İphone 4 İOS 7 Çok kasıyor!

uqrkartL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.

Cihazım iphone 4
İos 7 yüklü .
Çok kasıyor ne yapmam lazım ?
Yardımcı olursanız sevinirim :)

İyi forumlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İtunes ve iCloud dan cihazını yerleştikten sonra sıfırdan yeni cihaz olarak kur. Sonra yedeğini geri yükle

ismuail

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bişey yapamazsın arkadaşım telefon kasıyor olay bu biti konu kilit yani napıcaksın telefonu okuyup üflicekmisin :D

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bunu biliyoruz hocam bilmediğimiz bişey soyle :)

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
iPhone 4 kullanıcıları 7.0.3'e güncellediklerinde performans artışı olduğunu söylüyorlar.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
İos 6'ya da düşmezki şimdi, sana sürüm düşür diyelim .

bruma20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ios 7.0.3 ile kasma sorunu filan kalmadi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Örneğin Subway Surf oyunu herkesin bildiği bir oyun.
Girdiğimde başlarda kasıyor sonradan kendine gelıyor bu sorun 7.0.3 de var mı ?

uqrkartL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Örneğin subway surf oyununu herkes bılır.
Başta kasmalar olur sonra hızlanıyor ios 7 de.
İos 7.0.3 deniyen var mı ?
Biraz bilgilendirirsneiz sevinirim :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İos 7.0.3'te hiç kasma yok takıntısız oynuyom :yes:

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
İphone 4 var eşimin İOS 7 cıktığından beri ve en son 7.0.3 de yükledim testler yaptıp üzerine Hiç bir sorun yok ne donma ne kasma ne her hangi bir ayarı kapatma yani perfomans acısında cok mükembel calışıyor İOS 6 dan daha iyi calışıyor bu tür sorunlarla hiç karşılaşmadım sizler nasıl karşılaşıyorsunuz anlamış değilim belkide sizden kaynaklanıyor :)

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
700
Herşeyi sil temiz bir kurulum yap banada öyle bir cihaz geldi çoık kasıyordu şimdi düzeldi

uqrkartL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İOS 7.0.3 güncelledim hafiften kasma sorunu kaldı çoğu sorunlar düzeltildi.

Var mı önerebiliceğiniz başka bir şey ?

turkiyeli275

Asistan
Reaksiyon puanı
1
iPhone 4 iOS 7.1.3 sürümüyle çok iyi oldu,tabi bir iOS 6 değil ama yeterince akıcı,donma veya takılma yok denecek kadar az,hı tabi eğer hala kasıyor diyorsan ayarlar-genel-erişebilirlik bölümünden kontrastı artır seçeneğini aç çok daha iyi oluyor ;)

uqrkartL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Jailbreak ne zaman gelır bılgınız var mı ? :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ios 7 gerçekten çok kötü bi işletim sistemi tabiki ios 6.1.3 gibi değil ama yapacağımız bişey yok bende iphone 4 kulanıcısıyım ama size androide geçmenize öneririm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ios 7 de sorun yaşamayan arkadaş bizde sorun olabileceğini yazmıssınız burda herkeste sorun var bitek sizde yok acaba sorun sizde olabilirmi!!

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Zamanın Xp donanımlı bilgisayarına şimdi Windows 8 yüklenirse o eski donanımlı bilgisayar kasar diye düşünüyorum :) O hesap.

necessarily

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iphone 4 kullanıcısıyım. kullandığım versiyon 4.3.5 aldığımdan beri hiç güncelleme yapmadım. keşke 6.1.3 versiyonunu yükleseydim. Şimdi yorumlar da ios7 nin son versiyonu fazla donmuyor diyorlar. Kararsız kaldım ne yapsam sürecş takip edip 6.1.3 de keşke dursaydım.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
iphone 4 kullanıcısıyım. kullandığım versiyon 4.3.5 aldığımdan beri hiç güncelleme yapmadım. keşke 6.1.3 versiyonunu yükleseydim. Şimdi yorumlar da ios7 nin son versiyonu fazla donmuyor diyorlar. Kararsız kaldım ne yapsam sürecş takip edip 6.1.3 de keşke dursaydım.

Yakında mecbur kalacaksınız çünkü çoğu uygulamanın güncellemesi 6.0+ yazılım istiyor artık. Bir kaç ay sonra da 7.0+ olacak. Yani kassa da kasmasa da yüklemeye mecbursunuz eğer uygulamaları güncellemek istiyorsanız.

necessarily

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yakında mecbur kalacaksınız çünkü çoğu uygulamanın güncellemesi 6.0+ yazılım istiyor artık. Bir kaç ay sonra da 7.0+ olacak. Yani kassa da kasmasa da yüklemeye mecbursunuz eğer uygulamaları güncellemek istiyorsanız.

bilgi için teşekkürler. evet dediğiniz gibi şuan bile 4.3.5 versiyon kullandığım için bazı uygulamalar bile 5.0.1 istiyor. shsh kayıtlarıyla geri dönüşü araştırıyorum. hiç güncelleme yapmadığım için shsh kaydım yok. acaba başka bir iPhone 4 ün ios 6.1.3 shsh yüklesem olur mu ? olursa nereden bulabilirim bilginiz var mı ?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
bilgi için teşekkürler. evet dediğiniz gibi şuan bile 4.3.5 versiyon kullandığım için bazı uygulamalar bile 5.0.1 istiyor. shsh kayıtlarıyla geri dönüşü araştırıyorum. hiç güncelleme yapmadığım için shsh kaydım yok. acaba başka bir iPhone 4 ün ios 6.1.3 shsh yüklesem olur mu ? olursa nereden bulabilirim bilginiz var mı ?

iFaith programını bi araştırın. Olursa bi onunla olur. Cihazınız şuan jb'li mi? iFaith ile shsh kaydı almayı deneyin.

necessarily

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iFaith programını bi araştırın. Olursa bi onunla olur. Cihazınız şuan jb'li mi? iFaith ile shsh kaydı almayı deneyin.

iFaith programını denedim. hiçbir versiyon güncellemesi yapmadığım için sadece 4.3.5 in shsh kaydını alabiliyorum telefonum jailbreaksiz

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
iFaith programını denedim. hiçbir versiyon güncellemesi yapmadığım için sadece 4.3.5 in shsh kaydını alabiliyorum telefonum jailbreaksiz

Telefona jb yapmadıysanız zaten shsh kaydı alamazsınız. Eğer 4.3.5 jb yapabilirseniz belki shsh kaydı alabilirsiniz. Aksi halde 7.0.3 yüklemeye mecbursunuz. Ancak telefonu bağlayarak bir bakın iFaith'in shsh sunucularından telefonunuza uygun 6.1.2 shsh kaydı çekebilirseniz belki bunu kullanarak 6.1.2 yükleyebilirsiniz. Telefonunuza uygun 6.1.2 ipsw orjinal firmware dosyanızı indirip bir deneyin. Ama olmazsa mecbur 7.0.3 yükleyeceksiniz.

necessarily

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefona jb yapmadıysanız zaten shsh kaydı alamazsınız. Eğer 4.3.5 jb yapabilirseniz belki shsh kaydı alabilirsiniz. Aksi halde 7.0.3 yüklemeye mecbursunuz. Ancak telefonu bağlayarak bir bakın iFaith'in shsh sunucularından telefonunuza uygun 6.1.2 shsh kaydı çekebilirseniz belki bunu kullanarak 6.1.2 yükleyebilirsiniz. Telefonunuza uygun 6.1.2 ipsw orjinal firmware dosyanızı indirip bir deneyin. Ama olmazsa mecbur 7.0.3 yükleyeceksiniz.

teşekkür ederim aslında istediğim de bu telefonuma uygun bir ios 6.1.2 veya 6.1.3 shsh kaydı bulsam ona yükseltsem yeter acaba ifaith sunucularından dediğiniz kayıdı nasıl aratabiliyorum yardımcı olurmusunuz.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
iFaith programından "show available shsh caches on server" butonuna basarak paylaşılan shsh kayıtlarına ulaşabilirsiniz. Uygunluğu konusunda bir fikrim yok. Bu yöntemi hiç kullanmadım ama inşaAllah oluyordur. Siz daha detaylı araştırınız.

Ek olarak 6.1.2'ye yükseltin. JB yapmak için şimdilik en uygunu ve stabili o.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Arkadaşlar, iPhone 4 için 7.0.3 kullananlar memnun musunuz ona göre güncelleme yapacağım. Tavsiye eder misiniz?