İphone 14 serisi beklenir mi?

Bu konuyu okuyanlar

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Hocam ben aslında mecbur değilim ama İPhone kullanmayı ne kadar özlediğimi fark ettim bu yüzden kendimi mecbur hissediyorum bir de tercih etme sebebim IOS tabiki de.
İPhone 13'e gecip Mi9T'yi babama vermek istiyorum biraz da bu yüzden gecmek istiyorum diyebilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Amirim biz zaten 26 bin lira kredi cekmeyiz böyle bir riske asla girmeyiz 11 istemiyorum cünkü cerceveleri cok kalın ve cok kaba duruyor ama 13 daha kibar duruyor ben 5 sene İPhone 5s kullanmış biri olarak yuvarlak hat yerine köşeli hatları daha estetik buluyorum.
Gerçi 11 Pro da fazlası ile işimi görür ama uzun vadede beni ne kadar götürür bilmiyorum

Hocam teknoloji çağında yaşıyoruz telefon, bilgisayar gibi cihazlara erişmek bu kadar zor olmamalı yani neden bir telefon icin 5-6 ay calısalım ki bu bana hiç adil gelmiyor.
Ben aslında 2019'da ben XS istiyordum ama şartlarım izin vermediği icin Xiaomi'ye kaydım şimdi ise Xiaomi'den soğudum hatta bütün Çinli markalardan soğudum çizgilerini çok bozdular OnePlus çok seviyordum Çinli firmalar arasında favorimdi o bile bozdu kendini şahsen Android alacak olsam Samsung Galaxy S21 veya S22+ alırdım. İPhone tercih etmemin asıl sebebi IOS, ikinci el değeri, aksesuar cesitliligi, malzeme kalitesi, servisleri diyebilirim.

Anlıyorum. Eskiden belki kendimizi zorlayarak veya bir şeytana uyup kredi ile almak güzel olabilirdi ama şimdi 50 bin, 30 bin kredi çekip iPhone almak, yanlış, olmamalı. Bu seneki fiyatları görünme iştahım kaçtı, belki seneye, seçimden sonra… o da müphem.

Köşeli tasarım için 12’ye de bakabilirsiniz. Çentiğin boyutu, ekran parlaklığı ve çip hariç pek fark yok. Aslında saydığım farklar bir tercih sebebi de olabilir.

Aklıma küçükken iPhone hayranlığım için benimle dalga geçildiği zamanlar geldi. ?

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Anlıyorum. Eskiden belki kendimizi zorlayarak veya bir şeytana uyup kredi ile almak güzel olabilirdi ama şimdi 50 bin, 30 bin kredi çekip iPhone almak, yanlış, olmamalı. Bu seneki fiyatları görünme iştahım kaçtı, belki seneye, seçimden sonra… o da müphem.

Köşeli tasarım için 12’ye de bakabilirsiniz. Çentiğin boyutu, ekran parlaklığı ve çip hariç pek fark yok. Aslında saydığım farklar bir tercih sebebi de olabilir.

Aklıma küçükken iPhone hayranlığım için benimle dalga geçildiği zamanlar geldi. ?
Ben 16-17 yaşımdan beri İPhone hastasıyım şuanda 25 yaşındayım bu sevda asla bitmez bu arada annemi babamı ablamı İPhone'a ben geçirdim ablam SE2020 annem 6s babam 5s kullanıyor
12 istiyordum ama 13 ile aralarında 1-2k fiyat farkı var 13 almak daha mantıklı duruyor sanki ne dersiniz hocam ?

Kredi çekip almak 2012 2013 yıllarında mantıklıydı ama şuanda şöyle bir saçmalık var eğer şimdi almazsan ertesi gün fiyat iki katına çıkıyor bu yüzden babamı 13 alması için sıkıştırıp duruyorum yani bana sözü var mecbur alacak ben karışmam yani

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
12 istiyordum ama 13 ile aralarında 1-2k fiyat farkı var 13 almak daha mantıklı duruyor sanki ne dersiniz hocam ?
Evet, bence de 13 almak daha yerinde olacaktır.

Kredi çekip almak 2012 2013 yıllarında mantıklıydı ama şuanda şöyle bir saçmalık var eğer şimdi almazsan ertesi gün fiyat iki katına çıkıyor
Bence geçen sene de mantıklıydı. Belki seneye de geçen sene deriz. Dilerim ki öyle olmaz. Aslında kur bahane, alım gücü ve maaşlar orantılı ve münasip olarak artmalı. Vergiler zülmetmeden alınmalı.

babamı 13 alması için sıkıştırıp duruyorum yani bana sözü var mecbur alacak ben karışmam yani
Yine de kendinizi arada onun yerine koyun. ?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Hocam ben aslında mecbur değilim ama İPhone kullanmayı ne kadar özlediğimi fark ettim bu yüzden kendimi mecbur hissediyorum bir de tercih etme sebebim IOS tabiki de.
İPhone 13'e gecip Mi9T'yi babama vermek istiyorum biraz da bu yüzden gecmek istiyorum diyebilirim.

Amirim biz zaten 26 bin lira kredi cekmeyiz böyle bir riske asla girmeyiz 11 istemiyorum cünkü cerceveleri cok kalın ve cok kaba duruyor ama 13 daha kibar duruyor ben 5 sene İPhone 5s kullanmış biri olarak yuvarlak hat yerine köşeli hatları daha estetik buluyorum.
Gerçi 11 Pro da fazlası ile işimi görür ama uzun vadede beni ne kadar götürür bilmiyorum

Hocam teknoloji çağında yaşıyoruz telefon, bilgisayar gibi cihazlara erişmek bu kadar zor olmamalı yani neden bir telefon icin 5-6 ay calısalım ki bu bana hiç adil gelmiyor.
Ben aslında 2019'da ben XS istiyordum ama şartlarım izin vermediği icin Xiaomi'ye kaydım şimdi ise Xiaomi'den soğudum hatta bütün Çinli markalardan soğudum çizgilerini çok bozdular OnePlus çok seviyordum Çinli firmalar arasında favorimdi o bile bozdu kendini şahsen Android alacak olsam Samsung Galaxy S21 veya S22+ alırdım. İPhone tercih etmemin asıl sebebi IOS, ikinci el değeri, aksesuar cesitliligi, malzeme kalitesi, servisleri diyebilirim.
Uzun vadede 11 Pro gayet güzel götürür.8 Plus bile 3 sene götürür şimdi.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Su an 13 Pro Max 256GB yerine 14 Pro almak bence cok daha mantikli.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Mantıksız olan ise şu an yeni iPhone almak. 40 bin lira.

Kisinin butcesine bakar. Bizim ulkemizde yatirim araci olarak da kullaniliyor neticede alacagin cihaz ikinci elde satarken de cok deger kaybetmeyecek. Ben su an yeni mezun oldum, calisiyor olsaydim alirdim muhtemelen elimdeki 11'i satip. He tabi iOS dev. olmaya calistigim icin bu benim isimi de ilgilendiriyor biraz.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Uzun vadede 11 Pro gayet güzel götürür.8 Plus bile 3 sene götürür şimdi.
8 Plus'ın çerçeveli tasarımı sevmiyorum 11 Pro daha kibar bir cihaz bu arada Youtube'da 11 Pro 2022'de alınır mı diye aratıyorum düz 11 modeli cıkıyor 11 Pro alınır mı iceriğini sadece yabancılar yapmıs

Evet, bence de 13 almak daha yerinde olacaktır.

Bence geçen sene de mantıklıydı. Belki seneye de geçen sene deriz. Dilerim ki öyle olmaz. Aslında kur bahane, alım gücü ve maaşlar orantılı ve münasip olarak artmalı. Vergiler zülmetmeden alınmalı.

Yine de kendinizi arada onun yerine koyun. ?
Valla hocam 64 gb modeli almak bence aptallık en az 128 gb olacak bu arada benim Mi9T 128 gb yani ben alırsam en az 128'lik alırım
Büyük ihtimal ben beyaz alıp yoluma bakarım telefon elime geçince forumda duyurusunu yaparım zaten
Hocam gecen sene kredi cekmek mantıklı mıydı benim İPhone işi okuldan dolayı 5 sene ertelendi malesef özelde okuduğum için İPhone'a sıra gelmedi ama bu Aralık'ta komple bitiyor evde parti yapacam zaten ?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
S8 Gen1'li hemen hemen her Android cihazdan daha az isiniyor.

Tercih meselesi. Max serisi de bana kalas gibi geliyor cebe falan sigmiyor.
Görkem hocam bende Mİ9T'den soğudum tamam işimi görüyor ama bir İPhone değil be hocam
kendime İPhone 13 aldırıp Mİ9T'yi babama verecem kafamdaki plan bu şekilde.
Xiaomi'den hatta bütün Çinli markalardan bıktım soğudum desem yeridir telefon 3.yılına girecek ve açıkçası İPhone kullanmayı ne kadar çok özlediğimi fark ettim özellikle de IOS 16 kullanmayı çok istiyorum

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Görkem hocam bende Mİ9T'den soğudum tamam işimi görüyor ama bir İPhone değil be hocam
kendime İPhone 13 aldırıp Mİ9T'yi babama verecem kafamdaki plan bu şekilde.
Xiaomi'den hatta bütün Çinli markalardan bıktım soğudum desem yeridir telefon 3.yılına girecek ve açıkçası İPhone kullanmayı ne kadar çok özlediğimi fark ettim özellikle de IOS 16 kullanmayı çok istiyorum
Bende de tam tersi şöyle düşünüyorum hadi en iyi iphone modeli olsun. Yapılacaklar çok kısıtlı sonra düşününce bana saçma geliyor. İyi miktarda gelirim olursa en iyi android modeli alırım.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bende de tam tersi şöyle düşünüyorum hadi en iyi iphone modeli olsun. Yapılacaklar çok kısıtlı sonra düşününce bana saçma geliyor. İyi miktarda gelirim olursa en iyi android modeli alırım.
Ben sosyal medya kullanan biri olduğum için İPhone kullanmam gerekiyor ayrıca aksesuar cesitliliği, IOS, 2.el değeri gibi durumlardan ötürü İPhone tercih ediyorum.
Android alacak olsaydım S21 veya S22+ alırdım.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994

iPhone'u satmasi daha kolay ve ikinci elde deger kaybetmiyor. Ayrica ben Android cihaz alsam da yapacaklarim kisitli. O yuzden stabil bir sistem ve guncelleme destegi benim icin daha onemli. Ek olarak iOS dev. uzerine calistigim icin iPhone lazim.

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Yapılacaklar çok kısıtlı sonra
Bunu anlamadım. Android’de yaptığınız ama iOS’da yapamayacağınız ne var? Oyun deseniz, en iyi işlemcilerle rakibi yok gibi, kamera edit falan derseniz yine en iyilerinden, Sosyal medya veya her türlü App zaten herhalükarda iyi. Dosya indir, gönder, düzenle de var. Anlamadım.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Bunu anlamadım. Android’de yaptığınız ama iOS’da yapamayacağınız ne var? Oyun deseniz, en iyi işlemcilerle rakibi yok gibi, kamera edit falan derseniz yine en iyilerinden, Sosyal medya veya her türlü App zaten herhalükarda iyi. Dosya indir, gönder, düzenle de var. Anlamadım.
Programlar tekli olarak çalışıyor dosya sistemine erişim yok. Özelleştirme yapılamıyor. Appstore harici engel var. Bluetooth her cihazla eşleşmiyor. Daha birçok şey var. Uygulamalar tam denetim alamıyor mesela adguard uygulaması tam çalışmıyor. Ben android de reklamın ne olduğunu unuttum mesela. Kısacası onlar ne derse o oluyor klasik amerikan kapitalist cihazı. Özgürlük sunmuyor. Daha birçok nedenleri sebebi var. Bilgisayarları güzel ona birşey diyemem. Ama onda bile m2 airi kısıyorlar artık siz düşünün.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
iPhone'u satmasi daha kolay ve ikinci elde deger kaybetmiyor. Ayrica ben Android cihaz alsam da yapacaklarim kisitli. O yuzden stabil bir sistem ve guncelleme destegi benim icin daha onemli. Ek olarak iOS dev. uzerine calistigim icin iPhone lazim.
valla Görkem hocam 2 ay sonra Mİ9T 3.yılına girecek işimi görüyor da ben sıkıldım bu telefondan bir an önce İPhone 13'e geçsem de Mİ9T'yi babama vermek istiyorum Mİ9T kullandığım süre zarfında özellikle son 1 yıl İPhone'u ne kadar özlediğimi fark ettim

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
valla Görkem hocam 2 ay sonra Mİ9T 3.yılına girecek işimi görüyor da ben sıkıldım bu telefondan bir an önce İPhone 13'e geçsem de Mİ9T'yi babama vermek istiyorum Mİ9T kullandığım süre zarfında özellikle son 1 yıl İPhone'u ne kadar özlediğimi fark ettim
Aynı cihaz ve arayüzdendir o.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Aynı cihaz ve arayüzdendir o.
Valla guncelleme konusunda beni yarı yolda bıraktı MIUI 13 halen gelmedi telefon cok eski degil pabucu dama atıldı bu arada ben One UI teması kullanıyorum MIUI iğrenc bir arayüz Android dünyasında en iyi arayüz bence One UI geri kalanı bana dandik geliyor
Bu arada ben İPhone'cuyum ya Android kullanıyorum işimi görüyor ama ben bir telefondan beklentisi yüksek olan ve güncellemeye önem veren biri olduğum icin İPhone tercih ederim.

Sertcocuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Çoook para değilmi dostum iphone 6plus neyine yetmicek ;D

TheGodd

THATS WHY I FIGHT FOR YOU , ALBERQUERQUE!
Reaksiyon puanı
95
İyi forumlar. İphone 13 Pro Max 256 GB almayı düşünüyorum yurt içi. Ama zaten 1 aya kalmadan iPhone 14 serisi tanıtılacak. Sizce iPhone 14 Pro Max'ı beklememe değer mi? Olmadı 14 Pro alacağım. 13 serisine göre tam olarak hangi değişiklikler olacak?

@Applemania

@BehzatAmirim
kardeş bence değmez. arasındaki 2 farkı bul bulmacalarında bulunamayan farklar gibi. hava atmak istiyorsan az havam olsun diyorsan iphone 14 al ama 13 pro max çok çok daha mantıklı.

abtokgoz

Asistan
Reaksiyon puanı
46
İyi forumlar. İphone 13 Pro Max 256 GB almayı düşünüyorum yurt içi. Ama zaten 1 aya kalmadan iPhone 14 serisi tanıtılacak. Sizce iPhone 14 Pro Max'ı beklememe değer mi? Olmadı 14 Pro alacağım. 13 serisine göre tam olarak hangi değişiklikler olacak?

@Applemania

@BehzatAmirim
14 pro veya max alacaksan bana göre kesinlikle beklemelisin