Iphone 4 mü, HTC Desire 500 mü ?

<<skyline>>

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Sorum basit. Iphone 4 mü, HTC Desire 500 mü ? Ne yönden diyecek olursanız işlevselliğiyle, tasarımıyla, teknik özellikleriyle... Fiyatını önemsemeyin.

Legendfor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilk önce ios mu android mi ona karar verin.

<<skyline>>

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şuana kadar hep android kullandım, android severim fakat iphonenin şık tasarımı, ele oturuşu ilgimi çekiyor.

Legendfor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o zaman şöyle diyeyim; 3 yıllık bir telefona karşı daha yeni telefonu tercih ederdim şahsen. bana göre 1000 tlye ıphone 4 un alınabilirliği yok..

<<skyline>>

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende öyle düşünüyorum ve avea 2 yıl aveada kalmak şartıyla aylık 1 tlye veriyor. O yüzden almak istiyorum.

Legendfor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 tl olduğuna kanmayın onlar paket fiyatın içinden telefonun parasını çıkarıyorlar.

<<skyline>>

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biliyorum zaten paket ücretini telefon vermese de ödüyorum, neden telefon almayım ki?

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
htc desire nasıl bir telefon bilmiyorum ama iphone 4 almanı tavsiye etmem şu dakikadan sonra.. arkadaşımda iphone 4 var, ios 7 ile kasım kasım kasılıyor.

<<skyline>>

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sizce desire 500 güzel telefon mudur? 4 çekirdek, 1.2 ghz işlemci, 1gb ram var. Oyunlarda, internette, videolarda kasma yapar mı? Bilginiz var mı?

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Desire 500. iPhone 4 bu satten sonra alınmaz. Ama bence onun yerine Xperia L'ye bir göz atmanızı öneririm. Eğer zaten oyunda oynarım derseniz kesinlike Xperia L.

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Htc. Ye her zaman güvenilir özellikle kalite ses kamera performans bakımından ve guncellemelerj ise sürekli vermekte artık eskisi gibi değil Htc artık bu ışte baya iddali ortada dolaşiyor Htc batacak Htc batti diye ama hiç ve hiç asli yok Htc eski günlerine dönüyor

<<skyline>>

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Desire 500. iPhone 4 bu satten sonra alınmaz. Ama ben onun yerine Xperia L'ye bir göz atmanı tavsiye ederim. Eğer zaten oyunda oynarım derseniz kesinlikle Xperia L.

Düşündüm ama xperia L'nin işlecisi 1ghz ve çift çekirdek desire 500ün 1.2ghz ve 4 çekirdek. L'nin tasarımı daha iyi olmasına rağmen işlemci,hız ve performans bakımından daha iyi bulduğum desire 500ü düşünüyorum. Yinede ikisini de denemedim. Bu arada diğer yorumlar için de teşekkürler

lpsln

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar iki gündür htc one kullanıyorum,sana tavsiyem şiddetle htc almandır,neden sonuç falan filan boşver htc desire 500 al keyfine bak,sense 5 harika,canlı ekran harika al kullan..

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Düşündüm ama xperia L'nin işlecisi 1ghz ve çift çekirdek desire 500ün 1.2ghz ve 4 çekirdek. L'nin tasarımı daha iyi olmasına rağmen işlemci,hız ve performans bakımından daha iyi bulduğum desire 500ü düşünüyorum. Yinede ikisini de denemedim. Bu arada diğer yorumlar için de teşekkürler

Çekirdek her zaman her şey değildir Xperia L'nin işlemcisi daha performanslıdır. Xperia L S4 Plus işlemcisi kullanmaktadır 2 çekirdek olabilir ama mimarisi krait dir ve 28nm dir. Mimari ve üretim teknolojisi her zaman daha önemlidir hız ve çekirdekten. Desire ise Snapdragon 200 kullanmakta 45nm ve cortex a5 mimarisini temel alır. Kısaca Xperia L daha performanslı bir cihazdır Desire 500'den. Birde grafik performansı olarak aralarında dağlar kadar fark var Desire 500 Adreno 203 kullanır iken Xperia L Adreno 305 kullanmakta , Xperia L ile günümüzün en güncel oyunlarını ( Modern Combat,Asphalt 8,Gta Vice city vb.) rahatlıkla oynayabilirsiniz ama Desire 500 ise bu oyunların hiç birini akıcı bir şekilde oynatamaz.

88febo88

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu ikisi arasında kaldıysan kesinlikle htc desire 500

<<skyline>>

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çekirdek her zaman her şey değildir Xperia L'nin işlemcisi daha performanslıdır. Xperia L S4 Plus işlemcisi kullanmaktadır 2 çekirdek olabilir ama mimarisi krait dir ve 28nm dir. Mimari ve üretim teknolojisi her zaman daha önemlidir hız ve çekirdekten. Desire ise Snapdragon 200 kullanmakta 45nm ve cortex a5 mimarisini temel alır. Kısaca Xperia L daha performanslı bir cihazdır Desire 500'den. Birde grafik performansı olarak aralarında dağlar kadar fark var Desire 500 Adreno 203 kullanır iken Xperia L Adreno 305 kullanmakta , Xperia L ile günümüzün en güncel oyunlarını ( Modern Combat,Asphalt 8,Gta Vice city vb.) rahatlıkla oynayabilirsiniz ama Desire 500 ise bu oyunların hiç birini akıcı bir şekilde oynatamaz.
Dediklerinizi düşüneceğim.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Dediklerinizi düşüneceğim.

İsterseniz benchmark testlerini araştırabilirsiniz L ile Desire 500'ın aralarında işlemci konusunda neredeyse sizi günlük yaşamda fark ettirebilecek bir fark olmadığını göreceksiniz ama, Adreno 203 ve 305 diye ararsınız işte o zaman aradaki 5-10 kat performans farkını göreceksiniz.