 3g olarak ise Avea daha iyi çekiyor, ayrıca aramalar vb hemen bağlanıyor.

Mustafacorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4s'i çok iyi biliyorm. Dış tasarımında asla pişman olmazsın,ama yeni güncellemeler sürümler cihazın içini yavaşlatmış durumda eğer 4s'in ağırlığından şikayet etmeyeceksen kullan yada iOS 6 sürümü yüklenip kullan.

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Kardeşim ben kullanılmış ama sıfır ayarında iPhone 4S 16 GB White (beyaz) kullanıyorum. iOS 7 ile duruyorsa sakın 8'e güncelleme önceden söyeleyeyim. Ama eğer 8 varsa 8.1 e güncelle azda olsa düzeltme var (UI ve internet hızı). iOS 8 de kasarsada ufak bir ingilizce arama ile 3-4 ayarı kapatıyorsun uçak gibi oluyor ve 300/500 puan artıyor hız ölçerlerde :). 16 GB modeller halen 1600/1900 civarında, 8 gb modeller ise 1200/1350. Bende aldığımda ekranı kırıktı ve burda yaptırdığım dükkan 200 den başlatsada 135 e bağladık :). Hatta değişimden sonra ekranın köşesinde sarartı farkettim bir daha değiştiler para almadan. Değişimden sonra iyice kontrol et özellikle ekran tam ekran olarak beyazken falan yani telefon rehberi vb girip bak. Dokunmatiğindede sorun yoksa kullanırsın. Eğer istanbul falanda yaşıyorsanız 200-250 miş en az ekran değişimi. Ben gaziantep ve 135 (çarşı falan değil oralar kazık kandırmaca burda).

Son olarak eğer sim kartınız büyük yani standart ise onu bir telefoncuda batı illerdeyseniz 5 TL benim gibi yerlerdeyseniz 2.5-3 TL'ye micro sim kart olarak kırdırın (genede iphone 4s için micro sim olacak deyin ve adamın yapabildiğinden emin olun yoksa yeni hat çıkarttırmak zorunda kalırsın :D )

Hayrını gör. Android olsa 1GB ddr3 ram ve 1.5 ghz çift çekirdekte bile kasıyor ve oyunlarda kenar filtresi yokken, bu cihaz 512 ddr2 ram ve 1ghz-800mhz çift çekirdek işlemci ile daha iyi sonuç veriyor. Ram ve işlemci temizleme yani sistemi rahatlatmak istersen (silmek değil ram sıkıştırma gibi bişi) System Checker gibi bir uygulama var onunla ram temizliği ve temp dahil ölü dosya temizliği yapabilirsiniz baya farkediyor. Ancak işlem bitince max 1dkk bekleyin ondan sonra kasıntı geçer (kapatılan sistem uygulamaları açılıyor ondan).

Şarjı ise: Turkcell'de su gibi buhar olup gidiyor, Avea tabanlı Pttcell ile ise çok uzun gidiyor (bu bölgede 2g olarak Turkcell ile Avea aynı çekiyor, 3g olarak ise Avea daha iyi çekiyor, ayrıca aramalar vb hemen bağlanıyor.
öncelikle hakkını helal et bu kadar uzun yazmışsın teşekkür ederim :) ekranını yaptırmayı pek düşünmüyorum, sorun olursa belki yaptırabilirim. gerçi alacağım bile kesin değil :D beni 1 sene idare etse yeter. ve bu yazılardan da çıkardığım sonuç o ki bir sene değil belki 2 sene kullanabilirim. hepinize çok teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
400 Tl'ye kırık ikinci el bir telefon alcağına asus zenfone 4 alabilirsin.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Kardeşim 500 TL ye s4 mini al daha çok işini görecektir.Birde şu lolipop mudur nedir onu dahi alacak cihaz kamerası 4s ten daha iyi v.s. seni daha fazla mutlu eder 4s lerde chrome de kasma v.s. gibi şikayetler çok fazla. Ayrıca 4s i ekranı kırık olarak satmak ıstedıgınde kesınlıkle satman fazlasıyla güç durum, ama illa ios diyorsan en düşük iphone 5 alacaksın,

KemalALKIN

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Sonunda Apple iPhone 4S hızlandırıldı http://shiftdelete.net/ios-811-guncellemesi-cikti-56130
Not: Yeni cihazlarda bile %10-15 hız artışı var.

öncelikle hakkını helal et bu kadar uzun yazmışsın teşekkür ederim :) ekranını yaptırmayı pek düşünmüyorum, sorun olursa belki yaptırabilirim. gerçi alacağım bile kesin değil :D beni 1 sene idare etse yeter. ve bu yazılardan da çıkardığım sonuç o ki bir sene değil belki 2 sene kullanabilirim. hepinize çok teşekkürler.

Kardeşim sonunda ios8 hızlandırıldı 4s için :) http://shiftdelete.net/ios-811-guncellemesi-cikti-56130

mukmuka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon 1 seneye uygulamalardan desteğini çeker uzun süreli kullanmıycaksan gayet idare eder seni

durmusoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben kullanıyorum bir eksiğini göremedim ama yine de beklentiler kişiye göre değişebilir. Ben şahsen tavsiye ederim.

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bence iPhone 4s (ekranı kırık dahi olsa) 400 tl'lik (ikinci el veya sıfır) android telefonlardan daha iyi işimi görür. Çünkü android belli zaman sonra note 3'te bile olsa şişiyor.

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Bu arada aldınız mı merak ettim.

Şu dahili hafızasının kaç gb olduğu ve iOS sürünün kaç olduğunu da öğrenseniz süper olacak.

16 Gb - iOS 6/7 yüklü bir iPhone 4S fıstık gibi olur.

IOS 8'ise 8.1 guncellemesi iyilestirme sunuyor.

16 Gb dahili hafizasi varsa mukemmel.

8 Gb ise o biraz kotu.Anlatmistim dahili hafiza bir sure sonra sikinti cikariyor iCloud veya Drive gibi ekstern yontemlere basvurma durumunda kaliyorsunuz.

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar hepinizden özür diliyorum, telefon iPhone 4'müş :D ve ios 7 yüklü. kaç gündür kekleniyorum resmen.. bugün elime aldım bi baktım bu iPhone 4 dedim, hiç bi farkı yok ki nolacak dedi :D SİZCE DE FARKI YOK MU? öncelikle zaten kamera farklı. fiyat 400 tl yine de uygun mudur?

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Olmaz.iPhone 4 iOS 7'de çok donuyor.

iPhone 4S ilanlarına bak.Başka tanıdığına sor çünkü iPhone 4 alacağına L525 almak daha mantıklı.

Olmaz bu iş bence.

Son mesajlar